Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2005., 00:10   #41
mislim da to što neke linije i proizvodi postoje ništa ne znači - to samo kozmetička industrija stvara nove proizvode i pokušava nas uvjeriti da za njima imamo i potrebu..još malo pa će nam nuditi kremu za prije kreme i kremu za poslije kreme, kremu prema mjesečevim mijenama, danima u jtednu, kremu za prijepodne i poslijepodne te posebna linija proizvoda za poslije 18 sati....onda će izmisliti nešto da se sastav naše kože mijenja pa trebaimati posebnu noćnu kremu ako ostaješ kod kuće, posebnu ako ideš u kino, drugačiju ako ideš u disko, a opet zbog specifične mikorklime toga prostora drugačiju ako ideš u kazalište...

i tak...

moje je mišljenje da se prije 25 nema šta tražiti među kremama protiv bora
a poslije 25 ovisno o stanju kože, ali samo oko očiju, eventualno oko usana

imam 27 godina, borama i vječnom mladošću nisam opsjednuta, koža mi je masna pa samim time i manje izložena tomu, kremu ne koristim nikakvu protiv bora niti protiv prvih bora niti prekremu protiv prvih bora niti prevenciju naznake pojavljivanja prethodnica prvih bora

oko očiju koristim normalnu hidratantnu kremu za to područje
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 00:53   #42
Da znas da nisi tako daleko...vec postoje kreme prema obliku lica,za okruglo,cetvrtasto...
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 01:33   #43
Mislim da se sjecam da si jedanput rekla da imas jako osjetljivu/suhu kozu, i da si prirodna plavusa, mislim da je i ohormonalnim problemima bilo rijeci.
Ja bih ti preporucila da se obratis dermatologu , neka ti ona propise liniju za njegu tvoje izuzetno osjetljive koze. Ne bih trosila novac u parfimeriji da sam na tvom mjestu.
I nemoj se opterecavati s tim nekim preporukama od kada poceti korisiti potentnije formule za zastitu koze, sve je to i previse individualno.
Neki dermatolozi preporucuju anti aging sastojke od 17-e pa nadalje. Njihova logika je: bolje sacuvaj sto imas, nego da kasnije moras popravljati i ublazavati.
Najvaznije je da izbjegavas sunce i da uvijek nosis SPF.Pazi na prehranu, nemoj pusiti, i potrazi savjet dobrog dermatologa.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 11:31   #44
Ja imam 25 god, i za sada uopće nemam bore, ali se bojim da će se to brzo promijeniti , budući da imam suhu i nježnu kožu.
Mislim da te bore puno ovise i o genetici. Moja mama, naprimjer, sa svojih 46 godina izgleda odlično, a NIKAD nije koristila nikakvu drugu kremu osim Nivea Soft. (I što je najvažnije, time se nikad nije opterećivala)
Inače, postoji puno linija za 25+, koje bi ti sigurno mogle odgovarati, i o kojima sam i ja u posljednje vrijeme počela razmišljati.
Samo mi nikako nije jasno, kako to da uz tolke ''čudotvorne'' kreme protiv bora, s efektima liftinga, čak ''surgeon effects'' imamo tolko nesretnih i izboranih bogatašica?!
Preventiva je najvažnija!!!! Dakle, samo naprijed.
__________________
a rolling stone gathers no moss
Ziki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 11:34   #45
Da, te bore od smijanja su zbilja gadna stvar.
Treba što prije na facelifting, da ti se cijelo lice ne izbora.

Al ti je jeftinije prestat se smijat.
Jesi npr. primijetila da svi zločesti ljudi imaju prekrasn ten bez ijedne bore??

A inače, kod tih krema protiv bora, promjena je znatno vidljiva već nakon 16 dana primjene. Za mjesec dana potpuno se povuku.
hajdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 16:57   #46
moja poznanica ima krstitke svoje curice. dali ste mi dobru ideju za poklon. prva kolekcija protiv bora
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 21:14   #47
Quote:
Ziki kaže:

Preventiva je najvažnija!!!!

Proaktivna zastita je sve, na retroaktivnu zastitu racunaju samo one koje su toliko neodgovorne da o posljedicama misle tek kad je steta nastala.



Magic nije lijepo od tebe sto se tako ponasas. Ti is ipak koka od 4 banke i ti si svoje bore zasluzila. Na koncu i vrijeme ti je da ih imas ( kako i moja mama kaze za sebe).
Djevojka od 23, svjetle, osjetljive i problematicne koze nije.
I nisu samo bore u pitanju, nego sveukupno zdravlje njene koze, nismo sve blagoslovljene tamnijom puti i nemamo svi iste genetske predispozicije.

Club, nemoj slucajno da se osjecas lose zbog nekoliko zajedljivih postova.
I ozbiljno nemoj bacati novce na luskuzne kreme iz parfumerija nego neka ti dermatolog preporuci linije sa aktivnim tvarima prilagodjenim tvojim potrebama. Sretno
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 21:25   #48
Quote:
magic kaže:
moja poznanica ima krstitke svoje curice. dali ste mi dobru ideju za poklon. prva kolekcija protiv bora
Za poznanicu ili za malu

MIslim da treba naci liniju koja ti odgovara potrebama koze.Ono sto pise na kutijici je stvar marketinga.


Ako si u Ri,raspitaj se u ljekarni na Korzu za MIssing link Linija ima aditive koji rjesavaju specificne probleme koze-tipa zastita za preosjetljivu,hidratacija,smanjenje lucenja masnoce,smirivanje upala i onda se nakon aditiva nanosi kremica koja odgovara potrebi koze-znaci-za dehidriranu,suhu,masnu,atroficnu kozu.I to je to.
Imaju i super kremu i gel za oko ociju.
Kreirao ju je imunolog koji se bavi problemima koze.

Ako ti daju prospektic,na drugoj strani imas broj dermatologice koja radi s tom linijom.Zena je strucna i draga.


I sad obecajem da necu vise spomenuti Missing link na forumuzvucim kao reklama
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 23:09   #49
cd

imaš i gelove oko očiju koji su samo hidratantni - to koristi dok ne počneš koristiti one kremice protiv prvih bora. bar sam ja tako (u mojoj mladosti samu trstu kupovala gel oko očiju od sinergya, ali se više ne proizvodi - davno bilo, haha ).

ja čak poslije ljeta potrošim po jednu kremicu koja je za dekadu ispred moje, pa neki serum i sl, čisto da malo dam dopinga koži.

no, kao što je -karmela, čini mi se, rekla - najvažnije je pazit se sunca, hidratizirati kožu, a svaka briga i pažnja povrh toga neće škoditi.

meni je koža tanka, blijeda, masna a dehidrirana, svaka se žilica vidi i znam da je ne mogu popraviti, mogu samo očuvati ovo što imam.

kvalitetna kremica za dan, za noć i specifična njega za oči, sve samo da hidratizira i sve će bit ok. tako do 25, a onda ono protiv prvih bora itd, itd. koža se poslije 25 slabije regenerira, ali da sad ne duljim preko svake mjere
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 09:39   #50
Stvarno sam zadovoljna sa svojom kremom koju trenutno koristim, i mislim da ću pričekati još koju godinu s kremama protiv bora. Ova reti c što stavljam oko očiju mi fino hidratizira jako je ugodna (za razliku od vichyjevoh thermal s gela za oko očiju koji mi je zatezao). Zato se ne bi toga odrekla.
Tijekom cijele godine ne skidam s očiju vrlo tamne sunčane naočale, i mažem se s kremama s visokim spf, a ne idem ni u solarij. Prehranom unosim zbilja dovoljno vitamina i minerala, a što se vode tiče tu se još nisam skroz popravila.

Da li su vama koje ste malo starije s vremenom nastale nove bore ili su se one koje imate produbile npr. na čelu ili oko očiju, ili one oko usana kad se smiješ?
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 09:57   #51
iste bore, samo dublje. zapravo, jedna nova se pojavila. na chelu, okomito prema nosu. neki ju zovu 'bora od brige', neki 'bora od mrshtenja', ja ju nisam zvala al ipak je doshla

zanimljivo da i druge zhene u mojoj uzhoj i shiroj obitelji, chak i znatno mladje, imaju jednako smjeshtenu tu boru. ipak se od genetike ne mozhe pobjeci
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 10:04   #52
Quote:
magic kaže:
. ipak se od genetike ne mozhe pobjeci
Da, izgleda da je tako. Gledam mamu i mislim kako je mogla puno bolje s tim borama, ali ona ima totalno drukčiji tip kože nego ja.

Magic, mogu li te pitati pušiš li? Ako da, da li ti to utječe na ten/bore? Moja mama puši dosta i mislim da ne bi imala takve bore da se bolje pazi, i kvalitetnije živi.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 10:10   #53
prosjechno pushim kutiju kroz 4-5 dana. ne primjecujem da mi je kozha u loshijem stanju, gledajuci svoje vrshnjakinje koje nikad ni ne zapale.


a ten mi je odvratan oduvijek zapravo, odkad pushim izgleda bolje
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 18:48   #54
Quote:
magic kaže:
prosjechno pushim kutiju kroz 4-5 dana. ne primjecujem da mi je kozha u loshijem stanju, gledajuci svoje vrshnjakinje koje nikad ni ne zapale.


a ten mi je odvratan oduvijek zapravo, odkad pushim izgleda bolje
hajde uzmi real age test na ZK pa onda javi
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 18:49   #55
Quote:
club delicious kaže:
Prehranom unosim zbilja dovoljno vitamina i minerala, a što se vode tiče tu se još nisam skroz popravila.

Hajde i ti lutkice uzmi real age test na ZK. Dobices jos konkretnije i specificnije savjete nego ovdje.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 19:37   #56
Quote:
club delicious kaže:
Stvarno sam zadovoljna sa svojom kremom koju trenutno koristim, i mislim da ću pričekati još koju godinu s kremama protiv bora. Ova reti c što stavljam oko očiju mi fino hidratizira jako je ugodna (za razliku od vichyjevoh thermal s gela za oko očiju koji mi je zatezao). Zato se ne bi toga odrekla.
Tijekom cijele godine ne skidam s očiju vrlo tamne sunčane naočale, i mažem se s kremama s visokim spf, a ne idem ni u solarij. Prehranom unosim zbilja dovoljno vitamina i minerala, a što se vode tiče tu se još nisam skroz popravila.

Da li su vama koje ste malo starije s vremenom nastale nove bore ili su se one koje imate produbile npr. na čelu ili oko očiju, ili one oko usana kad se smiješ?
cd, ta kremica reti c je više nego dovoljna za tvoju dob (samo tako nastavi ).


osobno jesam dobila (naravno, ipak imam 33. god.) nove borice (malo oko očiju, jer mi je tu koža prozirna koliko je tanka i one od smijeha - i neka ih ), ali lice mi izgleda njegovano.

i ne boj se, neće se koža naviknut, a čak da se to i dogodi, nema straha, laboratoriji svakodnevno izbacuju nove formule kremica

__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 20:36   #57
Quote:
Karmela kaže:
hajde uzmi real age test na ZK pa onda javi

mrzim rjeshavanje testova. od toga se stari.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 22:22   #58
Quote:
Lali Puna kaže:
koža mi je masna pa samim time i manje izložena tomu, kremu ne koristim nikakvu protiv bora niti protiv prvih bora niti prekremu protiv prvih bora niti prevenciju naznake pojavljivanja prethodnica prvih bora

oko očiju koristim normalnu hidratantnu kremu za to područje
same here
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 20:06   #59
club delicious

Mislim da tebi ipak još ne trebaju kreme protiv bora.Najvjerojatnije ti je koža dehidrirana i fali joj vlage .To se često vidi kod mladih cura koje imaju tanke borice po licu.Takvu kožu treba dobro hidratizirati.Najbolje bi bilo da ti dermatologica da dijagnozu kože jer npr mnoge cure misle da imaju masnu kožu, a ustvari im je isušena, a pore su začepljene i stvaraju se prištići.Mislim da je kod tako mlade kože najvažnije da je dobro hidratizirana i zaštićena od sunca.Svakako izbjegavaj solarij, on isušuje i tanji kožu. Pušenje također uništava kožu (naravno jedno je pušiti dve kutije na dan ili jednu kutiju u dva dana) , puno pušačica dobije one grozomorne okomite bore oko usana pa je izbjegavanje pušenja svakako dobra stvar.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 20:08   #60
Quote:
Modesti kaže:
(naravno jedno je pušiti dve kutije na dan ili jednu kutiju u dva dana)

kutija u 4 dana je prava formula


taman dostatno nikotina koliko treba
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.