Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2007., 15:13   #81
Quote:
H.k.G. kaže: Pogledaj post
Da vas ja nesto pitam, i jedne i druge... jel vi pricate o etnickim seobama naroda, o novim ratovima, o bosnjacima i hrvatima, o ekonomiji, o luci, o dancima, nizozencima, britancima,...????

Procitajte ove svoje postove pa mi pokusajte odgovorit!
Od svega po malo...sto ti je nejasno?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 14.02.2007., 17:58   #82
Ova tema nema smisla...
H.k.G. is offline  
Old 14.02.2007., 18:09   #83
Eto prilike da se nasele bošnjaci nova radna mjesta i te stvari ma naštelit će to Hare.
Dal3 is offline  
Old 14.02.2007., 18:35   #84
Quote:
Dal3 kaže: Pogledaj post
Eto prilike da se nasele bošnjaci nova radna mjesta i te stvari ma naštelit će to Hare.
Sta je do sada vama hare "nastelio"? Osim sto je sebi nastelio da svi glasate za njega? Imali ste i boljih politicara po vas. Nekih koji bi mozda vise brinuli o stanju u fbih nego o demagogiji za dobijanje glasova.
Stvarno.. sta je do sada konkretan harisov uspjeh?

Inace.. on topic. Skeptican sam oko toga, ali ako dodje do toga zasto da ne. Pored takve hrvatske obale u okolini, ici u neum? Iako, hrvati su vecina u neumu, oni ce sigurno imati zadnju rijec oko takvog projekta ukoliko bi se priblizila realizacija.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 14.02.2007., 18:42   #85
ta vijest "Danci ulazu mlrd Evrja" je nista drugo do
dobra vijest u manirima komunistickih dnevnika.
to ti se inace u svijetu zove "soft pledge" od kojeg se inace ostvari max 10% ako i toliko.
vijest ce bit post factum "Danci ulozili mlrd Evra kroz taj i taj period" to se moze kasnije izvuc iz izvjesca vlade ili gospodarske komore BiH. prema tome manje senzacije i vise cinjenica nakon sto se projekti ostvare, no ako vam vise pase ni snovi nisu losi!
__________________
kokodacem ovdje od 1999.
dakalo is offline  
Old 14.02.2007., 18:52   #86
[QUOTE=balkanac;7417770]Sta je do sada vama hare "nastelio"? Osim sto je sebi nastelio da svi glasate za njega? Imali ste i boljih politicara po vas. Nekih koji bi mozda vise brinuli o stanju u fbih nego o demagogiji za dobijanje glasova.
Stvarno.. sta je do sada konkretan harisov uspjeh?

Inace.. on topic. Skeptican sam oko toga, ali ako dodje do toga zasto da ne. Pored takve hrvatske obale u okolini, ici u neum? Iako, hrvati su vecina u neumu, oni ce sigurno imati zadnju rijec oko takvog projekta ukoliko bi se priblizila realizacija.[/QU


Uradio je i vise nego dovoljno spriječio je da kroz skupštinu prođe onaj paket ustavnih promjena koji bih genocidnoj tvorevini dao neke vise funkcije i ovlasti(ti vjerovatno znaš bolje o čemu se radi).Mislim jedno sam svatio na ovom forumu a to je da bošnjačim političarima odgovara ovakvo stanje koje će natjerat hrvate da se u opstoj bjedi iseljavaju vani.
Dal3 is offline  
Old 14.02.2007., 19:05   #87
Quote:
Dal3 kaže: Pogledaj post
Uradio je i vise nego dovoljno spriječio je da kroz skupštinu prođe onaj paket ustavnih promjena koji bih genocidnoj tvorevini dao neke vise funkcije i ovlasti(ti vjerovatno znaš bolje o čemu se radi).Mislim jedno sam svatio na ovom forumu a to je da bošnjačim političarima odgovara ovakvo stanje koje će natjerat hrvate da se u opstoj bjedi iseljavaju vani.
Pa bolje bi bilo po bosnjake da je paket usvojen. U njemu bi bili napravljeni odredjeni ustupci rs na racun drzavne zajednice.
Zasto vam je bolje sada nego uz te promjene.
Iskreno, mene veseli da nisu usvojene, ali bih bio spreman da ih prihvatim kao kompromis.

Hrvati nece nikada otici iz neuma. Zasto bi? to je njihova enklava gdje si sami mogu organizovati zivot.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 14.02.2007., 19:11   #88
Quote:
balkanac kaže: Pogledaj post
Pa bolje bi bilo po bosnjake da je paket usvojen. U njemu bi bili napravljeni odredjeni ustupci rs na racun drzavne zajednice.
Zasto vam je bolje sada nego uz te promjene.
Iskreno, mene veseli da nisu usvojene, ali bih bio spreman da ih prihvatim kao kompromis.

Hrvati nece nikada otici iz neuma. Zasto bi? to je njihova enklava gdje si sami mogu organizovati zivot.
Najveća je fama da je Hare oborio promjene. Oborili su ih Hrvati. Čova je za potporu uspio isčupati,gle ovo, jedan jedini glas. Ostali zastupnici su ga odhebali. da su Hrvati potpisali promjene bi se usvojile.

Čisto da se zna.
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Old 15.02.2007., 19:37   #89
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Stvarno si naivan. Jebe se Dancu. Oni to žele dogovoriti sa Sarajevom. A Sarajevo će gurat vjerojatno čak i da ne stoji iza nekakav arapski kapital. Naime, izgradnjom velikih objekata otvara se mogućnost višestrukog uvećanja broja stanovnika (konobari, sobarice, agencije, bla bla). Time bi se postigla ta etnička promjena. Šta ti misliš da je to sve fino neutralno i u rukavicama? Pa htjeli su Ivanjicu kupit na vrh brda, sve su si smislili. Dancu je bitno da zaradi, a Danac će surađivat s onim tko mu omogući da se tamo ukotvi. Pogledaj Lijanoviće, kao fol oni nešto u hrvatskom interesu. Na sudu su ih oslobodili krivnje (a oni se direktno okoristili Čovićevim oprostom carina). Zašto? Zato što su gospoda pametna, pa šuruju s onim tko je na vlasti. Prije bio Čović, sada je to Sejdo Komšić i "međunarodna zajednica", sutra... Uglavnom, Lijanovići su dobili oprost i sve divno. Jer se znaju okrenut kako vjetar puše. Tako radi kapital, ruku pod ruku s političkim strukturama i njihovim ciljevima. Moraju se negdje naći. Dakle, Kristensen dođe, a onda nekakav Silajdžić to pogleda. Dogovori se provizija, potom Silajdžić kroz projekt progura i neke političke ideje i "projekte" SBIH. itd. Ruka ruku mije.

Zavera bre... ZAVERA !!!


1. pazi nebuloznih prica kako se MORA zaposliti lokalno stanovnistvo. ipak ce biti da: investitor bira firme a firma vec ima svoje radnike. Prema ovim "kandidatima" bi firma trebala pokupiti lokalne seljake, jebes struku, jebes sopstvene radnike jer MORA se upotrijebiti "lokalna fizicka snaga".... Ahahaha ...gluplje stvari nisam cuo u zivotu.

2. pazi nebuloznih prica kako se nece nista raditi ako to "lokalci" ne dopuste. Tim rezonom niti jedna drzava ne bi imala ni autoput, ni zeljeznicu, ni branu, luku... jer eto neko ne bi dao "preko svoje njive".

3. lokalci sam stavio pod navodnike jer su se oni tu doselili nakon sto su bh. firme prije par desetljeca napravile svoje hotele i izletista..Ah tad to nije smetalo jer su doseljenici bili hrvati.

4. Sto se tice Neuma i njihove toboznje trenutne idile. Jedini koji ih odrzavaju u zivotu su bosnjacki turisti. Kad se ne bi nista radilo za narednih 20 godina tu bi bile 3-4 babe jer
Neum
zivorodeni/umrli.
1997 0/32 (-32)
1998 3/42 (-39)
1999 0/38 (-38 )
2000 2/28 (-26)
2001 9/31 (-22)
2002 13/24 (-11)
2003 12/31 (-19)
2004 6/27 (-21)
2004 8/39 (-31)

Investiranje u Neum je u interesu BIH.
Jekna is offline  
Old 15.02.2007., 21:42   #90
Samo bolesni ljudi toliko gledaju na to ko je hrvat ko bosnjak...
a primijetio sam da je veci nacionalizam na ovom forumu nego bilo gdje u Bosni...
naravno vi to necete priznat jer se stidite...
H.k.G. is offline  
Old 15.02.2007., 22:01   #91
Quote:
H.k.G. kaže: Pogledaj post
Samo bolesni ljudi toliko gledaju na to ko je hrvat ko bosnjak...
a primijetio sam da je veci nacionalizam na ovom forumu nego bilo gdje u Bosni...
naravno vi to necete priznat jer se stidite...
Niko se ovdje nicega ne stidi, tu se se zeznuo.
A upravu si da je ovdje veci nacionalizam nego u Bosni.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 16.02.2007., 02:33   #92
Dobro je onda ako se ne stidite...
H.k.G. is offline  
Old 17.02.2007., 12:55   #93
Quote:
okobrb kaže: Pogledaj post
A Neumljane će te deportirat jer se ne slažu s gospodarskom lukom
Pa onaj ko bi u Neumu pristo na tu luku za jaja bi ga objesili. Oćete li to vojsku dovest da čuva gradilište? Ono ko Izraelci. Jooooj majko mila
Pa ako treba i to Cudo je sta sila moze . Hoce li im to HV doci pomoci . Ima nacina da se sve sredi . Recimo da se javno preporuci da nijedan Bosnjak ne ide u Neum na ljetovanje , pa nek im dolaze hrvati iz Hrvatske Inace predlazem da Bosnjaci ide na more u Crnu Goru nego u Hrvatsku ili Nas Neum , prvo tamo ima nase brace dosta koji daju povoljnije i jeftinije 50 posto , drugo cistije je more , trece vole nas a ne ko u hrvatskoj samo hoce da te ogule a tamo u CG se cojek osjeca domacinski , Bar Ulcinj cekaju na nas a i ljepse plaze
Nego natrag na temu . Neum bez vlasti u Sarajevu ne moze zivit ni mjesec dana . Bojkotom boosnjackih turista bi se neumljani mogli okrenuti ribarenju i cekati bolje dane ili da otvore radnicka odmaralista za fukaru iz hrvatske jer im niko drugi nece doci
Krushko is offline  
Old 17.02.2007., 16:05   #94
Muhamed Svrakic - direktor ili vlasnik TV Hayat

Lepi Hare i Muhamed, pa Danci - bit će neka veza iz dijaspore radi za "naš" Neum.
zelenbrijeg is offline  
Old 17.02.2007., 16:06   #95
Quote:
Dal3 kaže: Pogledaj post
Eto prilike da se nasele bošnjaci nova radna mjesta i te stvari ma naštelit će to Hare.
Ko što je naštelao zeničku željezaru...
Ferrari is offline  
Old 18.02.2007., 00:05   #96
Quote:
Ferrari kaže: Pogledaj post
Ko što je naštelao zeničku željezaru...
Ma ti se razumijes u ekonomiju i kontekst u kojem evoluiraju evropske zeljezare kao Marica u krivi kurac. Uvlacenje Mital Steela(svjetskog lidera) u zenicku zeljezaru je odlicna stvar. Do sada milijardu KM investicije, izmireni dugovi, 2.700 zaposlenih i zeljezara je u roku od dvije godine postala prvi bh. izvoznik sa blizu 650 miliona KM izvoza. Do 2008 ce izvoz premasiti milijardu KM jer ce biti pokrenuta integralna proizvodnja + nova zaposljenja.

Dakle bulaznis. Tako ces opet poceti pricu o jednoj KM ali upitaj se zasto se TLM (i pored toga sto oni imaju 10000 konkurentniji i trazeniji proizvod) prodaje za jednu kunu i pogledaj sta ce desava sa zeljezarom u Splitu(koja ima bolje uslove za poslovanje od zneicke zeljezare).. Ali da ne duljim. Uglavnom nemas pojma i lupas bezveze. Ustvari nije bezveze... opet iz tebe izbija zavidnost, licemjerstvo i pogotovo Zloba.
Jekna is offline  
Old 18.02.2007., 00:12   #97
Quote:
Jekna kaže: Pogledaj post
Ma ti se razumijes u ekonomiju i kontekst u kojem evoluiraju evropske zeljezare kao Marica u krivi kurac. Uvlacenje Mital Steela(svjetskog lidera) u zenicku zeljezaru je odlicna stvar. Do sada milijardu KM investicije, izmireni dugovi, 2.700 zaposlenih i zeljezara je u roku od dvije godine postala prvi bh. izvoznik sa blizu 650 miliona KM izvoza. Do 2008 ce izvoz premasiti milijardu KM jer ce biti pokrenuta integralna proizvodnja + nova zaposljenja.

Dakle bulaznis. Tako ces opet poceti pricu o jednoj KM ali upitaj se zasto se TLM (i pored toga sto oni imaju 10000 konkurentniji i trazeniji proizvod) prodaje za jednu kunu i pogledaj sta ce desava sa zeljezarom u Splitu(koja ima bolje uslove za poslovanje od zneicke zeljezare).. Ali da ne duljim. Uglavnom nemas pojma i lupas bezveze. Ustvari nije bezveze... opet iz tebe izbija zavidnost, licemjerstvo i pogotovo Zloba.


Da Jekna mislim da sam pročitao da su u izvozu premašili Aluminij
Dal3 is offline  
Old 18.02.2007., 00:24   #98
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Muhamed Svrakic - direktor ili vlasnik TV Hayat

Lepi Hare i Muhamed, pa Danci - bit će neka veza iz dijaspore radi za "naš" Neum.
Hehe opet ovaj smijesni lik. Upucen je samo tako. Svak je sposoban da prepisuje ovakve idiotarije.
Usput pitanje sta kazes na to da su ti HDZ lokalci i protivnici danaca bivsi Udbasi, Kosovci i ruski igraci?

Nego ako nisi dobro vidio da ti opet postavim kao sto ona dileja nazva "kosovski sindrom"(al' u kurcu) dicne ti "ercegovine.

Neum
zivorodeni/umrli
1997 0/32 (-32)
1998 3/42 (-39)
1999 0/38 (-38 )
2000 2/28 (-26)
2001 9/31 (-22)
2002 13/24 (-11)
2003 12/31 (-19)
2004 6/27 (-21)
2005 8/39 (-31)

To ti je to "bajno" stanje u Neumu. Mladih ni s glave. Da ti odmah kazem da ni okolina nije nista bolja. Ali vama je vise u interesu da tu nema nikog nego da slucajno ne bi neki Bosnjo kupio sebi kucu(samo rpoblem sto smo u slobodnom i kapitalistickom drustvu gdje vlada zakon ponude i potraznje ). a uz to valja braniti 'rvatske interese a u biti stavljate antibosanstvo i antibosnjastvo ispred svega pa tako ce te zrtvovati i svoju kravu ako komsiji crknu dvije. jer nada za podebljanjem kifle nikad nije zamrla.


Samo sve su to vasa glupa zamajavanja. Taj narod, vladi u Zagrebu sluzi kao moneta za podkusurivanje. Kako juce tako danas a i sutra. Sto prije to shvate bit ce bolje za njih.
Jekna is offline  
Old 18.02.2007., 00:42   #99
Quote:
Dal3 kaže: Pogledaj post
Da Jekna mislim da sam pročitao da su u izvozu premašili Aluminij
Da. zeljezara je bh.izvoznik broj jedan a buducnosti ce taj "jaz" prema ostalima biti jos veci. Kao sto sam vec rekao do 2008 imat ce izvoz od preko milijardu KM a do 2015 taj izvoz ce premasiti 3.5 milijarde KM.

Inace bh. biljezi jak rast(6% prosle godine). Ovo se odrazilo i na izvoz pa je pokrivenost uvoza izvozom bila nesto vise od 47%(a nesto vise od 33% godinu ranije). I pazi sad u januaru smo imali pokrivenost uvoza izvozom od preko 55%. To je prvi put da smo iznad 50%.
Evo jedan clanak LINK koji govori o tome. A to su izvrsni rezultati posto je mjesec januar onaj u kome ima najmanje aktivnosti u BIH(puno praznika i slicno). Procjenjuje se da cemo u 2007 imati pokrivenost uvoza izvozom oko 60-65%. Uglavnom trgovinska razmjena se poboljsala u nasu korist sa skorom svim zemljama. Pogotovo recimo sa Slovenijom, Italijom, Svicarskom...
Sto se tice trgvine sa nasim blizim komsijama i susjedima. Imali bi povoljnije rezultate da nemamo "petokolonase" u BIH koji vise vole piti apatinsko Jelen pivo nego neko bh. Hehe ali zato je propala banjalucka pivara. Sami sebi raku kopaju.
Jekna is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.