Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2011., 11:20   #1
Prenošenje bonusa police AO

Pozdrav svima.
Imam stari auto registriran do 4.mj.2012. Nedavno sam kupio noviji i registriran je do 12.mj.2011.
Mogu li na osnovu police osiguranja AO od starog auta dobirti bonus za novi?
Neki mi kažu da bi stari auto morao odjaviti i onda mogu prenjeti bonus na novi, a neki da ga moram prodati te na osnovu kupoprodajnog ugovora mogu dobiti bonus za novi?
Zna li netko najpovoljniju kombinaciju?

Hvala

Zadnje uređivanje compacompa : 09.11.2011. at 12:12.
compacompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 11:46   #2
Što inače namjeravaš napraviti sa starim autom?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 11:52   #3
Ako se ne varam nemožeš, jer polica se veže sa auto a ne za osobu. Niti je premija ista za svaki auto da je možeš samo tako prebacit...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 11:55   #4
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam nemožeš, jer polica se veže sa auto a ne za osobu. Niti je premija ista za svaki auto da je možeš samo tako prebacit...
točnije, polica je vezana za vozilo do promjene vlasništva.
crosstown spinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:01   #5
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Što inače namjeravaš napraviti sa starim autom?
Prodati. Ako ga idem prodavati odjavljenog, teško ću ga prodati. Radi se o 12 god. starom fiatu. Ako ga uspijem prodati registriranog, za njega bi dobio bar za zimske gume
compacompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:03   #6
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam nemožeš, jer polica se veže sa auto a ne za osobu. Niti je premija ista za svaki auto da je možeš samo tako prebacit...
Mislim da sam se krivo izrazio u pitanju. Htio bi prebaciti bonus 50%!
compacompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:14   #7
Možeš, bonus vrijedi čini mi se 2 godine nakon što prodaš auto.

A stari auto svakako moraš odjaviti kod prodaje.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:15   #8
Quote:
compacompa kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Imam stari auto registriran do 4.mj.2012. Nedavno sam kupio noviji i registriran je do 12.mj.2011.
Mogu li na osnovu police osiguranja AO od starog auta dobirti bonus za novi?
Neki mi kažu da bi stari auto morao odjaviti i onda mogu prenjeti bonus na novi, a neki da ga moram prodati te na osnovu kupoprodajnog ugovora mogu dobiti bonus za novi?
Zna li netko najpovoljniju kombinaciju?

Hvala
I odjava u prometnoj je dokaz za prijenos bonusa na novo vozilo, a isto tako i kupoprodajni ugovor. Dakle, u oba slučaja možeš bonus od 50% prenijeti na drugo vozilo, ali nešto od toga dvoje moraš imati. Inače, bonus vrijedi 3 godine od datuma isteka zadnje police.
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:26   #9
Quote:
Drago_Gervais kaže: Pogledaj post
I odjava u prometnoj je dokaz za prijenos bonusa na novo vozilo, a isto tako i kupoprodajni ugovor. Dakle, u oba slučaja možeš bonus od 50% prenijeti na drugo vozilo, ali nešto od toga dvoje moraš imati. Inače, bonus vrijedi 3 godine od datuma isteka zadnje police.
Dakle, uvjet je da stari prvo prodam ili odjavim?
Nema sheme da prvo dobijem 50% za novi, a stari prodam nešto kasnije?
compacompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:29   #10
Quote:
compacompa kaže: Pogledaj post
Dakle, uvjet je da stari prvo prodam ili odjavim?
Nema sheme da prvo dobijem 50% za novi, a stari prodam nešto kasnije?

Ne. Mozes dobiti 25% bonusa za drugi auto.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:34   #11
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Ne. Mozes dobiti 25% bonusa za drugi auto.
Hvala
compacompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:34   #12
Quote:
compacompa kaže: Pogledaj post
Dakle, uvjet je da stari prvo prodam ili odjavim?
Nema sheme da prvo dobijem 50% za novi, a stari prodam nešto kasnije?
Da. Nema šeme.
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:45   #13
Daj ga odjavi, odi sa odjavom na osiguranje, dobiješ 50% bonusa na novi auto i još nešto povrata premije za ovaj kojega si odjavio....mislim da se više tako isplati nego da ga držiš osiguranog za prodaju, a dobiti ćeš parsto kuna više za osiguranog nego za neosiguranog.
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:48   #14
Quote:
compacompa kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Imam stari auto registriran do 4.mj.2012. Nedavno sam kupio noviji i registriran je do 12.mj.2011.
Mogu li na osnovu police osiguranja AO od starog auta dobirti bonus za novi?
Neki mi kažu da bi stari auto morao odjaviti i onda mogu prenjeti bonus na novi, a neki da ga moram prodati te na osnovu kupoprodajnog ugovora mogu dobiti bonus za novi?
Zna li netko najpovoljniju kombinaciju?

Hvala
Vrlo jednostavno, ako ne prodaš fiata do 12mj. onda ga odjavi i traži povrat premije po toj polici, a sa odjavom prebaci prijašnju policu na novi auto.

Ta ti je solucija najjeftinija.
marjan79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:48   #15
Quote:
compacompa kaže: Pogledaj post
Mislim da sam se krivo izrazio u pitanju. Htio bi prebaciti bonus 50%!
e to je drugi par cipela
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 13:01   #16
Ako tražiš povrat ostatka premije za odjavljeno vozilo i u osiguranju te pitaju "koji je razlog odjave vozila?", obavezno reci da je razlog stavljanje vozila u mirovanje. Nemoj reći da ćeš vozilo naknadno prodati jer ti onda možda ne budu htjeli dati povrat ostatka premije. Inače, ne trebaš nikakav dokaz da vozilo zaista i namjeravaš staviti u mirovanje jer takav dokaz ni ne postoji.
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 13:14   #17
Quote:
compacompa kaže: Pogledaj post
Dakle, uvjet je da stari prvo prodam ili odjavim?
Nema sheme da prvo dobijem 50% za novi, a stari prodam nešto kasnije?
Odi kod javnog bilježnika i napravi kupoprodajni ugovor sa mamom, tatom, susjedom, kolegom, nebitno sa kim i sam taj ugovor ti je dokaz da si "KAO" prodao auto a u biti nisi no sa ugovorom radiš drugu policu za drugi auto na kojoj ti je tvojih 50% . Jednostavno, nema potrebe za odjavom auta.
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 13:42   #18
Quote:
zoran1973 kaže: Pogledaj post
Odi kod javnog bilježnika i napravi kupoprodajni ugovor sa mamom, tatom, susjedom, kolegom, nebitno sa kim i sam taj ugovor ti je dokaz da si "KAO" prodao auto a u biti nisi no sa ugovorom radiš drugu policu za drugi auto na kojoj ti je tvojih 50% . Jednostavno, nema potrebe za odjavom auta.
Glupost, po koji put već. Nakon što se polica starog auta (polica auta sa kojeg je prenio bonus) iskoristi za prijenos bonusa, na njoj će se bonus u roku od par tjedana (dok HUO registrira prijenos bonusa) prebaciti na 0% jer je iskorištena, a produženjem police iduće godine će ići na 10%. Na polici novog auta bonus će i tekuće i iduće godine ići na 50% (to je taj bonus koji je ustvari prebačen). Zar vi zaista mislite da su osiguranja glupa i da prolaze takve dječje fore?

Zadnje uređivanje Drago_Gervais : 09.11.2011. at 13:49.
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 16:16   #19
Quote:
Drago_Gervais kaže: Pogledaj post
Glupost, po koji put već. Nakon što se polica starog auta (polica auta sa kojeg je prenio bonus) iskoristi za prijenos bonusa, na njoj će se bonus u roku od par tjedana (dok HUO registrira prijenos bonusa) prebaciti na 0% jer je iskorištena, a produženjem police iduće godine će ići na 10%. Na polici novog auta bonus će i tekuće i iduće godine ići na 50% (to je taj bonus koji je ustvari prebačen). Zar vi zaista mislite da su osiguranja glupa i da prolaze takve dječje fore?
Pa ionako će prodati stari auto, neće ga zadržati. Koliko vidim i dalje pali samo kupoprodajni ugovor ovjeren kod bilježnika i bez plaćenog poreza.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 16:31   #20
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Pa ionako će prodati stari auto, neće ga zadržati. Koliko vidim i dalje pali samo kupoprodajni ugovor ovjeren kod bilježnika i bez plaćenog poreza.
pali kod indijanaca, ja sam uvijek govorio ljudima da kupoprodajni mora imati i žig od porezne uprave da je plaćen porez, inače je gotovo bezvrijedan...
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.