Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2009., 17:57   #81
Prijava prebivališta - policijska provjera

Da li netko zna u kojem vremenskom roku treba doći policija u provjeru prebivališta??'

čekam ih mjesec dana u stanu još nisu došli, neznam šta bi više. Da ih idem molit u policijsku postaju znam da će me odjebat, a problem je što me posao čeka
juka_prazina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 09:36   #82
Quote:
juka_prazina kaže: Pogledaj post
Da li netko zna u kojem vremenskom roku treba doći policija u provjeru prebivališta??'

čekam ih mjesec dana u stanu još nisu došli, neznam šta bi više. Da ih idem molit u policijsku postaju znam da će me odjebat, a problem je što me posao čeka
ja ne razumijem kakva provjera? meni nikad nigdje nisu dolazili a promijenio sam prebivalište više puta....
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 11:59   #83
Quote:
vukovarac69 kaže: Pogledaj post
ja ne razumijem kakva provjera? meni nikad nigdje nisu dolazili a promijenio sam prebivalište više puta....
Policija te mora nać na adresi koju si prijavio kao svoje prebivalište, tek onda možeš podnijet zahtjev za izdavanje osobne...nažalost izgleda mene moraju provjeravat
juka_prazina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 12:08   #84
Quote:
juka_prazina kaže: Pogledaj post
Policija te mora nać na adresi koju si prijavio kao svoje prebivalište, tek onda možeš podnijet zahtjev za izdavanje osobne...nažalost izgleda mene moraju provjeravat
koliko ja znam, ti ideš s papirima odjave s jedne adrese i papirima prijave na drugu adresu u policiju gdje predaješ zahtjev za izdavanje osobne a istovremeno i prijavu prebivališta, zaista ne razumijem o čemu pričaš...(kontrola policije na adresi prebivališta...)
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 12:13   #85
Quote:
vukovarac69 kaže: Pogledaj post
koliko ja znam, ti ideš s papirima odjave s jedne adrese i papirima prijave na drugu adresu u policiju gdje predaješ zahtjev za izdavanje osobne a istovremeno i prijavu prebivališta, zaista ne razumijem o čemu pričaš...(kontrola policije na adresi prebivališta...)
To bi trebao uraditi NAKON što me policija nađe na mojoj adresi, nažalost je to tako. ... meni sutra istječe mjesec dana od kada sam predao zahtjev, a ta pravila zavise od mjesta na kojem se prijavljuje!
juka_prazina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 12:17   #86
ovo je stvarno nevjerojatno,

http://www.mup.hr/main.aspx?id=43#3

na ovom linku piše procedura prijave, nigdje se ne spominju neke kontrole...jedna je država, zakon bi svuda trebao biti isti
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 13:19   #87
hm

Juka, jesi li kad kaznjavan, prekrsajno ili kazneno?
Sve mi mirise na to da si "dobar prijatelj" sa policijom, zato te kontroliraju.
Zli_Ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 15:01   #88
joj mene sve to zbunjuje :/ Znači, ako se ja selim, moram promijenit prebivalište i adresu stanovanja? ne kužim zašto se mijenja i jedno i drugo? zašto je to dvoje različito?
i u roku koliko moram promijenit i osobnu? i koje su sanckije ako ne promijenim osobnu? ako ima netko da mi odgovori.. :/ hvala
vanila is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 15:39   #89
Quote:
Zli_Ciko kaže: Pogledaj post
Juka, jesi li kad kaznjavan, prekrsajno ili kazneno?
Sve mi mirise na to da si "dobar prijatelj" sa policijom, zato te kontroliraju.
Ne nisam zabrazdio u kriminal u prošlosti ...ovo je uobičajno da policija provejrava barem po navodima ljudi koji su imali istu situaciju kao ja međutim meni se oduljilo

Inače to što piše na web-u (a zatim sam se i ja vodio kada sam vadio papire) nema veze sa stvarnošču što sam se osobno mogo uvjeriti. Za dvije različite općine smještene u istoj županiji podnose se različiti papiri praktično kao da se radi o drugoj državi...administracija je katastrofalna još šta sam sve doživio dok sam podnosio prijavu bolje da nepričam
juka_prazina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 16:28   #90
promjenu prebivališta i predavanje zahtjeva za novom osobnom obaviš isti dan bez ikakvih provjera policije
u manjim policijskim upravama to je čak i na istom šalteru i procedura traje par minuta


kod tebe se očito radi o nečem drugom a ne o normalnoj proceduri

jesi možda strani državljanin? jer znam da kod stranih državljana sa dozvolom boravka u RH postoji provjera
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 16:38   #91
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
jesi možda strani državljanin? jer znam da kod stranih državljana sa dozvolom boravka u RH postoji provjera
Iz BiH sam, ali imam hr domovnicu, a ova provjera vrijedi za sve ili je mene barem 30-ak ljudi slagalo u što sumnjam...
juka_prazina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 20:55   #92
ne znam,ja osobno nisam imala takvo iskustvo.
prošle godine sam mijenjala prebivalište i kao što sam napisala na istom šalteru sam istovremeno prijavila novo prebivalište i predala zahtjev za novu osobnu, sve skupa trajalo max 10 min. nakon 3 tjedna sam došla pokupit novu osobnu

i iskreno ja nisam od nikog čula za tu provjeru kod promijene prebivališta
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 15:39   #93
Evo, u gruntovni sam nabavio vlasnički list (tj. izvadak iz zemljišne knjige položenih ugovora) za stan gdje bi trebao boravište prijavit. Sad još treba ta neka izjava i onda sa vlasnikom stana kod bilježnika, pa dalje mogu sve sam? Imate li nekakav primjer te izjave, kako to treba izgledati?

Hvala
FitzTN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 01:30   #94
Nitko ništa?
Dajte pls ljudi, sigurno ima netko neku šprancu
FitzTN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 09:11   #95
Sprancu podignes u mupu, oni vec imaju to gotovo
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 21:10   #96
sto se desava u ovom slucaju.

osoba se prije par dana odjavila na staroj adresi (kuca od roditelja) i dobila potvrdu,i kao u roku 8 dana se treba prijavit na novoj adresi (kod decka)

medjutim stvar je da treba onu izjavu vlasnika stana koju ne moze dobit uskoro,posto su vlasnici vani.

i sta sad,ako se ne prijavi a rok istjece.dali se sad mora ponovno ici prijavit na staru adresu ili ona ostaje automatski prijavljena na staroj adresi nako isteka tih 8 dana?
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 10:47   #97
Prijava boravišta

S obzirom da drug Bandić uvodi naplatu parkiranja, oslučila sam prijaviti boravište u Zg. Tako sam jutros s gazdom krenula u Petrinjsku i djelatnica na šalteru nas nemože samo na osnovu njegove osobne napraviti prijavu boravišta te da je potreban vlasnički list ne stariji od 1 godine. Nije mi dao vrag mira i pođoh na internet vidjeti što MUP-ova stranica kaže:

Zahtjev za prijavu boravišta podnosi se u nadležnoj policijskoj upravi/policijskoj postaji (PU/PP) prema mjestu u kojem građanin želi prijaviti boravište
Za prijavu boravišta potrebno je :

osobna iskaznica
popunjeni obrazac prijave boravišta (obrazac br.1)
dokaz kojim se potkrepljuju činjenice na kojima stranka temelji svoj zahtjev

Kada se klikne na link dokaz stoji sljedeće:

Kao dokaz kojim se potkrepljuju činjenice na kojima stranka temelji svoj zahtjev za prijavu ili odjavu prebivališta ili prijavu uobičajenog boravišta ili promjenu adrese stanovanja, može se priložiti:

vlasnički list nekretnine u kojoj se prijavljuje prebivalište;
ugovor o kupoprodaji nekretnine u kojoj se prijavljuje prebivalište i dokaz o izvršenoj isplati dogovorene cijene - tabularnu ispravu i/ili zapisnik o primopredaji nekretnine (naime, ovisno o okolnostima pojedinog slučaja ponekad se traži samo tabularna isprava, ponekad zapisnik o primopredaji nekretnine, a ponekad i jedno i drugo)
ugovor o najmu (ovjeren kod javnog bilježnika) nekretnine u kojoj se prijavljuje prebivalište
izjava stanodavca tj. vlasnika stana o suglasnosti za prijavu dana pred službenikom kod kojeg se podnosi zahtjev ili ovjerena kod javnog bilježnika.


Nakon toga zovem MUP i pitam s obzirom da stoji može priložiti je li u tom slučaju potreban vlasnički list. Žena s druge strane mi odgovara da NIKAD nije bila na svojoj stranici, pa ne zna što tamo piše. Na tom sam joj revoltirano rekla da kako je nije sram to reći jer je ipak djelatnica MUP, a da ne nije nikad nije ušla na tu stranicu.

Sad me zanima je li potreban vlasnički list ili je dovoljna izjava kod javnog bilježnika.
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 10:56   #98
kad bi pisalo da mora priloziti, to bi se odnosilo na sve navedeno. ovako se razliciti dokazi prilazu ovisno o situaciji. da, treba ti i vlasnicki list i izjava stanodavca.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 10:58   #99
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
kad bi pisalo da mora priloziti, to bi se odnosilo na sve navedeno. ovako se razliciti dokazi prilazu ovisno o situaciji. da, treba ti i vlasnicki list i izjava stanodavca.
Koliko traje izdavanje vlasničkog lista u zg?
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 15:21   #100
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Malo dugačak post, nije mi se sve dalo čitati...uglavnom, ja sam boravište nedavno prijavljivao i to isključivo sa jednim od ona 4 dokumenta, a radilo se o izjavi vlasnika stana. Sve bilo gotovo za 5 minuta...nekakva predstavka nadležnima (može i putem maila) bi mogla pripomoći.
Zanima me samo zadnja stavka na internet stranicama o dokazima:

- izjava stanodavca tj. vlasnika stana o suglasnosti za prijavu dana pred službenikom kod kojeg se podnosi zahtjev ili ovjerena kod javnog bilježnika.

Izjava vlasnika stana o suglasnosti pred službenikom znači da ja mogu sa vlasnikom stana (familija smo) doći na šalter i on usmeno potvrđuje, samo potpisuje ondje neku izjavu ili na koji način? Hvala.
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.