Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2006., 08:22   #21
Quote:
otocanka kaže:
Husquarna trimer (flakserica), kupljen u Pevecu prije 4 ljeta (3 godine), na akciji - 999,00 kn, kosim 900 m2 .
Ništa nisam mijenjala, samo ga "tankiram" (kuc-kuc u drvo)

I ne trimam (samo) 3 puta godišnje , nego svaka 2-3 tjedna .
da imam 990 kvadrata i ja bi kosio svaka 2 tjedna.
No imam 4400, brijeg, nije ni okucnica pa nema potrebe se ubijati.
Oko kuće kosim svaka dva tjedna
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 09:29   #22
Ima li tko iskustva sa električnim flaksericama? Trebalo bi mi nešto jače od onih trimera visokih pol metra, a s obzirom na to da mi je struja blizu, nadam se da bi električna mogla biti jeftinija od motorne...jesu li stvarno jeftinije? I je li na tom području preporučljiv Viking?
http://git.inet.hr/projects/unikomer...?FlashID=10462
VvZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 11:08   #23
Quote:
Alenko V6 kaže:
da imam 990 kvadrata i ja bi kosio svaka 2 tjedna.
No imam 4400, brijeg, nije ni okucnica pa nema potrebe se ubijati.
Oko kuće kosim svaka dva tjedna
I ja tako. Sa trimerom oderem do dna, da budem miran 3 tjedna najmanje.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 11:34   #24
HVALA SVIMA

Dakle, hvala vam svima koji ste se uključili. U međuvremenu sam kupila trimer i to Stihlov za 1700 kn (s popustom 1400) u Gramatu, i čini mi se da je jako dobar. Prva košnja je prošla bez problema i zadovoljna sam, te od sada svima preporučam Stihl.
brilja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 12:18   #25
Trimer ili leđnu kosilicu?
Drago mi je da si zadovoljna.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 14:03   #26
stihl, dobar izbor sigurno bolji od no name mtd i sl.- sranja.


el. trimeri su slaba smeća, imao sam nekoliko
nije to to
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 15:11   #27
to ti je super za ravne terene, i ne smta joj visoka trava.

mislim ti mozes ici s njom i uzbrdo i nizbrdo i po kosom terenu, ali male neravnine (neke grbe) joj smetaju. pogotovo je dobra ako imas npr izboje mladog crveca. jer reze sve do debljine malog prsta bez problema, ali nije za "fini" travljak.
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 15:27   #28
Strižna kosa ti je super, ali za veliku travu i ravan teren.

Ako ti teren nije super ravan, ostahjati će ti nepokošena područja. A ako ćeš kositi srednje visoku travu, opet će ti ostajati.

Mislim da je za tu površinu možda bolje uzeti jaču rotacionu - samo onda moraš češće kositi.

Pozdraf,
Dinosaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 13:51   #29
samo nemoj Husquarna kosilice.
Te su više u servisu nego na travnjaku.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 20:59   #30
kosilica

na što obratiti pozornost pri kupovini kosilice i kako kupiti dobru kosilicu?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 21:11   #31
- ja ti svakako preporučam, ako imaš puno za kositi, da se odlučiš za samohodnu. nešta je skuplja od ove na žgance, al ja sam se samohodnom preporodila. sad si pak razmišljam da si kupim onu malu kosilicu-traktorčić - baš bi bilo guba na njoj doć na kavu
- vodi računa da se visina reza može odmah nekako mehanički podesit, da ne moraš svaki put šarafit kotače i podešavat visinu.
- vodi računa o kW - nemoj neku slabu kupit.
- meni je bolja opcija kad baca travu prema meni nego kad mi baca u stranu - onda moram planirati prohode, a ovak mogu ić kam hoću jer otkosi ostaju iza kosilice na pokošenom travnjaku.
- ne bi bilo loše da kotači nisu plastični, ali ne vidim baš takve često.
- bilo bi dobro da kućište ne bude nekakvo papirnato nego od čvrstog materijala.

eto, to su neka moja zapažanja i iskustva
sve ovo navedeno uvelike ovisi i o veličini površine koju kaniš kositi.
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 21:19   #32
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
na što obratiti pozornost pri kupovini kosilice i kako kupiti dobru kosilicu?
Koliko para toliko muzike/kaže stara narodna/.Ovisi za što ti treba.Ako je u pitanju ručna motorna kos. obrati pažnju na konjažu i da ima dvije ručke jer je lakše odraditi posao.1-1,5 ks sasvim dovoljno.Obično takve mašine imaju pored niti i disk za nešto jaču travu.Ovakvi trimeri imaju duži vijek trajanja od hobi programa.
Jelsa49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 21:45   #33
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
na što obratiti pozornost pri kupovini kosilice i kako kupiti dobru kosilicu?
treba paziti kod kupnje kosilica za kakav teren su predviđene,tako npr. neki modeli MTD mogu raditi samo na savršeno ravnim terenima dok na onima s nagibom dolazi do zaljevanja motora s uljem
gazda-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 08:21   #34
ah... uglavnom danas takve motore i meću u hobi program... one briggs&straton, tešo je danas naći dvotaktnu kosilicu
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 14:30   #35
Koju kosilicu?

Daklem,

Radi se o gruntu, ustvari malom brdascu povrsine oko 3000m2. Teren je na nekim dijelovima ravan, na nekim strm ali na vecini je blaga padina. Veliki problem su brojni krticnjaci kojih ima po terenu. Isto tako, ima posadjenih vocaka, grmica i raznog drugog drveca.
Trenutno se kosi snaznom flaksericom ali za to je potrebno oko 5-7 dana kosenja i to je apsolutno nespojivo sa kolicinom slobodnog vremena koju imamo. Koja je alternativa? Razmisljali smo o samohodnoj rotacionoj kosilici ali bojimo se da bi problem bili krticnjaci. Strigna kosilica bi mogla imati isti problem. Pokusavao sam pronaci tvrtku koja iznajmljuje kosilice, da probam neku od te dvije vrste kosilica ali bezuspjesno.
Da li netko ima slican problem i kako ga rjesava? Znate li za mjesto gdje bi se mogla posuditi kosilica za probu?

Hvala
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 14:50   #36
3000 kvadrata za 5 do 7 dana?
Brijem da imaš neku džepnu flaksericu :-). Sa jakim strojem to ide za dan - dva. Ovisi koliko dnevno kosiš.

Mislim da ti je veći problem od krtičnjaka to što imaš veliku kosinu jer kosilicom koja ima četverotaktni motor ne smiješ kositi na strmom terenu. Motor se tada ne podmazuje i brzo "kihne".

Ako već biraš između strižne i rotacione - mislim da je roto kosa bolji izbor jer se nož nalazi u kučištu koje će "srušiti" krtičnjak prije nego što nož prijeđe preko njega, a strižna će direktno ući u njega. I još da ti rotaciona kosilica ima dvotaktni motor......

Pozdraf,

Dinosaur.
Dinosaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 14:50   #37
koliko znam , nema takvih firmi kod nas. ali opet možda se varam....
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 15:23   #38
Quote:
Dinosaur kaže: Pogledaj post
3000 kvadrata za 5 do 7 dana?
Brijem da imaš neku džepnu flaksericu :-). Sa jakim strojem to ide za dan - dva. Ovisi koliko dnevno kosiš.

Mislim da ti je veći problem od krtičnjaka to što imaš veliku kosinu jer kosilicom koja ima četverotaktni motor ne smiješ kositi na strmom terenu. Motor se tada ne podmazuje i brzo "kihne".

Ako već biraš između strižne i rotacione - mislim da je roto kosa bolji izbor jer se nož nalazi u kučištu koje će "srušiti" krtičnjak prije nego što nož prijeđe preko njega, a strižna će direktno ući u njega. I još da ti rotaciona kosilica ima dvotaktni motor......

Pozdraf,

Dinosaur.
Hvala na savjetu. Moja procjena je 3000m2 ali ocito ima puno vise. Imam vrlo jaku kosilicu (Hilticu FS120) i ispraksiran sam u kosenju ali ipak to ide sporo. Dosta usporava stvar i pucanje flaxa zbog raznoraznih debljih stabljika koje izvire iz trave. Nisam jos probao ici onim cetverokrakim nozem a to planiram sljedeci puta. Kako se koristi taj noz...ustvari koje su opasnosti? Da li on puca pri udaru u kamencic?
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 15:21   #39
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu. Moja procjena je 3000m2 ali ocito ima puno vise. Imam vrlo jaku kosilicu (Hilticu FS120) i ispraksiran sam u kosenju ali ipak to ide sporo. Dosta usporava stvar i pucanje flaxa zbog raznoraznih debljih stabljika koje izvire iz trave. Nisam jos probao ici onim cetverokrakim nozem a to planiram sljedeci puta. Kako se koristi taj noz...ustvari koje su opasnosti? Da li on puca pri udaru u kamencic?
Vjerojatno misliš Stihl FS120. Ak je, moram priznati da taj model nije previše snažan 0.9kW - 1.3 KS (postoje modeli i sa preko 3 KS). No to sad i nije važno.

Koliko sam shvatio ti kosiš veliku travu (ako nailaziš na drvenasti korov kojem treba vremena za rast), pa ni sa 3 KS ne bi bio brži. Sa nožem ćeš biti puno brži, ali budi i oprezniji - nož ne puca (napravljen je od kvalitetnog čelika), ali može ispucati kamenčić velikom brzinom. Ako nožem udariš u nešto što ne možeš odbaciti ili presjeći (deblje drvo ili kamenčina) onda će se odbiti i u pravilu ga je teško zadržati (ne očekuješ takav pomak), pa je pametno da se u tvojoj blizini nitko (pa ni pas) ne zadržava.

Ako se vratimo na tvoj prethodni post (dilema između roto i strižne kose), sada se neke stvari mijenjaju - za strižnu kosu nema ograničenja visine trave (može biti viša i od tebe) dok roto-kosa ipak može kositi travu ograničene visine tako da:

- ako ćeš rijetko kositi (par puta godišnje) razmisli o strižnoj kosi;
- ako nabaviš roto kosu - morati ćeš češće kositi.

Pozdraf,

Dinosaur
Dinosaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 15:55   #40
Quote:
Dinosaur kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je veći problem od krtičnjaka to što imaš veliku kosinu jer kosilicom koja ima četverotaktni motor ne smiješ kositi na strmom terenu. Motor se tada ne podmazuje i brzo "kihne".

I još da ti rotaciona kosilica ima dvotaktni motor......
Nalazim se u slicnoj situaciji, pa je ovo sto si napisao vrlo interesantno, a nisam uopce razmisljao o tome a imam namjeru kupit kosilicu.

Mozes malo pojasnit ovo da bi 2taktni motor bio bolji od 4taktnog?
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.