Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2012., 21:49   #101
Djevičanstvo čuvano uzalud...

Ako ćemo o Božjim pečatima na čelu , ukoliko živimo u doba sedam pečata , onda već na zemlji postoje ljudi koji ga imaju...

Pripadnici katoličkog klera naravno...


Zato jehovini svjedoci na ovom forumu ne podnose Zlatka Sudca...


Katolicima pečat , a jehovcima ništa , pa makar bili djevci cijeli život...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 21:03   #102
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
majko moja
odgovori mi samo na ovo-
plaća li se misa zadušnica, i koja je svrha te mise ?
Koliko ja znam, plaća se 50 kuna, a svrha je (ukratko) molitva za pokojnika.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 21:06   #103
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Ako ćemo o Božjim pečatima na čelu , ukoliko živimo u doba sedam pečata , onda već na zemlji postoje ljudi koji ga imaju...

Pripadnici katoličkog klera naravno...


Zato jehovini svjedoci na ovom forumu ne podnose Zlatka Sudca...


Katolicima pečat , a jehovcima ništa , pa makar bili djevci cijeli život...
A da ti si odao s Zlatkom držao svjeću i zapisivao sve u svoju knjigicu??
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 23:26   #104
Thumbs down

Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Ako ćemo o Božjim pečatima na čelu , ukoliko živimo u doba sedam pečata , onda već na zemlji postoje ljudi koji ga imaju...

Pripadnici katoličkog klera naravno...


Zato jehovini svjedoci na ovom forumu ne podnose Zlatka Sudca...


Katolicima pečat , a jehovcima ništa , pa makar bili djevci cijeli život...
Ako te već to kopka i ako te zanima istina onda te moram razocarati i reci da je Sudac te stigme dobio od Sotone a ne od Boga. Zao mi je sto te moram razocarati.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 05:48   #105
17 Ovo vam zapovijedam: ljubite jedan drugoga! 18 Ako vas svijet mrzi, znajte da je mene mrzio prije vas. 19 Kad biste bili dio svijeta, svijet bi vas ljubio jer biste bili njegovi. Ali budući da niste dio svijeta, nego sam vas ja izabrao iz svijeta, zato vas svijet mrzi. 20 Sjećajte se riječi koje sam vam rekao: ‘Rob nije veći od gospodara svojega.’ Ako su mene progonili, progonit će i vas, ako su moje riječi držali, držat će i vaše. 21 Ali sve će vam to činiti zbog imena mojega, jer ne poznaju onoga koji me poslao. 22 Da nisam došao i govorio im, ne bi imali grijeha, ali sada nemaju izgovora za svoj grijeh. 23 Tko mrzi mene, mrzi i Oca mojega. 24 Da nisam među njima učinio djela koja nitko drugi nije učinio, ne bi imali grijeha, ali sada su ih vidjeli pa su zamrzili i mene i Oca mojega. 25 No to je zato da bi se ispunile riječi napisane u njihovu Zakonu: ‘Mrzili su me bez razloga.’ 26 Kad stigne pomoćnik kojega ću vam ja poslati od Oca, duh istine, koji dolazi od Oca, on će posvjedočiti o meni, 27 a i vi ćete svjedočiti, jer ste od početka sa mnom.  Ivan 15 17
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 15:22   #106
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
17 Ovo vam zapovijedam: ljubite jedan drugoga! 18 Ako vas svijet mrzi, znajte da je mene mrzio prije vas. 19 Kad biste bili dio svijeta, svijet bi vas ljubio jer biste bili njegovi. Ali budući da niste dio svijeta, nego sam vas ja izabrao iz svijeta, zato vas svijet mrzi. 20 Sjećajte se riječi koje sam vam rekao: ‘Rob nije veći od gospodara svojega.’ Ako su mene progonili, progonit će i vas, ako su moje riječi držali, držat će i vaše. 21 Ali sve će vam to činiti zbog imena mojega, jer ne poznaju onoga koji me poslao. 22 Da nisam došao i govorio im, ne bi imali grijeha, ali sada nemaju izgovora za svoj grijeh. 23 Tko mrzi mene, mrzi i Oca mojega. 24 Da nisam među njima učinio djela koja nitko drugi nije učinio, ne bi imali grijeha, ali sada su ih vidjeli pa su zamrzili i mene i Oca mojega. 25 No to je zato da bi se ispunile riječi napisane u njihovu Zakonu: ‘Mrzili su me bez razloga.’ 26 Kad stigne pomoćnik kojega ću vam ja poslati od Oca, duh istine, koji dolazi od Oca, on će posvjedočiti o meni, 27 a i vi ćete svjedočiti, jer ste od početka sa mnom.  Ivan 15 17
Njihovom zakonu??

Ja sam mislio da je taj zakon od tate njegova no eto i to je razrješeno.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 18:54   #107
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, plaća se 50 kuna, a svrha je (ukratko) molitva za pokojnika.
kojeg pokojnika, onog u 'raju',paklu', ili 'čistilištu ?
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 21:33   #108
A od čega ćemo biti spašeni?Ja mislim da kad umremo spasiti ćemo se od pakla koji vlada na Zemlji i otići u raj koji je 2 m ispod površine Zemlje ,gdje ćemo se lijepo odmarati,neosjetljivi na sve što nas je doticalo dok smo bili živi.I tako ćemo biti u vječnom miru ničim neopterećeni.
Amen.
chicot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 21:41   #109
Smeagol...

Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Ako te već to kopka i ako te zanima istina onda te moram razocarati i reci da je Sudac te stigme dobio od Sotone a ne od Boga. Zao mi je sto te moram razocarati.
Zabavni dio je taj , što bi ti potpuno istu stvar rekao i da 144 000 katolika sada ima taj pečat na čelu...

Cijeli život čekaš pečat , a kada ih Bog podijeli , ti ćeš te ljude napadati i vrijeđati , jer ćeš poput Smeagola (Golum iz Gospodara prstenova) mrziti onoga tko posjeduje nešto tebi jako dragocjeno , što si pripisao samo sebi...

Jehovini svjedoci , u odnosu prema nama katolicima , glede pečata Boga živoga , odnose se onako kako se Smeagol odnosio prema hobitima , koji su posjedovali my precious...

http://www.youtube.com/watch?v=DLvIF...yer_detailpage


.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 03:28   #110
Thumbs down

Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Zabavni dio je taj , što bi ti potpuno istu stvar rekao i da 144 000 katolika sada ima taj pečat na čelu...

Cijeli život čekaš pečat , a kada ih Bog podijeli , ti ćeš te ljude napadati i vrijeđati , jer ćeš poput Smeagola (Golum iz Gospodara prstenova) mrziti onoga tko posjeduje nešto tebi jako dragocjeno , što si pripisao samo sebi...

Jehovini svjedoci , u odnosu prema nama katolicima , glede pečata Boga živoga , odnose se onako kako se Smeagol odnosio prema hobitima , koji su posjedovali my precious...

http://www.youtube.com/watch?v=DLvIF...yer_detailpage


.


Ne gledam ta sotonisticka sranja kao sto je gospodar prstenova ili šta već a pečati su simbolični. Šta mislis da će ljudi dobivati stambilje na čela.? Ha ha ha
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 03:41   #111
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Ako ćemo o Božjim pečatima na čelu , ukoliko živimo u doba sedam pečata , onda već na zemlji postoje ljudi koji ga imaju...
Ti pečati su interesantni. Neko smatra da živimo između 5 - 6 pečata. Navodno su se prva 4 ispunila kroz istoriju. Ostala su još 2 ili 3. Ne znam koliko ovo ima smisla, no poenta priče je da se pečati ne shvataju u doslovnom smislu, tj., nema razloga da se tako shvate.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 11:01   #112
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
kojeg pokojnika, onog u 'raju',paklu', ili 'čistilištu ?
Onog koji je umro.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 11:47   #113
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Ti pečati su interesantni. Neko smatra da živimo između 5 - 6 pečata. Navodno su se prva 4 ispunila kroz istoriju. Ostala su još 2 ili 3. Ne znam koliko ovo ima smisla, no poenta priče je da se pečati ne shvataju u doslovnom smislu, tj., nema razloga da se tako shvate.
Mislim da živimo u dobu od 1000 pečata, pogotovo kad ideš rješavati neku stvaru birokraciji. Nego, šalu na stranu, mene zanima jesu li to pečati u smislu da ti netko baš da neki pečat sa znakom na čelo (kakvim???) ili je to samo simbolično u smislu potvrde.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 15:12   #114
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Onog koji je umro.
potvrdi se Biblijom, stavi citat gdje stoji da se za mrtve smije moliti, plaćati mise i sl.
evo ja tražila al nikad našla
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 16:11   #115
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Mislim da živimo u dobu od 1000 pečata, pogotovo kad ideš rješavati neku stvaru birokraciji.
Znak zvijeri

U Otkrivenju se opisuju vrlo bliska vremena prije propasti svijeta. Spominje se nekakav "znak zvijeri" koji će biti utisnut na ruku ili čelo slobodnima i ROBOVIMA i tako ih osuditi na prokletstvo.
I vidjeh: druga jedna Zvijer uzlazi iz zemlje, ima dva roga poput jaganjca, a govori kao Zmaj. Vrši svu vlast one prve Zvijeri, u njenoj nazočnosti. Prisiljava zemlju i sve pozemljare da se poklone prvoj Zvijeri kojoj ono zacijeli smrtna rana. Čini znamenja velika: i oganj spušta s neba na zemlju naočigled ljudi. Tako zavodi pozemljare znamenjima koja joj je dano činiti u nazočnosti Zvijeri: svjetuje pozemljarima da načine kip Zvijeri koja bijaše udarena mačem, ali preživje. I dano joj je udahnuti život kipu Zvijeri te kip Zvijeri progovori i poubija sve koji se god ne klanjaju kipu Zvijeri. Ona postiže da se svima - malima i velikima, bogatima i ubogima, slobodnjacima i robovima - udari žig na desnicu ili na čelo, i da nitko ne mogne kupovati ili prodavati osim onog koji nosi žig s imenom Zvijeri ili s brojem imena njezina. U ovome je mudrost: u koga je uma, nek odgoneta broj Zvijeri. Broj je to jednog čovjeka, a broj mu je šest stotina šezdeset i šest.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 16:38   #116
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
potvrdi se Biblijom, stavi citat gdje stoji da se za mrtve smije moliti, plaćati mise i sl.
evo ja tražila al nikad našla
...i to jos od SZ:

Druga knjiga Makabejcima 12
44. Jer da nije vjerovao da ce pali vojnici uskrsnuti, bilo bi suvišno i ludo moliti za mrtve.
45. K tome je imao pred ovima najljepšu nagradu koja ceka one koji usnu pobožno. Svakako, sveta i pobožna misao. Zato je za pokojne prinio žrtvu naknadnicu da im se oproste grijesi.


a mos pogledati i NZ:

2 Timoteju

16 Neka Gospodin milosrđem podari Oneziforov dom jer me često osvježivao i nije se stidio mojih okova,
17 nego kad je bio u Rimu, brižljivo me potražio i našao.
18 Dao mu Gospodin naći milosrđe u Gospodina u onaj Dan! A koliko je usluga u Efezu iskazao, to ti najbolje znaš.


naime, znamo i poanta je da je Onezifor mrtav...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick

Zadnje uređivanje blue bird : 15.09.2012. at 16:45.
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 16:42   #117
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Mislim da živimo u dobu od 1000 pečata, pogotovo kad ideš rješavati neku stvaru birokraciji. Nego, šalu na stranu, mene zanima jesu li to pečati u smislu da ti netko baš da neki pečat sa znakom na čelo (kakvim???) ili je to samo simbolično u smislu potvrde.
Ja bih rekao da je u pitanju simbolika. Doslovni pečat mi nema smisla. Priznajem da se svi ne bi složili samnom, ovo je samo moje mišljenje.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 16:48   #118
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
...i to jos od SZ:

Druga knjiga Makabejcima 12
44. Jer da nije vjerovao da ce pali vojnici uskrsnuti, bilo bi suvišno i ludo moliti za mrtve.
45. K tome je imao pred ovima najljepšu nagradu koja ceka one koji usnu pobožno. Svakako, sveta i pobožna misao. Zato je za pokojne prinio žrtvu naknadnicu da im se oproste grijesi.


a mos pogledati i NZ:

2 Timoteju

16 Neka Gospodin milosrđem podari Oneziforov dom jer me često osvježivao i nije se stidio mojih okova,
17 nego kad je bio u Rimu, brižljivo me potražio i našao.
18 Dao mu Gospodin naći milosrđe u Gospodina u onaj Dan! A koliko je usluga u Efezu iskazao, to ti najbolje znaš.


naime, znamo i poanta je da je Onezifor mrtav...
Ovo nisu argumenti za molitve za mrtve. Osim toga, Makabejcima je jedini izvor za tako nešto, ali Makabejske knjige nisu nikad bile deo kanona Starog zaveta - one su to postale tek od 3-4 veka naše ere.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 16:50   #119
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Ovo nisu argumenti za molitve za mrtve. Osim toga, Makabejcima je jedini izvor za tako nešto, ali Makabejske knjige nisu nikad bile deo kanona Starog zaveta - one su to postale tek od 3-4 veka naše ere.
Vise nego dovoljan, a ako si skeptican prema Makabejcima, sto je s Timotejem, klijerli se radi o molitvi za mrtvog, Petar sasvim uredno moli za mrtvog u harmonicnom i neupitnom duhu sa zidovskom praksom.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 17:30   #120
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ona postiže da se svima - malima i velikima, bogatima i ubogima, slobodnjacima i robovima - udari žig na desnicu ili na čelo, i da nitko ne mogne kupovati ili prodavati osim onog koji nosi žig s imenom Zvijeri ili s brojem imena njezina. U ovome je mudrost: u koga je uma, nek odgoneta broj Zvijeri. Broj je to jednog čovjeka, a broj mu je šest stotina šezdeset i šest.
Ovdje zvuči poprilično materijalno, znači da će hrpa ljudi dobiti ime ili broj Zvijeri na ruku ili čelo... znači dio pečata je 666, tj. oni koji su si to već istetovirali su ionako u paklu.

Znači to je nešt ovako (mislim da je slika od JS)



Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Ja bih rekao da je u pitanju simbolika. Doslovni pečat mi nema smisla. Priznajem da se svi ne bi složili samnom, ovo je samo moje mišljenje.
Da, zato i pitam jer me zanimaju vjeruju li u pravi pečat ili simbolični i kako izgleda ak je pravi... bilo Krista ili Antikrista.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.