Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2012., 17:21   #241
Quote:
Lady Anne kaže: Pogledaj post
Oke, nešto me zanima... Dok gladujete, nadoknađujete li vi na bilo koji način proteine, vitamine, minerale..?
Bar neki nadomjestak prehrani ili nešto?
Ja i inače izbjegavam dodatke prehrani
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 21:31   #242
Quote:
Lady Anne kaže: Pogledaj post
Oke, nešto me zanima... Dok gladujete, nadoknađujete li vi na bilo koji način proteine, vitamine, minerale..?
Bar neki nadomjestak prehrani ili nešto?
Jesi ti jedna od onih koja misli da terapeutsko gladovanje donosi bolest i smrt?
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 16:07   #243
Zna li se nakon koliko dana bez hrane tumori pocmu odumirati (kako Breuss tvrdi u svojoj knjizi) i/ili nakon koliko dana tijelo pocme jesti tumore?
podspeed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 21:48   #244
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Lav Tolstoj je nekad rekao: »Ne uzeti hranu i piće više je od zadovoljstva - to je radost duše!«, ja bi dodala - i tijela, jer moje tijelo puno bolje funkcionara kad sam gladna, nego kad sam sita.

Međutim, kažu da ne smijem baš striktno gladovati jer imam premalen indeks tjelesne težine (164 cm, 45 kg).

Da li je netko imao neka iskustva s gladovanjem, i ako da - kakva?

postoji i ona izreka kopamo si grob svojim zubima,

evo ja bih samo još dodatno obratila pažnju na obavezan klistir svaki 2 dan, kažem obavezni jer bez klistira post može biti štetan

moje iskustvo je:

postila sam 14 dana dva puta

mene ja već treći dan uhvatila takva malaksalost, temperatura i čitav dan sam preležala u krevetu spavajući, onda sam prekinula i sljedeći dan jela juhu od povrća da se ublaži izlučivanje toksina te sam onda nastavila

tuširala sam se u hladnoj vodi i četkala tijelo četkom na suho, pila sam vodu i sirove sokove od voća i povrća te čaj sa medom i do 4 litre tekućine na dan

tek negdje 7 dan kada su svi toksini izašli van sam osjetila lakoću i val energije i bilo mi je jako udobno u svojoj koži

14 dan sam prekinula i počela jesti sirovo voće u kašici,zatim i drugu vegansku hranu

sve u svemu samo je ona detoksikacija najgora od svega za preživjeti, za mene to je bilo ležanje u krevetu 7 dana

moj savjet idite na post samo ako se jako jako temeljito informirate i nikako bez klistira
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 22:11   #245
Quote:
podspeed kaže: Pogledaj post
Zna li se nakon koliko dana bez hrane tumori pocmu odumirati (kako Breuss tvrdi u svojoj knjizi) i/ili nakon koliko dana tijelo pocme jesti tumore?

Eto Tolstoj mi kaze za 26 a ovaj drugi (mislim da se zove Aristotel) kaze za 28 al dobro, dan-dva simo tamo.
podspeed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 00:18   #246
Zdravonova sam u ovome i jaku puno sam citala i istrazivala..rado bih pocela sa gladovanjem iz vise razloga.kao prvo zdravstvenih..no nigdje ne mogu naci tacno kako se provodi ova metoda..ako bi ko bio ljubazan da mi ukratko objasni sta bih trebala raditi da pocnem svoje 15 to dnevno gladovanje..hvala)))
Sabsabs is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 09:25   #247
Ne bi bilo dobro početi odmah s 15 dnevnim, probaj najprije jedan dan, pa tri...

U svakom slučaju prije višednevnog gladovanja potrebna je priprema a i nakon gladovanja je potreban jedan period prilagodbe, ne možeš samo tako početi jesti kao i prije.

Definitivno ne smiješ ulaziti u gladovanja ako imaš neurednu stolicu, u tom slučaju je potrebno klistiranje.

Ovdje možeš pročitati metodu gladovanja po Malahovu.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 20:25   #248
Dižem temu i nadam se da ima još ljudi koji poste.
Do sada sam prakticirala 1-2 dnevni post mjesečno, a od danas sam na Breussu. Prvenstveno zbog čišćenja i riješavanja ovisnosti o cigaretama.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 13:09   #249
Ja sam upravo pregrmila virusni bronhitis. 10 dana na čajevima i tu i tamo pokoji svežeiscijeđeni sok.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 19:34   #250
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja sam upravo pregrmila virusni bronhitis. 10 dana na čajevima i tu i tamo pokoji svežeiscijeđeni sok.
Koje čajeve piješ? I sok od čega?
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 08:24   #251
Čajeve sam pila kontra bronhitica: đumbir+cimet, i čaj od 7 biljaka iz vlastitog zbora (list bokvice, list divlje jagode, stolisnik, cvijet bazge, list sljeza, korijen sljeza i suhe maline) plus naravno klasika - bosiljak, lipa etc.

Sokovi sam si cijedila od naranče, jabuke i mrkve.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 19:06   #252
Pozdrav!htjela bih poceti gladovati par dana pa me cisto zanima da li se mogu piti vocni cajevi ili caj od sipka,ne volim sokove,vec mjesecima pijem zeleni ujutro,sipak i npr. borovnica,oko 5l dnevno,bez secera i meda...

svi navodite neke sokove,ja najvise volim caj od sipka, koji bi mi jos bio koristan da pijem?krenula bi sa juhicama i kuhanim povrcem,i onda par dana cajeva,jel to ok?inace pijem puno i nije mi to neki problem...sto se tice klistira koliko cesto i kad pocet?moze li se tijelo potaknut na prirodni klistir hranom i cime to?ne bih sad kupovala klistir opremu

Zadnje uređivanje evilwoman : 02.01.2014. at 19:14.
evilwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 23:20   #253
Je li tko iskušao dry fasting? Malahov je pisao o tome, ali ja se nisam usudila do sinoć. Nabrat ću 36 sati sutra ujutro.

Ne mogu vjerovati da je jednostavnije i puno lakše nego dan i pol samo na vodi.
Postoji i veliki priljev energije, imala sam samo nekoliko sati kada sam zakljucala, ostatak vremena je bilo natprosječno dobro.

Iako po netu postoje svakakve informacije, ja ga ne bi provodila više od 3 dana u komadu, a i to je rubno.

Malo odgovora na zakašnjele postove.
Quote:
podspeed kaže: Pogledaj post
Zna li se nakon koliko dana bez hrane tumori pocmu odumirati (kako Breuss tvrdi u svojoj knjizi) i/ili nakon koliko dana tijelo pocme jesti tumore?
Nekoliko dana je, po Malahovu, premalo, osim ako je dry fasting u pitanju. Voda odgađa razlaganje otpada (sokovi pogotovo) i treba proći barem deset dana. Kod dry fastinga treba 3-4 puta kraće. Razgrađujući procesi najkraće traju kod suhog, osrednje kod vodenog, i najdulje kod onog na sokovima. No isto to vrijedi i za vrijeme koje smiješ provesti u njima. Na sokovima sve ide sporije ali ga najdulje možeš provoditi, dok je više od tri dana suhog po meni bukvalno igranje sa životom. Naravno da postoje iznimke. Čitala sam tipa koji je sedam dana bio na suhom i još uvijek bio hidriran, dok neki dehidriraju nakon dva dana.
Otprilike 3 dana suhog= 10 dana vodenog = 30 dana na sokovima. Efekt je isti, pitanje je što ćeš odabrati.

Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Dižem temu i nadam se da ima još ljudi koji poste.
Do sada sam prakticirala 1-2 dnevni post mjesečno, a od danas sam na Breussu. Prvenstveno zbog čišćenja i riješavanja ovisnosti o cigaretama.
Dobra odluka.

Zadnje uređivanje TincH : 11.07.2014. at 23:42.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 15:19   #254
Quote:
evilwoman kaže: Pogledaj post
Pozdrav!htjela bih poceti gladovati par dana pa me cisto zanima da li se mogu piti vocni cajevi ili caj od sipka,ne volim sokove,vec mjesecima pijem zeleni ujutro,sipak i npr. borovnica,oko 5l dnevno,bez secera i meda...

svi navodite neke sokove,ja najvise volim caj od sipka, koji bi mi jos bio koristan da pijem?krenula bi sa juhicama i kuhanim povrcem,i onda par dana cajeva,jel to ok?inace pijem puno i nije mi to neki problem...sto se tice klistira koliko cesto i kad pocet?moze li se tijelo potaknut na prirodni klistir hranom i cime to?ne bih sad kupovala klistir opremu
Potaknuti čišćenje crijeva može čaj od đumbira sa dvije žličice ricinusova ulja prije spavanja.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 10:36   #255
Skoro redovito postim na Ekadaši, budem samo na vodi. Lako mi je izdržati taj 1 dan.

Kada sam prošli put ovdje pisala, krenula sam postiti prema Breussu i namjeravala sam postiti barem 10 dana. Treći dan sam bila vani s curama i plesala do sitnih sati, osećala sam klasičan polet i bistrinu... međutim, kako baš nisam u cvatu mladosti, vjerojatno sam se previše iscrpila i četvrti dan me sve živo boljelo, osjećala sam se jako loše, a emotivno sam bila čisti krš. Pa sam prekinula post.

Nedavno sam ponovo čitala Malahova, on mi najviše paše jer propagira post samo o vodi - tijekom Ekadašija sam isprobala postiti na juhama ili sokovima, međutim, iskustvo mi je pokazalo da unos bilo čega osim vode jako otvara apetiti i otežava gladovanje.

Do sada nisam koristila klistir, nekako mi je to odbojno. Dosta ljudi koji ga koriste mi je reklo da sam onaj četvrti dan mogla izgurati samo da sam se klistirila...

Begemotica, ti koristiš Shank Prakshalana, čula sam da prvi put treba raditi pod nadzorom. Je li to točno? Probala bih taj način čišćenja.
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 10:44   #256
@Retra: da, tako kažu, među tim ja sam i prvi put radila sasvim sama. Da li je to dobro, ne znam, i ne usudim se savjetovati nekom drugom da to radi, ali ja sam inače takav tip da se učim sama i da mi nešto postaje jasno samo u procesu, iz objašnjenja ne skužim baš sve.

Jedini moment u Shank Prakshalani kad nešto može poći krivo ke trenutak kad se otvara klapan između želudca i crijeva, ako se otvori prekasno, voda se jednostavno upije i neće biti učinka ispiranja, ali to i nije baš neka šteta (osim malo većeg opterečenja za bubrezi i mjehur).
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 11:10   #257
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
@Retra: da, tako kažu, među tim ja sam i prvi put radila sasvim sama. Da li je to dobro, ne znam, i ne usudim se savjetovati nekom drugom da to radi, ali ja sam inače takav tip da se učim sama i da mi nešto postaje jasno samo u procesu, iz objašnjenja ne skužim baš sve.

Jedini moment u Shank Prakshalani kad nešto može poći krivo ke trenutak kad se otvara klapan između želudca i crijeva, ako se otvori prekasno, voda se jednostavno upije i neće biti učinka ispiranja, ali to i nije baš neka šteta (osim malo većeg opterečenja za bubrezi i mjehur).
Hvala ti na odgovoru!

I ja sam takav tip. Volim sve probati na vlastitoj koži i ne volim da me netko vodi za ručicu, radije se raspitujem i proučavam - i napravim sama.
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 19:58   #258
Prošlu jesen prvi put nakon 3 godine nisam provela polugodišnji detox (10-12 dana, prirodni sokovi/eko, limunada, čajevi i med) i ove zime sam stalno nešto prehlađena, temperatura, grlo, ovo-ono, a znam da proteklih godina nisam uopće bila bolesna... Također, koža mi je skroz bez sjaja, kosa nikakva.... Tako da sutra krećem ponovno s detoxom i stvarno se više neću dati uvjeriti da mi to nije zdravo, nije dobro, bla, bla... Štoviše, probala bih i s 15 dana, vidjet ćemo kako ću se držati jer imam prilično napet tempo ovaj mjesec, ali osjećam da im to treba...
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 10:32   #259
Poznam dvojicu mojih kolega koji su gladovanjem izlječili leukemiju jedan je gladovao veliku dijetu 42dana a drugi veliku 42dana plus malu od 21dan. Oba su bili otpisani po medicini. Uvrijeme gladovanja su pili samo svježe sokove od točno odabranih biljaka koje su jako bitne da zadovolje potrebe ukupnog organizma.Jako ih je gadno vidjeti na kraju dijete jer izgledaju kao živi kosturi ali su ljudi izlječeni i žive život sa svojim familijama ali i rade teže fizičke poslove .
Koga interesira mogu mu poslati točan popis sokova koji se piju i kojoj količini jer mije teški sve pretipkati ovog momenta.
Nije dobro na pamet izgladnjivati organizam a ne unositi vitamine i minerale u isto vrijeme bar u tekućini
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 10:54   #260
@Fem: pij što više vode sa limunom, jednostavno a jako učinkovito sredstvo za detoksikaciju.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.