Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2010., 16:58   #201
Moras platiti troskove koji su nastali do raskida ugovora, makar nisi koristio broj. Znaci pretplatu i sve ostalo. Ako je ugovor raskinut kako kazes, onda si miran sve i da dodje do ovrhe. Kad ti posalju prijedlog za ovrhu jednostavno ulozis prigovr i prilozis dokaz o raskidu pretplatnickog ugovora i racune da si platio sto si bio duzan.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 17:24   #202
ovrhu mi nemogu napraviti jer ništa ne glasi na mene...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 23:22   #203
Quote:
holograf kaže: Pogledaj post
ovrhu mi nemogu napraviti jer ništa ne glasi na mene...
Nemas ni placu?
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 15:28   #204
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Nemas ni placu?
Mozda i nema, nist cudno sa tolikom stopom nezaposlenosti i radom na crno...
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 17:17   #205
!

Quote:
gita24 kaže: Pogledaj post
volim vas škicnuti s vremena na vrijeme, ali nisam mislila da će mi ikada i zatrebati pravi savjet ..naime, prije dva dana sam dobila opomenu od tvrtke Creditexpress koju je opunomoćio T-mobile da u njihovo ime naplati dugovanje u iznosu od 195kn...situacija je sljedeća i, zapravo, razlog moje ljutnje- pred kraj 5. mjeseca( zadnjih pet dana svibnja da bude jasnije) sam otišla u T-com i platila sve dugove koje mi je zaposlenik izrecitirao kako bih se mogla bez smetnji prebaciti na Tele 2 mrežu...automatski sam izašla iz T-com i ušla u Tele 2 centar ...potpisala zahtjev za prebacivanjem broja i potpisala ugovor....time su moje obveze prema T-comu završile...ili sam ja to naivno vjerovala....opomenom su mi javili da im dugujem taj iznos za 5. i 6. mjesec jer sam broj imala aktivan još 4 dana do pune aktivacije u Tele 2 mrežu....pa ja vas pitam--moram li doista platiti taj računa jer nekako iz inata ne želim, ali si ne želim ni navući ovrhu i što već slijedi nakon toga na vrat...nadam se da ste me skužili


Itko?!
gita24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 20:17   #206
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
Mozda i nema, nist cudno sa tolikom stopom nezaposlenosti i radom na crno...
Samo pitam, jer ljudi ponekad zaborave da se i placa moze ovrsit.
Uostalom, ako i nema posao i ako nije u nekakvoj zastari, onda se otplacivanje duga samo odgadja, pa to sto trenutno nema nista sto bis e moglo ovrsit, ne znaci da ce to i za godinu dana bit slucaj.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 14:09   #207
roaming tel račun

Bio sam desetak dana u Mađarskoj i Češkoj.
Prije puta gledao cijene interneta ako sam vani. Obračunska jedinica 100 kb 6
kn. U pretplati imam 1Gb a mjesečno potrošim oko 150 Mb ne uspijem više.
Dnevno sam koristio navigaciju ,internet na iphone po desetak minuta samo osnovne stvari kao red vožnje ... jer sam bio svjestan da bi mogao imati visok račun ako koristim internet.
U hotelu se spajao na njihovu wi fi mrežu po pola sata dnevno što bi mi moglo biti uzrok visokoga računa.

Račun za 10 mjesec stigao na 7400 kn.
Dali postoji neka šansa za smanjenje računa ako se podnese prigovor.
ZgZd is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 15:59   #208
Quote:
ZgZd kaže: Pogledaj post
Bio sam desetak dana u Mađarskoj i Češkoj.
Prije puta gledao cijene interneta ako sam vani. Obračunska jedinica 100 kb 6
kn. U pretplati imam 1Gb a mjesečno potrošim oko 150 Mb ne uspijem više.
Dnevno sam koristio navigaciju ,internet na iphone po desetak minuta samo osnovne stvari kao red vožnje ... jer sam bio svjestan da bi mogao imati visok račun ako koristim internet.
U hotelu se spajao na njihovu wi fi mrežu po pola sata dnevno što bi mi moglo biti uzrok visokoga računa.

Račun za 10 mjesec stigao na 7400 kn.
Dali postoji neka šansa za smanjenje računa ako se podnese prigovor.
Pa sta ti pise u specifikaciji? Jel ima popis spajanja i promet? Ili se to ne daje za roaming usluge? Jesi li na iphoneu ugasio ono da automatski provjerava postu svakih X minuta? Jesi li koristio "iphone maps"? Te karte se downloadaju i mozda mogu bit dosta velike?
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 18:11   #209
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Pa sta ti pise u specifikaciji? Jel ima popis spajanja i promet? Ili se to ne daje za roaming usluge? Jesi li na iphoneu ugasio ono da automatski provjerava postu svakih X minuta? Jesi li koristio "iphone maps"? Te karte se downloadaju i mozda mogu bit dosta velike?

Sve to koristim i tu pa napravim 100 mb prometa. Usput kad kupiš simpa bon tu ti sada daju 100 mb besplatno. Zadnjih 7 dana koristim tih 100 mb , svaki dan sam bar 30 min na netu još nisam potrošio.
Prije 7 dana mi blokirali odlazne pozive pa ih zvao , rekli da je zbog nastaloga računa od 5000 kn . Zvao ih opet nakon par dana da vidim koliki je račun za 10 mjesec. Iznosi 7400 kao od stranih operatera im kasne računi za ispostavljene usluge.
Čini mi se da im je kvaka u obračunskoj jedinici tj. svako spajanje na stranicu je automatski 6 kn potrošio 1 kb ili 100 kb.
Ja sam mislio kad ukupno napraviš 100 kb da je 6 kn tj 10 mb 600 kn kako sam planirao potrošiti.
Kako bilo uvijek su oni u pravu , možda su postali milostivi :-)
ZgZd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 19:18   #210
Quote:
gita24 kaže: Pogledaj post
volim vas škicnuti s vremena na vrijeme, ali nisam mislila da će mi ikada i zatrebati pravi savjet ..naime, prije dva dana sam dobila opomenu od tvrtke Creditexpress koju je opunomoćio T-mobile da u njihovo ime naplati dugovanje u iznosu od 195kn...situacija je sljedeća i, zapravo, razlog moje ljutnje- pred kraj 5. mjeseca( zadnjih pet dana svibnja da bude jasnije) sam otišla u T-com i platila sve dugove koje mi je zaposlenik izrecitirao kako bih se mogla bez smetnji prebaciti na Tele 2 mrežu...automatski sam izašla iz T-com i ušla u Tele 2 centar ...potpisala zahtjev za prebacivanjem broja i potpisala ugovor....time su moje obveze prema T-comu završile...ili sam ja to naivno vjerovala....opomenom su mi javili da im dugujem taj iznos za 5. i 6. mjesec jer sam broj imala aktivan još 4 dana do pune aktivacije u Tele 2 mrežu....pa ja vas pitam--moram li doista platiti taj računa jer nekako iz inata ne želim, ali si ne želim ni navući ovrhu i što već slijedi nakon toga na vrat...nadam se da ste me skužili
Kao sto sam vec negdje napomenuo, racun ne mozes platiti unaprijed, stoga kad si izlazila iz T-centra podmirila si eventualno racune za prethodne mjesece, ali ne i za tekuci mjesec kad si trazila prijenos broja kod drugog operatera, naravno naknadno ti je stigao racun koji se odnosi na mjesec u kojem si zatrazila i u kojem je izvrsen prijenos broja, ne mozes u T-centru traziti da ti oni naplate nesto unaprijed dok taj isti racun nije kreiran.


Quote:
holograf kaže: Pogledaj post
neznam na koji pdf. ovo da počnem pisati, pa sam odlučio ovdje...dakle imam problem vezan sa T-com-om i trajnim isključenjem broja...potpisao sam s njima ugovor za novi broj i "mrak tarifu" koju mogu prekinuti nakon mjesec dana...u međuvremenu broj nisam ni aktivirao, niti uputio ijedan poziv sa njega niti primio na isti...nakon što mi je stigao račun od 59,99 kn, osobno sam otišao u najbliži T-com centar platio iznos + papirologiju i podnio zahtjev za trajnim isključenjem...ok...ja budala ponadao se da je gotovo, kad ono sljedeći mjesec isti takav račun od 59,99, mada sam ga prethodni mjesec isključio...normalno da nisam platio taj drugi račun...i nakon nekog vremena stigne mi opomena od 129,99 kn...znači 14 odnekud + 2 mjeseca, odnosno onaj koji sam platio i onaj drugi mjesec u kojem je broj već bio isključen...dopisivam se s njima skoro već mjesec dana i nikako na zelenu granu...ja im sve objasnim, oni se opet pozivaju na stavak taj i taj...puno napišu, al ništa na kraju ne kažu......zovem ove iz cro...nešto...od kojih je došla opomena, oni mi jave da neznaju o čemu se radi i da pošaljem fax-om ugovor o raskidu ako ćemo se već boriti......danas me ženska iz T-coma nazove i pita tipa "o čemu je problem, kaj izvodiš" ja opet sve objasnim, i na kraju veli ona, "ma to su neki dodatni nameti i neke druge grane, imate do 10. da platite, da se ne bi slali sudski poziv......sad me zanima dal sam ja na kraju dužan taj iznos platiti, mada sam platio iznos za kojeg su me teretilli i trajno isključio broj, a da ga uopće nisam aktivirao...
Kad radis raskid ugovora, broj se iskljucuje za zadnjim danom mjeseca u kojem si podnio zahtjev za trajnim iskljucenjem i nakon toga se kreira racun za mjesec u kojem si zatrazio trajno iskljucenje, a iznos od 129.99 ne moze biti opomena od dva racuna od 59.99*2=119.98
Dakle opomena moze biti zbog naplata preostalih mjesecnih naknada ako si potpisao ugovornu obavezu na 12/24mj.
Broj ako je na pretplatu njegov smisao aktivacije nije da se aktivira prvim pozivom nego danom potpisivanja pretplate, dakle ti mozes 6 godina drzati broj u kuverti u ladici neotpakiran, ali ces isto tako tih 6 godina placat pretplatu, dakle da duzan si platiti tu opomenu jer ces bezveze si taj mali iznos na kraju povecat na visestruko veci.

Netko je jos pitao prije da nije valjda da salju na sud za manje od 200kn, odgovor je salju sve sto je vece od iznosa od 60kn


Quote:
ZgZd kaže: Pogledaj post
Sve to koristim i tu pa napravim 100 mb prometa. Usput kad kupiš simpa bon tu ti sada daju 100 mb besplatno. Zadnjih 7 dana koristim tih 100 mb , svaki dan sam bar 30 min na netu još nisam potrošio.
Prije 7 dana mi blokirali odlazne pozive pa ih zvao , rekli da je zbog nastaloga računa od 5000 kn . Zvao ih opet nakon par dana da vidim koliki je račun za 10 mjesec. Iznosi 7400 kao od stranih operatera im kasne računi za ispostavljene usluge.
Čini mi se da im je kvaka u obračunskoj jedinici tj. svako spajanje na stranicu je automatski 6 kn potrošio 1 kb ili 100 kb.
Ja sam mislio kad ukupno napraviš 100 kb da je 6 kn tj 10 mb 600 kn kako sam planirao potrošiti.
Kako bilo uvijek su oni u pravu , možda su postali milostivi :-)
Zar nisi sam rekao u prethodnom postu da je obracunska jedinica 100kb?? Cemu sad cuđenje da zasto ti nisu obracunavali po 1kb, a sam si rekao koliko je obracunska jedinica...
Obracunska jedinica GPRSa u nacionalnom prometu je 10kb, a u roamingu 100kb, znaci potrosio 5kb ili 99kb cijena je 6kn, dakle ako si ti nesto pogledao na netu i to je skinulo recimo 30kb, i pogledao opet nakon 10 min nesto drugo od recimo 50kb, cijena vise nije 6kn, nego 12kn...
Nadam se da si skuzio sto sam htio reci, isto ti je u stvari kao i poziv, ako je obracunska jedinica 1 minuta, cijena ti je ista razgovarao ti 5 sekudni ili 59 sekundi, ali ako imas dva poziva od po 20 sekundi svaki, cijena vise nije kao da si razgovarao 1 min, nego kao da si razgovarao 2 minute

Zadnje uređivanje Vare : 10.11.2010. at 19:36.
Vare is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 20:34   #211
Dobio ispis .
Prvi iznos mi je od 1000 kn tj. 20 mb nastao u 12,41 dok sam bio na auto cesti u vožnji. 5-6 iznosa su 200,08 kn i 15-20 dnevno od 6,00 kn
Imam spajanja po cijeli dan i noć u razmaku od 1 sata dok sam spavao ili par dana zaredom točno u 6:00:00 , 7:00:00 , 8:00:00 , ili u 00:00:00 dok su druga spajanja npr. 22:21:01 ova su točno u stotinku.
Njihova službenica kaže da se programi ažuriraju na iphonu kao vrijeme...
MIslim da je to nemoguće ako je mob ugašen te nisam uključio određenu aplikaciju.
Danas poslao prigovor pa ćemo vidjeti.

Zadnje uređivanje Katrin : 10.11.2010. at 20:46.
ZgZd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 21:53   #212
Quote:
ZgZd kaže: Pogledaj post
Imam spajanja po cijeli dan i noć u razmaku od 1 sata dok sam spavao ili par dana zaredom točno u 6:00:00 , 7:00:00 , 8:00:00 , ili u 00:00:00 dok su druga spajanja npr. 22:21:01 ova su točno u stotinku.
U proslom sam te postu pitao jesi li ugasio automatsko provjeravanje maila, mislim da nisi odgovorio. Iphone koristi puno tih automatskih stvari, i aplikacije se zaista provjeravaju jel ima novih verzija.

Quote:
Njihova službenica kaže da se programi ažuriraju na iphonu kao vrijeme...
MIslim da je to nemoguće ako je mob ugašen te nisam uključio određenu aplikaciju.
Nije, zaista automatski provjerava. Barem je na mojem tako (3G).

BTW:

http://boingboing.net/2007/07/31/att...intl-roam.html
http://www.arcdesignconsulting.com/iphone_horror.html
http://forums.appleinsider.com/showthread.php?t=84168
http://www.wired.com/gadgetlab/2007/12/wired-editor-ru/
http://dotnetaddict.dotnetdevelopers...00_roaming.htm
...
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 23:37   #213
Ja znam samo jednu stvar a to je da se nakon raskida treba pismeno tražit njihova potvrda da je ptp odnos raskinut i da im nisam ništa dužan po tom i tom ptp broju. Moja situacija je bila slijedeća. Imao sam VIP ugovor tamo neke 2002-e da bih na kraju 2002 godine zamrznuo svoj odnos, platio sve što dugujem jer sam dobio službeni mob. 2006-te godine sam slučajno nazvao VIP da ih pitam u kakvom je stanju taj broj na što sam dobio odgovor da sam na utuženju. Tada sam nazvao odvjetnika koji vodi njihove tužbe i on me obavještava da nisam kod njega evidentiran kao dužnik. Nadalje, zovem ja ponovo VIP i ženska me spaja s šeficom koja mi lakonski odgovoara da je sve OK, da ne trebam brinuti i još iljadu drugih gluposti.... Od tada mi je trebalo mjeseci i mjeseci pregovaranja i nagovaranja da mi pošalju pismenu potvrdu jer kao oni nemaju tu šprancu i sto drugih pizdarija. Nakon što sam konačno dobio, spremio sam ju u registrator, zlu netrebalo. S njima sve rješavat s potvrdama.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 10:38   #214
Ovo prethodno rečeno podržavam 101 %.

Ja sam uvijek za sve ugovorne odnose odmah po raskidu tražio potvrdu da su sve moje obveze podmirene s tim-i-tim datumom. Tražio sam to i kada sam prekinuo korištenje Tele2, tražio sam to od HEP-a kada je raskinut jedan ugovor, tražim to od svih, odmah.

Jednostavna logika: čist račun - duga ljubav.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 15:55   #215
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
U proslom sam te postu pitao jesi li ugasio automatsko provjeravanje maila, mislim da nisi odgovorio. Iphone koristi puno tih automatskih stvari, i aplikacije se zaista provjeravaju jel ima novih verzija.



Nije, zaista automatski provjerava. Barem je na mojem tako (3G).

BTW:

http://boingboing.net/2007/07/31/att...intl-roam.html
http://www.arcdesignconsulting.com/iphone_horror.html
http://forums.appleinsider.com/showthread.php?t=84168
http://www.wired.com/gadgetlab/2007/12/wired-editor-ru/
http://dotnetaddict.dotnetdevelopers...00_roaming.htm
...
Isto imam 3G.
novi mail vidim tek kad se spojim na ikonu od pošte , tada vidim da provjerava pa mi dođe nova posta znači nije automatski.
Sve programe koje sam skinuo preko app store ažuriram tek kad se spojim na app store , tako da mi bude popis update pa ako hoću ja napravim update za neki od programa.
Kad uključim vrem prognozu piše obnavljanje , vjerovatno tada ažurira.
Meni se čini da je ovo sve neka muljaža jer sam vani isto koristio operatera T-com.
ZgZd is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 16:44   #216
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Ovo prethodno rečeno podržavam 101 %.

Ja sam uvijek za sve ugovorne odnose odmah po raskidu tražio potvrdu da su sve moje obveze podmirene s tim-i-tim datumom. Tražio sam to i kada sam prekinuo korištenje Tele2, tražio sam to od HEP-a kada je raskinut jedan ugovor, tražim to od svih, odmah.

Jednostavna logika: čist račun - duga ljubav.
A kako mozes traziti potvrdu po raskidu ugovora da si sve podmirio kad ti zadnji racun stize tek iduci mjesec nakon sto si zatrazio trajno iskljucenje??

Quote:
ZgZd kaže: Pogledaj post
Isto imam 3G.
novi mail vidim tek kad se spojim na ikonu od pošte , tada vidim da provjerava pa mi dođe nova posta znači nije automatski.
Sve programe koje sam skinuo preko app store ažuriram tek kad se spojim na app store , tako da mi bude popis update pa ako hoću ja napravim update za neki od programa.
Kad uključim vrem prognozu piše obnavljanje , vjerovatno tada ažurira.
Meni se čini da je ovo sve neka muljaža jer sam vani isto koristio operatera T-com.
Pa zato sto si tako namjestio na iPhonu, inace po autmatskim postavkama je update automatski, a ne manualni
Vare is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 19:23   #217
Quote:
Vare kaže: Pogledaj post
A kako mozes traziti potvrdu po raskidu ugovora da si sve podmirio kad ti zadnji racun stize tek iduci mjesec nakon sto si zatrazio trajno iskljucenje??
Ne sjećam se više. Možda sam odmah s raskidom ugovora vrši plaćanje i podmirio obveze, možda sam nakon plaćanja zadnjeg računa to tražio. Evo, dok sam ovo pisao sam se sjetio da sam jednom za i raskid ugovora s BNetom tražio isto: uzeo sam uplatnicu zadnjeg računa i odšetao se u njihovu podružnicu gdje je ženskica na licu mjesta provjerila da im nisam ništa obvezan i izdala mi potvrdu. Mislim da kod raskida ugovora za razne "komunalne" ugovore dio raskida ugovora na šalteru i jest izrada završnog obračuna i plaćanje...

Uglavnom, poanta je da je dobar savjet svima da se, čim sve isplate, sami potrude i osiguraju si pisane i potpisane potvrde da su sve riješili.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 01:07   #218
imam ja sada jedno pitanje...

moj djed je potpisao ugovor za max tv, medutim on je umro u 4. mjesecu ove godine. Moja baka je od pocetka bila protiv toga pa je ona to htjela sad raskinut, jer ipak nije ona potpisala taj ugovor niti je ugovor bio na njezinom imenu. Kad smo zvali t-com rekli su nam da je to nemoguce. Jel to istina ili bih trebala negdje nesto uciniti?
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 15:59   #219
Nisam pravnik, ali koliko znam, ostavinskom raspravom nasljednici ili prihvaćaju sve -- imovinu i dugove -- ili se odriču svega -- dugova, ali i imovine.

Ne znam kako stvar stoji s ovakvim obvezama. Da bi raskinuli ugovor, morate ga prebaciti na sebe temljem nasljednog prava. A tada je stvar ista kao da je nasljednik sklopio ugovor. Alternativno, ako jednostavno prestanete plaćati pretplatu, nastaje dug djeda prema T-Comu koji bi, po onome što sam gore rekao, ušao u nasljedstvo (slično kao "naknadno pronađena imovina", nvj. postoji i takav koncept za potraživanja).

Ovo je samo moje promišljanje, ako ne dobiješ konkretan odgovor od nekog pravnika ovdje, najbolje da se obratiš (recimo e-mailom) nekom odvjetničkom uredu u svojoj blizini.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 14:11   #220
Iznenađujući račun za internet

Dobila sam iznenađujući račun za internet (tele2 na pretplatu),a skoro pa taj internet nisam ni koristila jer sam imala poteškoća pri spajanju.prije nego šta sam dobila račun,požalila sam se szk putem maila i danas su mi odgovorili da se nemogu spojit radi prekoraćenja razine kreditnoga limita koji na mom broju iznosi 500 kn.Inaće mi je pretplata 95 kn,a sada sam dobila 542 kn.To mi nebi bilo začuđujuće da sam nešto pretjerano koristila internet u ovom mjesecu nego u prethidnima.Dobila sam ispis korištenja i veličinu skinutih podataka,ali meni je to sve nepoznato jer znam da nisam ništa posebno otvarala i skidala nego inaće.Ne znam dal razumijete šta želim reć ...ugl. šta će se desiti osim šta će mi onemogučiti uporabu interneta ako ja to ne platim nakon njihove opomene..da mi bar to iskljuće jer ne želim više surađivati s njima,iskreno potpuno sam nezadovoljna....
hvala unaprijed
orhidea444 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.