Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2006., 15:00   #1
Menstruacija i masturbacija

Našla sam jedan vrlo zanimljiv članak na: http://www.medicina.hr/seksualnost/c...%20i%20sex.htm

Mislim da bi taj članak svaka žena trebala pročitati, pogotovo one koje menstruaciju shvaćaju ko tabu. Još uvijek me neke cure čudno gledaju kad pred muškima normalno pričam o menstruaciji. Mislim da bi to trebala biti normalna tema svakog razgovora, i da bi svaki muškarac trebao o tome imati svoje mišljenje, kao i o PMSu i seksu za vrijeme menstruacije.
Ima jako zanimljivih djelova u tom člnaku pa ću sad neke tu staviti:

U modernom društvu postoji gotovo univerzalna averzija prema ženama s menstruacijom i simbolima menstruacije. Zašto ljudi povezuju menstruaciju s lošim stvarima? Često se bojimo onoga što ne razumijemo. Ideja o ženinom normalnom "krvarenju" po rasporedu, u fazi s mjesecom, i bez znakova bolesti, nekima je zastrašujuća. Miris krvi može privući gladne mesoždere pa bi žene s menstruacijom možda ugrozile grupu ljudi u nekoj situaciji.

Ova zadnja rečenica možda najbolje pokazuje da se neki ljudi zaista tako ponašaju, iako smo već odavno ušli u 21 stoljeće.


Mnogim je ženama seks tijekom mjesečnice potreban i dobar. Mnoge su žene izvijestile kako im nakon orgazma tijekom mjesečnice popuštaju grčeviti bolovi koje inače osjećaju u tom periodu. Ovo nastaje zbog toga što stezanje maternice tijekom orgazma pomaže izbacivanju menstrualne krvi i smanjuje napetost njenih mišića, uzrokovanu hormonima.

Mislim da bi se ovakve stvari trebale učiti u školama. Jer stvarno je glupo uzimati tablete protiv bolova, ako ti u smanjenju bolova može pomoći seks ili masturbacija.

Neke muškarce i žene privlači menstrualna krv i partnerica je najprivlačnija u vrijeme menstruacije; ovo je mali vampirski fetiš. Iz ovih razloga, seks i menstruacija moraju postojati zajedno.
Neke žene i djevojke se pitaju je li u redu masturbirati za vrijeme menstruacije. Masturbacija za vrijeme mjesečnice ne bi se trebala promatrati nikako drugačije nego i inače. Ukoliko žena osjeća grčeve za vrijeme menstruacije, još je poželjnije da zgrabi vibrator i zadovolji se. Iako vibrator nije nužan, neke žene tada nisu od volje da se rukom zadovoljavaju.

Ukoliko žena koristi uloške ili jednostavno želi da joj menstruacija otječe normalno, masturbacija tijekom tuširanja je najbolji izbor jer će uzrokovati najmanje "nereda". Druga je mogućnost imati nekoliko "menstrualnih ručnika" samo za ovu prigodu. Ukoliko ih se kupuje, mogu biti smeđi ili jarko obojani tako da menstrualna krv nije tako očita na njima. No, i bijeli mogu biti jednako dobri ako je to ženi u redu. Menstrualni ručnik se postavi na krevet, kauč ili stolicu te se masturbira kao i inače. Dodatna vlažnost može biti od pomoći.



Par počinje priznavajući da je menstruacija već dio njihove svakodnevnice. Žena može početi razgovor o tome spominjući kako joj treba topla kupka za popuštanje menstrualnih grčeva, ili da joj treba mjesto gdje će promijeniti uložak ili tampon, umjesto izgovora kako "ide u kupaonicu". Žena može mijenjati tampon ili uložak ispred partnera, mogu ih kupovati zajedno pri čemu će žena objasniti zašto kupuje baš određenu vrstu. Bilo koji partner može predložiti zajedničko tuširanje tijekom menstruacije jer je tada najmanji "nered". Žena koja nosi tampon, može dopustiti vrpci da slobodno visi dok hoda gola, umjesto da je sakriva i utiskuje u rodnicu. Žene koje nose uloške mogu nositi prozirne gaćice kako bi pokazale što nose. Stav para o svakodnevnim aktivnostima tijekom menstruacije imat će direktan utjecaj na stav o seksu tijekom menstruacije.



Znam da se ova tema ne tiče samo ženskog kutka nego i parova, te pogotovo muškaraca, no stavila sam je ovdje jer mislim da ovaj podforum posjećuje još najviše muškaraca.
__________________
The Ninja devised an ingenious method of telling time by using a cat's eyes. Since a cat has such sensitive eyes, they adjust frequently as the sun passes through the sky.
brain_cell is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 19:07   #2
za neke je uistinu menstruacija i dalje tabu tema (za mlade djevojke mi je to donekle i normalno) i to ne razumijem niti podrzavam ali pretjerani fokus na menstruaciju mi je takodje prilcino odvratan
kada zene pricaju o menstruaciji ili se zale kako ih boli stomak jer "dobile su" pa se prenemazu i raspravljaju, to mi je bljak, od toga imam averziju jos iz djetinjstva, taj nas tako tipican fokus na sve tjelesno, koji hvala bogu ne postoji ovde u skandinaviji

menstruacija je oh tako prirodna stvar, i licno mi nije nimalo bed samozadovoljiti se u danima kada krvarim ako za to osjecam, ili cak voditi ljubav, ako decku ne smeta, ako bas puno ne krvarim naravno! a do sad sam bila dovoljno srecna da i nisam bila sa gadljivima, znam odvratna sam
elem, menstrualni rucnici, providne gacice da se vidi ulozak, te mijenjanje ili stavljanje tampona pred deckom su ciste gluposti, cak se uzasavam same pomisli o tome
bar zasad
white panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 19:44   #3
meni se tijekom menge baš intenzivno seksa
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 20:00   #4
U ja kad imam mengu sam užasno napaljena tak da mi je baš super sve
bebachica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 22:27   #5
Quote:
bebachica kaže:
U ja kad imam mengu sam užasno napaljena tak da mi je baš super sve
Uf hvala na ovoj temi, ja već mislila da sam jedina koja je tak napaljena tijekom menstrualnog ciklusa

Mojoj frendici je to nešt gnjusno, kaže da ona nikad ne bi mogla spojit seks i mengu, da joj je to jednostavno odvratno . . .

Meni tad još najbolje i ide
__________________
It's not denial!
I'm just very selective about the reality I accept.
pizzek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 22:48   #6
Meni to nije gadljivo i neam nista protiv
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 09:45   #7
jako sam napaljena dva dana pred mengu.
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 10:56   #8
Quote:
brain_cell kaže:
Neke muškarce i žene privlači menstrualna krv
nisam znao da ima i takvih

sta rade ostale dane u mjesecu?
WENZE is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 16:33   #9
Quote:
Kent kaže:
meni se tijekom menge baš intenzivno seksa
sejm hir
__________________
Suze su ti navirale od sreće,a on ih je sušio poljupcima,mazeći ti obraze dlanovima,i ti još čuvaš u džepiću sjećanja,nježnost u njegovu dodiru.
Bitchka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 22:09   #10
Spolni odnos za vrijeme menstruacije se ne preporuča, jer je u toku menstruacije cervikalni sluzavi čep koji na neki način predstavlja zaštitu prolazu mikroorganizama u maternicu otvoren i žena je u toku menstruacije podložnija upalama i infekcijama.

http://www.plivazdravlje.hr/?section...ffset=120#1089
#127
velouria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2006., 12:12   #11
e pa sad, ništa nije zdravo danas.Pr,analni seks, pa ga muški preferiraju više od običnog seksa,a kao mensrualna krv im je fuj, moš mislit.
Slažem se sa curama, sex za vrijeme menge je jaaako dobra stvar.
adri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2006., 13:50   #12
Quote:
adri kaže:
e pa sad, ništa nije zdravo danas.Pr,analni seks, pa ga muški preferiraju više od običnog seksa,a kao mensrualna krv im je fuj, moš mislit.
Slažem se sa curama, sex za vrijeme menge je jaaako dobra stvar.
al ne da mi se zezat s ručnicima i tako to...
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2006., 16:14   #13
Naravno da nije lijep prizor plahte natopljene krvlju,al ako je krvarenje oskudno,nije problem.Zato postoje baby vlažne maramice za poslije,ali dobro ih je koristiti i inače nakon sexa.
adri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2006., 16:51   #14
Quote:
velouria kaže:
Spolni odnos za vrijeme menstruacije se ne preporuča, jer je u toku menstruacije cervikalni sluzavi čep koji na neki način predstavlja zaštitu prolazu mikroorganizama u maternicu otvoren i žena je u toku menstruacije podložnija upalama i infekcijama.

http://www.plivazdravlje.hr/?section...ffset=120#1089
#127
Ma šta me briga, meni je dobro dok imam mengu
bebachica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2006., 17:11   #15
Quote:
Mnogim je ženama seks tijekom mjesečnice potreban i dobar.
kolko se poznam, meni bi to rezultiralo kurom antibiotika
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 22:43   #16
Quote:
velouria kaže:
Spolni odnos za vrijeme menstruacije se ne preporuča, jer je u toku menstruacije cervikalni sluzavi čep koji na neki način predstavlja zaštitu prolazu mikroorganizama u maternicu otvoren i žena je u toku menstruacije podložnija upalama i infekcijama.

http://www.plivazdravlje.hr/?section...ffset=120#1089
#127
da, zato postoji kondom......
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 12:29   #17
za vrijeme menstruacije je sluznica najosjetljivija. od toga je kondom neće baš spasit.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 21:25   #18
mrvicu cu izac iz okvira teme ali se i dalje tice teme. dakle reklame za dnevne uloske, zenska kojoj nesto ispadne, muskarac se sagne da joj to podigne i onda njegov fuj izraz lica kao zenin muf smrdi jer ne nosi dnevne uloske?!
takva je i ona sa zenom i silicom koja joj krati suknju ili sta li vec... sta time porucuju? da smrdimo? neupuceni muskarci i djeca ce zaista pocet mislim da ce namirisat zenu koja ima menstruaciju
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 21:34   #19
Nisam vidjela tu reklamu. Znači njima čista žena smrdi kad nema mengu i samo ju dnevni ulošci mogu spastit? Ne znaju smislit normalnu reklamu

Ali desilo mi se par puta da sam namirisala ženu koja ima menstruaciju. Ta se vjerojatno nije dovoljno često prala.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 21:39   #20
ova sa silicom/krojacicom i zenskom je cesce na tv. ali uzas. mislim reklama vrijeda zene.
hana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:02.