Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2008., 01:35   #41
Quote:
smjeskica; kaže:
Ti kao da znaš da ja sa nesanicama deveram, pa nađeš način i da mi ih omiliš

A što se editovanog tiče...biće bolje sigurno, to ja kažem svaki put, i sljedeći put zaposlim smješkica-mamu oko recepture...obično se pokaže kao mudar potez

A...viđu Anđe...

Edit...selam mejdanlijama, koliko god da vas ima.
Alejkum selam.
Derviš is offline  
Old 26.04.2008., 01:36   #42
Quote:
sjena.; kaže:
Na kavu svratih.
Malo prije se vratih.
Dušu nahranih.
Mejdan poselamih.


Jel' aorist il imperfekt?


Ma, perfekt
Derviš is offline  
Old 26.04.2008., 01:39   #43
Quote:
ašik; kaže:
aha ...


Selam lijepi Ašik
Derviš is offline  
Old 26.04.2008., 20:21   #44
Quote:
ašik kaže: Pogledaj post


Nego hicel ko od vas na Bunu ... jel ono bi 10 iduceg mjeseca?



__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 26.04.2008., 22:38   #45
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Selam lijepi Ašik

Selam dervo efendija ...
__________________

BEZ DEDA NEMA REDA
ašik is offline  
Old 26.04.2008., 22:40   #46
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post



Ma vidite je samo ... ljepotica ...
__________________

BEZ DEDA NEMA REDA
ašik is offline  
Old 30.04.2008., 23:36   #47
malo sam ovdje prebacio da mozda Omer voli da je ozbilja na temi skroz

Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post

A ovo drugo što pitaš, ne znam, ne šalim se sa namazom i mijudža.
Ne šalim se nija, samo sam čuo dvije stvari po tom pitanju al nisam sad siguran.
glede tog abdesta kad nisi siguran, ono ko znaš da nisi izgubio, al nisi siguran, meni se to dešava kad se zabelesam i ne trpim nemam pritiska, a kad trpim onada znam da nisam izgubio il znam da sam izgubio.

Druga stvar je za kad te prenese taj san jesil il nisi izgubio, al govorim o prenosu ne o spavanju.

Treća je da mi je jedan onako selefija liberal ( nije mu žana pokrivena ) nešta objašnjavao ovo za vjetar, kad ti se čini ko da nešta jest al nije, pa mi on nešto objašnjavao da to šejtan puše da te u sumnju dovodi.

Eh sad sve su ti to krivi meni ove vehabije , bio sam ba pravo fin prije, sve klanjo i sunete i sunsunete i sve, Džuma bila 18 i 20 rekata, a sad kako su me nakljukali ovim informacijama sve nešta kalkulišem, uglavnom s minusom

A Rahat bio, ma možda je ovo i bezze nako a možda i nije.

Jah jednom jedan pito šejha šta treba kad ima one snove ( vet drims eng. polucija lat.) a nema se kad okupati, pa ovim bilo ostalim ko neugodno što je pito i đe će to pitati, a šejh mu odgovorio da je najpreče usta i nos izaprati jer to ako preseliš, valjda, rad gasulenja da si i tu čist . I kaže ovaj sad što je bio od ovih što su mislili đe će to pitati.

Vidiš kaže mi mislili da je glupo pitanje, a nije.

I ja ima ono za najlonke čarape morel se abdest uzet preko najlonki ? Kad i kako znaš li to ha ?

selam

nešto kontam možda sam mogo ovo i jednostavnije napisati
insaninside is offline  
Old 01.05.2008., 00:11   #48
Quote:
insaninside kaže: Pogledaj post
malo sam ovdje prebacio da mozda Omer voli da je ozbilja na temi skroz



Ne šalim se nija, samo sam čuo dvije stvari po tom pitanju al nisam sad siguran.
glede tog abdesta kad nisi siguran, ono ko znaš da nisi izgubio, al nisi siguran, meni se to dešava kad se zabelesam i ne trpim nemam pritiska, a kad trpim onada znam da nisam izgubio il znam da sam izgubio.

Druga stvar je za kad te prenese taj san jesil il nisi izgubio, al govorim o prenosu ne o spavanju.

Treća je da mi je jedan onako selefija liberal ( nije mu žana pokrivena ) nešta objašnjavao ovo za vjetar, kad ti se čini ko da nešta jest al nije, pa mi on nešto objašnjavao da to šejtan puše da te u sumnju dovodi.

Eh sad sve su ti to krivi meni ove vehabije , bio sam ba pravo fin prije, sve klanjo i sunete i sunsunete i sve, Džuma bila 18 i 20 rekata, a sad kako su me nakljukali ovim informacijama sve nešta kalkulišem, uglavnom s minusom

A Rahat bio, ma možda je ovo i bezze nako a možda i nije.

Jah jednom jedan pito šejha šta treba kad ima one snove ( vet drims eng. polucija lat.) a nema se kad okupati, pa ovim bilo ostalim ko neugodno što je pito i đe će to pitati, a šejh mu odgovorio da je najpreče usta i nos izaprati jer to ako preseliš, valjda, rad gasulenja da si i tu čist . I kaže ovaj sad što je bio od ovih što su mislili đe će to pitati.

Vidiš kaže mi mislili da je glupo pitanje, a nije.

I ja ima ono za najlonke čarape morel se abdest uzet preko najlonki ? Kad i kako znaš li to ha ?

selam

nešto kontam možda sam mogo ovo i jednostavnije napisati
Alejk selam

pa šta te onda sekira, nikako ne mogu da skontam?

Ako trpiš onda (kako sam te shvatio) nemaš dilema, a ako ne trpiš isto. Znači samo kad se zabelesaš il kad te prenese onda uletiš čak u trilemu, a to nije dobro. Zato ne gledaj šta govori (neo) selefija, nego konkluziraj da nije sve od šejtana, ima on pametnija posla nego tebi puhat (može i duvat) već da si samo ti dahno dušom izmučenom, tj. nije sve ni od prokletnika, ima i insana tu podosta.

A što se tiče najlonki, e tu ti ima svakojakih tumačenja. Pročitah, nadahnut od vehabija, tamo na onom studiju DIN (ko neki on line da'va servis, možeš pitat dan noć oni če ti odgovorit) pitanjce neke hanumice možel žena koja nije (u RL) pokrivena klanjat (ako se propisno pokrije). Upitan odgovor hitar dade u smislu možeš ti svašta, samo pijel ti vode. Eto ko džo-ja nije reko da ne može al je još manje reko da može. Ja sam tad dobio strašnu potrebu da ga pitam smijel mu žena svašta nešta, al sam se sjetio kako ti vičeš da treba fin, pa nisam. Najbolje da odsurfamo do studija DIN (eki studijo, meni to neozbiljno zvuči al eto) pa da za sve ovo priupitamo uvaženog fakiha, ti neš imat trilema, a i mene ćeš poštedit hizmeta (jerbo meni sevap ide pa kako god, imo sam ti njet odgovorit), i vuk sit i ovce nabroju.
forget-me-not is offline  
Old 01.05.2008., 00:40   #49
Treba bit fin

to nema dileme, i nek nisi to pito svašta nešta, i meni je drago kad se suzdržim, što bi reko mi jedan ahbab ti si ko i ja sjetiš se al tad je kasno .
insaninside is offline  
Old 01.05.2008., 00:57   #50
Selam.

...i tako mi u tekiji ( staroj), ikindija i uđe na brzinu šejh i kaza - ko ima abdest, hajde da se klanja i odmah ovom , hadj uči ikamet. Bilo nas pešest , srećom ja imo abdest. Završi namaz i šejh ode nešta tamo ...kad će ti ovaj jedan- ej vala nisam ni znao da mogu klanjat bez abdesta...
Derviš is offline  
Old 01.05.2008., 01:00   #51
Quote:
insaninside kaže: Pogledaj post
Treba bit fin

to nema dileme, i nek nisi to pito svašta nešta, i meni je drago kad se suzdržim, što bi reko mi jedan ahbab ti si ko i ja sjetiš se al tad je kasno .
Mojne se preko mojih ledja terbijetit, nego odgovori Omeru šta je pito tamo, al fino i ozbiljno, nek i on pokaže ono "e tu sam te čeko...". Čoek pripremio sve a nema hinta. Grehota.
forget-me-not is offline  
Old 01.05.2008., 01:06   #52
ne mogu , pošlo nešta iz mene da pitam: Jesil sa lijeve il desne strane iza imama , pa mi naumpade FMN ko neka referenca za šalu i odustanem

selam
insaninside is offline  
Old 02.05.2008., 17:05   #53
Selam alejkum.

Voli vas masnavi
masnavi is offline  
Old 04.05.2008., 04:23   #54
la ilahe illelah
nema boga do Allaha
nema gajba do Ashka
kad ima Ashka eto ti gajba

masnavi is offline  
Old 04.05.2008., 17:45   #55
Smile Isa a.s.

"Inspirirani dahom Isaovim a.s., kojim su mrtvi oživljavani, a bolesnim zdravlje vraćano, sufijski pjesnici su razvili mnoge primjere i aluzije:

Voda i zemlja su oživjeli putem Isaova daha
postali su ptica koja je raširivši krila poletjela.
Rumi, Mesnevija I, 865

Kad je Allah sjenu Svoje milosti na Isaov dah spustio,
cio svijet se oduševljenjem ispunio.
Attar, Musibet-nama

Isaov dah je samo cjelov
na tvoje rubin-crvene usne;
voda života je samo uputa
na slatkoću tvojih usana.
Hafiz, Divan

U Iskonu duše su bile vrlo visoko,
kao što je na visoku Isa pejgamber.
Tako isto i riječi,
ali su nekad tegobne, a nekad lijek.
Kad bi se digli zastori sa naših duša,
vidjeli bi da je svaka duša slična Isaovoj.
Rumi, Mesnevija I, 1598-1599

O srce, budi radosno!
Dah Isaov je došao!
Od njegovog časnog ruha
piri dah Jedinoga.

Hafiz, Divan"

preuzeto iz knjige Isa a.s. u knjigama sufija (da, to je ona s plavim koricama na kojima je more ), preveo i sabrao Mehmed Karahodžić, II izdanje, Sarajevo 2004., ISBN 9958-9856-0-8
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 04.05.2008., 18:31   #56
esselamu alejkum!
ja isto da sam na mjesecu bio

ovdje atmosfera samo takva...
a na mjesecu... nikakva!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Old 04.05.2008., 18:42   #57
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
esselamu alejkum!
ja isto da sam na mjesecu bio

ovdje atmosfera samo takva...
a na mjesecu... nikakva!
em što štima,
em je rima
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 04.05.2008., 18:44   #58
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
em što štima,
em je rima
nije bilo namjerno
ali evo sad vidjeh da jest!

gdje ste se izgubili? nema vas na tekiji?
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Old 04.05.2008., 18:52   #59
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
nije bilo namjerno
ali evo sad vidjeh da jest!

gdje ste se izgubili? nema vas na tekiji?
Na prstima se hodi,
zvijezdica mi pade na pamet,
pulsira i u stih me dovodi,
što'no reć': nije naodmet!



Ili kako je to Frankie fino rekao,
in other words
evo, tu smo....valjda
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 04.05.2008., 23:12   #60
bio malo na druženju što ga musa spori

i tako na kraju poslije fatiha i ilahije "pustite me do smrti da služim svog šejha..."
malo progovorismo na temu prioriteta i kako se dana puno vazi al slabo efekta ima, a i ibadeti se mashaallah.

Eh i kaže neki čovjek pobjego mu magarac, a bila mu reda za mljet 'šenicu i taj dan trebo bit valjda ono da za navodnjavanje okrene vodu na svoj bostan i još + petak džuma. Insan da se raspameti, al eto ode on na džumu.

Kad je kući došao kad tamo u avliji magarac i vreća brašna pred vratima, valjda se magaras poplašio pa pobjego i kasnije se sam vratio kući. Kad je ušao u kuću pita ženu kakvo je ono brašno u vreči, kaže žena ma čovjek greškom samljeo tvoje umjesto svoje pa ti donjeo. Ode on da pregleda bostan, kad tamo vjetar nanjeo lišće, skrenula voda i natopila njivu .

Eh sad može neko reči da je to bajkovito, il da musa traži sened da provjeri vjerodostojnost , samo bih dodao da sam čuo da je Dragi Allah dž.š reko dunjaluku " Ko meni robuje budi mu u hizmetu, a ko tebi voli uzmi ga za roba svoga"

al valja deverati,

selam
insaninside is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.