Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2021., 15:35   #1
Bolne grudi tokom trudnoce

Drage trudnice i mame,

Zanima me jeste li imale bolne grudi tokom cjele trudnoce i dali je ta preosjetljivost i bol prosla u nekoj fazi ili trajala do kraja trudnoce?

Moje grudi su uvijek bile male, zdrave i prilicno bezbolne, jedino prije menstruacije i tokom ovulacije bi me desna dojka znala boljeti, ali opet nije to bol nego kao neka preosjetljivost ispod bradavice, kao da je dojka jako napeta.

Cim sam zatrudnjela obje dojke su mi bile izrazito osjetljive i napete, a sad sam u 20tom tjednu trudnoce i isto tako ih osjecam napete ko puske
Preosjetljive su i osjecam od bockanja, stipkanja, malih elektrosokova, tezinu i napetost. Doktori kazu to je normalno, sta vi kazete? koja su vasa iskustva i rijesenja za te osjecaje?

Sad mi se pojavila i mala svjetlo crvena fleka na dojci, nije upaljena, nije nabubrena, ne boli, ne svrbi - i sto je najvaznije UZV ne pokazuje nista, osim normalnih trudnickih grudi.

Eto, ovo su dojmovi panicne prvi put trudnice, utjesite me i recite mi da je sve ovo normalno

Hvala!
ticpetric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2021., 16:09   #2
Meni su kroz cijelu trudnocu bradavice bile nenormalno osjetljive, osobito na hladnocu, ako nisam pazila znalo me do suza bolit.
Sad vec 6 mjeseci dojim i imala sam malo problema u pocetku dok se nismo uvjezbale, pa je neko vrijeme bio mir, a onda su krenuli blisteri i mastitisi, samo su se izmjenjivali i mjenjale strane. Sad je nekih mjesec dana opet mir.
Kod mastitisa se pojavi crvena fleka, al ti si jos daleko od dojenja, zacepljenih kanala i upala.
bulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2021., 16:19   #3
Pozdrav, mene su grudi bas jako boljele kad sam ostala trudna, toliko da ih nisam smjela taknut. Narasle su odmah na pocetku trudnoce i takve su ostale. Ta bol je trajala prva 3,4 mjeseca i onda se smanjila. Sad sam pred sami kraj trudnoce, nista me ne bole i nisu osjetljive. Mislim da je sve to normalno jer se velike promjene dogadaju u tijelu i svatko drugacije reagira.
auroraaustralis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2021., 00:06   #4
Isto bole, isto crvene flekice.. Cak i jedna tamna kod vena, popucale kapilare od tezine.. Jako su se povecale.. Sve je to normalno. Mislim da problemi ozbiljni dolaze eventualno s dojenjem.. Ovako je normalno da bole kad bujaju
tajmahall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2021., 19:03   #5
Meni su u pocetku bile osjetiljive i napete, narasle. Ali evo bas krocim u treci trimestar, i nis, ko da su se uspavale.... Cak mozda malo previse, rekao bi covjek da bi se i u njima neke pripreme trebale dogadjati, citam da nekim curama vec krece kolostrum. Moje ko da ignoriraju da sam trudna. Valjda buju zivnule na vrijeme za docekat bebu

(da se razumijemo, lijepo meni sto me ne bole, ali prva trudnoca, pa nemam pojma kaj ocekivati.... )
guli ha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.