Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2009., 21:48   #41
pa vse se može srediti,iako prije vjerujem ovrha po računima,pa ljepo derati na kamatama
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 14:56   #42
Znam da se malo kasno uključujem u temu, ali eto neka se nađe za ubuduće.
Dakle, HROK je osnovan od strane 20 hrvatskih banaka kao konzorcij, HUB (Hrvatska udruga banaka) je pomogla u koordinaciji i izradi cijelog projekta.
Samo banke članice HROK-a (popis se nalazi na web stranici HROK-a) imaju pristup podacima koji se u toj bazi nalaze.
Također moram napomenuti da HROK nije isto što i crna lista, dakle HROK omogućuje banci (uz vašu suglasnost) da provjeri da li imate kredite ili koristite minuse po računima.
Izvješće iz HROK-a pomaže banci da odluči da li da Vam odobri kredit i po kojim uvjetima.
Također, ovaj dvojbeni dio - CRNA LISTA - u HROK-u postoji polje u kojem se označava da li je klijent u "blokadi" tj. trenutno ima obveza po kreditima koje su dospjele a nije ih platio, jednako tako kada klijent plati svoj dospjeli dug ima u ovoj "ajmo reć kućici" oznaku iduće 3 godine da je određeno vrijeme bio neuredan u podmirivanju svojih obveza.
Ukoliko je u to kućici navedeno da je blokiran - onda ništa od kredita kod banaka članica HROK-a (koliko ja znam, samo one imaju pristup HROK-u, a to je većina), ukoliko imate oznaku da ste bili neuredni ali više niste onda o banci ovisi da li će vam odobriti kredit i po kojim uvjetima.

Nadam se da sam malo razjasnila stvar :-)
__________________
Danas pada snijeg i Maca Papučarica šije papučice za djecu iz malog sela. Postavit će ih zečjom kožom da budu mekše.
maca_papucarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 12:49   #43
Meni samo nije jasno zašto kamate od uvođenja Hrok-a, tj. pri uvođenju Hrok-a nisu pale? U kamatu je inače uračunat i rizik potencijalnog neplaćanja, a s Hrokom je on sveden na minimum jer ti banka vidi u "dušu" i može birati davati kredite samo dobrim klijentima. Naravno da nisu snizili kamate iako im je rizičnos jako smanjena. Nabijaju si zaradu.

Taj Hrok mi je zbog te činjenice (da ljudi koji i pristanu na NJEGA nemaju nikakve koristi) a i same činjenice da banke međusobno razmjenjuju bankarske tajne nezamisliv da postoji, no kod nas ipak postoji jer su banke iznad zakona.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 12:11   #44
Svi mi znamo tko drži naš bankarski sektor, njima nije bitno da budu fer nego da max svoj profit i to je to.

A što se tiče bankarske tajne.....sada su se i švicarci morali odreći toga ...... a znamo kako je kod njih bankarska tajna svetinja
ameri sve pritišću pod krinkom borbe protiv terorizma .....
__________________
Danas pada snijeg i Maca Papučarica šije papučice za djecu iz malog sela. Postavit će ih zečjom kožom da budu mekše.
maca_papucarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 09:30   #45
daj link na to da kod švicaraca nema bankovne tajne više?

hoćeš reći da je bankarskom sektoru u VB ili USA do nećeg drugog,a ne do profita?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 16:11   #46
http://www.tportal.hr/biznis/gospoda...ritiscima.html

naravno da je do profita, međutim tamo funkcioniraju pojedini mehanizmi kojih kod nas nema ili ih oni koji bi trebali ne koriste ...... hm.....
__________________
Danas pada snijeg i Maca Papučarica šije papučice za djecu iz malog sela. Postavit će ih zečjom kožom da budu mekše.
maca_papucarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 19:07   #47
naši su se sami našli u toj situaciji,drugdje države spašavaju banke,a kod nas banke spašavaju državu

i ko što se u tekstu kaže,tražiti će dokaze,razmatrati svaki slučaj posebno i nisu se odrekli bankarske tajne

uostalom tko pere lovu prek svog imena tak mu i treba to se radi prek off short firmi
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 15:12   #48
hrok

molio bi ako netko zna koja banka trenutno nije u sustavu hroka znači da se nevide crne liste pošto sam na crnoj listi u erste banci a trebao bi hitno manji kredit čuo sam da imex banka nije zanima me ako netko zna da mi pomogne puno hvala
mickey96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 09:51   #49
Quote:
mickey96 kaže: Pogledaj post
molio bi ako netko zna koja banka trenutno nije u sustavu hroka znači da se nevide crne liste pošto sam na crnoj listi u erste banci a trebao bi hitno manji kredit čuo sam da imex banka nije zanima me ako netko zna da mi pomogne puno hvala
Prvo ti brkaš HROK i crnu listu to ti nije isto . Ako imaš crnu listu moraš ju prvo zatvoriti i uzeti potvrdu od erste da nisi više dužan(crnu listu zatvori sam ili trebaš dignuti u nekom ŠKZ-u kredit kao premosnicu) tek tada ti možeš dizati neki bankovni kredit ...nadam se da si me razumio
obione is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 10:44   #50
Crnu listu zatvara svaka banka
sandra0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 10:46   #51
A da? Ja imam baš suprotna iskustva - dobro da te ne izbace iz banke kada dođeš pitati za kredit, a na crnoj si listi.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 10:58   #52
zato postoje uredi koji to mogu rješiti u bankama, zato postoje ugovori između kreditnih ureda i banaka. Ti kao osoba si običan klijent banke
sandra0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 11:06   #53
Sumnjam; bijah u jednom takvom i svejedno ništa - crna lista je ipak ogroman "uteg" pogotovo u ovo vrijeme.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 11:12   #54
Ovisi kolika je crna lista i kolika je plača, ako nemate kreditnu sposobnost onda se i crna lista nemože zatvorit
sandra0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 14:34   #55
crnu listu vide svi, a ŠKZ je najgora opcija jer su to d.o.o. firme koje odma u startu oduzmu od odobrenog kredita pdv koji se normalno u ratama odplacuje kao da se lova dobila.
sandra0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 17:01   #56
Crnu listu zatvara svaka banka ???????????????? ja neznam ,al možda ti živiš u nekoj drugoj zemlji ....ok negdje se to možda može ako imaš dobru vezu u banci ,ali to nema veze sa ugovorom između banke i posrednika.svaka čast ako je to istina ,al mislim da nije.
obione is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 17:06   #57
ŠKZ služi samo kao premosnica ,a ne kao klasičan krediti ,znači zatvara se čim se zatvori crna lista i odobri kredit u banci.
to sa pdv-om je točno ,ali postoje i kreditne unije.
obione is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 21:28   #58
Meni je danas striček u RBA rekao da ne mogu biti sudužnik jer sam bila na crnoj listi u ZABI, napominjem BILA i to zato što su mi držali novce bezveze na nekom svojem računu kao osiguranje otplate kredita te mi taj novac nisu prebacili na tekući po isteku kredita....tako da mi je na tekućem fino rastao minus i kamata (nisu mi stizale kuvertice kući jer sam ih po otplati kredita otkazala da mi ih ne naplaćuju)....da bi me nazvali tek kad su me htjeli tužiti.....a imaju moj novac u banci.....e sad, to sam riješila proljetos, sad hoću biti sudužnik i navodno ne ide jer se u HROK-u vidi da sam bila na crnoj listi.....i još mi kaže da će se to izbrisati nakon nekoliko godina automatizmom!?!?!?!?!

Ljudi, drži li to vodu i znate li nešto o tome????
Zricko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 22:07   #59
Da, nakon 3 godine brišu te s crne liste.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 08:32   #60
to j moguče ...idite u neku drugu banku ...ako nemožeš biti sudužnik u RBAne znači da u niti jednoj banci nemožeš biti sudužnik (RBA,ZABA,PBZ) tu su dosta rigorozni tako da to ti ne preporučam
obione is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.