Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2004., 23:24   #41
mozda imas neke bakterije u sluznici, sto ne mora bit strasno!

mozes i doktoru opce prakse reci da te posalje na bris oka.

svakako se javi okulistu!
Pink Lemon is offline  
Old 01.07.2004., 10:36   #42
E ljudi hvala vam puno na postovima.
Mislim da ću stvarno otići kod mog okulista.
Inače, ne želim nikako opet nositi naočale jer sam ih nosila 20 godina i ne podnosim ih. Kad sam tek počela nositi leće (bile su od neke druge firme a ne ove koju sad koristim) imala sam neku upalu koja se zvala keratitis pa sam morala stavljati neke masti u oči... užas.
Nadam se samo da nije u pitanju ništa ozbiljno.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Old 01.07.2004., 19:23   #43
e kad svivec pricate..ja lece nosim 6 godina..i meke od pocetka..prije sam nosila jednogodisnje a u zadnje dvije godine ove tromjesecne..

svih godina sam koristila istu tekucinu ( ok istog proizvodjaca) prvo je bilo complete od baush&lomba sa tableticama, a ond se pojavila ona all in one. znaci samo tekucina bez tabletica..jedno godinu dvije sam ju dobro podnosila..ono isto kao i onu prije..a onda.. daklem namocim lece u tome i stavim u oko i umri koliko to mene pece..ono nekad me ne pece odmah nego nakon 2-3 sata i onda kao idem skinuti i osvjeziti ..i kad skinem onda me tek pocne peci sve u oku...kao da se je nekaj dogodilo s roznicom ispod lece..

doktor kaze niš..
dao mi neke kapi i rekao da kad izvadim lecu iz te otopine isperem s par kapljica fizioloske otopine..i to funkcionira..
al svejedno nekad nemam fizioloske pa onda nemrem stavi lecu u oci koliko me pece..
ima itko takvih iskustava.
 
Old 01.07.2004., 21:58   #44
eh da probajte OXYSEPT otopinu. fenomenalna je!!!!
ja sam se preporodila od kada ju koristim
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Old 01.07.2004., 23:05   #45
Pa zar se za neku marku i vrstu leća ne mora koristiti samo određena otopina???

Za DreamGirl: kažeš da te peku oči od leća. To se i meni zna dogoditi kad rano ujutro stavljam leće u oči, a npr. nisam se naspavala i umorna sam. Hoću popi*diti koliko me to zapeče. Ali prođe za par minuta.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Old 02.07.2004., 01:32   #46
Quote:
Jack of all trades kaže:
moje su npr. polutvrde i znaju s vremena na vrijeme tako ludjacki zuljati da to uopce ne mozes izdrzati
kapi ne pomazu apsolutno nista... sta bi to moglo biti?

(sorry sto ti se ubacujem u temu ali da ne otvaram skoro pa identicni... )

obaveznoooooo moras ic svakih 6 mj na poliranje leca, ja idem u permacon u rotondu, doduse i mene sad zuljaju jer nisam bila od prosle godine tam..

kamenac ti se nakupi, jer polutvrde moras oprat i sa vodom..
Hana_ is offline  
Old 02.07.2004., 08:40   #47
Re: problemi s lećama

Quote:
tatiana kaže:
Molim pomoć.
Nosim leće deset godina. Posljednjih pet nosim Bausch & Lomb i nikad nisam imala s njima problema. U zadnjih pola godine čini mi se da nešto nije u redu ili s lećama ili s mojim očima. Desna leća mi se svako malo zamagljuje pa je moram skidati i onda nosim naočale jer mi je to jednostavnije... Kad sam to rekla ženi kod koje inače kupujem tekućinu za leće ona mi je preporučila da uzmem tekućinu što navlažuje oko, pa da će biti bolje.
Kupila ja tekućinu ali ista priča. Kad mi se zamagli, ja nakapam oko, sve je OK, i za 15-tak minuta ista priča.
Ne znam je li problem u lošoj kvaliteti leća (moje leće se trebaju mijenjati svaka tri mjeseca ali ja sam ih znala nositi i po četiri mjeseca bez problema a sad su prošla tek dva - prošle leće sam isto promijenila nakon samo dva mjeseca nošenja, isto zbog zamagljivanja), ili imam neku groznu pritajenu bolest očiju

Zanimalo bi me kakva su iskustva drugih lećonosaca, i je li se nekad nekome dogodilo nešto slično.


Je meni. Ali nisam nosila mekane nego polutvrde. Isto tako 10-ak godina. Obavezno moraš otići na pregled. Meni su rekli da imam eroziju koju sam liječila nekim kapima i mastima. To je sve prošlo ali nakon ponovnog nošenja novih leća dogodilo se isto. Ponovo erozija. Onda mi ih je doktorica zabranila nositi pola godine, pa da onda pokušam ponovo. MOrala sam napraviti naočale iako sam ih oduvijek mrzila nosit. Ali, našla sam dobar okvir i naručila tanka stakla i sad sam se navikla na njih a leće stavim samo ponekad po sat-dva ali na posao više ne.
anya is offline  
Old 02.07.2004., 09:34   #48
Trebam pomoć-da ne otvaram novi topic!

Naime, može li mi netko predložit dobrog privatnog okulistu na području Zagreba?

zahvaljujem

lela77 is offline  
Old 02.07.2004., 10:05   #49
I ja sam imala dosta problema sa lećama dok mi dr. Pavičić (OKUC) nije preporučila ove kratkotrajne uz obavezno korištenje Oxysept tekućine (za povremeno dubinsko čišćenje - Ultrazyme tbl.).
No, i meni se zna dogoditi da mi se još nova leća (ili obje leće) - zamute, kao da mi u nekom periodu oči luče kamenac ili nešto slično?! Gotovo da mi same oči 'uništavaju' leće!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Old 02.07.2004., 10:39   #50
Meni je doktorica rekla da ako nastavim nositi leća da ću izgubiti vid...
anya is offline  
Old 02.07.2004., 13:24   #51
Pa dođe mi da više uopće ne nosim leće kakvih sam se stvari ovdje načitala. Trenutno nosim naočale i krajnje sam iživcirana zbog toga.

Ipak beskrajno mi je drago da nisam jedina koja ima problema s tim. i da mogu čuti tuđa iskustva.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Old 02.07.2004., 14:18   #52
Quote:
anya kaže:
Meni je doktorica rekla da ako nastavim nositi leća da ću izgubiti vid...
cuj, vjerojatno ima neki specifican razlog zasto je to kod tebe tako. jer ne gubi se vid samo tako od leca!
Pink Lemon is offline  
Old 02.07.2004., 14:37   #53
Možda ti je leća oštećena.
Ja isto nosimleće deset godina, nosio sam više puta Bausch&Lomb(imam ih i sad). Možda je problem vezan i uz otopinu. Ja kad sam prešao s Allerganove Complete na Alcon Opti-free preporodio sam se.
Ali ako je problem vezan fakat samo za jedno oko možda ti je leća oštećena?
A što se tiče navlaživanja, ja si u malu bočicu natočim ovu otopinu i to mi je super. Preskupo mi je da kupujem umjetne suze i takve stvari, i mislim da je to najvjerojatnije marketinška fora.
Prvi Vozač is offline  
Old 03.07.2004., 07:03   #54
Quote:
Pink Lemon kaže:
cuj, vjerojatno ima neki specifican razlog zasto je to kod tebe tako. jer ne gubi se vid samo tako od leca!
Nije meni velika dioptrija, imam samo asigmatizam, ali to nema veze. Vjerojatno me je strašila jer zna da bi u protivnom nastavila nositi leća. Zbog čega se ponovo pojavila erozija ne zna ni ona sama.Pretpostavlja da je možda od stresa jer mi je tada bilo dosta stresno razdoblje. NOva leća je nakon mjesec dana nošenja bila oštećena i izgledala kao da je nošena godinama.
anya is offline  
Old 03.07.2004., 09:13   #55
Quote:
Prvi Vozač kaže:
Ali ako je problem vezan fakat samo za jedno oko možda ti je leća oštećena?
Možda i je oštećena, ali glupo mi je da je oštećena samo na desnom oku i to dva puta za redom. Mora biti još neki razlog.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Old 03.07.2004., 11:35   #56
evo samo da ukratko odgovorim na neke komentare....ako koristite mekane lece, bas i nije preporucljivo imat godisnje, vec su bolje mjesecne (eventualno tromjesecne)...ali mjesecne su najzdravije za oko jer sadrze 70 posto vode (dakle vise od ostalih)...

ali ako imate astigmatizam ili neku vecu diptriju, bolje su polutvrde (to su tvrde ali plinopropusne), buduci da sprjecavaju rast dioptrije i ostrina vida je bolja....ali neki ljudi (kao npr. ja) se ne mogu na njih naviknutu (pokusavala sam godinu dana)..pa sada nosim meke mjesecne...ali ako mi naraste drasticno dioptija, natjerat cu se na polutvde...

toliko o tome

a sto se tice leca u boji...normalno da nisu zdrave...ali iz hira je ok nosit ih mjesec dana ili tu i tamo ponekad

__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Old 03.07.2004., 11:37   #57
eh i jos nesto..nije preporucljivo nosit cijeli dan meke lece..vec treba malo i oko odmorit...bila sam jednom kod oftalmologa kada mu je dosao covjek koji je poceo gubit vid jer su mu pocele urastat krve zile u roznicu (prozirni dio oka) jer je stalno nosioi (10 godina) meke lece bez da je odmarao oko i ono nije dobivalo kisika.
dakle, oprez i s tim. malo odmarat oci
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Old 03.07.2004., 12:11   #58
nosim trvde lece oko 15 god. Stavim ih cim se zbudim i skidam prije spavanja. Koji put tijekom dana samo ih isperem s spec. tekucinom. Naocale nemam. Jedini problem mi nastane kod mijenjanja tekucine, odnosno u periodu dok ne nadjemzamjensku jer kak su prestali proizvodit Lentaset, tako sam i bila na 100 muka naci novu. Nisam primjetila nikad nikakav zamor oka, jedino drugaciji materijal kod ovih zadnjih (uvijek lece kupujem na istom jestu i valjda su oni zamijenili dobavljaca). Ove kaj imam sad, nekih godinu dana, cesce se nekak zamute, pa ih i cesce ispirem.
A upale oka niakd nisam imala izazvane njima. Samo komplikacije okd alergije na abroziju jer mi reagiraju i oci.
Okulist mi je savjetovao da ostanem na tvdim posto nemam nikakvih problema.
xxGaladrielxx is offline  
Old 03.07.2004., 13:44   #59
Quote:
Studentica kaže:
a sto se tice leca u boji...normalno da nisu zdrave...ali iz hira je ok nosit ih mjesec dana ili tu i tamo ponekad
kak mislis nisu zdrave? Ja svoje (polutvrde, jarkozelene, prirodna boja ociju plava) nosim vec 6 godina i zaista nikad nisam imala problema
i nikad nisam isla na poliranje leca! Ali ok, hvala hana, mislim da nece biti na odmet da probam
__________________
Ali gospođo, jedan somun izmeđ dvi kifle ne može da balansira, on ne može da balansira
Jack of all trades is offline  
Old 03.07.2004., 19:09   #60
Quote:
anya kaže:
Nije meni velika dioptrija, imam samo asigmatizam....
možeš napisati malo više detalja o mekim lećama za osobe s astigmatizmom? jesu to one neke s crticama koje moraš staviti na točno određen način?

malo prije nego što ću prestati nositi leće, kupila sam neke takve, ali mi je frajer (u Ghetaldusu ) fulao dioptriju, tako da sam ih stavila jednom i bržebolje vadila van

a zanima me kako ih je nositi

thx
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.