Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2013., 09:49   #9981
i meni se total care prestao svidjat kao otopina, kao detrđent bi i mogao proc, ali mi se puno bolje pokazao B&L, a u optici gdje sam kupio lece imaju samo total care i GP avizor, pa sam mislio mozda probat i avizor sta kazete? I takodjer me zanima isto za kutijicu ili ih nema ili nadjem neke gluposti od kutijica, a ova moja je citava ali ponekad kad je otvorim ko da struzem u nesto i kad otvorim bude kao nesto bijelo, pa bih je i ja volio promjenit...?
deklok is offline  
Old 12.12.2013., 10:06   #9982
jel ja smijem nosit leće ako sam prehlađena?
mare0809 is offline  
Old 12.12.2013., 10:41   #9983
Quote:
mare0809 kaže: Pogledaj post
jel ja smijem nosit leće ako sam prehlađena?
negdje sam procitao da nije pozeljno pa sad... ako imas naocale nosi tih par dana dok ti traje prehada...
deklok is offline  
Old 13.12.2013., 00:41   #9984
Quote:
deklok kaže: Pogledaj post
negdje sam procitao da nije pozeljno pa sad... ako imas naocale nosi tih par dana dok ti traje prehada...
zašto?

meni se sam ne da kad sam sva nikakva i bezvoljna, pa mi se ne da pipljat po očima

postoji neki konkretniji zdravstveni razlog?
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Old 13.12.2013., 00:46   #9985
Kutijica za leće ima za kupiti u Optikama Anda.

Što se tiče otopina Total care i Boston - meni je obratno nego vama. TC mi je puuuno bolja od Bostona.
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Old 13.12.2013., 15:04   #9986
Quote:
deklok kaže: Pogledaj post
i meni se total care prestao svidjat kao otopina, kao detrđent bi i mogao proc, ali mi se puno bolje pokazao B&L, a u optici gdje sam kupio lece imaju samo total care i GP avizor, pa sam mislio mozda probat i avizor sta kazete? I takodjer me zanima isto za kutijicu ili ih nema ili nadjem neke gluposti od kutijica, a ova moja je citava ali ponekad kad je otvorim ko da struzem u nesto i kad otvorim bude kao nesto bijelo, pa bih je i ja volio promjenit...?
ja koristim avizor comfort soft plus (tako nekako, plava je boca) i od avizora fiziološku za ispiranje kutijice... skupa sam ih platila 130kn... i super mi je ta tekućina... probala sam i total care, al mi ne odgovara, nekako je premasna, ne znam kak da objasnim... možda je razlika ta što je avizorova no rub, a ova od total care-a nije

pa kutijica imaš za kupiti u bilo kojoj optici, a ima i u ljekarnama...

al kak ti se nakuplja to? kaj ne ispireš kutijicu? ja ću svoju promijeniti jer će skoro bit tri mjeseca kak ju koristim, a rekla mi je optičarka da je dobro sa svakom novom bocom tekućine promijeniti i kutijicu bila ona vidljivo čista ili ne... i sa svakom novom bocom tekućine dobiš novu kutijicu (bar je tak sa avizorom)
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Old 13.12.2013., 19:07   #9987
@SitnaRiba
-tako su mi rekli kad sam ih kupovao tj. prilikom obuke za lece pa su mi rekli da nevalja nosit lece prilikom prehlade, a procitao sam i na internetu o tome, vjerovatno ima nesto zasto ih ne nosit kad si prehladjen...
-- sto se tice kutijice obisao sam dosta ljekarni ili ih nemaju ili imaju ovakvu ali mi je nekako neprakticna jer puno tekucine moram stavit u nju...
a to sto mi se nakuplja na poklopcima ti je kao neki osuseni prah kad isperem sa fizioloskom i stavim susit tu kutijicu e onda nastane kao taj neki bijeli prah kad se osusi kutijica od leca...

@Dread jel nosis polutvrde lece?
Nosio sam 2. mjeseca Total care otopinu ali sam primjetio da lece osjetim kad stavim u oci dok mi sa Bostonom nije tako, bar koliko sam primjetio znaci nije da je losa otopina i nekako sa Bostonom duze mogu nosit lece, dok sa TC nije tako, kao da Boston ima bolje vlazenje oka, zanima me jos kakva je GP Avizor otopina nju jos nisam probao...
deklok is offline  
Old 13.12.2013., 21:34   #9988
Bijeli prah? S obzirom da je fizioloska iliti salina kao što i ime kaže solna otopina vjerojatno bi to bila sol!?
Ja danas odradio 12.5 sati sa polutvrdim lećama. Već sam zaboravio takve pothvate.
Veky is offline  
Old 13.12.2013., 22:15   #9989
@Veky
pa da vjerovatno ta sol od fizioloske, jer osjetis npr. navecer da ti se sve od ulicne rasvjete blješti jer koristis ovlazivace oka mislim jer mozes izdrzat toliko dugo?
deklok is offline  
Old 13.12.2013., 23:15   #9990
ne koristim fiziološku, no znalo mi se isto tak nakupljat od otopine na kutijici kao skoreni dio ak ne bih npr. 10 dana koristila leće.
kod Avizora se kutijica dobiva samo s conditionerom? ja sam ih znala naručivati s ebaya, ali važno mi je da onak budu spakirane. te iz ljekarni su isto spakirane? sjećam se da je netko na temi spominjao da ih za 10 kn kupuje, ali sam zaboravila gdje.
dona_dona is offline  
Old 14.12.2013., 01:13   #9991
Quote:
deklok kaže: Pogledaj post
@Dread jel nosis polutvrde lece?
Nosio sam 2. mjeseca Total care otopinu ali sam primjetio da lece osjetim kad stavim u oci dok mi sa Bostonom nije tako, bar koliko sam primjetio znaci nije da je losa otopina i nekako sa Bostonom duze mogu nosit lece, dok sa TC nije tako, kao da Boston ima bolje vlazenje oka, zanima me jos kakva je GP Avizor otopina nju jos nisam probao...
Da, nosim polutvrde leće već oko 6-7 godina. Kada sam tek prešla na leće (Bostonove leće) prvih sam par mjeseci koristila Bostonove tekućine i ali nisu mi odg. i to zbog obratnih razloga nego kod tebe. Kratko bi nosila leće i brzo bi mi počele smetati. Ali zato otkad sam prešla na TC bez ikakvog problema cijeli dan (cca 12 sati pa i više) mogu nositi leće bez da mi smetaju (naravno ako ne radim za kompjuterom jer se nakon kratkog vremena oči zacrvene)

Sad me zainteresirala Avizor tekućina (evo tek sad čujem da postoji i za polutvrde). Mogla bi uzeti nju sljedeći put. Može li mi netko reći koje su cijene Avizor otopina za čuvanje i čišćenje leća?
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Old 14.12.2013., 10:48   #9992
@Dread
Cijena GP Avizora ti je oko 50kn bar je tako bilo kad sam ja gledao jeftiniji je bio od TC-a
deklok is offline  
Old 14.12.2013., 10:56   #9993
Quote:
deklok kaže: Pogledaj post
@SitnaRiba
-tako su mi rekli kad sam ih kupovao tj. prilikom obuke za lece pa su mi rekli da nevalja nosit lece prilikom prehlade, a procitao sam i na internetu o tome, vjerovatno ima nesto zasto ih ne nosit kad si prehladjen...
-- sto se tice kutijice obisao sam dosta ljekarni ili ih nemaju ili imaju ovakvu ali mi je nekako neprakticna jer puno tekucine moram stavit u nju...
a to sto mi se nakuplja na poklopcima ti je kao neki osuseni prah kad isperem sa fizioloskom i stavim susit tu kutijicu e onda nastane kao taj neki bijeli prah kad se osusi kutijica od leca...

Aha, ok...
Al ja nosim meke, pa mi valjda zato nisu niš rekli?

Aha, samo kao prah koji se skori? To se i meni događa, al ja to obrišem maramicom mislila sam da je nešto što se ne može oprati

A ne znam za kutijicu, dečko nosi polutvrde i mislim da kad kupi boston otopinu s njom dobije i kutijicu... običnu...

Budem njega pitala, ak sam ja neš krivo skužila


Quote:
dona_dona kaže: Pogledaj post
kod Avizora se kutijica dobiva samo s conditionerom? ja sam ih znala naručivati s ebaya, ali važno mi je da onak budu spakirane. te iz ljekarni su isto spakirane? sjećam se da je netko na temi spominjao da ih za 10 kn kupuje, ali sam zaboravila gdje.
Pa da... ja sam ju dobila... tam di ja kupujem jesu spakirane zapravo mislim da ni ne mogu doć nespakiranje

~tlapatok™
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Old 14.12.2013., 13:51   #9994
@Deklok - hvala ti na info.
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Old 14.12.2013., 21:54   #9995
imam jedno glušo pitanje
dobila sam leće prije nekoliko dana pa me zanima kaj da napravim ako se nađem na kiši ili snijegu a nemam kišobran a voda mi ulazi u oko u kojem imam leću?
mare0809 is offline  
Old 15.12.2013., 01:22   #9996
da li itko od vas zna da li se igdje u europi mogu kupit one hibridne lece )centar rgp a rub meke lece)

nadjem samo da ih se pravi u americi

a ne znam dal ih se moze narucit i dal senarucuju po receptu kao i za mene il :S

bas bi mi te dobro dosle


imam visoku + dioptriju i jos na to astigmatizam...i sa mekim za astugmatizam , mogu ic vani vozit auto i sve, al citat i bit na kompu 0 bodova
a polutvrde sam pokusavala nosit oko 2 god i koma koma...pogotovo sad ovdje di zivim stalno piri i nema sanse
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Old 15.12.2013., 11:42   #9997
Quote:
mare0809 kaže: Pogledaj post
imam jedno glušo pitanje
dobila sam leće prije nekoliko dana pa me zanima kaj da napravim ako se nađem na kiši ili snijegu a nemam kišobran a voda mi ulazi u oko u kojem imam leću?
sagni glavu, nece ti sad bas toliko ulazit voda i nece im smetat kisa itd... ja sam nosio kad je bilo nevrijeme bez kise, najvise me smetalo ako mi udje prasina ili pjesak ai nista mi od tog nije uslo tako da...
deklok is offline  
Old 15.12.2013., 13:33   #9998
Pa ne bi trebalo biti nikakvih problema, ljudi rone u moru najnormalnije s mekim lećama...
frulex is offline  
Old 15.12.2013., 14:28   #9999
Poštovane forumašice i forumaši,

s obzirom da je tema dosegla limit od 10 000 postova, otvorili smo drugi dio teme pa vas pozivam da tamo nastavite raspravu.

Ne zaboravite pročitati prvi post na drugom dijelu teme!

Zahvaljujemo na razumijevanju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.