Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2014., 19:54   #661
Quote:
*tearsinheaven kaže: Pogledaj post
istina, kod nas je sve prepreskupo

koliko kapsula na dan piješ?
ja sam ih baš naručila pred 2tj, trebale bi mi uskoro doći.
igrom slučaja sam ih počela pit tek kad sam se rješila e. coli, preventivno, da se ne vrati, jednu kapsulu dnevno.
kavopija-14 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 19:59   #662
rješila si je se pomoću antibiotika ili nekim prirodnim metodama?
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 20:08   #663
mislim da mi je na kraju pomogao češnjak. napisala sam post na prethodnoj stranici.
kavopija-14 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 20:20   #664
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
mislim da mi je na kraju pomogao češnjak. napisala sam post na prethodnoj stranici.
e vidjela sam to, i ja sam počela s češnjakom, ali bez vina, tj. radim ''čaj'' od češnjaka za koji sam pročitala na temi za upale mjehura, u kombinaciji s đumbirom. tu sam čitala istraživanje da đumbir i češnjak najučinkovitije ubijaju e.coli, pa da probam i s tim (iako sam trenutno na uroprofilaksi Sinersulom).
i ovaj post na spomenutoj temi je isto vrijedan spomena, možda nekome pomogne
isto mi je nalaz urinokulture bio više od 10 na 5, a vučem je već 8mj. imam traume od te beštije
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 08:59   #665
ja sam prije često imala upale mjehura, i to takve da sam doslovno piškila krv, trajalo bi dan-dva. svaki put sam pila antibiotike. takvu upalu ne možeš ne primjetit jer ideš na wc svakih pola sata, boli za poludit, vidiš krv ... ali, sad u trudnoći nisam imala apsolutno nikakve simptome, a vukla sam e. coli doslovno misecima.
kavopija-14 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 09:24   #666
da, tako je i meni bilo
naglo krene s uriniranjem krvi i užasno boli. antibiotici bi pomogli na mjesec-dva i onda bi se opet javila, isto tako naglo i bolno - makar bi urinokultura pokazala da na njih nije rezistentna. teško se riješiti te napasti :/
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 11:12   #667
Escherichiju se u startu treba riješavati efektivnim, dakle jačim antibioticima poput primjerice cefiksima. Ovi tipa ninur i nolicin samo potpomažu da prijeđe u kronični oblik, jer ju nedovoljno uništavaju pa se agonija odužuje iako su efektivni prema antibiogramu. No to treba prepisati specijalist. Dakle najbolje je platiti pregled u poliklinici i tražiti jak antibiotik. U javnom zdravstvu se najčešće čeka i tada se prepisuju u startu salbiji antibiotici koji dakle nisu dovoljno efikasni. Problem je da se ec kadkad i teško detektira u mokraći, a možda je problem i u laboratoriju. To neznam. Od prirodnih lijekova navodno pomaže samo 100% sok od brusnice, dakle nikakvi vindi ili ka plus ili tablete tinkture etc. Brusnica dakle djeluje tako da kida bičeve bakterija kojima one adheriraju uz stijenku mjehura. Mada po nekim navodima sok od brusnice dodatno zakiseljava što godi bakterijama. Osobno mislim da je ipak koristan. 100ml dnevno je navodno dosta. I normalno bitno je utopljavanje, nema hladnih nožica tj tankih čarapica i sl. I tako.....
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 11:21   #668
da, ja sam zbog toga morala kod specijalistice za urogenitalne infekcije budući da mi dr. opće prakse i nije bila od pomoći
prije sam pila Ninur, Nolicin, Zinnat i sad pijem Sinersul. na amoksiciklin je po urinokulturi rezistentna, a ionako sam alergična na njega.

glede brusnice, dosta sam istraživala i nekako sam skeptična prema njoj. mislim da je generalno dobra za one koji nemaju kronične infekcije, ali dugoročno je osobno ne bih konzumirala. uvin i lužnata sredina su mi se pokazali boljim. evo jedno istraživanje, dosta je zanimljiv članak ali kažem, sve je to individualno.
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 14:42   #669
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ajme, uvati me muka kad vidim koliko se love baca u našim apotekama. ako naručujete sa interneta maksimalna dnevna doza d-manoze košta 4 puta manje nego kod nas, a da ne govorim da je uglavnom dovoljno uzimat pola maksimalne dnevne doze.
Na kraju sam i ja počela naručivati sa iHerba, košta me 15 dolara, i to 85g, za razliku kod nas u ljekarnama 50g i cijene od 220kn.

Ali za sada već mjesec dana pijem Acidosalus forte, biljni čaj prema preporuci dr.Buhač (origano, vrijesak, majčinu dušicu i brezu), i profilaksu Ninur 2 tablete navečer. Nakon spolnih odnosa nema upala, ali je pitanje šta će biti ako prestanem.
inspiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 16:57   #670
Nadena.mi.je eserihija.koli nakon 1 od temperature,,,lefenja po.dokgorima.operacije.bartolinija,,,,nemam pojma otkad ju vucem al citam da moze.meningitis doc.od toga?????
Sta mi.je.najbolje.da.pijem?dali da izbjegavam slatko
steky91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 11:51   #671
Pozdrav!

Na cervikalnom brisu su mi nađeni eritrococus faecalis i escherichia coli. Budući da pokušavam ostati trudna, to do daljnjega odgađam. Muči me što po internetu čitam dvosmislene informacije; da se toga ne možeš riješiti i da ne utječe na trudnoću ili da to može čak izazvati pobačaj i sepsu kod novorođenčadi... Tko je tu lud? Idem ginekoligici čim prije, ali već znam da će me staviti na antibotike, a kako čitam, ne pomažu svima. Očito e.c nemam u urinu jer nemam nikakvih simptoma i ne bi ni znala da sam pozitivna da nisam radila te briseve.
Čitala sam da je dobar neki acidosalus forte? Cijena je 120kn 1 litra, a pije se 1-2dcl na dan. Užasno skupo.... Hoće li mi ispijanje čajeva i sličnih pripravaka uopće pomoći kad to nemam u urinu?
Čime ste si pomogle ako to imate u rodnici??
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 11:57   #672
za prvu silu nabavi Acidosalus vaginalete (7 komada - oko 90kn)
mnogim curama pomaže, pogotovo ako je e.coli u rodnici.
oboružaj se probioticima, smanji šećer, alkohol itd. jedi češnjak i đumbir navodno su odlični u borbi protiv nje.

osobno je nemam u rodnici (svi cervikalni brisevi su čisti), ali dugo je imam u mjehuru i nikako je se riješiti.
trenutno sam na uroprofilaksi (3mj na antibioticima) pa ću vidjeti kako će biti nakon toga.
držim fige da je se brzo riješiš, to je sve individualno a i nije isto jel se nalazi u mjehuru ili rodnici, drugačija je okolina.
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series

Zadnje uređivanje *tearsinheaven : 08.12.2014. at 12:04.
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 16:00   #673
Acidosalus forte u ljekarnama košta i 140 kn. Ja kupujem direktno kod njih u Marina Lab Opus i platim ga 90 kn.. Kupujem u većim količinama, 5 boca, naručim telefonom, pa mi još za 10 kn dostave direkt na kućna vrata. Usluga im je za 5..
Pijem deci i pol dnevno, nekad miješam i Acidosalus plus. Žena je rekla minimalno 3 mjeseca koristiti, a nekad i od 6, pa do godine dana.

Danas baš bila kod urologa novoga, na profilaxi sam Ninura već 2 mjeseca. Rekao je ako nakon 6 mjeseci Ninura ne bude bolje, dat će mi Uro Vaxom još 6 mjeseci. Postotak uspješnosti je 70%.
Uz to još pijem za sad biljne čajeve, i novo sam uzela beta glukan od Weidera. Pa nek escherichiju sve uništava.

Ali ima i jedna bitna stavka, bitno je biti van stresa kako bi energija kolala normalno kroz tijelo, jer zatomljavanje osjećaja, osobito kod žena, dovodi do problema sa mjehurom. Tko može, preporuka je joga.
inspiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 23:00   #674
Ja nakon gro antibiotika (koji nisu pomogli) pijem Cystinol - 3×3 dnevno i 3x po pola čajne žličice sode razmućene u vodi (da zalužim urin) i napokon nakon 6 mjeseci borbe, nemam više simptoma. No, tek me čeka kontrolna urinokultura da mogu sa sigurnošću reći da je pomoglo!
Držim fige svima
Anjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 08:32   #675
Quote:
Anjaa kaže: Pogledaj post
Ja nakon gro antibiotika (koji nisu pomogli) pijem Cystinol - 3×3 dnevno i 3x po pola čajne žličice sode razmućene u vodi (da zalužim urin) i napokon nakon 6 mjeseci borbe, nemam više simptoma. No, tek me čeka kontrolna urinokultura da mogu sa sigurnošću reći da je pomoglo!
Držim fige svima
koliko dugo ga piješ?
vidim da piše da se ne smije piti dulje od tjedan dana, a sastav je sličan Uvinovom čaju tj. medvjetki.
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 21:27   #676
Quote:
*tearsinheaven kaže: Pogledaj post
koliko dugo ga piješ?
vidim da piše da se ne smije piti dulje od tjedan dana, a sastav je sličan Uvinovom čaju tj. medvjetki.
Da, sastojak je medvjetka ali u ogromnoj dozi- u uvin caju je premala doza da bi zaista izlijecila infekciju.
Pije se tjedan dana. Sad sam jos na etericnim uljima i caju, pa cu napraviti urinokulturu.
Anjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 16:50   #677
odlično, nisam znala da to postoji ali kupit ću ga za sljedeću eventualnu infekciju.
hvala na info samo još nešto, koja je cijena?

držim fige da ti bude bolje
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 20:12   #678
Thx.
66kn, trebaju 2 kutije za tjedan dana.
Anjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 16:19   #679
Kako se e.coli uopće spusti u mokraćni sustav?

Imala sam ju na početku trudnoće (simptom je bio pečenje pri mokrenju), no kako nikad nisam imala problema s urinarnim infekcijama, mislila sam da se radi o genitalnoj infekciji. No eto, prevarila se.
Uglavnom, dobila Klavocin kojeg sam pila 2 tjedna. Nakon toga nosila urin 3 dana zaredom i sve je bilo sterilno. Ja presretna, pogotovo nakon objašnjenja od strane ginekologa šta ešerihija može napravit

Međutim, obzirom da sam trudna, postala sam pravi paranoik oko tih bakterija pa bi me nešto zanimalo: vodim računa o higijeni nakon svake nužde i temeljito se operem nakon velike. Ali nekidan mi se dogodilo da je i nakon te redovne higijene, ostao mali trag na gaćicama, i sad me zanima je li se moguće tako zaraziti, da gadura opet dospije do mjehura

Ispričavam se na zornom opisu, drugačije nisam znala
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 05:09   #680
Pomoć--može?

Quote:
Staznjevcanec kaže: Pogledaj post
Ja sam woman od Staznjevcanca.


Imala sam e. colli 10 tak godina 2 puta godisnje. Najvaznije - čim počne malo peći kod mokrenja ne čekati- odmah - najbolje ujutro - ići kod svog doktora i INZISTIRATI da te pošalje na URINOKULTURU - to je mikrobiološki nalaz koji traje 4-5 dana i on pozdano utvrdi da li se radi o e. colli.Dakle, doktor mi da uputnicu za tu urinokulturu ( daš mokraću u laboratoriju) i odmah mi da lagani antibiotik (sinersul forte ) koji uzmem TEK ONDA kad dam mokraću. To je lakši antibiotik ali on mi odmah olakša bolove dok čekam da bude gotov nalaz. Kad nalaz dođe kod doktora onda se iz nalaza vidi na koji ciljani antibiotik mi reagira e. colli popijem do kraja sinersul i nastavljam s novim ciljanim antibiotikom. Kad popijem i drugi antibiotik opet me - to je važno - doktor šalje na urinokulturu da se vidi da li sam se riješila. Za cijelo to vrijeme dobro je piti PUNO PUNO UVINOG ČAJA. U noći imam pripremljenu termosicu sa čajem čim idem mokriti odmah popijem 2 dcl čaja -i tako cijelu noć - jedino tako mogu izdržati do jutra
Preventiva :
žene - nositi PAMUČNO donje rulje, pamučne hulahopke - pamučne hlače - ima zgodnih samterica- kožne cipele , čizmice, ništa sintetsko što izaziva znojenje jer se bakterija razmnožava kod vlage. Nositi duge jakne
Niti noge ne smiju biti hladne.
-ne sjediti na hladnom - niti na plastičnom stolcu - čak ni u ljeti na betonu, kamenu i sl.
- prati se od napred prema otraga ( bakterija živi na kraju debelog crijeva i nepravilnim brisanjem nakon nužde ili kod tuširanja lagano dospije kod pada imuniteta u mokraćni kanal naročito kod žena zbog građe tijela)
- bolje ne voditi ljubav ako nisi spremna - TO JE JAKO VAŽNO - jer ako te prilikom toga peče - ako je isforsirano - sigurno ćes dobit e- colli - obrati pažnju.- Naime bakterija se vrlo lako gurne u moraćni kanal zato je čak važno da odmah nakon odnosa isprazniš mjehur!!!
- piti čajeve - od koprive - od bazge, od preslice - BRUSNICCA - bilo kakve ali biljne čajne mješavine - SVAKI DAN IAKO NEMAŠ E. COLLI !!!!!!!
VJERUJ sve sam isprobala - NAJVAŽNIJE - svaki dan nosim litru biljnog čaja u termosici na posao i to popijem , Stavim žlicu meda i to je to. Otkako to radim svaki SVAKI dan nemam problema več 3 godine a imala sam 1o gdina 2x godišnje.
i još nešto - rekla mi je kolegica - baš kad sam imala laganu e- colli -
5 dana - svaki dan - pojedi 1 kg poriluka - dakle sveukupno 5 kg poriluka.
VJERUJ - može se - čušpajz- riža s porilukom - jaja s porilukom - pohane pogačice od poriliuka - to je super i - OD KAKO SAM TO POJELA - NEMA JE VIŠE !!!! PORILUK JE DOBAR DIURETIK ( ALI ČAJ JOŠ UVIJEK PIJEM I TO OD KOPRIVE - SVAKI DAN - ČAK SAM KUPILA I SPECIJALNU TORBU ZA TO - A KAKVE SAMO DOBRE KARAKTERISTIKE TEK IMA ČAJ OD KOPRIVE ....)SLUŠAJ MOJE SAVJETE I VJERUJ RIJEŠIT ĆEŠ SE.
Vidim da imaš velikoga iskustva o e.coli,pa mi ako znaš pokušaj pomoći.
Pijem vodu iz bunara u kojemu izgleda i je e.coli, pa me sada zanima kako to riješiti.
Već sam u dva navrata bacao po kantu rastopljenog 1 žličicu izosana, pa ne znam jeli to dovoljno.
Osim toga, tu stu vodu piju moji pilići,ćuke,mace,race,cijelo domačinstvo,pa ajde, ja ću se riješiti bakterije antibioticima, ali oče li ona ostati u piličima, pa kad ih zakoljem za ručak, ču se opet zaraziti?
Oče li ostati u čuki,pa kad se god igram sa njim, budem se zarazio od njega?
Općenito, kako spriječiti tu bakteriju iz domačih životinja, krave-pijem mlijeko-zarazim se, osušim gicu-kobasice, zarazim se i sve to tako?
Zna li itko što o tome kvalitetno?
kbszeljko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.