Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2009., 15:46   #1
GPS navigacija - preporuka

Pozdrav!

Koju biste preporučili navigaciju, cijena do cca 1200 kuna, bitna karta Hrvatske, BiH. Dakle neke osnovne modele!

Hvala na odgovorima!
marin - os is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 15:54   #2
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=4200036

Recimo ovako nesto!
marin - os is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 17:29   #3
pa da evo, sam sebi si dao odgovor. Mislim da Garminu nema premca u GPS navigaciji (civilnoj svakako).
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 18:00   #4
A zasto nebi bilo?

Mislim da neki jeftiniji uređaji aka Mio, VIVAX, idt. koji imaju windows CE preinstalirani obavljaju isti posao za manje love, s tim da njihovim otkljucavanjem mozes stavljat si sam karte koje nađeš na netu. Ja sam davno kupio Mio C250 i gore imam i iGo8 i Cardinale (obadvoje ima kartu europe). S tim da za nase krajeve je Cardinale najdetaljnija karta.

EDIT: tek sad vidim cijenu Garmina, ja sam mislio da ciljas na nesto skuplje . Taj isti model imas za skoro 200kn jeftinije u MagazinRS-u. Malo si prouci (ti znas sta ti najvise treba). Ako ciljas samo na hrvatsku, kao sto sam ti vec rekao Cardinale ti je najdetaljnija karta u nas. Evo ti jos jedan prijedlog.

LP

Zadnje uređivanje Prob1em : 31.05.2009. at 18:16.
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 19:17   #5
po meni je bolje kupit mio. bas kako u prethodnom postu pise da ima windowse.
ja na mio c320 imam i program za gledanje filmova...nista ne znaci ali cisto da dobijes sliku da se i to moze na tim uredjajima sto npr na garminu nemozes
dorino is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 22:09   #6
Mio uređaji su vrlo kvalitetni. Zaista ne mogu reći da su bolji od nekih drugih brandova kao Garmin, ali ni gori. Mio za osnovni softwer koristi WinCE i na njemu se može bez problema nakon jednostavnog otključavanja pokrenuti Garmin XT pa imati i njega ukoliko to baš nekoga žulja.
Osim Garmin XT-a mogu se još upgoniti drugi navigacioni programi kao viaGPS Black Edition (Cardinale), iGO8, iGO amigo, TomTom... naravno uz sve to je još na rasploaganju orginalni MioMap. Također je moguće pokrenuti OziExplorer koji služi za pomorske i topo karte.
Kod Mio uređaja su svi updatei softwera i karata besplatni, dok se kod Garmina update Europe naplaćuje.

Koristim sve te gore navedene aplikacije na svojem Miu i mogu pohvaliti da MioMap i viaGPS Black Edition imaju detaljniju kartu od Garminove AdriaRoute.
Općenito takvo mišljenje trenutno prevladava među korisnicima GPS gadgeta koji su imali mogućnost isprobat više karata i aplikacija, a svoja su mišljenja iznijeli na raznim GPS forumima i grupama.

Ništa od ovog gore nabrojanog kod Garmina nije moguće, osim pokretanja za njega predviđenog softwera izdanog od strane Garmina, što je za mene hendikep.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.

Zadnje uređivanje ile.ri : 31.05.2009. at 22:15.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 00:38   #7
garmin nuvi 205 + adriaroute

999 kn.....majka

ja ga imam, prezadovoljan
pazdrkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 14:18   #8
kupio neki dan Vivax 350 i karticu od 2GB. jednostavno ubacis unlock i deri karte. vrtim iGO8 (karte HR,SCG,HU,Bih,Italija,Slo,Ger,Aus), Cardinale 3.0 BE (hrv), Garmin AdriaRoute (Hrv,BiH,Slo,SCG). Kad koju trebas jednostavno udjes i biras sta hoces. Sto se tiče karti svi kazu da je Cardinale daleko najbolja karta sto se tiče Hrv, iGo je dobar ali ne tako detaljan. Sto se tiče EU , tu je iGO jako dobar. Garmin je losiji, ali nisam ga jos detaljno probao, ima dobar software ali su mu karte losije. Mozes vrtiti filmove, mp3...

Vivax za cijenu od 700kn mi je sasvim solidan. Jedina mana mu je mali ekran, ima 3.5". Imas dobar forum za njega www.gps4.us.org gdje je sve detaljno opisano.
drakic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 15:01   #9
Quote:
drakic kaže: Pogledaj post
kupio neki dan Vivax 350 i karticu od 2GB. jednostavno ubacis unlock i deri karte. vrtim iGO8 (karte HR,SCG,HU,Bih,Italija,Slo,Ger,Aus), Cardinale 3.0 BE (hrv), Garmin AdriaRoute (Hrv,BiH,Slo,SCG). Kad koju trebas jednostavno udjes i biras sta hoces. Sto se tiče karti svi kazu da je Cardinale daleko najbolja karta sto se tiče Hrv, iGo je dobar ali ne tako detaljan. Sto se tiče EU , tu je iGO jako dobar. Garmin je losiji, ali nisam ga jos detaljno probao, ima dobar software ali su mu karte losije. Mozes vrtiti filmove, mp3...

Vivax za cijenu od 700kn mi je sasvim solidan. Jedina mana mu je mali ekran, ima 3.5". Imas dobar forum za njega www.gps4.us.org gdje je sve detaljno opisano.
Do unazad par mjeseci bi se složio sa svim gore navedenim, ali sada je situacija bitno drugačija i ja bi preporučio zaobilaženje vivaxa u velikom luku. Vivax uređaji su u ovaj dio EU stigli u dvije verzije. Prva je bila bez hw i sw problema, a druga na žalost ima i jedan i drugi problem što za što poslijedicu ima blokiranje, rušenje i neispravan rad navigacionog sw-a. Trenutno je situacija takva da ljudi šalju uređaje na servis i oni se sa servisa vraćaju opet neispravni jer je količina neispravnih Vivaxa enormna do te mjere da ih je nemoguće sve zamjeniti.

Tko može još uvijek pronaći neki zaostao Vivax koji ima u sebi instaliran Cardinale v. 2.3 neka ga slobodno kupi, ali oni koji su stigli sa novijom verzijom sw-a riskiraju da će kupiti neispravan uređaj za koji neće moći ostvariti svoja prava iz garancije.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 15:38   #10
Quote:
ile.ri kaže: Pogledaj post
Do unazad par mjeseci bi se složio sa svim gore navedenim, ali sada je situacija bitno drugačija i ja bi preporučio zaobilaženje vivaxa u velikom luku. Vivax uređaji su u ovaj dio EU stigli u dvije verzije. Prva je bila bez hw i sw problema, a druga na žalost ima i jedan i drugi problem što za što poslijedicu ima blokiranje, rušenje i neispravan rad navigacionog sw-a. Trenutno je situacija takva da ljudi šalju uređaje na servis i oni se sa servisa vraćaju opet neispravni jer je količina neispravnih Vivaxa enormna do te mjere da ih je nemoguće sve zamjeniti.

Tko može još uvijek pronaći neki zaostao Vivax koji ima u sebi instaliran Cardinale v. 2.3 neka ga slobodno kupi, ali oni koji su stigli sa novijom verzijom sw-a riskiraju da će kupiti neispravan uređaj za koji neće moći ostvariti svoja prava iz garancije.
ima problem ako budes snimao karte u RF (memorija navigacije), ako budes snimao na karticu (sto je i logicno,jer neces imati igo ili garmina na memoriji telefona, previse zauzima prostora) sve radi uredno, i neblokira i nerusi se.
znaci kartica od 2GB i na nju snimiti novu kartu cardinale-a i sve ostalo sto hoces.

vivax ima gresku ako se cacka po internoj memoriji, to je neosporivo, ali dok god nediras po tome sve ce raditi uredno. cak i nemas potrebe dirati po internoj memoriji, jer nema razlike gdje su ti snimljene karte.

sto se tiče garancije, ako zablokira ili nesta slicno zasto mislis da neces moci ostvariti garanciju. meni prvi vivax koji sam dobio nije hvatao satelite (nije primao signal), vratio iduci dan, dobio novi i to je to. nitko nije pravio nikakav problem.

pozz
drakic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 01:07   #11
Quote:
drakic kaže: Pogledaj post
kupio neki dan Vivax 350 i karticu od 2GB. jednostavno ubacis unlock i deri karte. vrtim iGO8 (karte HR,SCG,HU,Bih,Italija,Slo,Ger,Aus), Cardinale 3.0 BE (hrv), Garmin AdriaRoute (Hrv,BiH,Slo,SCG). Kad koju trebas jednostavno udjes i biras sta hoces. Sto se tiče karti svi kazu da je Cardinale daleko najbolja karta sto se tiče Hrv, iGo je dobar ali ne tako detaljan. Sto se tiče EU , tu je iGO jako dobar. Garmin je losiji, ali nisam ga jos detaljno probao, ima dobar software ali su mu karte losije. Mozes vrtiti filmove, mp3...

Vivax za cijenu od 700kn mi je sasvim solidan. Jedina mana mu je mali ekran, ima 3.5". Imas dobar forum za njega www.gps4.us.org gdje je sve detaljno opisano.
Kako otključati windows ce???
mikiomis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 13:42   #12
Quote:
mikiomis kaže: Pogledaj post
Kako otključati windows ce???
WinCE se ne može sam po sebi otključat. To je OS na nekim PNA uređajima. Najbliža usporedba bi bila kao da si pitao kako otključati Windows XP.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 13:56   #13
Kako se radi update za kartu Cardinale 3.0 Black Edition, Hrvatska i cijela Europa. Ono, step by step za neznalice. Koristim je na Vivax 350 uređaju, ako je to bitno. Do sad je služila perfektno ali sad su dosta prekrajali ceste oko Velike Gorice pa bih unio te promjene ako se ikako može.

Inače nisam bio ljubitelj GPS navigacija ali ovo sam kupio prije pola godine jer je bilo na akcija za 490kn !!! i već mi se nekoliko puta višestruko isplatila.
__________________
"Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better." S. Beckett
agricola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 21:18   #14
Quote:
agricola kaže: Pogledaj post
Kako se radi update za kartu Cardinale 3.0 Black Edition, Hrvatska i cijela Europa. Ono, step by step za neznalice. Koristim je na Vivax 350 uređaju, ako je to bitno. Do sad je služila perfektno ali sad su dosta prekrajali ceste oko Velike Gorice pa bih unio te promjene ako se ikako može.

Inače nisam bio ljubitelj GPS navigacija ali ovo sam kupio prije pola godine jer je bilo na akcija za 490kn !!! i već mi se nekoliko puta višestruko isplatila.
Odeš na ovu stranicu i s nje downloadaš update. U updateu su ti upute kako ih instalirati na uređaj. Prije nego li ideš instalirati update od srca ti preporučujem da odeš na ovu stranicu i unlockaš uređaj te napraviš backup. S Vivaxima zna poći nizbrdo pa ti je backup jedna od obaveznih stvari.

Također na toj stranici možeš downloadati alat kojim možeš testirati svojeg Vivaxa te ustanovit da li možeš bez ikakvog rizika instalirati na njega update.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 16:17   #15
a šta je bolje ugrađena navigacija tvornički ili ova o kojoj pričate
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 17:43   #16
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
a šta je bolje ugrađena navigacija tvornički ili ova o kojoj pričate
ugrađena tvornički 5-10.000kn
ova o kojoj pričamo 700kn

o izgledu i ljepoti nepricamo. naravno ako imas para da ces uzeti tvornicku, ali meni osobno netreba toliko da bih mogao izdvojiti par tisuća kuna za nju
drakic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 18:03   #17
dobro skuplji je a kako ide to sa kartama preko cd - dvd-a ili
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 18:15   #18
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
dobro skuplji je a kako ide to sa kartama preko cd - dvd-a ili
ovisi, malo proguglaj netom pa vidi koje se mogu otkljucati i ubaciti neke druge karte ili za koje se navigacije mogu skinuti karte sa neta pa preko dvd ih samo ucitati...
drakic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 00:48   #19
Quote:
drakic kaže: Pogledaj post
ima problem ako budes snimao karte u RF (memorija navigacije), ako budes snimao na karticu (sto je i logicno,jer neces imati igo ili garmina na memoriji telefona, previse zauzima prostora) sve radi uredno, i neblokira i nerusi se.
znaci kartica od 2GB i na nju snimiti novu kartu cardinale-a i sve ostalo sto hoces.

vivax ima gresku ako se cacka po internoj memoriji, to je neosporivo, ali dok god nediras po tome sve ce raditi uredno. cak i nemas potrebe dirati po internoj memoriji, jer nema razlike gdje su ti snimljene karte.

sto se tiče garancije, ako zablokira ili nesta slicno zasto mislis da neces moci ostvariti garanciju. meni prvi vivax koji sam dobio nije hvatao satelite (nije primao signal), vratio iduci dan, dobio novi i to je to. nitko nije pravio nikakav problem.

pozz
Čeka sada malo. Objasni ti meni, da li bi kupio neispravnog Vivaxa da si imao ovu informaciju kojom sada raspolažeš. To što se Black Edition može pokretati sa SD kartice umjesto sa ResidentFlasha nema nikakve veze. Ja sam želio potpuno ispravan uređaj i kao takvog sam ga platio, a nisam ga dobio. Kako onda možeš svjesno nagovarati ljude da kupuju takav uređaj bez da si ih upozorio na neispravan uređaj.
Da malo više znaš o Vivaxima ne bi tako govorio, jer bi znao da takav Vivax ima nekoliko hendikepa. Jedan od njih je nemogućnost korištenja orginalnih Mireovih karata istočne i zapadne Europe na SD kartici jer ti je SD slot na uređaju zauzet karticom na koju si stavio navigacionu aplikaciju kojoj je mjesto na internoj memoriji, a ne na SD kartici.

Drugi hendikep je da na službenim stranicama Mirea ne postoji nikakav update koji se vrši na SD karticu. Kako misliš napraviti update na verziju 3.x Black Editiona? Zašto misliš da bi svi ljudi koji su kupili Vivaxa trebali znati da postoji još jedan update koji se instalira po principu copy/paste na SD karticu, a nema ga na službenim stranicama Mirea (koji je uzgred inače vlasnik viaGPS 3.0 Black Edition) kad se svi službeni updatei vrše na drugačiji način?
Zbog čega misliš da bi svi trebali znati za neslužbenu podršku za Vivaxe na stranicama gps4us sitea?

Previše je to pitanja i odgovora za prosječnog korisnika GPS navigacije koji samo želi jeftinu i ispravnu navigaciju i ne želi se zamarati nekim novim stvarima iz svijeta GPS-a.

Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
dobro skuplji je a kako ide to sa kartama preko cd - dvd-a ili

U većini slučajeva su tvorničke navigacije zaključane po specifičnom sistemu, za koje ključ ima samo prizvođač automobila (čak ih ni zastupnici ne dobijaju). Tužna je činjenica da smo proizvođačima automobila nevažno tržište, ponajviše zbog toga što cijela Hrvatska ima stanovnika kao jedan prosječan europski grad. Sukladno tome se i odnose prema nama, pa su tako karte ovog dijela Balkana zastarjele ili imaju samo glavne cestovne pravce. Na žalost nema ni nade da će se uskoro nešto po tom pitanju promjeniti što se tiče tvornički ugrađenih navigacija pa je onda svakako bolje kupiti neku od externih navigacija koje polako, ali sigurno preuzimaju primat na našem tržištu.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 10:39   #20
hvala na odgovoru to me je zanimalo
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.