Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2008., 19:36   #61
samo vi probajte...spusite lovu, a na kraju se svi vrate onoj jedinoj medicini koja pomaze.. (barem ublazit simptome ako ne moze izlijeciti)
kakvih danas ljudi ima koji sebe prozivaju ne znam ni ja vise kakvim titulama.. pr. uropati-porucuju da se pije vlastiti urin, on sve rjesava..eee..a da su ljudi imalo pametni znali bi ili procitali negdje da se urinom izlucuju stetne tvari iz organizma..(ovo je cisto primjer, jer ljudi nazalost slusaju ovakve stvari i stvarno pokusavaju...)

sto se tice autoimunih, ljudi dragi to su bolesti dozivotne koje se mogu pogorsavati ili suprotno...sto se tice rakova, cudima nekim, neke vrste raka jednostavno nestanu (pretvore se u zreliji oblik) niti sami lijecnici ne znaju o cem se radi...

dakle..sto hocu rec, nevjerujem bioenergicarima, uropatima, homeopatima, ljudima koji lijece travama..etc.

samo ono dokazano, klinicki provjereno, to je ono sto vrijedi (evo jos primjera, ljudi su u zabludi da vit c pomaze kod prehlada i sta ja znam-well, vit c. je za ku*ac, pa onda cesnjak-napravljena klinicka istrazivanja-nista neradi, dakle kao jelo i zacin, nista vise..)

i oprostite zbog oduzeg posta...pozdrav
mozda se zapitate o svem ovom sto sam napisala...
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 19:54   #62
Quote:
Night.Elf. kaže: Pogledaj post
samo vi probajte...spusite lovu, a na kraju se svi vrate onoj jedinoj medicini koja pomaze.. (barem ublazit simptome ako ne moze izlijeciti)
kakvih danas ljudi ima koji sebe prozivaju ne znam ni ja vise kakvim titulama.. pr. uropati-porucuju da se pije vlastiti urin, on sve rjesava..eee..a da su ljudi imalo pametni znali bi ili procitali negdje da se urinom izlucuju stetne tvari iz organizma..(ovo je cisto primjer, jer ljudi nazalost slusaju ovakve stvari i stvarno pokusavaju...)

sto se tice autoimunih, ljudi dragi to su bolesti dozivotne koje se mogu pogorsavati ili suprotno...sto se tice rakova, cudima nekim, neke vrste raka jednostavno nestanu (pretvore se u zreliji oblik) niti sami lijecnici ne znaju o cem se radi...

dakle..sto hocu rec, nevjerujem bioenergicarima, uropatima, homeopatima, ljudima koji lijece travama..etc.

samo ono dokazano, klinicki provjereno, to je ono sto vrijedi (evo jos primjera, ljudi su u zabludi da vit c pomaze kod prehlada i sta ja znam-well, vit c. je za ku*ac, pa onda cesnjak-napravljena klinicka istrazivanja-nista neradi, dakle kao jelo i zacin, nista vise..)

i oprostite zbog oduzeg posta...pozdrav
mozda se zapitate o svem ovom sto sam napisala...
Sorry, poštujem tvoje mišljenje, ali se nikako s njim ne slažem...
nero1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 22:42   #63
Quote:
Night.Elf. kaže: Pogledaj post
samo vi probajte...spusite lovu, a na kraju se svi vrate onoj jedinoj medicini koja pomaze.. (barem ublazit simptome ako ne moze izlijeciti)
kakvih danas ljudi ima koji sebe prozivaju ne znam ni ja vise kakvim titulama.. pr. uropati-porucuju da se pije vlastiti urin, on sve rjesava..eee..a da su ljudi imalo pametni znali bi ili procitali negdje da se urinom izlucuju stetne tvari iz organizma..(ovo je cisto primjer, jer ljudi nazalost slusaju ovakve stvari i stvarno pokusavaju...)

sto se tice autoimunih, ljudi dragi to su bolesti dozivotne koje se mogu pogorsavati ili suprotno...sto se tice rakova, cudima nekim, neke vrste raka jednostavno nestanu (pretvore se u zreliji oblik) niti sami lijecnici ne znaju o cem se radi...

dakle..sto hocu rec, nevjerujem bioenergicarima, uropatima, homeopatima, ljudima koji lijece travama..etc.

samo ono dokazano, klinicki provjereno, to je ono sto vrijedi (evo jos primjera, ljudi su u zabludi da vit c pomaze kod prehlada i sta ja znam-well, vit c. je za ku*ac, pa onda cesnjak-napravljena klinicka istrazivanja-nista neradi, dakle kao jelo i zacin, nista vise..)

i oprostite zbog oduzeg posta...pozdrav
mozda se zapitate o svem ovom sto sam napisala...
slučajno sam otvorio ovu temu jer sam se sjetio Ivana Balića kad sam vidio naslov...dam se kladit da si ti jedna od onih nadobudnih studentica medicine ili ak nisi onda si bar htjela biti...
ja sam po prirodi skeptičan i nepovjerljiv, al moram priznat da sam se zamislio kad sam čuo Balićevu priču, ne kažem da vjerujem totalno u to i da sam neki pobornik toga, al činjenica je da ima nešto u tome...
naravno da ću se prvo obratiti doktorima, uostalom i otac mi je doktor, ali ponekad, čovjek se nađe u situaciji da mu doktori ne mogu pomoć i onda traži dalje...i vidi vraga, netko mu pomogne, kao što je slučaj sa Balićem...kako nemam pojma, ali to je činjenica...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 23:20   #64
baš si razmišljam dal odgovarat na ovo ili ne al reko ajde
bila sam kad njega na seminaru, tečaju neznam kak da to nazovem i ugl i sad imam kao prvi stupanj toga, ali ne prakticiram, jesam neko kratko vrijeme ali odustala...
zašto?
pa on osobno mi nije sjeo, ko učitelj, a ni ko bioenergetičar, znao je ljude tam vrijeđat kao ajde ti debeli ili ti žgoljavi ili tak nekaj, pa jebaga čuk nemreš tak bolesnom čovjeku...no dobro...zasmetalo mi je još što ni u jednom trenutku nije spomenu od koga je dobio to znanje ko ga je to naučio...
no to su valjda neki moji osobni bla bla...
nekima je i pomogao, recimo dok sam bila tamo jedan stari deda se ustao iz kolica, navodno nije hodao godinama i vidjelo mu se na licu da je ono... sretan
s druge strane jedna djevojka malo mentalno uskračena, svaki put kad joj je ovaj prišao blizu počela je plakat i nije imala baš sretan izraz lica, možda je vidjela i osjetila nešto što nije tako dobro i pozitivno...
no nekima je pomogao tako da definitivno ima nešto u tome u to sam sigurna
pogotovo ako u to vjeruješ
Eri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 14:07   #65
jesam nadobudna studentica i zalosno je vidjet kako se ljudi zavaravaju, i ja cu jednom povjerovat - kad to dozivim, dalje od toga ne ide.. u ostalom, ovdje je vise govora o tome kako to nesljaka (od samih ljudi koji su bili kod njega)..nego da stvarno uspjeva
i da jos nes, traze dalje dok im moderna med. nepomogne..a kad nepomogne niti alternativa..vidi vraga opet smo na pocetku
pa mi reci ko je tu lud?
vjerujem da postoji biljaka i mnogih stvari iz zivotinjskog i biljnog svijeta koje se mogu koristit kao lijekovi-uostalom masa lijekova i jesu derivati iz biljnih tvari..al ta bioenergija-tu sam poprilicno skepticna..gledala sam emisije o tom svem al ono..
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 20:39   #66
[QUOTE=Night.Elf.;12834887]jesam nadobudna studentica i zalosno je vidjet kako se ljudi zavaravaju, i ja cu jednom povjerovat - kad to dozivim..

Pa mislim da Balic nije malo dijete da bi izmislio pricu da ga je Domancic osposobio da igra usprkos svim pokusajima doktora
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 21:10   #67
sugestija je mocna stvar.. eto to je sve sto cu rec
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 22:08   #68
Ne znam za gospodina Domančića, ali imam iskustva s bioenergijom.
Nakon što su "pravi" doktori , draga Night.Elf., u mom slučaju sj..... sve što su mogli a problem ne da su ispravili, već je bio veći no ikad, spomenuli su mi alternativu. U početku sam bila skeptična i vjerujte mi, da mi u najgorim trenutcima u mom životu nije bilo do toga da netko pravi budalu od mene. S vremenom je sve to postalo smiješno. A znate kad mi je prestalo biti smiješno. Kad me moj liječnik pogledao i nije mogao shvatiti kako to da sam odjednom ok.
Ne želim ispasti licemjerna. Poštujem medicinu kao znanost i kao profesiju, liječnike kao ljude malo manje, no to je samo moje mišljenje i moje ružno iskustvo.
Problem sa bioenergičarima i ostalom alternativom je u tome što se svatko hvata očajnih ljudi i onda je u tom moru "stručnjaka" teško prepoznati prevaranta. Ja sam imala sreće, bar u tome.
Zapravo, mislim da ni svi bioenergičari nemaju energije za riješiti svaki problem. Čovjek kod kojeg sam ja išla je otvoreno rekao što on može a što ne može napraviti. Jednom mom prijatelju je rekao da mu on nikako ne može pomoći. I to je u redu. Možda ti sruši onaj posljednji san da će biti bolje, ali bar te ne zavarava.

Ispričavam se na dugom postu ali eto.
Samo naprijed! Sretno!
charmed_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 01:50   #69
Pa nekako mislim da doktori niti ne smiju priznavati bioenergiju kao nacin lijecenja jer to se kosi sa svime onime sto su ucili dugi niz godina na faxu i dalje u praksi,nego bas bi bilo zanimljivo znati dali i doktori u slucaju tezih bolesti idu u Domancica
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 07:48   #70
Quote:
Night.Elf. kaže: Pogledaj post
sugestija je mocna stvar.. eto to je sve sto cu rec
Da, sugestija moze biti prilicno bitna. No i onda se moze postaviti pitanje: zasto niz ljudi nakon tablete ne ozdravi?

Tako da se povjerenje u lijecnike moze i drugacije izraziti:Study finds antidepressants no better than sugar pills.
__________________
Live with a man 40 years, share his house, his meals, speak on every subject. Then tie him up and hold him over the volcano's edge. And on that day you will finally meet the man.
Shan Yu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 09:13   #71
Quote:
maple leaf rag kaže: Pogledaj post
Pa nekako mislim da doktori niti ne smiju priznavati bioenergiju kao nacin lijecenja jer to se kosi sa svime onime sto su ucili dugi niz godina na faxu i dalje u praksi,nego bas bi bilo zanimljivo znati dali i doktori u slucaju tezih bolesti idu u Domancica
naravno, liječnici su dužni "pljuvati" po svim oblicima alternativne medicine. A vrlo je zanimljivo da je kod bioenergetičara u čekaonici sve puno liječnika! Još je zanimljivije da su se jednom u čekaonici sreli pacijent i njegov liječnik (koji je pljuvao po bioenergiji i odgovarao pacijenta od tih ćiribu-ćiriba stvari)
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 18:40   #72
Quote:
maple leaf rag kaže: Pogledaj post
Pa nekako mislim da doktori niti ne smiju priznavati bioenergiju kao nacin lijecenja jer to se kosi sa svime onime sto su ucili dugi niz godina na faxu i dalje u praksi,nego bas bi bilo zanimljivo znati dali i doktori u slucaju tezih bolesti idu u Domancica
O da,idu.Ne znam idu li kod Domančića,ali za neke druge pouzdano znam da im dolaze liječnici i kako kažu s njima je najlakše surađivati.Dapače,ima liječnika koji se bave prirodnom i energetskom medicinom.
Liječnici ti "ne smiju" sugerirati alternativu,no isto tako ne smiju sugerirati da ne ideš na takve tretmanae ukoliko je vidljivo poboljšanje.Na poslijetku,nitko nikoga ne tjera pištoljem da ide kod alternativaca.
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 22:24   #73
gle, kolko je realno (ovo sto cu sad napisat je iz emisije koju su radili o domancicu i drugima bioenergicarima) da bioenergicar moze pomoc nekome tko je u savsvim drugoj drzavi (dakle bioenergicar i taj kom treba pomoc)?
charmed, al obicno ti ljudi koji sebe nazivaju bioenergicarima sve zivo mogu izljecit, to nije realno i onaj tko u to vjeruje se zavarava

sto se tice antidepresiva to je poprilicno diskutabilno
odakle je taj podatak dosao? jeli to utemeljeno na kakvim dokazima ili paranoji ljudi? uostalom kakva je to studija (ovo sto je netko linkao), kolko je to vjerodostojno? tko to zna..

ja vjerujem recimo u akupunkturu, rezultati postoje, zna se da određena mjesta na tijelu aktiviraju odredene centre u mozgu..

a za bioenergiju..e tu vam nis necu rec, vi vjerujte ako hocete, idite kom hocete, ako vam tko pomogne super, ako ne, mozete se vratit (kako god hocete ju nazovite) normalnoj medicini..
sto god vas volja


samo bi ovo htjela jos reci, meni s obzirom sto sve znam vec i sto cu jos naucit je poprilicno tesko vjerovat u bioenergiju (vjerujem da je tako i drugim medicinarima, velikom broju njih

vjerovatno bi i ja razmisljala kao i vi tu da ne znam ove stvari koje sam do sad naucila
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 22:45   #74
Quote:
Night.Elf. kaže: Pogledaj post
gle, kolko je realno (ovo sto cu sad napisat je iz emisije koju su radili o domancicu i drugima bioenergicarima) da bioenergicar moze pomoc nekome tko je u savsvim drugoj drzavi (dakle bioenergicar i taj kom treba pomoc)?
charmed, al obicno ti ljudi koji sebe nazivaju bioenergicarima sve zivo mogu izljecit, to nije realno i onaj tko u to vjeruje se zavarava

sto se tice antidepresiva to je poprilicno diskutabilno
odakle je taj podatak dosao? jeli to utemeljeno na kakvim dokazima ili paranoji ljudi? uostalom kakva je to studija (ovo sto je netko linkao), kolko je to vjerodostojno? tko to zna..

ja vjerujem recimo u akupunkturu, rezultati postoje, zna se da određena mjesta na tijelu aktiviraju odredene centre u mozgu..

a za bioenergiju..e tu vam nis necu rec, vi vjerujte ako hocete, idite kom hocete, ako vam tko pomogne super, ako ne, mozete se vratit (kako god hocete ju nazovite) normalnoj medicini..
sto god vas volja


samo bi ovo htjela jos reci, meni s obzirom sto sve znam vec i sto cu jos naucit je poprilicno tesko vjerovat u bioenergiju (vjerujem da je tako i drugim medicinarima, velikom broju njih

vjerovatno bi i ja razmisljala kao i vi tu da ne znam ove stvari koje sam do sad naucila
Ja ne znam sto reci ali samo znam da svaki put kad dodjem u doktora radi nekog problema uglavnom se sve svodi na davanje tableta,hocu reci da naravno da se puno nauci ali cisto mehanicko djelovanje tijela ali mislim da se malo govori o samoj energiji tijela,evo primjer...ja dosao malaksao na hitnu a oni meni strucno kazu ma pao ti je kalij,izvade mi krv a kalij 4 ne moze bolji,mislim da bi ovo sa energetskim cakrama takodjer trebao bit predmet na medicinskom fakultetu
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 09:17   #75
Quote:
Night.Elf. kaže: Pogledaj post
gle, kolko je realno (ovo sto cu sad napisat je iz emisije koju su radili o domancicu i drugima bioenergicarima) da bioenergicar moze pomoc nekome tko je u savsvim drugoj drzavi (dakle bioenergicar i taj kom treba pomoc)?
charmed, al obicno ti ljudi koji sebe nazivaju bioenergicarima sve zivo mogu izljecit, to nije realno i onaj tko u to vjeruje se zavarava

sto se tice antidepresiva to je poprilicno diskutabilno
odakle je taj podatak dosao? jeli to utemeljeno na kakvim dokazima ili paranoji ljudi? uostalom kakva je to studija (ovo sto je netko linkao), kolko je to vjerodostojno? tko to zna..

ja vjerujem recimo u akupunkturu, rezultati postoje, zna se da određena mjesta na tijelu aktiviraju odredene centre u mozgu..

a za bioenergiju..e tu vam nis necu rec, vi vjerujte ako hocete, idite kom hocete, ako vam tko pomogne super, ako ne, mozete se vratit (kako god hocete ju nazovite) normalnoj medicini..
sto god vas volja


samo bi ovo htjela jos reci, meni s obzirom sto sve znam vec i sto cu jos naucit je poprilicno tesko vjerovat u bioenergiju (vjerujem da je tako i drugim medicinarima, velikom broju njih

vjerovatno bi i ja razmisljala kao i vi tu da ne znam ove stvari koje sam do sad naucila
Slažem se s tobom da niti jedan alternativac kao ni liječnik ne može sve živo izlječiti,samo su liječnici puno realniji u obečanjima i prognozama od nekih alternativaca(jer da se za ima i onih prizemih.Doduše jako su rijetki,ali nađe se.)

I....vjerovatno bih i ja još uvijek razmišljala kao i ti da nisam neke stvari iskusila i naučila.
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 10:07   #76
Quote:
corrina kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom da niti jedan alternativac kao ni liječnik ne može sve živo izlječiti,samo su liječnici puno realniji u obečanjima i prognozama od nekih alternativaca(jer da se za ima i onih prizemih.Doduše jako su rijetki,ali nađe se.)

I....vjerovatno bih i ja još uvijek razmišljala kao i ti da nisam neke stvari iskusila i naučila.
znas, mislim da je veliki problem sto konvencionalna medicina, ukljucujuci tu farmaceutske tvrtke, predstavlja i jedan ogroman lobi. pri tome ne mislim na svjetske zavjere, nego na obican biznis, koji je pritom i beskrupulozan.

tebi osobno kao lijecnici (ako sam dobro shvatio da si lijecnica) je sasvim sigurno cilj napraviti SVE da pomognes pacijentu, ali kad je ukupan sustav konvencionalne medicine u pitanju nisam siguran da je tako - njima je stalo da naprave SVE u okviru onog sto zastupaju.
ti ne vjerujes u alternativnu medicinu, ali to je to. zadatak sustava bi bio temeljito istrazivanje svih potencijalnih mogucnosti, bez obzira sto neke nece donijeti profit.

postoje primjeri doista cudesnih izlijecenja, no nijedan nije vezan uz konvencionalnu medicinu. nemoj sad pogresno shvatit da sam veliki pobornik alternativne - mislim da je prepuna sarlatana i da je dramaticno nedovoljno istrazena, jer isto tako niti jedan od tih primjera cudesnih izlijecenja (bilo to specijalnom dijetom, molitvom, travama....) nije univerzalan i hrpa ljudi (golema vecina) koja je koristila posve isti 'program' je umrla.

no, upravo zato mislim da je, gledajuci sustav u cjelini, alternativna medicina nedovoljno istrazena i nepravedno ignorirana (sto samo olaksava pojavu raznih sarlatana) - jer ovdje ne govorimo o necemu za sto konvencionalna medicina ima odgovor, nego o situacijama u kojima odgovora nema, a apsolutno se negira mogucnost da bi odgovor mozda mogao postojati u necemu sto nije kemija ili zracenje.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 12:14   #77
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
znas, mislim da je veliki problem sto konvencionalna medicina, ukljucujuci tu farmaceutske tvrtke, predstavlja i jedan ogroman lobi. pri tome ne mislim na svjetske zavjere, nego na obican biznis, koji je pritom i beskrupulozan.

tebi osobno kao lijecnici (ako sam dobro shvatio da si lijecnica) je sasvim sigurno cilj napraviti SVE da pomognes pacijentu, ali kad je ukupan sustav konvencionalne medicine u pitanju nisam siguran da je tako - njima je stalo da naprave SVE u okviru onog sto zastupaju.
ti ne vjerujes u alternativnu medicinu, ali to je to. zadatak sustava bi bio temeljito istrazivanje svih potencijalnih mogucnosti, bez obzira sto neke nece donijeti profit.

postoje primjeri doista cudesnih izlijecenja, no nijedan nije vezan uz konvencionalnu medicinu. nemoj sad pogresno shvatit da sam veliki pobornik alternativne - mislim da je prepuna sarlatana i da je dramaticno nedovoljno istrazena, jer isto tako niti jedan od tih primjera cudesnih izlijecenja (bilo to specijalnom dijetom, molitvom, travama....) nije univerzalan i hrpa ljudi (golema vecina) koja je koristila posve isti 'program' je umrla.

no, upravo zato mislim da je, gledajuci sustav u cjelini, alternativna medicina nedovoljno istrazena i nepravedno ignorirana (sto samo olaksava pojavu raznih sarlatana) - jer ovdje ne govorimo o necemu za sto konvencionalna medicina ima odgovor, nego o situacijama u kojima odgovora nema, a apsolutno se negira mogucnost da bi odgovor mozda mogao postojati u necemu sto nije kemija ili zracenje.
Hm,mislim da si me zamijenio sa Night.Elf. Naime,ja dijelim tvoje mišljenje.
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 13:29   #78
ma da, sorry, krivi quote
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 19:06   #79
seminar kod Domancica

[QUOTE=Eri;12812450]baš si razmišljam dal odgovarat na ovo ili ne al reko ajde
bila sam kad njega na seminaru, tečaju neznam kak da to nazovem i ugl i sad imam kao prvi stupanj toga, ali ne prakticiram, jesam neko kratko vrijeme ali odustala...
zašto?
pa on osobno mi nije sjeo, ko učitelj, a ni ko bioenergetičar, znao je ljude tam vrijeđat kao ajde ti debeli ili ti žgoljavi ili tak nekaj, pa jebaga čuk nemreš tak bolesnom čovjeku...

Eri,
jesi li ti imala uspeha dok si prakticirala tu bioenergiju?
Ja sam bila kod Domancica i ne znam sta da mislim. Prvi put mi je bilo malo bolje ali neznatno bolje...pa sam otisla i drugi put i to sad pre 15 dana i evo cim sam zavrsila dobila sam gripu....iz koje ne mogu da se izcupam...???
kad sam ga upitala ima li smisla da zavrsim kurs on mi je odgovorio da to moze da ima i terapeutski ucinak po mene....
U totalnoj sam zbrci....
Toliman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 01:06   #80
ja sam zapravo za sve metode, al nesvida mi se to isticanje bioenergicara kao da su bogovi, i znam da ni ova medicina koju ja ucim ne moze sve zaljecit, al uzmi statistike, dobit ces odgovore

ako nekome domancic i ostali ljudi koji imaju te sposobnosti(ili sta to vec je), pomazu, jos bolje
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.