Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2008., 14:31   #201
Suspirium otišo,pa mislim da baš i neće zaživjeti ovaj topic...ak mi netko može reći kakva je razlika između horarne astrologije i tranzita...
300 is offline  
Old 23.09.2008., 21:38   #202
Quote:
n.gemini kaže: Pogledaj post
Jasna mi je poenta teme, ali pitanje mi je koliko horarna astrologija moze biti precizna? S kojom sigurnošću se moze dati da/ne odgovor na pitanje tipa "hocu li poloziti ispit", "hocu li prodati stan" i sl?
Odgovor "da" ili "ne" je vrlo precizan. Upravo ta egzaktnost ujedno je i cilj/smisao horarne astrologije. Kod horarne astrologije je važan trenutak postavljanja pitanja i u tome je slična tarotu. Ona isto kao i tarot, "hvata" trenutak postavljanja pitanja.

Uloga horarnog astrologa se razlikuje od uloge natalnog astrologa, jer je uloga horarnog astrologa u prvom redu ta da pruži "gotovu" informaciju, a priroda horarne astrologije je strogo prediktivna. Dok je uloga natalnog astrologa vezana za razvoj i pomoć u usmjeravanju individualnih potencijala. Baš zato jer je tako "određena" horarna astrologija ima svoja stroga pravila i temelji se na tradicionalnoj astrologiji.

Što se tiče "sigurnosti" s kojom se može dati odgovor na pitanje, to je također slično kao i kod tarota....sve ovisi o umješnosti samog astrologa.
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
Suspirium otišo,pa mislim da baš i neće zaživjeti ovaj topic...ak mi netko može reći kakva je razlika između horarne astrologije i tranzita...
Možda topic bude imao pauzu, posebno zato jer je Suspirium napravio dosta drame oko toga, ali i ostali topici imaju svoje periode kada su manje ili više aktivni ovisno o tome koliko ljudi koji rade na podforumu imaju vremena i poticaja za rad.



Što se tiče razlike između horarne astrologije i tranzita:

Natalna karta je "zamrznuta" i preslikana slika neba u trenutku rođenja osobe. Ona je "ukradeni" komadić neba koji svaka osoba ćopi samo za sebe.


No, rođenjem osobe slika neba ne ostaje "zamrznuta" već planete dalje nastavljaju svoje kretanje. Tranziti predstavljaju ta svakodnevna kretanja planeta koja se onda promatraju u odnosu na raspored planeta u natalnoj karti. Zato se često kaže da tranziti predstavljaju "vanjski svijet koji nas dodiruje".

Postoje tranziti sporih i bržih planeta. Tranziti sporih planeta su važniji, jer oni pokreću duže cikluse u životu osobe. To se odvija na način da tranzitna planeta dotakne i aktivira planetu ili više njih (dođe u određeni odnos/kut s tom planetom) u natalnoj karti. No kada tranzit dotakne "jedan dio" natalne karte, on neposredno djeluje i na cjelinu (jer natalna karta je cjelina ). Osoba tada poput surfera koji hvata povoljan val ima priliku iskoristiti taj val, tj. ima priliku uhvatiti vlastiti ritam rasta. Ima priliku iskoristiti nove energije za napredak u svom životu ili pak propustiti šansu. I to je ujedno i cilj tranzita...iskoristiti najbolje periode na najbolji mogući način ovisno o vlastitoj osobnosti. Tranziti bržih planeta su manje važni u smislu da pokreću manje događaje, a pošto brže prođu tako se i kraće osjećaju.

Horarna astrologija ne uzima u obzir individuu (ne uzima u obzir njenu natalnu kartu) već na osnovi "zamrznute" slike neba u trenutku postavljanja pitanja daje odgovor.
Fish 1968 is offline  
Old 23.09.2008., 21:45   #203
Daklem, imali smo nedoumica oko ovog topica, pa da to u budućnosti izbjegnemo, evo i nagovještenih uputa za sav daljnji rad na ovom topicu:



• Kod Horarne astrologije nije bitna natalna karta. Ali je bitno da pitanje bude jasno, što direktnije i nedvosmisleno postavljeno jer točnost odgovora ovisi o tome da li je astrolog dobro razumio postavljeno pitanje.


• Da bi se konkretno odgovorilo na horarno pitanje najvažniji je trenutak kada je pitanje postavljeno, jer se prema njemu i mjestu gdje se nalazi astrolog izrađuje karta tog pitanja. Astrolog koji odgovara na postavljeno pitanje iz horarne astrologije treba postaviti link karte za trenutak kada je pročitao i razumio pitanje ili ako koristi drugu metodu, onda za vrijeme kada je pitanje postavljeno. Obje metode su mjerodavne.


• Odgovor astrologa treba sadržavati kratko astrološko objašnjenje i nedvosmislen odgovor na izabrano pitanje.


• Uobičajeno je koristiti pravila tradicionalne astrologije te Regiomontanusov sistem podjele kuća.


• Nije ok imenovati osobu od koje želite dobiti odgovor ili ponavljati postavljeno pitanje jer se na taj način stvara "atmosfera pritiska", a tu osobu stavlja u nezgodan položaj. Da to izbjegnemo, svi postovi koju takvu atmosferu potiču biti će obrisani i kartonirani.



Također imajte na umu da je ovaj podforum prvenstveno mjesto za razmjenu iskustava i svi koji na njemu pišu rade to besplatno. Ozbiljan rad traži puno vremena i truda. Stoga budite tolerantni i strpljivi sudionici. Sretno.
Fish 1968 is offline  
Old 24.09.2008., 14:41   #204
hvala na odgovoru Fish...
300 is offline  
Old 25.09.2008., 17:25   #205
Evo imam i ja jedno pitanjce. Planiram da promenim fakultet. Da li je to dobra ideja? Da li cu ga zavrsiti?
WIEN
kika82 is offline  
Old 30.09.2008., 23:00   #206
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
daj mi creditico reci jel bila neka unazad 1 tjedan ili 1 mjesec promjena vezana za posao, mislim da je čak možda ostvaren i mali napredak, vidi se da duže planiraš i stremiš prema nečemu. no moje je mišljenje da se to uskoro neće dogoditi, bare ne tako brzo kako bi ti to želio. ne znam da li si sad zaljubljen ili je bilo neko ugodno emotivno iskustvo pa je na trenutak potisnulo pitanja posla.

ista situacija kako kad je Saradonija rekla - Jupiter vladar 6 retro, dok nek rene direktno promjene nema, ali ni ovo mi ne izgleda sad nešto jako loše.
Quote:
creditico kaže: Pogledaj post
nista slicno...vec 6 mjeseci hodam po raznoraznim razgovorima, dodjem u uzi krug i puska
ukoliko do rujna ne nadjem nesto prikladno, imam namjeru promjenit grad (iako se dosta neckam oko toga)
btw. zensko sam

eh da, emotivno stanje je katastrofalno vec duze vremena, al to me ne tangira
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
u tom slučaju moraš čekati da jupiter krene direktno dakle to je negdje oko jeseni čini mi se.
ne mogu nac post od saradonije u kojem je rekla da najesen se popravlja stanje s poslom
ugl. posao sam dobila, a s poslom i nove poteskoce...buduci sam na probnom radu, zanima me da li cu ostati na ovom poslu ili ce se pruzit koja "bolja" posl. prilika

i za one koje mozda zanima, jos uvijek nikakvog pomaka na emotivnom planu
creditico is offline  
Old 05.10.2008., 17:22   #207
Dali me uskoro ocekuje promjena mjesta boravka? U novo stanovanje, grad....
HvaLa!
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Old 09.10.2008., 11:29   #208
zanima jeli mi sada dobro razdoblje za odlazak u inozemstvo jer planiram otići u London na par mjeseci.Oduvijek su me privlačile strane kulture i eto sada mi se čini da se sve nekako poklopilo i da je pravo vrijeme.Bilo kakav odgovor dobro će mi doći.Hvala.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?r...RY-u1222885910
mia07 is offline  
Old 22.10.2008., 09:23   #209
imam ja jedno pitanje.

hoće li mi uzeti vozačku?
Žulaj is offline  
Old 22.10.2008., 13:01   #210
Obavijest:

Tema je počišćena i stavljena u funkciju.

Suspirium nadam se da ti je ovaj primjer dovoljno zoorno prikazao kakav nivo i način komunikacije ovaj forum ne podržava.

A ako ni to nije, mislim da tu pomoći nema.

Stoga obavijest stoji da sva pitanja koja postavljaš sam sebi u budućnosti obaviš u tišini vlastite sobe, a ne ovdje na forumu. Ovaj topic služi isključivo odgovorima na postavljena horarna pitanja forumaša.
Fish 1968 is offline  
Old 24.10.2008., 20:16   #211
Bok svima!!! Evo zelim da postavim jedno pitanje u vezi mog braka. Vec 8 mjeseci sam u braku, ali imam utisak da to nece dugo trajati. Razlog je sto moj muz je osoba koja bi me prevario cim bi mu se ukazala prilika. Tajnovit je!!!! Zanima me da li ce ovaj brak opstati 24/10/2008 14 :15h , Jacksonville Florida, USA Hvala puno!!!! Kiss
devica-skorpija is offline  
Old 29.10.2008., 22:38   #212
Pozdrav!

Pa imam i ja pitanje za vas, i to je, dali čemo ja i muškarac (rođen 27.08.1980) imati ljubavnu vezu.
Pitanje se desilo u Ljubljani, u 22.37 navečer.

Hval!
SamaraM is offline  
Old 13.12.2008., 23:34   #213
hoću li u utorak znači 16.12 ,uspjeti napisati ispit za pozitivnu ocjenu
23.34split
Dorée is offline  
Old 14.12.2008., 01:59   #214
Question

Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
hoću li u utorak znači 16.12 ,uspjeti napisati ispit za pozitivnu ocjenu
23.34split
Znam da je ovo topic samo za profi-astrologe, ali pokusacu da dam odgovor na ovo pitanje, pa dako se neko nadje da me ispravi i DOPUNI.

Napravila sam chart regiomontanus i to za 13.decembar 2008. 23:34 u Splitu, tada si postavila pitanje na forumu.

Ti si predstavljena ASC 20* Djevice - Merkur na 2* Jarca u IV kuci, Merkur je ovdje u terminu (posto to samo daje odsustvo nekih elemenata negativnosti, pretpostavljam da se ne osjecas bas spremnom za ovaj ispit).

Situacija oko tebe je predstavljena Mjesecom na 10* Raka. Mjesec je ovdje u svom osnovnom dostojanstvu i nalazi se u X kuci i NIJE U PRAZNOM HODU. Rekla bih da je to +

Tvoje pitanje se gleda upravo u X kuci koja pochinje na 19* Blizanaca - time se opet vracamo na Merkura.

Merkur ima prvu aplikaciju sa Jupiterom koji je u Jarcu u padu, (vjerovatno si padala na ovom ispitu ranije), dakle priblizava mu se, a posto je Jupiter glavni dobrica, ja se nadam da ces poloziti

... i tu se zavrshava pokushaj odgovora na ovaj horar
papavero is offline  
Old 14.12.2008., 15:13   #215
Quote:
papavero kaže: Pogledaj post
Znam da je ovo topic samo za profi-astrologe, ali pokusacu da dam odgovor na ovo pitanje, pa dako se neko nadje da me ispravi i DOPUNI.

Napravila sam chart regiomontanus i to za 13.decembar 2008. 23:34 u Splitu, tada si postavila pitanje na forumu.

Ti si predstavljena ASC 20* Djevice - Merkur na 2* Jarca u IV kuci, Merkur je ovdje u terminu (posto to samo daje odsustvo nekih elemenata negativnosti, pretpostavljam da se ne osjecas bas spremnom za ovaj ispit).
Situacija oko tebe je predstavljena Mjesecom na 10* Raka. Mjesec je ovdje u svom osnovnom dostojanstvu i nalazi se u X kuci i NIJE U PRAZNOM HODU. Rekla bih da je to +

Tvoje pitanje se gleda upravo u X kuci koja pochinje na 19* Blizanaca - time se opet vracamo na Merkura.

Merkur ima prvu aplikaciju sa Jupiterom koji je u Jarcu u padu, (vjerovatno si padala na ovom ispitu ranije), dakle priblizava mu se, a posto je Jupiter glavni dobrica, ja se nadam da ces poloziti

... i tu se zavrshava pokushaj odgovora na ovaj horar
Hvala ti puno ,evo ovo boldano je točno ,nadam se da ću položiti(tj dobiti poz.ocjenu)javim kako je prošlo
Dorée is offline  
Old 14.12.2008., 15:26   #216
Da li me u narednom periodu ocekuje neka ljubavna prica????
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?r...6275349;nhor=1
Miss_Kruskica is offline  
Old 14.12.2008., 15:33   #217
Smile

Quote:
Miss_Kruskica kaže: Pogledaj post
Da li me u narednom periodu ocekuje neka ljubavna prica????
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?r...6275349;nhor=1
Postavi opet kartu sa tim podacima samo House System da bude Regiomontanus. Pokushacu da ti dam odgovor, eto makar malo da vjezbam.

Tek sad vidim da si ostavila podatke za natalnu. Na pocetku topica imas informacije o horarnim pitanjima

Zadnje uređivanje papavero : 14.12.2008. at 15:57. Reason: :)
papavero is offline  
Old 14.12.2008., 19:04   #218
Nakon ovog pokusaja,odustajem
Znaci pitanje:da li me narednom periodu ocekuje neka ljubavna prica ?
Sarajevo, 14.12.2008., 15:26
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=
hvala lijepo
dovidjenja
Miss_Kruskica is offline  
Old 15.12.2008., 00:05   #219
Smile

Quote:
Miss_Kruskica kaže: Pogledaj post
Nakon ovog pokusaja,odustajem
Znaci pitanje:da li me narednom periodu ocekuje neka ljubavna prica ?
Sarajevo, 14.12.2008., 15:26
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=
hvala lijepo
dovidjenja
Dear Miss Kruskica,

Ti si predstavljena ASC u Blizancima sa Merkurom na 3*Jarca. Kada je osoba single ne gleda se V polje, vec prva muska planeta koja dolazi u susret vladaru ASC. U ovom sluchaju se radi o Merkuru koji je neutralna planeta, pa cu ga ja preskochiti i orjentisati se na Mjesec.

Mjesec je na 20*Raka u svom dostojanstvu! Prva aplikacija je sa Saturnom i nista ih nece presijecati u toj aplikaciji s obzirom da je Mjesec najbrze nebesko tijelo (da ne kazem planeta )

Ja bih rekla da ces uskoro pasti nekom u naruchje Krushkice.

Ako ima neki profi astrolog da me ispravi i dopuni ...
papavero is offline  
Old 15.12.2008., 11:13   #220
Hvala na odgovoruuuuuuuu
Miss_Kruskica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:58.