Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2007., 11:23   #21
Hvala!
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 00:50   #22
Unhappy Miom na maternici i (moguća) trudnoća

Imam miom na maternici promjera 4.9cm. Nalazi se na zidu maternice (mislim da je intramural-jel se tako zove?) Miom mi je u protekle tri godine narastao sa 1.9cm na 4.9cm. Doktor mi je preporucio da ga nediram i da sto prije radim na trudnoci. Trudimo se evo vec dva-tri mjeseca, ali nista od trudnoce. Menge su mi skolski 28 dana i traju tocno sedam dana. Od ovog ciklusa sam pocela piti caj Macina Trava. Imam 26 godina i zarko zelim bebicu sa svojim voljenim. Bilo kakav savjet kako da se nosim sa ovim problemom bi mi dobro dosao.
confudito is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 01:53   #23
Quote:
confudito kaže: Pogledaj post
Imam miom na maternici promjera 4.9cm. Nalazi se na zidu maternice (mislim da je intramural-jel se tako zove?) Miom mi je u protekle tri godine narastao sa 1.9cm na 4.9cm. Doktor mi je preporucio da ga nediram i da sto prije radim na trudnoci. Trudimo se evo vec dva-tri mjeseca, ali nista od trudnoce. Menge su mi skolski 28 dana i traju tocno sedam dana. Od ovog ciklusa sam pocela piti caj Macina Trava. Imam 26 godina i zarko zelim bebicu sa svojim voljenim. Bilo kakav savjet kako da se nosim sa ovim problemom bi mi dobro dosao.
ignoriraj ga.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 08:37   #24
Trebas skuzit kada su ti plodni dani.. Nisu svakome u sredini ciklusa.. I kada jesu, navali..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 11:56   #25
Probaj si kupiti one trakice za dokazivanje ovulacije. Imaš ih u malo boljim ljekarnama ( u nekima ih trebaš naručiti). Mislim da se mogu naručiti i preko neta, pisalo se o tome ovdje na forumu. To je super stvar ako su ti ciklusi tako redoviti. sretno!
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 11:30   #26
Ja sam se danas registrirala upravo zbog ovog pitanja, ili, bolje, zbog jednog odhovora koji si dobila - ne, nemoj ignorirati miom na maternici!!!

U mnogim slučajevima to nije ništa posebno strašno, znam mnoge žene koje su zatrudnile i rodile i sa dva mioma, ali veličina im sigurno nije bila 5cm.

Moj slučaj: godinu i nešto sam pokušavala ostati trudna i ništa. Moja pametna gin me uvjeravala da je to u mojim godinama normalno (31g, odnedavno) i da ćemo detaljnije pretrage napraviti ove godine u 9.mj, poslije godišnjeg. Ja sam zadnjih par mjeseci uredno pila folnu, vitamine, čajeve, promjenila prehranu, skinula par kila; dečko je svakodnevno uzimao antioksidanse, bioastin kapsule, maca potent.... i u osmom mj ja ostala trudna! Dolazim sa otprilike sedam tjedana na prvi uzv, ova prije nego što mi je uopće potvrdila trudnoću i otkucaje srca, ugleda neko čudo od 5x5cm i sva isprestravljena zaključi da imam dermoid na jajniku. pošalje me na sve duh gdje dr Habek već po sličici vidi da to veze nema s jajnikom. Bio je to subserozni miom, dakle raste s vanjske strane maternice, lakša verzija od ovog tvog jer ne smeta direktno plodu unutra tj ne oduzima mu životni prostor.Propisali mi bolovanje i česte kontrole. Super, mislim, ništa posebno.

I onda me s otprilike 14 tjedana napala takva nevjerojatna akutna bol da nisam mogla hodati! Dva dana sam se patila s krivim i glupim dijagnozama (opet moja gin: to se ligamenti maternice razvlače i sl), dobila temperaturu i kad sam saznala da je moj dr u bolnici na dežurstvu, otišla na pregled, poslije kojeg su me zadržali u bolnici i rekli da mi najvjerojatnije slijedi operacija mioma poslije koje ću možda, a možda i neću zadržati trudnoću!!! Koma! Naime, miom se oko svoje peteljke omotao skoro skroz, ostao bez dotoka krvi i napola nekrotizirao. To je akutno stanje, ali kod mene je bilo ključno ovo napola, pa kad se upala smirila odlučili su ne operirati . Inače tad je, dakle u sedam tjedana razmaka, narastao već na 10cm. On je još uvijek tu, negdje pod slezenom, i dalje napola mrtav, protoka ima samo po rubovima. Ako zatreba operirati, sad sam već malo sigurnija da će ishod biti dobar. Ne smijem raditi nagle pokrete, u stvari sam, manje-više osuđena na mirovanje. Bilo je tu i lijekova i koječega. Inače, moj tumor za sobom vuče i jajnik, pa možda ostanem i bez njega. Zbog tolikog mioma, tj deformcije maternice koju je izazvao, u 18tj mi je utvrđena i predležeća posteljica, potpuno prekriva ušće maternice.

Dakle, još jedan problem izazvan miomom, takvu posteljicu imaju ponekad višerotkinje i žene koje su imale carski, kao i mi s miomom koji otežava normalnu implantaciju oplođene jajne stanice (zato ti treba duže da ostaneš trudna!)

Ne želim te plašiti, ali ja bih voljela da sam za ovaj problem znala prije trudnoće i da sam nešto po tom pitanju počela raditi, a ne da mi sad spontani cijelo vrijeme visi nad glavom kao mač. Pretraži internet, raspitaj se kod još kojeg liječnika. Postoji ti i prehrana za takve slučajeve ( ja sad nisam na toj dijeti jer se pomalo kosi s prehranom u trudnoći), mislim da to možeš pogledati na stranicama poliklinike Harni. Podigni si dobro imunitet, napravi kompletnu krvnu sliku, jer miom 'jede' željezo. ja se sad borim i s težom anemijom, dakle dijete mi, možda, zbog manjka željeza dobiva manje kisika.

Kao što sam rekla, mnoge su bez problema rodile i s tim čudom, ali to ne znači da to treba samo ignorirati i praviti se da ga nema.

Sori na dužini posta. Ovo mi je prvi na povom forumu, a ja odmah cijelo predavanje.
mimeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 15:33   #27
i kako se zavrsilo?
ima il jos koja da je zatrudnila s miomima?
svaki savjet je dobrodosao.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 17:32   #28
Miomi su miomi.... Ni negativni, ni pozitivni...

Zadnji put kad sam bila na pregledu, dok sam čekala na red u kabini, ispred mene je bila žena u 9.mj i doktor joj je tek onda diagnosticirao miom - miomčinu od 11cm promjera... Kad je naraslo, ne znaju, ili ga nitko nije na vrijeme uočio na uzv.
Žena uglavnom mora na carski zbog položaja mioma na samom ušću (prijeći bebi izlaz van). Sve će biti OK...

Nakon toga je meni našao jedan malecki, kako mi je na vrhu stomaka, malo ispod pupka, mogu ga napipat... cca 1-1,5cm. Nalazi mi se na poziciji posteljice, i miče lijevo desno... Kako nemam pojma... Kad je narastao, ne znam, od početka ga osjećam...
Pitala sam gina što stim, i rekao je NIŠTA....

Upravo tako, ovisi jedino koliki su i da li smetaju bebi... Implantaciji očito ne...
Da li se i kad vade? Individualno....
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 17:50   #29
Nakon prve trudnoće dosta vremena nisam mogla ostati trudna. pila sam macinu travu i Marulju i Nepetu i Vrkutu. Dojila sam i mam sa štitnjačom problema,uglavnom uspjela sam,sasvim slučajno nakon što sam odustala od svega i to jednim jedinim odnosom neposredno nakon menstruacije. Dva testa mi pokazala crticu za trudnoću ali kontrolni prozorčić je ostao prazan. Panika u glavi i odmah sam odjurila u Harni-oko 6 i pol tjedana trudnoće i nakon dugačke i zabrinute šutnje kaže mi dr. da imam miom u kavumu veličine 3 i pol cm, i da vidi 2 srčeka! Odmah me uputila u kliniku ali nitko nije radio paniku,izgleda da se to događa češće nego mislimo. rečeno mi je da je najbitnije da ne raste puno i da će opasnost proći kad ga plodovi prerastu. Ako me ne bude bolio pred klimakterij će mi odstraniti sve jer su miomi stvarce koje se vraćaju i uklanjanja su manje više neučinkovita na dulje razdoblje.
u 10.tj. samo jedan plod se vidio na uzv, drugog nije bilo. navodno je odumro i to se vrlo često događa kod višeplodnih trudnoća. Miom je rastao do 13.tj, sad sam u 23,on je potpuno srastao s posteljicom navodno će i izaći prilikom poroda. nakon biopsije će sve biti jasnije, Eto,uzdam se u dragog Boga da će sve biti ok do kraja,ja se osjećam super,živim punom parom,imam živahnu trogodišnjakinju i jurcam za njom,a ova curka tako jako lupa da sam uvjerena da će biti borac cijeli život kao što je i do sad bila.
Zaključak, ja uspjela, javim u 8.mj. detalje!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 18:02   #30
ja imam miom i dr. me često rdai njega pitao kad planiram trudnoću. u 3 god se nije puno povećao(ne znam mjere)uglavnom nalazi se na najboljem mogućem mjestu tako da nije smetao bebi u trudnoći. normalno sam rodila. sad se kroz koji mj spremam na pregled pa ćemo vidjet koliki je, da li ga treba ukloniti ili mogu na novu trudnoću...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 19:06   #31
a sta ako su tri mioma, promjera 4-5 cm?
sta ako dodje do komplikacija?
imate li neke savjete za prehranu i kretanje u eventualnoj trudnoci?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 19:20   #32
moja prijateljica je zatrudnila sa miomom koji joj se u trudnoći povukao. imala je sreću jer joj miom nije rastao.

druga prijateljica kojoj miom raste, treba ići na operaciju jer doktor smetra da bi mogao smatati razvoju djeteta a ona planira ove godine trudnoću.

znači, ovisi i o miomu a i o doktoru i stavu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 19:20   #33
pozdravčić

evo registrirala se čitajući vašu korespondenciju o temi koja mi gori..naime u 19. sam mj. trudnoće sa dosta mioma smještenih negdje na stijenkama maternice. otkriveni su na prvom uzv i od tada je jedan narastao na 8,5cm i taj me užasno pritišće i onemogućava pražnjenje crijeva stvarajući mi užasne bolove. ovi drugi su nešto manji cca.4, i po 1 cm i pritišću mjehur. šta da kažem ? strah postoji, a o bolovima bolje da ni ne govorim. liječnik kaže da su smješteni tako da ne smetaju bebaču, ali smetaju meni itekako. bol ublažavam voltarenima uz liječničko odobr.
slattkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 11:48   #34
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
i kako se zavrsilo?
ima il jos koja da je zatrudnila s miomima?
svaki savjet je dobrodosao.
Moja sestricna zatrudnila sa miomom, danas ima dvoje prekrasne djece i miom jos uvijek na maternici koje se sada smanjio i miruje
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 19:46   #35
ja sam imala imtramuralni miom od 6 cm.. prvi savjet od dr je bio da idemo na bebu, ali kako 2 mjeseca nismo ništa uspjeli, dr kod kojeg sam išla po 2. mišljenje je čima ga je vidio rekao - to mora ići van. s tim su se složili i svi drugi dr koje sam pitala.. operirala sam ga i nakon toga morala pričekati 6 mjeseci do trudnoće (još uvijek nije uspjelo..). u svakom slučaju, razmisli, i obavezno zatraži više od jednog mišljenja stručne osobe..
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 17:55   #36
Prošle godine u 2. mjesecu mi je dijagnosticiran miom na maternici, trebam roditi za 4 tjedna! Ne raste, pa ne smeta bebačici... Mene je doktorica koja ga je prva primjetila jako preplašila jer je rekla da moram roditi što prije, da se s njima ne zna kako će se ponašati. Zanima me što će mi doktor reći na prvom pregledu 6 tjedana nakon poroda...
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 21:54   #37
Meni je prije 4 godine dijagnosticiran miom veličine 2,5 cm na vanjskoj stjenci maternice , udaljen od ušća. Moj gin mi nije htio ništa sugerirati bez 2 druga mišljenja-kirurga i laparoskopa u Petrovoj. Oba su bila jednoglasna u stavu "ništa manje od 5 cm se ne dira nikako, a ako je veći, onda ovisi o tome gdje je smješten", i naravno" što prije ići na bebu"

Svi su kao razlog naveli to da se sa miomima nikada ne zna i da mogu buknuti u veličini, ali i broju mioma, tako da je lakše zatrudnjeti kada su manji i malobrojniji. Isto tako..operacija mioma je - operacija..i uvijek postoji mogućnost kasnijih komplikacija.. a većima mioma raste skupa sa maternicom te se sa smanjenjem maternice neki miomi u potpunosti gube.

Ja sam ostala trudna nakon 3 mjeseca "truđenja" i hvala Bogu nisam imala nikakvih problema tjerkom trudnoće. Miom se doslovno stopio sa stjenkom maternice. Na pregledu nakon poroda ustanovilo se da se miom smanjio na pola tako da je i tu situiacija pozitivna. Ipak, baš zbog tog mioma planiramo ne čekati dugo na drugu trudnoću.
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 09:36   #38
dižem ponovo temu, gin. prije T mi je rekla da miom ako će rasti u T raste negdje do 12 tj. ja sam sad u 12tj. i iskreno se nadam da je ta tvrdnja točna. na zadnjem pregledu je narastao na 5,5cm(narastao 1,5cm). sljedeći pregled imam tek 16.04. s tim da mi je rekla ako bilo šta osjetim ili kakvo krvarenje ili smeđi iscjedak da odmah dođem. do sada hvala bogu nisam imala, ali iskreno dugo mi je čekat taj datum pa se planiram i prije uputiti na uzv. zna li netko dali on može rasti i kasnije?
vukovarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 23:20   #39
Svaki mjesec kada dobijem imam potrebu plakati na ovu temu. Lani u 2 mjesecu sam operirala veliki miom, jako veliki tako da mi je trbuh prerezan onako kao za carski. Još koji mjesec pa će biti godina dana kako pokušavamo dobiti bebu, O imam i sve OK još jedino moram napraviti HSG, dragi ide u petak na spermiogram pa da vidimo, imamo 36 godina. Očajno trebam bar jednu pozitivnu priču na ovu temu
pomagajte
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 22:53   #40
Prije trudnoće sam napravila sve pretrage pa i uzv i nisu mi vidjeli nikakve miome ali negdje oko 12 tjedna trudnoće doktorica je pronašla čak 3 mioma. Užasno sam se preplašila jer su i dalje rasli (doktor je kolor dopplerom vidio u 19 tjednu da su dobro prokrvljeni što znači da će dalje rasti) ali fala Bogu trudnoća je do kraja prošla savršeno čak se ni doktor nije zabrinjavao zbog njih. Takoda se nemoj brinuti! Bit će sve ok!
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.