Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2014., 20:03   #1741
Osobno bio u 113.brigadi u akciji MASLENICA na početku akcije bili u Suhovarima a kasnije prebačeni u Islam Grčki ako nekoga zanimaju detalji može!
soparnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 08:08   #1742
Quote:
studeni1971 kaže: Pogledaj post
Na njihovom forumu jedan iz benkovačke brigade ih je žestoko napao,priznao je i 2 poginula,koji su navodni držali položaje kraj crkve.Navodno su dogovorili s vukovima da oni priđu našima s leđa ,a vukovi su ujutro trebali napasti,međutim pobjegli su.Meni zanima koliko je bilo napada s njihove strane na Kašić?Oni tvrde tri.
Za Soparnika.
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 08:57   #1743
Nisam razumio pitanje. Za konkretan dogovor nisam čuo.
soparnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 11:21   #1744
Quote:
soparnik kaže: Pogledaj post
Nisam razumio pitanje. Za konkretan dogovor nisam čuo.
Srpski izvori su govorili da su Vukovi,bila najbolja njihova jedinica.Međutim na njihovom forumu sam naišao na članak gdje pripadnici benkovačke brigade pljuju po njima jer su ih navodno izdali,ponavljam oni su držali položaje kod crkve.Jesi imao susret s Vukovima i koliko je bilo napada na Kašić?
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 13:46   #1745
Veceras cu napisat sve o Goranu Opačiću - Klepo .. Kako je oslipija i di, di je sad i sve sta znan.. Inace meni je ujak bio tu kada je oslipio jer se od njegovu pusku odbila matek njemu u oci..
Kikii123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 22:58   #1746
Quote:
studeni1971 kaže: Pogledaj post
Srpski izvori su govorili da su Vukovi,bila najbolja njihova jedinica.Međutim na njihovom forumu sam naišao na članak gdje pripadnici benkovačke brigade pljuju po njima jer su ih navodno izdali,ponavljam oni su držali položaje kod crkve.Jesi imao susret s Vukovima i koliko je bilo napada na Kašić?
16.veljače 1993. s crte se povuklo/pobjeglo (kako tko hoće prevesti) 214 Vukova, nešto Arkanovaca a poslije i pripadnika 92.benkovačke brigade.Ukupno taj dan se sa crte povuklo/pobjeglo 846 srpskih boraca iz "svih srpskih zemalja".
Očito je bilo doteralo cara do duvara.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 16:44   #1747
Tigrova je otišlo/pobjeglo preko njih 400, 107 pripadnika Kosmetsko-topličkog odreda kao i 73 pripadnika milicije s Banije.

Ogadilo im se izgleda ratovanje, nakon gubitaka brojnih zapovjednika a taj ih je dan nemilo poravnalo hrvatsko topništvo.

Zbog kukavičluka i tog samovoljnog napuštanja položaja dana 21.2. 1993 gen.Mile Novaković i Mile Martić zabranili su ubuduće ulazak u tzv. Krajinu Arkanu i njegovoj jedinici.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 23:11   #1748
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
16.veljače 1993. s crte se povuklo/pobjeglo (kako tko hoće prevesti) 214 Vukova

U prikazanom dokumentarcu naši borci upečatljivim su učinili dio priče o tome kako su vukovi s vučjaka zavijali poput vukova , i tako unosili jezu na ratište...

Ali kada nakon toga pročitam da su vukovi pobjegli s ratišta , kada su ih naši topovi prvi puta pošteno topnički poravnali , onda to njihovo zavijanje ispada skroz...


.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 23:16   #1749
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
U prikazanom dokumentarcu naši borci upečatljivim su učinili dio priče o tome kako su vukovi s vučjaka zavijali poput vukova , i tako unosili jezu na ratište...

Ali kada nakon toga pročitam da su vukovi pobjegli s ratišta , kada su ih naši topovi prvi puta pošteno topnički poravnali , onda to njihovo zavijanje ispada skroz...
.
Meni to njihovo zavijanje izgleda i zvuči imbecilno. Nije mi jasno zbog čega je unosilo jezu, al eto.

Zavijanje na 55:00
http://www.youtube.com/watch?v=HTBtq7N33t0#t=3280
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 23:18   #1750
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
16.veljače 1993. s crte se povuklo/pobjeglo (kako tko hoće prevesti) 214 Vukova, nešto Arkanovaca a poslije i pripadnika 92.benkovačke brigade.Ukupno taj dan se sa crte povuklo/pobjeglo 846 srpskih boraca iz "svih srpskih zemalja".
Očito je bilo doteralo cara do duvara.
Koja je bila njihova elitna postrojba,ako su je uopće imali na Maslenici?
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 23:32   #1751
Quote:
DoggTagg kaže: Pogledaj post
Meni to njihovo zavijanje izgleda i zvuči imbecilno. Nije mi jasno zbog čega je unosilo jezu, al eto.

Zavijanje na 55:00
http://www.youtube.com/watch?v=HTBtq7N33t0#t=3280

Istina , zvuči jadno , ali ovdje im vidiš lica pa valjda zato nema efekt...


.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 23:36   #1752
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Istina , zvuči jadno , ali ovdje im vidiš lica pa valjda zato nema efekt...
.
Evo još malo urlanja iz Srebrenice..
4:11
http://www.youtube.com/watch?v=KpOHJ10JXk8#t=251

Ovdje jedino može bit jezivo jer možeš pomislit da se boriš protiv psihičkih bolesnika sa puškama, a ne zavijanje samo po sebi.
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 23:44   #1753
.

Evo i snimak zavijanja s Maslenice kad je topništvo poravnalo...

http://www.youtube.com/watch?v=Rp-ket-GxCM

.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 23:45   #1754
Na Maslenici su bili mace s vučjaka.
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 00:14   #1755
.

Ili jednostavno debili...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 11:30   #1756
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
16.veljače 1993. s crte se povuklo/pobjeglo (kako tko hoće prevesti) 214 Vukova, nešto Arkanovaca a poslije i pripadnika 92.benkovačke brigade.Ukupno taj dan se sa crte povuklo/pobjeglo 846 srpskih boraca iz "svih srpskih zemalja".
Očito je bilo doteralo cara do duvara.
evo na ovoj snimci na 1:00 minuti je razlog zbog kojeg je započelo "bežanje uz zavijanje" Vukova
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 12:48   #1757
Izvinjavam se sto upadam,citao sam nesto o Maslenici ovako,i ostao sam "kratak" sa nekim podacima,a nemam vremena da trazim po temi,pa ako neko moze da mi kaze:
Koliko gubitaka je bilo na nasoj strani[Srpskoj],a koliko na vasoj.Ako je ikako moguce da podaci budu pouzdani a ne iz glave.


P.S procitah da Vukove sa Vucijaka neko naziva debilima?Pitajte one sto su ih sreli u Posavini jesu li takvi
Ovaj post isto gdje kaze da je pobjeglo 450 arkanovaca,samo cu reci da Arkanovih u jednom trenutku nikad nije bilo vise od 150.Mozdra Crvenih Beretki ukupno,ali nikad ih nije bilo vise od 150 pod komandom Arkana.Jos jedna laz.
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 12:54   #1758
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Izvinjavam se sto upadam,citao sam nesto o Maslenici ovako,i ostao sam "kratak" sa nekim podacima,a nemam vremena da trazim po temi,pa ako neko moze da mi kaze:
Koliko gubitaka je bilo na nasoj strani[Srpskoj],a koliko na vasoj.Ako je ikako moguce da podaci budu pouzdani a ne iz glave.


P.S procitah da Vukove sa Vucijaka neko naziva debilima?Pitajte one sto su ih sreli u Posavini jesu li takvi
Ovaj post isto gdje kaze da je pobjeglo 450 arkanovaca,samo cu reci da Arkanovih u jednom trenutku nikad nije bilo vise od 150.Mozdra Crvenih Beretki ukupno,ali nikad ih nije bilo vise od 150 pod komandom Arkana.Jos jedna laz.
To su ti službeni dokumenti SVK zarobljeni u Maslenici i Oluji , sa urudženim brojem, potpisom, žigom...
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 13:05   #1759
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
To su ti službeni dokumenti SVK zarobljeni u Maslenici i Oluji , sa urudženim brojem, potpisom, žigom...
Vjerovatno Crvenih Beretki onda,,ma ne cudi me sto su pobjegli,nikako
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 13:54   #1760
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Vjerovatno Crvenih Beretki onda,,ma ne cudi me sto su pobjegli,nikako
tko god to bio, razbježali su se praznih šlepera koje su dovukli za pljačku Zadra, ali su prije toga do temelja popljačkali hotel u Benkovcu.
A i Arkan je smaknuo onog ppuk koji je naredio povlačenje sa Malog Alana kad je poginulo 5-6 arkanovaca, Legija je šamarao komadante SVK...
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.