Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2010., 16:37   #2001
Emili evo još jedno pitanje za Vas! Nedavno sam Vas pitala u vezi svog faksa, odgovorili ste mi da hoću diplomirat ali ne u roku. Pa me zanima u kojem ću roku diplomirati? M.Bistrica 16.37 27.07
vedranna2 is offline  
Old 27.07.2010., 17:53   #2002
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
pozdrav Enlil, evo sjetila sam se jednog pitanja na koje bi vam odgovor mogla javiti u roku mjesec dana. nije mi bitan odgovor, ne morate se posvetiti tome, ali ako želite vježbati,evo ga

hoću li ići ovo ljeto na more?

zagreb,14:13, 27.07




Eh draga, nije mi problem vježbati kad ima malo karata za tumačiti ili kad ja imam vremena, međutim već kod samog tvog postavljanja pitanja javlja se jedan problem, a on se krije u tvojoj rečenici."nije mi bitan odgovor".Naime kad ne postoji iskrena namjera da se zna odgovor na horarno pitanje, tj. da to nije situacija koja pitača "izjeda", onda se može desiti da sama horarna karta neće dati točan odgovor ili da će dat "mutan" odgovor.Jer ono što se "ofrlje" postavlja u horarnoj astrologiji obično dobije i "ofrlje" odgovor same horarne karte.(dakle ne mene, jer ja svakoj horarnoj karti koju gledam prilazim sa dužnom pažnjom,što naravno ne znači da ne mogu pogriješiti, ali to sigurno neće biti zato što bi kartu gledala preko "one stvari").

Ali da vidimo što kaže sama horarna karta...

asc=10°41 škorpiona

Ti si Mars i Mjesec,odlazak na more je 5.kuća (jer pretpostavljam da je odmor razlog tvog odlaska na more) vladar retro Jupiter.Prvo što vidimo u karti je da je Mjesec u praznom hodu, a kad je Mjesec u praznom hodu to znači da se ništa novo ne dešava, nema akcije, nema novih događaja,mada se zna reći i da to znači Da da se osoba ne treba ništa brinuti, da će se sve dibri završiti. Međutim, kako je Mjesec glavni pokazatelj budućih događaja u horarnoj karti, kad je on u praznom hodu, rijetko kad se događaji pokreću s mrtve točke, tj. nema Mjesečevog aspekta, nema budućeg događaja.

Ako gledamo da li postoje budući aspekti između nekog od tvoja dva vladara sa Jupiterom, onda vidimo da Mjesec nema budući aspekt,a Mars ima budući aspekt sa Jupiterom, ali prije nego što dođe do Jupitera, Mars ima aspekt sa Saturnom , a to je prepreka i Ne odgovor na pitanje.Taj Saturn vlada 3, i 4. horarnom kućom, a one su zadužene za našu najbližu okolinu, susjedu, braću, sestre, rođake općenito, naše roditelje, našu obitelj, pa to može biti jedan od razloga što ti nećeš ići na more.

Taj aspekt je egzaktan za otprilike 2°.Ako bi se kojim slučajem ta prepreka i uklonila, aspekt koji Mars i Jupiter rade je opozicija, a opozicija nikad ne donosi ništa dobro, tj. može ti se desiti da odeš na more,ali bi se na kraju moglo ispostaviti da bi bilo bolje i da nisi išla.
Jer opozicija je takav aspekt koji ili ti nešto uopće neće dati ili će ti dati, ali ćeš ti platiti veliku cijenu za to u smislu da kad se sve zbroji i oduzme bi bilo i bolje da ne ideš na to more.
Jedino što me tu malo buni je što je Merkur, vladar 11. kuće zadužene i za ostvarenje naših želja i ciljeva na najsretnijoj fixnoj zvijezdi Regulus, a s druge strane kad promijeni znak će raditi opoziciju sa tvojim suvladarom Mjesecom, što bi značilo da se ti i tvoje želje udaljavate jedno od drugog, tj. idete u suprotnom smjeru( jer se radi o opoziciji).

Tak da i mene baš zanima kaj bu iz svega toga ispalo.
Enlil is offline  
Old 27.07.2010., 17:55   #2003
Quote:
vedranna2 kaže: Pogledaj post
Emili evo još jedno pitanje za Vas! Nedavno sam Vas pitala u vezi svog faksa, odgovorili ste mi da hoću diplomirat ali ne u roku. Pa me zanima u kojem ću roku diplomirati? M.Bistrica 16.37 27.07


asc=8°01 strijelca

Ti si retro Jupiter i Mjesec, diploma je stvar 10. kuće, vladar Venera.Venera dolazi u konjunkciju sa antiscijom Jupitera(tebe) i to za nešto manje od 8 stupnjeva, a kako se radi o padajućoj kući i promjenjivom znakom, to daje vremenske jedinice u godinama, pa bi po ovome bilo
za nešto manje od 8 godina.
A koja si ti uopće godina i koliko ti godina regularno faks traje?


P.S.

Išla sam gledati još i onu kartu po kojoj sam ti rekla da ćeš završtit faks i tamo postoje dva aspekta. Prvi je onaj kaj sam spomenula u onom postu, a drugi je preko skupljanja svjetlosti i to između Sunca tvog vladara koji će imati aspekt sa Saturnom i nakon toga će Mars(kao vladar diplome) imati aspekt sa Saturnom.Tu Marsu treba 5 stupnjeva da dođe u konjunkciju i isto se radi o padajućoj kući i promjenjivom znaku, što bi opet značilo da se radi o godinama. Tu jer vremenska jedinica 5 godina.Tako da onda računaš minimum još 5 godina, a najviše 8.
Enlil is offline  
Old 27.07.2010., 18:24   #2004
Quote:
Enlil kaže: Pogledaj post
Naime kad ne postoji iskrena namjera da se zna odgovor na horarno pitanje, tj. da to nije situacija koja pitača "izjeda", onda se može desiti da sama horarna karta neće dati točan odgovor ili da će dat "mutan" odgovor.Jer ono što se "ofrlje" postavlja u horarnoj astrologiji obično dobije i "ofrlje" odgovor same horarne karte
sorry draga, to nisam znala da je tako. nisi se trebala mučiti. ali budemo vidili kaj će ispast.
imam neke planove, ali nisu još konkretizirani. a odlazak na more nije jedno od onih stvari koje bi me mučile...

p.s. onaj horarac o ljubavi, još čekam,nikakva promjena za sad, sad će uskoro biti 5 tjedana, pa ćemo viditi jel je u pitanju 5 tjedana ili 5 mjeseci do ostvarenja.
Splenda is offline  
Old 27.07.2010., 18:34   #2005
Quote:
Enlil kaže: Pogledaj post
asc=12°18 jarca

Ti si Saturn i Venera, on je Mjesec i Sunce.

Iskreno draga ne znam što bi ti rekla.Prvo što se odmah uočava da je tvoj vladar Saturn na nultom stupnju Vage, a to spada u jedne od kritičnih stupnjeva.Čini mi se da sam već jednom objasnila što to znači, ali ću ponoviti.Takav vladar (saturn) se dvoumi između 2 iskustva i mora se odlučiti i napraviti izbor, kud i kamo krenuti u datoj situaciji.Odnosno tu se uvijek radi o svojevrsnoj krizi koja zahtijeva razriješenje nastale situacije.I općenito početni i završni stupnjevi svakog znaka ukazuju na promjenu trenutnog stanja koje vlada.
Primjenjeno u tvom slučaju, najvjerojatnije ćeš se naći u situaciji da ćeš morati odlučiti ili-ili.

Ako gledamo aspekte,onda vidimo sljedeće:

-Mjesec(on,ali i planeta koja općenito ukazuje na budući razvoj događaja) ima trigon sa Merkurom(vladar horarne 5. i 6. kuće i suvladar 8. kuće, te njegove 11. i 12. kuće i suvladar 2. kuće), pa onda ima kvadrat sa Marsom (vladar horarne 3. i 10. kuće, odnosno njegove 9. i 4. kuće) i kad promijeni znak ima kvadrat sa tvojim vladarom Saturnom.

-Saturn će imati sekstil sa Suncem kad promijeni znak(njegov suvladar i vladar horarne 8.kuće)pa onda kvadrat sa Mjesecom(njegov vladar), pa konjunkciju sa Marsom, naravno kad ovi promijene znak boravka.


Da li će taj razgovor imati veze sa nekom njegovom tajnom(njegova 12. kuća) ili nekim njegovim strahom, nekom njegovom krizom kroz koju prolazi(suvladar horarne 8. kuće) ili neke njegove moguće bolesti (vladar horarne 6. kuće, ali je i njegov vladar Mjesec u njegovoj 6. kući, koja osim što je kuća svakodnevnih obaveza,i općenito problema, je i kuća bolesti, stresa) ne znam ni sama. Uglavnom sva je prilika da će se taj razgovor pretvoriti u svađu/žešću raspravu jer je Mars vladar 3. kuće komunikacija, a nalazi se u 8. kući, koja govori o krizi, a sam taj Mars je u kvadratu(sukobu) sa Mjesecom (koji je i općenito pokazatelj budućih događaja, a ne samo njegov vladar), gdje će se vjerojatno potegnuti i razgovor o moguće tvojoj majci ili tvojem poslu, ili nedostatku istog ili općenito razgovarati o promjeni društvenog statusa ili njegovoj obitelji ili mogućoj vlastitom domu ili činjenici da niste u istom gradu/državi.

Nakon tog razgovora/rasprave/svađe može možda doći do privremenog mira jer tvoj vladar Saturn ima sekstil sa njegovim suvladarom Suncem. Međutim nakon toga,ima kvadrat sa njegovim vladarem Mjesecom i to kad Mjesec promijeni znak.Kvadrat uglavnom govori o nekoj vrsti frustracije,problema, napetosti koja vlada među signifikatorima (osobama).Uglavnom on zahtijeva puno napora i truda da bi se došlo do pozitivnog rezultata.
Taj aspekt se dešava za otprilike 8 stupnjeva što bi moglo značiti 8 dana ili 8 tjedana.

Inače ako još gledam kako bi to sve moglo završiti...Vladar 4. kuće završetaka je Venera koja se nalazi u horarnoj 8. kući koja govori i o krizi, gubicima, duhovnoj patnji.Tako da je lako moguće da tu nastane neka kriza u vašoj vezi.Kako je ta venera trenutno u praznom hodu, onda bi možda takvo stanje moglo potrajati neko vrijeme.

Iskreno se nadam da sam to sve krivo povezala. Uglavnom te molim da svakako napišeš što je bilo nakon tog vikenda, ako ne ovako javno, a ti samo napiši da hoćeš poslati PM pa ću ja otvoriti tu opciju.

P.S.
Inače se u horarnoj karti lijepo vidi da si ti u svojevrsnom strahu ili nekakvoj tjeskobi, a vezano za samo horarno pitanje, jer ti se vladar Saturn nalazi u 8. horarnoj kući
Hvala ti..kako "prognoziras" los kraj nekako se i dobro osjecam imam dobar feeling, u svakom slucaju cu ti javiti kako je bilo nakon vikenda i sta se dogodilo..nadam se dace biti svedobro..

Da li sada mozes vidjeti da li me on voli?
Ili kako si spomenula neku njegovu tajnu da li mozes sada jasnije vidjeti na sto se ona odnosi na drugu ljubav ili svakodnevni zivot?

Zagreb 18.34h
anika30 is offline  
Old 27.07.2010., 22:04   #2006
Quote:
Enlil kaže: Pogledaj post
asc=0°40 jarca

Ti si Saturn i u ovom slučaju Venera, jer je Mjesec njegov vladar i uz to je on još i Sunce.

Mmmm...da. Prvo kaj vidim je da je ascedent na jednom od prva 3° pa po nekom starom pravilu u horarnoj astrologiji bi bilo još prerano za dotično pitanje, jer najvjerojatnije još neke činjenice nisu poznate, a koje bi mogle utjecati na točnost horarnog odgovora.

Ako pogledam ovo što je sada(što bi se reklo što imam s tim klimam-mislim s horarnom kartom koja je takva kakva je )...

Mjesec(on) se nalazi u znaku kojim vlada tvoj vladar Saturn, pa bi po ovome to značilo da te on iskreno voli.Još se nalazi i u triplicitetu Venere, tvog suvladara pa te on smatra i fizički privlačnom.Kako se njegov suvladar Sunce nalazi u znaku u kojem je tvoj vladar Saturn u izgonu, onda se vjerojatno ovdje radi o nekoj tvojoj osobini koja mu možda baš i nije sjela (možda mu se ne sviđa što ti vjerojatno imaš previsoko mišljenje o sebi, koje i nije do kraja realno.To velim zato kaj se tvoj vladar Saturn nalazi u znaku svoje egzaltacije, tripliciteta i termina.To bi recimo mogao biti razlog, što naravno ne mora značiti i da je).Međutim, to ti on ne uzima previše za zlo jer se to isto Sunce još nalazi i u terminu i licu tvog vladara Saturna.

U ovoj priči mi tvoje emocije prema njemu nisu najčistije (tu mislim na intenzitet emocija). Naime tvoj vladar Saturn se nalazi samo u licu njegovog vladara Mjeseca, i padu njegovog suvladara Sunca. Lice govori o osjećajima koji su nešto više od ravnodušnosti, a ovaj pad bi u ovom slučaju bio da i ti kod njega nalaziš vjerojatno nešto što ti se baš ne sviđa previše.

Tako to izgleda po ovoj horarnoj karti i tu s moje strane teško može biti greške u smislu da nisam ili jesam vidjela neki aspekt, jer tu se i ne traže aspekti, nego se kao što sam rekla gledaju recepcije vaših vladara,a na osnovu toga u kojem je znaku ascedent, a u kojem je descedent.
Jedino što bi moglo utjecati na ispravan odgovor je ona činjenica da je ascedent na jednom od prva 3 stupnja.
Ti najbolje znaš da li ovi osjećaji koje sam ja ovdje opisala da ti osjećaš i jesu oni pravi osjećaji prema njemu.
Enlin, uhuhuhuhu, prvenstveno hvala na strpljivosti, trudu i volji...
imm filing da ja više osjećam, no ako se pokaže suprotno javim ti svakako kao potvrdu horarca.... hvala u svakom pogledz
..mistika.. is offline  
Old 28.07.2010., 07:40   #2007
Quote:
anika30 kaže: Pogledaj post
Hvala ti..kako "prognoziras" los kraj nekako se i dobro osjecam imam dobar feeling..

Da li sada mozes vidjeti da li me on voli?
Ili kako si spomenula neku njegovu tajnu da li mozes sada jasnije vidjeti na sto se ona odnosi na drugu ljubav ili svakodnevni zivot?

Zagreb 18.34h

asc=3°01 jarca

Ti si Saturn, on je Mjesec

Što se tiče ovog pitanja "voli li me", na to sam ti odgovorila 7.6. i to vrijedi i dalje i ne gleda se po drugom horarcu (pravilo 6 mjeseci), osim da ste vi npr. prekinuli pa pitaš da li te još voli ili ovako nešto.Međutim kako je još situacija ista kao i onda(v ste u vezi) onda se to ne gleda.(inače je u ovom horarcu njegov vladar Mjesec u znaku kojim vlada tvoj vladar Saturn, a to označava iskrenu ljubav, ali velim, kako sam ti gledala to prije manje od 2 mjeseca,onda ipak vrijedi onaj horarac)

Što se tiče moguće njegove tajne, to sam spomenula u vidu toga o čemu bi mogli razgovarati, što ne mora nužno biti da je to nešto što i postoji kod njega(ta neka moguća tajna),jer je kao što sam rekla 12. kuća zadužena i za sve naše greške koje svjesno činimo, tj. svjesni smo da to što ćemo poduzeti nije dobro za nas ili da odluka koju ćemo donijeti nije dobra za nas, ali se ipak upustimo u to-tipa alkohol i slične stvari).

Njegov vladar 12. kuće je Merkur koji se nalazi u njegovoj 2. kući koja je zadužena i za samopouzdanje, ali i za naše novce.Da li u tom grmu leži neki zec, lako moguće. Tim više što se njegov vladar Mjesec opet nalazi u njegovoj 8. kući, a to je ono što sam masu puta rekla, kuća neke duhovne patnje,gubitaka, krize, naših strahova i tjeskoba, ali i kuća naših dugova. Tako da bi ja rekla da su to područja koja njega muče.

Znaš kaj je meni fascinantno? Kad gledam tvoje horarne karte u kojima postavljaš pitanja vezana za njega, njegov vladar se uvijek nalazi u najnesretnijim horarnim kućama:

1. U onoj 1.horarnoj karti od 7.6. kad si pitala voli li me, tamo mu se vladar nalazi u njegovoj 12.horarnoj kući

2.6.7. kad si pitala kad ću ga vidjeti i boji li se on veze, tamo mu je vladar u njegovoj 8.kući

3.U karti gdje pitaš da li će on ove godine promijeniti posao, mu je vladar u njegovoj 8.horarnoj kući

4.U karti koja se tiče ovog najavljenog razgovora, njegov vladar je u njegovoj 6. horarnoj kući

5. i u ovoj karti od jučer mu je vladar opet u njegovoj 8. horanoj kući

Dakle u 3 od 5 karti vladar mu je u njegovoj 8.horarnoj kući.


P.S.
Što se tiče ovog feelinga koji imaš, a vezano za taj razgovor,ja bi se njega držala, jer kao što sam rekla u onom prijašnjem postu koji se tiče vašeg razgovora, možda sam ja to ipak sve krivo povezala
Enlil is offline  
Old 28.07.2010., 12:12   #2008
hoce li moja mama naci drugi posao ili ce ostati na ovom 12:11 .osijek
Klara22 is offline  
Old 28.07.2010., 13:12   #2009
Quote:
Enlil kaže: Pogledaj post
asc=8°01 strijelca

Ti si retro Jupiter i Mjesec, diploma je stvar 10. kuće, vladar Venera.Venera dolazi u konjunkciju sa antiscijom Jupitera(tebe) i to za nešto manje od 8 stupnjeva, a kako se radi o padajućoj kući i promjenjivom znakom, to daje vremenske jedinice u godinama, pa bi po ovome bilo
za nešto manje od 8 godina.
A koja si ti uopće godina i koliko ti godina regularno faks traje?


P.S.

Išla sam gledati još i onu kartu po kojoj sam ti rekla da ćeš završtit faks i tamo postoje dva aspekta. Prvi je onaj kaj sam spomenula u onom postu, a drugi je preko skupljanja svjetlosti i to između Sunca tvog vladara koji će imati aspekt sa Saturnom i nakon toga će Mars(kao vladar diplome) imati aspekt sa Saturnom.Tu Marsu treba 5 stupnjeva da dođe u konjunkciju i isto se radi o padajućoj kući i promjenjivom znaku, što bi opet značilo da se radi o godinama. Tu jer vremenska jedinica 5 godina.Tako da onda računaš minimum još 5 godina, a najviše 8.
Faks traje 5 godina, ja sam na kraju 1. Da, najvjerojatnije je da će to biti još 5-8 godina
vedranna2 is offline  
Old 28.07.2010., 13:38   #2010
Quote:
Enlil kaže: Pogledaj post
asc=12°24 škorpiona

Ti si Mars i Mjesec, on je Venera, a njegovi prijatelji su njegova 11. kuća, vladar retro Jupiter.
Ja bi rekla da nisu utjecali na njegovo mišljenje, jer Jupiter(njegovi prijatelji) i Venera(on), nemaju aspekt, a ne povezuje ih ni neka treća planeta.
draga Enlil, jel se meni čini ili Sunce koje se isto uzima za njega ipak ima aspekt sa Jupiterom, njegovim prijataljima?
što bi značilo da su ipak malčice utjecali na mišljenje

iako sam mišljenja da nitko ne može utjecati na nečije mišljenje osim ako i sam to ne misli, a ako je pod utjecajima onda opet ne valja kao osoba, tako da ...
kandy7 is offline  
Old 28.07.2010., 14:49   #2011
Quote:
kandy7 kaže: Pogledaj post
draga Enlil, jel se meni čini ili Sunce koje se isto uzima za njega ipak ima aspekt sa Jupiterom, njegovim prijataljima?
što bi značilo da su ipak malčice utjecali na mišljenje

..

Draga,što se tiče Sunca kao njegovog suvladara, on se uzima u obzir isključivo kad se gleda njega u odnosu sa njom, a ne sa njegovim prijateljima,poslom ili bilo kojim drugim pitanjem.I iako se ovdje može reći: pa u biti tiče se nje. Ne, jer se gleda njegov odnos sa njegovim prijateljima, tj. da li su oni utjecali na neku njegovu odluku, a u tom slučaju se gleda samo njegov vladar i vladar njegovih prijatelja.

Dakle, da ponovim, ako npr. pitaš ti za posao svog dečka, nećeš kao njegov suvladara uzeti Sunce, nego samo vladara 7. kuće.Kao što ti kad postavljaš pitanje za svoju majku nećeš uzeti kao njenog suvladara Veneru, kao općeg signifikatora žene, nego samo vladara 10. kuće.

Evo nadam se da je malo jasnije

Zadnje uređivanje Enlil : 28.07.2010. at 15:03.
Enlil is offline  
Old 28.07.2010., 15:17   #2012
hocemo li se ja i on vidjeti i kada?
split, 15:11

hvala
Nyar is offline  
Old 28.07.2010., 15:27   #2013
Draga Enlil, imala si pravo. Prošlo je 48 sati, nismo se vidjeli, a kako stvari sada stoje, nema šanse da odemo na put, jer nam je komunikacija u potpunoj blokadi.

Dakle, sada me zanima, da li je ovo prekid ili šta? kada mogu očekivati komunikaciju i susret s njim? I da li još stoji horarac od prije dva dana prema kojem bi ova veza krozb 3,5 mjeseca ili ne daj Bože godine trebala postati prava iskrena veza? Hvala unaprijed i oprosti ako sam dosadna, no stvarno me muči ovo
MajaMarijana is offline  
Old 28.07.2010., 15:27   #2014
zaboravila sam Zagreb 15;26
MajaMarijana is offline  
Old 28.07.2010., 17:01   #2015
Quote:
Klara22 kaže: Pogledaj post
hoce li moja mama naci drugi posao ili ce ostati na ovom 12:11 .osijek

asc=20°40 vage

Tvoja mama je horarna 10. kuća, vladar Mjesec, a njen sadašnji posao je vladar njene 10. kuće,Mars.Vladar tvoje mame Mjesec se nalazi na vrhu njene 8. horarne kući, pa to vjerojatno govori da se kod nje javila neka tjeskoba ili strah koja je vezana uz sam njen posao.

Što se tiče ovog sadašnjeg posla...I vladar tvoje majke, Mjesec i vladar njenog posla, Mars se nalaze u promjenjivim znakovima, pa to i ukazuje na promjenjivu situaciju sa poslom. Uz to se taj Mars(posao) nalazi na zadnjem stupnju, što već govori da će vrlo vjerojatno uskoro doći do nekih promjena vezanih za sam sadašnji posao.Za sada je taj posao, tako, osrednje dobar ili ne potpuno loš, jer se nalazi u svom terminu, što spada u dva najslabija osnovna dostojanstva jedne planete.

Ono što je loše je da za otprilike 1° taj Mars(posao) ulazi u znak vage u kojem on ima svoj izgon, što znači da sam taj sadašnji posao postaje vrlo slab. Uz to će se raditi i o nultom stupnju kardinalnog znaka koji uvijek ukazuje na neku krizu, pa je vjerojatno da će na tom poslu ili sa samim tim poslom izbiti neka vrsta krize ili neke krizne situacije.
Taj 1 stupanj može značiti vremensku jedinicu od 1 dana,tjedna, mjeseca ili u najdalje za godinu dana.
Ako gledamo koliko sadašnji posao "voli" tvoju mamu, onda moram reći da je taj posao potpuno ravnodušan prema njoj jer se ne nalazi ni u jednom dostojanstvu vladarra tvoje mame.

Ako gledamo da li tvoja mama ima aspekt sa Marsom, što bi nam ukazivalo da će ona ostati na ovom poslu, tog aspekta nema, pa je velika vjerojatnost da ona neće ostati na ovom poslu.I to će se desiti u sljedećih najkasnije 5-6 mjeseci, ali vjerojatnije je ona vremenska jedinica koja se tiče onog već spomenutog 1 stupnja, kad mars ulazi u znak svoj izgona i postaje slab.


Ako gledamo da li će tvoja mama naći drugi posao(u sljedećih 5-6 mjeseci), vladar tog mogućeg drugog posla je Venera,koja također nema aspekt sa maminim vladarom Mjesecom, pa je i to Ne odgovor po pitanju moguće drugog posla.
Enlil is offline  
Old 28.07.2010., 17:02   #2016
Quote:
Nyar kaže: Pogledaj post
hocemo li se ja i on vidjeti i kada?
split, 15:11

hvala

asc=23°53 škorpiona

Ti si Mars i Mjesec, on je Venera i Sunce.Bojim se da se nećete tako skoro vidjeti, jer nema budućih aspekata između vaših planeta, a koji su u okviru dozvoljenog orbisa i da ih ne presijeca neka planeta.Normalno bi rekla da se sigurno nećete vidjeti sljedećih 5-6 mjeseci koliko traje odgovor na horarno pitanje ili u najboljem slučaju bi odgovor bio ne tako skoro.

Naime, tamo u budućnosti će Venera i Mars imati aspekt, ali tek kad oboje promijene znak, a i onda prvo nastupa prepreka u okviru saturna koji sa oboje ima aspekt prije nego što ga vaša dva vladar naprave, a i kao što sam rekla sam taj aspekt između vaših vladar je izvan dozvoljenog orbisa.Tako da je puno prepreka. Inače ovaj Saturn je vladar 3. horarne kuće i njegove 9. kuće, pa razlog zašto se uskoro nećete vidjeti može ležati u tome što netko može otići na neki put bilo kraći ili dulji,bilo zato što nema komunikacije među vama,ili zato što niste u istom gradu/državi.

Ako bi gledala broj stupnjeva koji vaši vladari trebaju prijeći da bi bili u aspektu to je 23° stupnja, a to bi moglo značiti 23 dana (u najboljem slučaju, a može biti i 23 tjedna itd.(mada po samoj horarnoj astrologiji čim nema aspekta u okviru dozvoljenog orbisa, se više nema što gledati i tražiti, u principu jel)
Još samo da dodam, da tvoj vladar Mars se nalazi na zadnjem stupnju,a to nagovještava da bi se mogla dogoditi neka promjena, a vezana uz samo horarno pitanje

Kaj ti je to dečko ili "simpatija"? Uglavnom, ako se nešto prije izdešava ti napiši.
Enlil is offline  
Old 28.07.2010., 17:05   #2017
Quote:
MajaMarijana kaže: Pogledaj post
Draga Enlil, imala si pravo. Prošlo je 48 sati, nismo se vidjeli, a kako stvari sada stoje, nema šanse da odemo na put, jer nam je komunikacija u potpunoj blokadi.

Dakle, sada me zanima, da li je ovo prekid ili šta? kada mogu očekivati komunikaciju i susret s njim? I da li još stoji horarac od prije dva dana prema kojem bi ova veza krozb 3,5 mjeseca ili ne daj Bože godine trebala postati prava iskrena veza? Hvala unaprijed i oprosti ako sam dosadna, no stvarno me muči ovo
Zagreb 15;26


asc=25°07 škorpiona

Ti si Mars i Mjesec, on je Venera i Sunce.

Draga, da se prvo osvrnem na ovo pitanje šta se tiče ovih 3.5 mjeseca ili godine, ja sam tamo rekla da bi se u tom periodu trebale intenzivirati njegove emocije prema tebi, a ne da će u tom periodu veza postati prava i iskrena veza, jer to i nije bilo tvoje horarno pitanje, nego je tvoje horarno pitanje bilo da li ćeš se udati za njega i zasnovati obitelj s njim, a ne da li će veza postati iskrena ili nekakva druga vrsta veze.Horarna karta odgovara na pitanje koje je postavljeno.

Što se tiče ove tvoje brige da ste ne daj Bože prekinuli, mislim da ipak Ne, mada se sam tvoj vladar Mars nalazi na zadnjem stupnju koji zna ukazivati na neke promjene, a i kad uđe u kardinalni znak vage, može se naći u nekoj kriznoj situaciji koju treba razriješti jer nulti kardinalni stupanj i to donosi.

Što se tiče toga kad možeš očekivati komunikaciju s njim, ja bi rekla da će do neke komunikacije doći za 1 vremensku jedinicu, bilo za 1 dan ili tjedan ili u najgorem slučaju Mjesec, jer tvoj vladar Mars kad promijeni znak ima konjunkciju sa vladarem 3. horarne kuće(komunikacija), pa se vrlo lako može dogoditi da ćeš ti biti ta koja će pokušati stupiti s njim u komunikaciju, a ne obratno.
Što se tiče mogućeg susreta, tu nisam sigurna da će se desiti tako skoro, a detaljnije objašnjenje je isto kao i kod Nyar, iznad u postu.I kao što sam tamo napisala u najboljem slučaju za 23 dana.
Enlil is offline  
Old 28.07.2010., 18:20   #2018
Quote:
Enlil kaže: Pogledaj post
Draga,što se tiče Sunca kao njegovog suvladara, on se uzima u obzir isključivo kad se gleda njega u odnosu sa njom, a ne sa njegovim prijateljima,poslom ili bilo kojim drugim pitanjem.I iako se ovdje može reći: pa u biti tiče se nje. Ne, jer se gleda njegov odnos sa njegovim prijateljima, tj. da li su oni utjecali na neku njegovu odluku, a u tom slučaju se gleda samo njegov vladar i vladar njegovih prijatelja.

Dakle, da ponovim, ako npr. pitaš ti za posao svog dečka, nećeš kao njegov suvladara uzeti Sunce, nego samo vladara 7. kuće.Kao što ti kad postavljaš pitanje za svoju majku nećeš uzeti kao njenog suvladara Veneru, kao općeg signifikatora žene, nego samo vladara 10. kuće.

Evo nadam se da je malo jasnije
i opet hvala
kandy7 is offline  
Old 28.07.2010., 18:53   #2019
Ajoj,tko ce sada docekaati vikend, bas sam radoznala kako ce to sve ispastii..
Hvala ti na tumacenjima horaraca :-)

Ti si Saturn, on je Mjesec

Što se tiče ovog pitanja "voli li me", na to sam ti odgovorila 7.6. i to vrijedi i dalje i ne gleda se po drugom horarcu (pravilo 6 mjeseci), osim da ste vi npr. prekinuli pa pitaš da li te još voli ili ovako nešto.Međutim kako je još situacija ista kao i onda(v ste u vezi) onda se to ne gleda.(inače je u ovom horarcu njegov vladar Mjesec u znaku kojim vlada tvoj vladar Saturn, a to označava iskrenu ljubav, ali velim, kako sam ti gledala to prije manje od 2 mjeseca,onda ipak vrijedi onaj horarac)

Što se tiče moguće njegove tajne, to sam spomenula u vidu toga o čemu bi mogli razgovarati, što ne mora nužno biti da je to nešto što i postoji kod njega(ta neka moguća tajna),jer je kao što sam rekla 12. kuća zadužena i za sve naše greške koje svjesno činimo, tj. svjesni smo da to što ćemo poduzeti nije dobro za nas ili da odluka koju ćemo donijeti nije dobra za nas, ali se ipak upustimo u to-tipa alkohol i slične stvari).

Njegov vladar 12. kuće je Merkur koji se nalazi u njegovoj 2. kući koja je zadužena i za samopouzdanje, ali i za naše novce.Da li u tom grmu leži neki zec, lako moguće. Tim više što se njegov vladar Mjesec opet nalazi u njegovoj 8. kući, a to je ono što sam masu puta rekla, kuća neke duhovne patnje,gubitaka, krize, naših strahova i tjeskoba, ali i kuća naših dugova. Tako da bi ja rekla da su to područja koja njega muče.

Znaš kaj je meni fascinantno? Kad gledam tvoje horarne karte u kojima postavljaš pitanja vezana za njega, njegov vladar se uvijek nalazi u najnesretnijim horarnim kućama:

1. U onoj 1.horarnoj karti od 7.6. kad si pitala voli li me, tamo mu se vladar nalazi u njegovoj 12.horarnoj kući

2.6.7. kad si pitala kad ću ga vidjeti i boji li se on veze, tamo mu je vladar u njegovoj 8.kući

3.U karti gdje pitaš da li će on ove godine promijeniti posao, mu je vladar u njegovoj 8.horarnoj kući

4.U karti koja se tiče ovog najavljenog razgovora, njegov vladar je u njegovoj 6. horarnoj kući

5. i u ovoj karti od jučer mu je vladar opet u njegovoj 8. horanoj kući

Dakle u 3 od 5 karti vladar mu je u njegovoj 8.horarnoj kući.


P.S.
Što se tiče ovog feelinga koji imaš, a vezano za taj razgovor,ja bi se njega držala, jer kao što sam rekla u onom prijašnjem postu koji se tiče vašeg razgovora, možda sam ja to ipak sve krivo povezala [/QUOTE]
anika30 is offline  
Old 28.07.2010., 18:55   #2020
Dali ce na mom faksu staviti jos jedan rok u rujuju tj. dekanski?
zagreb... 18.54
anika30 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.