Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2008., 00:06   #1
Seboreja vlasišta

Dakle imam tu saboreju. Koliko sam shvatio tome nema lijeka a meni kosa najverovatnije opada zbog saboreje. Poceo sam da koristim minoxidil 5% da malo usporim to opadanje vidjecemo rezultate.
Sad mene interesuje dal moze na neki nacin da se umanji negativno djelovanje saboreje na kosu ( ako ne mogu da izljecim bar da to primirm malo ) jer ipak kosa na prvom mjestu opada zbog saboreje.
ekkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 00:24   #2
EJ,ODI NA PODFORUM PRIPODNA KOZMETIKA,ZADNJA JE PRI DNU NA TEMI KOZMETIKA I TRAZI PHYT-a.
__________________
album...Lamares
Rozea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 00:24   #3
prirodna kozmetika
__________________
album...Lamares
Rozea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 00:38   #4
šampon Oronazol kupi, u ljekarnama oko 90 kn, baš je za seboreju i perut - imam ja doma jer sam imala neke flekice na leđima - gljivice i piše da je za seboreju tak da meni se čini da ima lijeka...
kimber is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 18:07   #5
Ma koji oronazol, taj mi je uništio tjeme i pojačao seboreju. Ona se nježno tretira.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 20:04   #6
blagi šamponi prvo, phyto šamponi za suzbijanje peruti, preporučam phyto 2 (ima i phyto 1, ali on je dosta agresivan, bar meni ne odgovoara), te fluacet gel povremeno.
ducray šampone ni u snu uzimati! ja sam od njih dobila tu divotu.
__________________
...And there's a man lying down with a blade somewhere
With the same tattoos as me
And I love him, I love him, I love him, I love him, I love him...
Sin skinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 13:10   #7
ovako ja imam uzasno problematično vlasište i probala sam svakakve šampone vichy, ducray...skupo ko vrag a ne valja

jedino kaj meni valja je dr.temt crni šampon 70kn u svakoj ljekarni. ima u sebi coal tar i jedini je takav na tržištu najbolji je šampon ikad
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 15:05   #8
Quote:
emergence kaže: Pogledaj post
ovako ja imam uzasno problematično vlasište i probala sam svakakve šampone vichy, ducray...skupo ko vrag a ne valja

jedino kaj meni valja je dr.temt crni šampon 70kn u svakoj ljekarni. ima u sebi coal tar i jedini je takav na tržištu najbolji je šampon ikad
bok!
jel taj šampon sprjecava ispadanje kose?
Cula sam za onaj lorelov sebo controll profesional al nemam pojma di se može kupit.
Demetra 2305 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 19:42   #9
Perutanje kože

Vec dugo vremena mi se peruta koza u predjelu potiljka ispod kose, to me svrbi i crveno je, posle crvenila koza se operuta i pomalo boli..i sve tako ponovo....kosa mi ne opada...sada se je to pocelo siriti...isla sam doktorima al mi nisu dali nista adekvatno, davali su mi neki sampon za perut, kreme belosalic i belogent i one mi pomognu malo odnosno to se povuce neki dan dva posle mazanja kremom...i ponovo se povrati...takodje radila sam i neke nalaze al sve bude ok...sada me je posebno to zabrinulo jer se pocelo siriti...pa zanima me da li je jos neko imao slican problem i bil mi mogao pomoci....hvala unaprijed
Nerkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 21:15   #10
ja imam isto po skoro cijeloj glavi i obrvama. kad se otuširam sve noktima do krvi ostružem pa bude još gore. ima jedan šampon u ljekarnama koji koristiš tjedan dana ako se dobro sjećam (to je bilo prije više od 7 godina)..
inače to ti je do kože, koža se prebrzo regenira pa to nastaje, češe i ružno izgleda al jebiga nema sredstva da bi se to potpuno uklonilo.
to je poput kratkovidnosti, možeš na lasersku operaciju al niko ti ne garantira da ćeš opet počet lošije vidit....

inače poput svega i kod kože ima tona različitih problema pa ti možda imaš alergiju il ko zna što...probaj još pitat razne doktore...

možda neko javi ode na forumu neki način da to riješimo
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 21:39   #11
pa planiram ponovo ovih dana posjetit doktora, odnosno jos razne pretrage vrsit da vidim od cega je to...jer nebi da se to prosiri dalje ((( nadam se da cu naci na vrijeme pravo rjesenje....
Nerkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 23:22   #12
Quote:
Nerkaaa kaže: Pogledaj post
pa planiram ponovo ovih dana posjetit doktora, odnosno jos razne pretrage vrsit da vidim od cega je to...jer nebi da se to prosiri dalje ((( nadam se da cu naci na vrijeme pravo rjesenje....
Propisala ti je kremu koja sadrži kortikosteroide. samo to znaju.
Evo ti tema sa foruma o tome https://www.forum.hr/showthread.php?t=99758
Ako malo googlaš vidjet češ iste stvari, ima dosta nuspojava.
Sama procijeni uostalom, ili ih pokušaj što manje koristit.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 01:28   #13
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Propisala ti je kremu koja sadrži kortikosteroide. samo to znaju.
Evo ti tema sa foruma o tome https://www.forum.hr/showthread.php?t=99758
Ako malo googlaš vidjet češ iste stvari, ima dosta nuspojava.
Sama procijeni uostalom, ili ih pokušaj što manje koristit.
aaa hvala puno na ovome... ma i ja znam da nije to zdravo i da se ne smije puno koristit...ma ovi nasi danasnji doktori i nista ne znaju radit nego uvijek davat jedne te iste terapije...vise odmazu nego pomazu....
treba pocet istrazivat knjige o biljkama i tu trazit lijekove jer u prirodi u bilju su lijekovi za sve bolesti...
Nerkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 09:32   #14
Quote:
Nerkaaa kaže: Pogledaj post
aaa hvala puno na ovome... ma i ja znam da nije to zdravo i da se ne smije puno koristit...ma ovi nasi danasnji doktori i nista ne znaju radit nego uvijek davat jedne te iste terapije...vise odmazu nego pomazu....
treba pocet istrazivat knjige o biljkama i tu trazit lijekove jer u prirodi u bilju su lijekovi za sve bolesti...
Počni si jačati imunitet. Meni konkretno je pomoglo pravilno se hranit, 5-6 obroka na dan, puno raznolike i kuhane hrane. Svježe hrane. Sport. Čajevi. (ali pravi, ne Cedevitin bučkuriš), vitamini, razna zdrava jestiva ulja. Pazi sa čime se tuširaš i mažeš kožu.I nema šanse da ne osjetiš razliku, ali to traje. Dugoročno je bolje riješenje. Svatko si nađe što mu paše.
Otkad sam to promijenila, već 5 godina nisam imala ni prehladu a kamoli nešto drugo.(da pokucam).
Za prvo vrijeme ćeš vjerojatno morati koristiti te kreme.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 20:41   #15
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Počni si jačati imunitet. Meni konkretno je pomoglo pravilno se hranit, 5-6 obroka na dan, puno raznolike i kuhane hrane. Svježe hrane. Sport. Čajevi. (ali pravi, ne Cedevitin bučkuriš), vitamini, razna zdrava jestiva ulja. Pazi sa čime se tuširaš i mažeš kožu.I nema šanse da ne osjetiš razliku, ali to traje. Dugoročno je bolje riješenje. Svatko si nađe što mu paše.
Otkad sam to promijenila, već 5 godina nisam imala ni prehladu a kamoli nešto drugo.(da pokucam).
Za prvo vrijeme ćeš vjerojatno morati koristiti te kreme.
hvala puno na savjetima...:*
Nerkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 08:55   #16
to perutanje vlasista je vjerovatno seboreja. evo link o tome, pa vidi imas li opisane simptome
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 19:23   #17
meni je dijagnosticirana masna seboreja iako mi svrbež ni perutanje nisu toliko izraženi..najveći mi je problem opadanje kose i masno vlasište...inače nalazi krvi i štitnjače su svi u redu..pa me zanima ima li seboreja ikakve veze s opadanjem kose? dali može dovesti do ćelavosti
tonček333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 12:22   #18
Koja je razlika između seboreje i prhuti? Je li to isto?


Može li mi ljekarnica u apoteci pregledati vlasište ako imam seboreju? Inače, u mojoj je apoteci reklama koja govori da ljekarnice pregled vlasišta u slučaju peruti mogu učiniti besplatno, ali mogu li taj pregled odbiti?


Koji se proizvodi preporučaju u slučaju seboreje a koji u slučaju prhuti?
Larechette is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 13:03   #19
Quote:
tonček333 kaže: Pogledaj post
..pa me zanima ima li seboreja ikakve veze s opadanjem kose? dali može dovesti do ćelavosti
meni je dermatolog rekao da seboreja (ili seborični dermatitis, ja imam to npr) ne uzrokuje opadanje kose.

Muku mučim s time već 10 godina, lijeka nema, osim kortikosteroida koji mi to drže pod kontrolom (belosalic losion). Navodno su ti kosrtikosteroidi smrt, ali jebiga, jedino mi to pomaže, a taj moj dermatolog (jako cijenjen, poznat, skup ko vrag, star ko biblija) kaže da mogu to stavljat u količinama koje stavljam, da nema dokazanih posljedica. gade mi se ti ljekovi ali sta cu..
JackBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 16:01   #20
Sve po malo - problem s kosom!

Imam dugu crvenu kosu i nekoliko problema pa otvaram novi topic da bude sve na jednom mjestu.. prica ide ovako:

Od 14. godine se farbam, garnier i slicne boje do negdje 2008.
U pocetku mi je kosa bila jako unistena, ko slama, ispucala totalna katastrofa... Farbanjem mi se stanje ipak popravilo i otkrila sam SUPER sampon, regenerator, masku i kremu - Loreal za suhu i ostecenu kosu i tome sam ostala vjerna godinama!

Nisam imala problem s peruti, malo jedino preko zime zbog kape, ostatak godine super!

Tamo negdje 2007/2008 mi se pocela brze mastiti pa sam uzela Lorealov sampon i regenerator za masnu kosu i prala tjeme s tim, vrhove s ovim svim cudesima za suhu i sve je bilo odlicno! Inace imam masnu kozu lica pa me to nije nista cudilo.. Mislila sam da ce se s pilulama stvar malo smiriti, no nije pretjerano pa zapravo nisam ni bila sigurna ima li to uopce veze...

Uglavnom znaci neprekidno od 2008. koristim kombinaciju Lorealov sampon/regenerator za masnu za tjeme, za suhu za vrhove/ostatak kose (probala sam 1 za mjesovitu, ali mi nije odgovaralo jer mi je previse susilo kosu), te sam godine presla i na kanu i nisam se vise vracala na 'umjetne boje'

Pocetkom ove godine, potaknuta reklamom i nizom cijenom odlucila sam isprobati od Schaume sampon za masnu kosu i bio mi je isto ok pa sam na njemu i ostala... no eto vec par tjedana muku mucim sa svrbezom, ispada mi kosa (iako mi sve cure kazu da i njima sad ispada, al me ipak to zabrinjava jer to ide li pa ide.. a duga je kosa pa se cini i vise mozda nek kaj stvarno je..) i ... pojavila mi se perut!

Prvo sam pojavu peruti pripisala masnoj kosi.. vec nakon par dana kak ju operem, no sad nema dugo tijekom susenja kose primjetih da sam ''cijela bijela'' od tog da oprostite sranja, a tjeme svrbi iako je frisko oprana kosa!! Dode mi da poludim!

Jedna mi je cura rekla da probam namazati vlasiste s ricinusovim uljem protiv ispadanja kose, zenska mi u biljnoj ljekarni nudi za perut neki njihov sampon i veli nikako ulje na vlasiste puno peruti.. Taj sampon mi trenutno financijski nikako ne pase - 60kn :O :O

Tako da mi treba neka najbolja opcija za sve ovo... Znaci i masno vlasiste i perut i svrbez i ispadanje kose...

Vidjela sam da za sve to postoje posebne teme, no meni je sve u jednome pa se nadam da je ok i ovako!

Inace, podrezujem vrhove svaka 2 mjeseca, farbam se svaki 2.-3. otkako sam na kani i to vecinom samo izrast, ev. svakih par osvjezim kompletno boju.

Darling inace koristi head'n'shoulders i nema vise problema s time, al ga mora redovito koristiti, tako da sam mislila sad za vikend oprati kosu s tim njegovim - i sam kaze da samo s tim perem, a znam da ce mi vrhovi onda bit koma.. Je li to ok ili da samo par puta s tim operem dok se stanje ne smiri??

Ima li nekaj iz kucne radinosti kaj bi bilo dobro za sve ovo? I zakaj mi se uopce to pojavilo, prije mi nikada ovako to nije bilo
__________________
I believe... <3
Back2black is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.