Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2014., 14:56   #1541
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post

U teoriji, kad zaprimiš predujam, izdaš "račun za primljeni predujam". Nakon obavljene usluge i ispostavljenog računa izdaš račun na kojem napomeneš da se tim računom poništava (stornira) raniji račun za primljeni predujam.
očekivala sam od tebe konkretniji odgovor...u smislu da ćeš ipak staviti link koji potvrđuje navedeno

ja ne bi stornirala predhodni račun...on će ući u ovu godinu i on je gotova priča

na novom bi odbila iznos akontacije i prikazala u prihod samo razliku
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 03.12.2014., 21:49   #1542
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
očekivala sam od tebe konkretniji odgovor...u smislu da ćeš ipak staviti link koji potvrđuje navedeno

ja ne bi stornirala predhodni račun...on će ući u ovu godinu i on je gotova priča

na novom bi odbila iznos akontacije i prikazala u prihod samo razliku
Ma može i tako. Ne mogu rečeno potkrijepiti nikakvim linkom jer tih informacija nigdje ni nemaš na jednom mjestu nego se kroz vrijeme skupljaju...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 03.12.2014., 23:08   #1543
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Ma može i tako. Ne mogu rečeno potkrijepiti nikakvim linkom jer tih informacija nigdje ni nemaš na jednom mjestu nego se kroz vrijeme skupljaju...
točno i ne samo to

zna se pod koje zakone spadaju obrti i firme, a za nas male je sve izmješano...malo uzeto s jedne strane, malo s druge pa svatko tumači kako hoće

ja sam na samom početku imala šou oko izdavanja računa klijentu i to s jedne strane ja, a s druge dva kakti jača knjigovodstvena servisa

oni su tupili svoje, ja svoje...i na kraju je bilo po mom... osim što sam imala nešto računovodstvenog znanja imala sam pojma i o zakonu na dohodak, na dobit, o pdv-u plus sam se raspitala i u poreznoj upravi i u tz-u prije samog ulaska u iznajmljivanje

moja kčer je prisustvovala tim razgovorima i kad su napokon priznali da sam ipak ja u pravu kaže meni moja kčer da fala bogu da sve to znam od prije...nju bi od prve uvjerili da radi krivo jer je tko je ona da ne vjeruje knjigovodstvenom servisu

u tim razgovorima sam se uvjerila da i oni rade po šablonama, puno zakona im nije bistro...a ono što im je bistro ne znaju da nije baš uvijek tako

ista stvar i sa službenicima s porezne
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 06.12.2014., 08:31   #1544
idem se tipkat sama sa sobom kad nitko nema niš pametno za napisati

u zadnja dva mjeseca sam bar pet puta našla termostat na 25-26 i prozor otvoren...ovih dana intenzivno radim na okovu za termostat koji će spriječiti bilo kakvu mogućnost diranja istoga

sad samo razmišljam da li da u oglasu i na webu napišem da se grije do 23 pa da u startu otjeram zimogrozne ili da se pravim blesava i pustim goste da se smrzavaju

svaka sugestija je dobrodošla
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 06.12.2014., 11:03   #1545
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
idem se tipkat sama sa sobom kad nitko nema niš pametno za napisati

u zadnja dva mjeseca sam bar pet puta našla termostat na 25-26 i prozor otvoren...ovih dana intenzivno radim na okovu za termostat koji će spriječiti bilo kakvu mogućnost diranja istoga

sad samo razmišljam da li da u oglasu i na webu napišem da se grije do 23 pa da u startu otjeram zimogrozne ili da se pravim blesava i pustim goste da se smrzavaju

svaka sugestija je dobrodošla
Pravi se blesava. I ako pitaju lijepo reci da je to sve automatsko i da se ne može dirati. Ja poludim na ove moje u kancelariji: preko ljeta moram nositi duge rukave, a preko zime kratke. Pa nije ni čudo što nam firma propada: tko zna koliki su računi za struju. A još uvijek imam deset džempera što mi je majka plela i koje nisam ni obukla zadnjih 23 godine otkada sam počela raditi u ovoj kancelariji.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Old 06.12.2014., 11:05   #1546
Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post
kornija.... nema druge neg opet obivat vrata na poreznoj...
Da te obavijestim: u ponedjeljak ne idem obivat vrata na poreznu nego na turističku inspekciju. Pa da vidimo hoće li biti raspoloženi da mi pomognu.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Old 06.12.2014., 11:26   #1547
Quote:
Kornija kaže: Pogledaj post
Pravi se blesava. I ako pitaju lijepo reci da je to sve automatsko i da se ne može dirati.
i je automatsko, al se oni prave pametni pa čačkaju po termostatu

sad ću ga zakovat ili u kavez ili u ormarić (ovisi koju verziju tata odlući napraviti) s lokotom pa nek oni svoju pamet sačuvaju za neku drugu priliku

pa hebemu, ne držim na 19 nego držim na 23 i nije baš da imam goste koji dolaze iz tropskih krajeva
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 06.12.2014., 11:39   #1548
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
i je automatsko, al se oni prave pametni pa čačkaju po termostatu

sad ću ga zakovat ili u kavez ili u ormarić (ovisi koju verziju tata odlući napraviti) s lokotom pa nek oni svoju pamet sačuvaju za neku drugu priliku

pa hebemu, ne držim na 19 nego držim na 23 i nije baš da imam goste koji dolaze iz tropskih krajeva
Da se nadovežem na ovo: kad gost počne priču kako mu je skupo i da on neće ni biti u apartmanu, pa eto nit će potrošit struje, nit će potrošit vode i sve u tom smislu, pa spustite cijenu... a onda kada stigne - sasvim druga priča. Tako i moji sadašnji gosti kada su se dogovarali:
- "Mi u apartmanu? Ma samo prespavat. Ništa nama ne triba."
A evo ih već sedmi dan ne izlaze iz apartmana, automobil na istom mjestu, svjetlo stalno upaljeno, a možemo se kladiti i klima. Znam ja da su u Splitu zbog jednog posla koji traje tek pola sata svaki dan, ali što je preveć. . .
Tako sam se i lani zezla, pa mi je račun za struju stigao trostruko veći nego što ga ja u svom stanu imam. Samo čekam što će biti ovaj put. . .
A lijepo sam si zadnji put rekla: "Glupačo jedna, ne padaj više na osjećaje". E pa kad ću se više opametiti. . .
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Old 06.12.2014., 14:40   #1549
Quote:
Kornija kaže: Pogledaj post
A lijepo sam si zadnji put rekla: "Glupačo jedna, ne padaj više na osjećaje". E pa kad ću se više opametiti. . .
draga moja, da te utješim...kod mene ima talijana koji po 4-5 dana ne da ne izlaze iz sobe nego ni ne dižu rolete...tv i svijetla gore od jutra od ponoći

doduše, ima i onih koji nakon 3 dana ostave netaknutu kadu

al od sutra ne bu više onih kojima je glavna fizička aktivnost šaltanje po termostatu
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 09.12.2014., 18:31   #1550
Quote:
matija999000 kaže: Pogledaj post
ma to su agencije krive sto ljudi ne napune... vecina iznajmljivaca je starije zivotne dobi, i oslone se samo na agencije...
treba internet, promoviranje itd. mi smo zbo toga napunjeni cca. 90-ak dana u godini, i to sva 4 apartmana...
koje crne agencije,malo ih radi posao pošteno,a ima i lopova.npr. agencija upps.at. reklamira besplatno oglašavanje bez istaknute naznake da se to odnosi na mjesec dana.nakon toga vam pošalju račun za masnu proviziju.osobno sam pokušao oglasiti apartman na toj stranici,ali ga nisam dovršio/nisam poslao slike objekta/. to UPPSu nije smetalo da objavi *moj* oglas i pastira ukradena slike sa interneta te za tu otvorenu prevaru opetovano traži novac.zato se najbolje obratiti portalima tipa airbnb i holiday lettings /rade na proviziju/.
srdačan pozdrav i što dalje od uppsa.
ivo kučer is offline  
Old 09.12.2014., 19:57   #1551
Pozdrav, zanima me dali plaćate PDV na Booking.com proviziju i dali mi se isplati zafrkavati oko toga ili da dam nekome računovodstvenom uredu ?

Na iznajmljivaci20.com sam primjetio da ljudi hvale Online knjigovodstva specijalizirana za ovaj posao :
http://www.knjigovodstvo-makarska.co...oking-com-pdv/

Druga je neka Tanja iz Zagreba koja nudi slične usluge :S
Pacifica is offline  
Old 09.12.2014., 22:04   #1552
Quote:
Pacifica kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me dali plaćate PDV na Booking.com proviziju i dali mi se isplati zafrkavati oko toga ili da dam nekome računovodstvenom uredu ?

Na iznajmljivaci20.com sam primjetio da ljudi hvale Online knjigovodstva specijalizirana za ovaj posao :
http://www.knjigovodstvo-makarska.co...oking-com-pdv/

Druga je neka Tanja iz Zagreba koja nudi slične usluge :S
Ako radiš samo ljeti, tri-četiri mjeseca, onda ti je bolje da daš knjigovodstvenom servisu. Samo neki servisi uzimaju po 75 kuna, a neki po 100 kuna mjesečno. Normalno, pronađi ove jeftinije
Izračunaj sam što ti se više isplati.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Old 10.12.2014., 11:57   #1553
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post

sad samo razmišljam da li da u oglasu i na webu napišem da se grije do 23 pa da u startu otjeram zimogrozne ili da se pravim blesava i pustim goste da se smrzavaju

svaka sugestija je dobrodošla
Da li to znači da tijekom ljetnih mjeseci zabranjuješ i hlađenje tijekom noći ?

Meni se čini da to nije u redu. Polazim od sebe, ne volim zaspat u hladnoj sobi, u unajmljenoj sobi ne očekujem smrzavanje, sigurno bi išla protestirat ako to nigdje nije bilo navedeno.

Mislim da biš svakako trebala navesti da je grijanje do 23 sata.

Ah, kada se samo sjetim kakva galama se digla ovo ljeto na Šatrunčicu kada je gostima u noći išla kucat na vrata da ugase klimu tijekom noći

Pa ovo je zapravo isto, ograničavaš gostima nešto šta oni misle da su platili, ako nije drugačije navedeno.
bušić is offline  
Old 10.12.2014., 13:17   #1554
Quote:
bušić kaže: Pogledaj post
Da li to znači da tijekom ljetnih mjeseci zabranjuješ i hlađenje tijekom noći ?



Pa ovo je zapravo isto, ograničavaš gostima nešto šta oni misle da su platili, ako nije drugačije navedeno.
ne jer nemam klimu...rijetko kad se temp ljeti unutra popne do 24 stupnja...uostalom, nigdje se ni ne reklamiram kao objekt s klimom

što se grijanja tiče, ni toplana u zg ne grije iza 10 navečer pa se više od polovine zagrepčana ne buni...koliko znam i hoteli su uglavnom spojeni na tu istu toplanu, stariji svakako

kod mene je takva toplinska izolacija da temperatura ne može opasti od večernje koja je 23 do jutra na manje od 21 pod uvjetom da su prozori zatvoreni

i to je po svim bjelosvjetskim standardima i više nego što je preporučljivo za spavanje

nije da grijanje puštam na kapaljku i nije da se ne može po potrebi i pojačati, ali bome nije ni uračunato u cijenu da termostat stoji na 26 dok su prozori širom otvoreni

takvo ponašanje smatram više odrazom kućne (ne)kulture nego životnom potrebom i nemam preveliko razumijevanje za isto

istovremeno svoj stambeni prostor grijem stupanj ili dva manje, ne zbog uštede nego jer nema potrebe ako sam iole normalno obućena s obzirom na godišnje doba

kaj se vi na moru i po zimi doma šećete u u kratkim hlaćama i haljinicama za plažu
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 10.12.2014., 16:13   #1555
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
kod mene je takva toplinska izolacija da temperatura ne može opasti od večernje koja je 23 do jutra na manje od 21 pod uvjetom da su prozori zatvoreni
to vrijedi za period kada temperatura vani padne ispod 0 ? u tvojim sobama je uvijek noću najviše 21 ?

Quote:
i to je po svim bjelosvjetskim standardima i više nego što je preporučljivo za spavanje
Nije samo spavanje u pitanju, nego 22h je dosta rano, neka gost dođe u sobu nakon tog vremena, pa skidanje pa tuširanje itd..

Quote:
nije da grijanje puštam na kapaljku i nije da se ne može po potrebi i pojačati, ali bome nije ni uračunato u cijenu da termostat stoji na 26 dok su prozori širom otvoreni
Onda se tog gosta upozori da zatvori prozore, a ne isključiti grijanje.
Ista stvar je po ljeti sa klimom, tko je ima, ne vjerujem da odu u apartman i oduzmu gostima daljinski od klime, odu u apartman i upozore ih da se prozori i vrata zatvarju dok klima radi.

Quote:
kaj se vi na moru i po zimi doma šećete u u kratkim hlaćama i haljinicama za plažu
ne, samo sam osjetljiva na pad temperature
bušić is offline  
Old 10.12.2014., 16:50   #1556
Quote:
bušić kaže: Pogledaj post
to vrijedi za period kada temperatura vani padne ispod 0 ? u tvojim sobama je uvijek noću najviše 21 ?
bez obzira na vanjsku temperaturu unutra noću ne pada ispod 21

nisam ja nikome smanjila grijanje, samo sam ukinula opciju zanimacije s termostatom

a termostat za centralno nije isto što i daljinski za klimu...ja njega ne mogu fizički ukloniti, on mora biti prisutan u prostoru koji se grije da bi se uopće grijalo...da ga odšrafim sa zida moj pametni kotao ne bi uopće slao toplu vodu na tu etažu

btw...i ja se volim tuširati u toplom...u kupaonama je temp sigurno bar stupanj dva veća nego u sobama... o tome se razmišljalo dok su se ugrađivali radijatori
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 11.12.2014., 12:47   #1557
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
kaj se vi na moru i po zimi doma šećete u u kratkim hlaćama i haljinicama za plažu
Nego kako, pa ne živim na cesti pa da setam u bundi po kući
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Old 13.12.2014., 14:41   #1558
Quote:
bušić kaže: Pogledaj post
Da li to znači da tijekom ljetnih mjeseci zabranjuješ i hlađenje tijekom noći ?

Meni se čini da to nije u redu. Polazim od sebe, ne volim zaspat u hladnoj sobi, u unajmljenoj sobi ne očekujem smrzavanje, sigurno bi išla protestirat ako to nigdje nije bilo navedeno.

Mislim da biš svakako trebala navesti da je grijanje do 23 sata.

Ah, kada se samo sjetim kakva galama se digla ovo ljeto na Šatrunčicu kada je gostima u noći išla kucat na vrata da ugase klimu tijekom noći

Pa ovo je zapravo isto, ograničavaš gostima nešto šta oni misle da su platili, ako nije drugačije navedeno.
E Bušić imaš pravo. Osobno ja spavam po zimi u hladnijoj sobi i nama u Dalmaciji je 21 za zaspati previše.
A propos klime, ja sam to riješila sa majstorima ugradila limitator i vuk sit i koza cijela. Dakle klima će vrtiti i dalje ali ispod zadane temperature koja sigurno nije 18 neće hladiti. Sve se može kad se hoće.
Šatrunčica is offline  
Old 15.12.2014., 19:05   #1559
Ajmo ekipa, iskazite se Mozda je pitanje vec i odgovoreno, ali se ja ne mogu toga sjetiti.

U pitanju je Stan "A". Taj stan poznanik iznajmljuje tokom godine podstanarima, ali bi ljeti zelio iznajmit turisticki. Sad, znamo obojica da kod podstanara placas porez na dobit, dok kod turistickog najma placas pausalno 1000 kn (okvirno). Da li postoji nekakva cak di se on moze prijavit samo za jedno, a da je drugo uracunato u to, odnosno, da ne placa i jedno i drugo? Moze malo objasnjenja? Hvala
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Old 15.12.2014., 20:04   #1560
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Ajmo ekipa, iskazite se Mozda je pitanje vec i odgovoreno, ali se ja ne mogu toga sjetiti.

U pitanju je Stan "A". Taj stan poznanik iznajmljuje tokom godine podstanarima, ali bi ljeti zelio iznajmit turisticki. Sad, znamo obojica da kod podstanara placas porez na dobit, dok kod turistickog najma placas pausalno 1000 kn (okvirno). Da li postoji nekakva cak di se on moze prijavit samo za jedno, a da je drugo uracunato u to, odnosno, da ne placa i jedno i drugo? Moze malo objasnjenja? Hvala
Kad sam ja registrirala apartman prije tri godine ženska u poreznoj mi je rekla da ako preko zime hoću iznajmljivati studentima, studenti su mi "pokriveni" sa porezom koji plaćam za apartman (vodim i studente kao goste). Jedini može nastati problem što onda studenta ne možeš prijaviti na policiju (ono, ako im treba osobna ili šta im već obično treba - ako dobijaju neki novac od neke stipendije ili tako nešto pa im treba potvrda boravka).
U stvari ima još problema: neki gradovi kreću u proglašavanje stanova koji se iznajmljuju turistički u poslovne prostore (eto i ja ovih dana spavam u "poslovnom prostoru") što povećava račune za stan (meni komunalije otisle gore duplo, a odvod voda četveroduplo), a naznake su da će se sjetiti povećati još neke račune, pa tko zna koliko će to onda na kraju uopće koštati.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.