Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2008., 14:07   #61
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
meni je moj cijeli referat i očenaš odpilio koliko me je izvrijeđao jer sam se udebljala.

Naravno da je pretilost majke opasna za bebu
evo malo dizem ovu temu...

i ja se pitam zbog cega neki dr. vicu na trudnice rad kg a neki ne..
meni niko u bolnici rijeci nije rekao za kile,a ovaj drugi dr. svaki put vristi na mene...

ja sam bila mrsava, 55 kg na 175, a onda sam se pred samu trudnocu udebljala 5 kg.. mislim da sam sa 60 zatrudnila... ocigledno je da je i to bbilo malo mom organizmu.. sad dobijam manje ili jednako kao s pocetka trudnoce sto mi je pravo cudno... mozda zapravo i nije jer sam i prestala pusiti s pocetkom trudnoce...
najgore je sto sam ja najvise kg dobila u prva 4 mjeseca... i kako sad sprijecit da se dalje debljam.. nema sanse.. smanjila sam dobijanje kg ( dobijala po 4 kg u mjesecu), ali da se prestanem debljat, nema sanse... inace pritisak mi je idealan ili nizak
sad me vec poceo hvatat i jaci apetit...
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 11:55   #62
Ja sam bila bas mrsava prije trudnoce 57kg na 176cm,vec sa 7 tjedana sam imala 61kg,a sa 16+3 62.5 kg,znaci ipak sam se sabrala jer mi je doktor rekao da se ne prežderavam da to nije dobro za dijete nego da jedem cesce ali manje obroke i dosta voća i povrca a da izbjegavam tjesteninu.ma ja sse stvarno kontroliram ipak se jos moram udat a ne zelim biti ko gica u haljini.a udavat cu se kad budem dobrih 7 mjeseci trudna .sad sam 20+4.curke moje pokusajte jesti što zdraviju hranu i ne pretrpavajte se,znam da je to nekima tesko,ali ja sam npr. pušila kutiju i pol dnevno,pa sad ne pusim znaci samo je do karaktera!pozdrav svima!!!
trudnica24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 22:18   #63
draga, i ja sam pusila i to 2 kutije dnevno, pa sam prestala cim sam zatrudnila..
ali hrana....... to mi je bolna tacka.. mislim da cu na kraju biti + 30
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 07:45   #64
Pretilost prije i u trudnoći

Bok curke !

S obzirom da nisam našla previše informacija o ovoj konkretnoj temi, javljam se vama da čujem znate li vi išta više ili eventualno ima li netko iskustva.

Da li je neka od vas ušla "predebela" u trudnoću i kako je sve to skupa prošlo?
Kad kažem predebela ne mislim na žene od 70-80 kg nego one oko 100 ili više.

O samom problemu pretilosti znamo svi više manje sve, no zanima me koliko je sama pretilost rizična za trudnoću i zbog čega?

Negdje sam pročitala da se svaka trudnoća kod pretilih žena vodi kao visokorizična. E sad opet imam pitanje što točno znači visokorizična trudnoća?
Znači li to da je rizik spontanog pobačaja visoka ili komplikacija u trudnoći?
Da ne nagađam, lijepo molim vas ženske koje znate više da mi prišapnete.

Vjerujem da će se otvoriti još pitanja na ovu temu pa ću ja pričekati da se razvije diskusija na ovu temu.

P.S: Oprostite ako ova tema već postoji

Hvala
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 11:03   #65
Ja ti mogu samo ispričati svoje iskustvo. Visoka sam 180, u prvu trudnoću sam ušla sa 95 kila i dobila još 13. U drugu sam ušla sa 96 i dobila svega 5 kila. Nikakvih komplikacija nisam imala. Ali postoji rizik od visokog tlaka a to vuče hrpetinu komplikacija. Probaj pronaći nešto na tu temu.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 12:14   #66
Petra hvala ti na odgovoru.
Ma tražila sam i o tlaku u trudnoći i šećeru ali nema ništa konkretno o samoj debljini .
56 pogleda, jedan odgovor, ah...
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 12:25   #67
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
Petra hvala ti na odgovoru.
Ma tražila sam i o tlaku u trudnoći i šećeru ali nema ništa konkretno o samoj debljini .
56 pogleda, jedan odgovor, ah...
debljina u trudnoći ti izaziva povećan šećer i kolesterol... i sama znaš da je pretilost opasna i u normalnim uvjetim, a kamoli u trudnoći. ja sam jača (neću reć deblja jer na 175 imam 72 kila) u doktorica mi je rekla kada smo počeli raditi na bebi da barem držim kile pod kontrolom ali da bi bilo dobro kada bi i koje izgubila...
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 13:27   #68
evo blic podatak sa googla:

Quote:
Rezultati su pokazali kako rizik od komplikacija u trudnoći kao što su visok krvni tlak i preran porod uvelike ovise o težini žene prije začeća.

Znanstvenici ističu kako je ovo još jedan od dokaza kako su debljina i pretilost rizik za zdravlje i djeteta i majke. Zbog toga predlažu da se trudnoća žena pretjerane tjelesne mase tretira kao visokorizična.

U usporedbi sa ženama normalne tjelesne težine, one pretile imaju 50% veću vjerojatnost od postporođajnog krvarenja i gotovo dvostruko veće šanse od prijevremenog poroda.
znam da visoki tlak dovodi do nekontroliranog nakupljanja tekućine u organizmu i zbog toga bi trudnice sa povišenim tlakom trebale izbjegavati slanu hranu, pogotovo suhomesnate i konzervirane proizvode kako se voda ne bi zadržavava u organizmu. Nakupljanje tekućine se može pokazati u obliku oticanja gležnjeva ili ruku pred kraj trudnoće.

Ponavljam da ja nisam imala ništa od ovih komplikacija, šećer su mi provjeravali kao i kod svake trudnice (OGTT), jednom se desilo da mi je šećer previše pao (bio je oko 2,5)¸ kolesterol na donjoj granici itd.

Svakako treba paziti na prehranu u trudnoći, a mi sa viškom kila pogotovo ("mi" kao "mi" dok sam bila trudnica), ne se ljutiti na doktora kad kažu da smo debele (vidjela slučaj svojim očima kad trudnica nije htjela stati na vagu i izvagati se pred doktorom, samo rekla koliko ima i da se ona doma izvagala jer se prošli put naljutila na njega što je rekao da ugrožava dijete svojim debljanjem, nažalost nije jedina) i slušati njihove preporuke kod prehrane.

Ja, konkretno, sam u drugoj trudnoći jako pazila na unos soli i već sam napisala da sam dobila svega 5 kila, praktički sam u samoj trudnoći i smršavila, jer sam iz bolnice kući došla sa 93 kg, a u trudnoću krenula sa 96.

Gledajući po statistikama, svaka trudnoća se može svrstati u rizičnu, pogotovo prva tri mjeseca. A sad pretilost u trudnoći voditi kao visokorizičnu...ne znam. Možda i bolje tako, za svaki slučaj.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 14:44   #69
Da, taj sam podatak i ja našla da se trudnoća kod debeljuca vodi kao visokorizična trudnoća, ali to je sve.

Znam da je pretilost opasna sama po sebi bez obzira na trudnoću, no eto, ne smatram da žene koje imaju previše kila ne bi trebale imati dječicu.
Isto tako znam da jednom kad žena odluči postati majka neće ić prvo 4 godine na dijetu , skinuti 30 kg i onda se odlučiti na trudnoću, jer da je tako, ne bi ni imali tako puno kg.

Hvala na odgovorima
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 16:14   #70
Meni je jedan jako iskusan doktor reka kad sam bila na pregledu nevezano uz trudnoću da ne bi bilo dobro da ostanem sad trudna jer imam dosta kila ( tada sam imala 89 na 175cm!! ) zbog:
1.bilo bi mi jako teško nosit jer bi ''natukla'' priko 100kg a to je veliko opterećenje za kičmu i noge
2.veća je mogućnost da dijete kasnije bude šećeraša

Krenila sam na dijetu,skinila 5kg bez puno problema i paf! ostala trudna. Sad vidim da je dr.bija u pravu jer zaista mi nije lako sa 104kg,dobro u 37.sam tjednu al svejedno,znači dobila sam oko 20kg i sad mi je žao šta nisam i ranije na dijetu išla. Nadam se samo da ovo sa šećerom neće bit u mom slučaju,trudnoća je dosad bila i više nego uredna i jako sam zadovoljna tako da kile nisu uvjet nikakav al je bolje da ih ima manje u svakom slučaju.
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 14:34   #71
Debljina prije trudnoće

Da li trudnice koje su prirodno debele, npr. 25 kg viška, moraju biti na dijeti tijekom trudnoće ili kako uopće podnesu onda još dodatnu kilažu koja nastaje sa djetetom a da ne bi došlo do nekih bolesti ili preopterećenja tijela?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 14:44   #72
jedna je moja poznanica 100kg i rekla je da ima limit koliko se smije u trudnoći još udebljat. ja sam imala 10 kg viška i udebljala se još 23. nije me stavljala na dijetu.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 14:48   #73
Ja sam startala sa kilažom viška,al ginekologica mi za sada nije dala nikakav limit koliko se mogu udebljat....možda zato šta do sada nisam dobila puno....al ako te to brine najbolje se posavjetuj sa ginekologom,ipak on će najbolje znat....
maza9.9. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 22:11   #74
I ja sam krenula sa viškom, do sada nisam dobila ništa, i rekli su mi da se ne zamaram sa time jer bebica super napreduje i da za mene vrijedi isto kao i za one normalne težine, da dobijem preporučenih 12-15kg, mada kako je krenulo ne vjerujem i nadam se da neću toliko dobiti.
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 08:35   #75
Ja sam imala jaako puno viška, a trudnoći sam dobila samo 3 kg.
Jedna med. sestra (malo onako zloćka) mi je rekla kako ja ne bi smjela ništa dobiti u trudnoći, a moja dr. mi nije ništa govorila.
Ali svakako ako se ima puno viška, ne treba ih još nabubat.
Ja sam samo malcice pazila, zaista. Jela sam normalno, nekad više, nekad manje. Nekad mi se nije baš jelo (sve mi je smrdilo jedno vrijeme, pa se nisam sigurno na silu natrpavala, nekad (kad bi bilo nešto jaaako fino) bi se napucala...
Moj savjet, prati kg, ako krene jako gore, lagano smanjiti papicu.

Samo da nadodam, uz sav višak, bila sam jako sretna trudnica, puna života, okretna...uživala sam u trudnoći
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 08:45   #76
ja bogme skinula višak od 15 kila iz prve trudnoće i u drugu trudnoću i krenula normalna ...

preveliki višak kila u trudnoći uzrokuje probleme oko visokog krvnog tlaka, dijabetes, da ne kažem bolove u kičmi i kukovima..

pored svega, nisam željela se još sa tim zezati..

a da ne kažem ako kreneš sa +25 i dobiješ cca 20 ti imaš viška 45 kila... poslije.. kako to skinuti.?

ja ratujem sa 12 kila viška.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 15:52   #77
ja sam startala sa 75kg na 172cm....i nisam debela..mogu slike priložiti....
imam velike cice,u svakoj para kila hahaha

tako sam građena...
trenutno sam na 90kg i 172cm i uopće se ne kuži da imam toliko..sestra kad me važe uvijek se iščuđava...
nisu samo kile problem, nego kako si i građen....i puno faktora ...
neko bi rekao da sam ja startala sa 10kg viška....ja sam 65 kg izgledam ko anoreksičarka...

ne bole me ni kukovi, niti imam tlak u komi, jedino mi je ogtt bio na gornjoj granici (ne iznad), ali izbacila sam čokoladu i slično i sad mi je najnormalniji nalaz...
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 21:53   #78
ja sam startala sa 72 kg na 1,70 visine i nisam bila ni truna debela...ok, izgledala bih dobro i s 2-3 kile manje, ali i ovako sam bila skroz zadovoljna...ravan trbuh, čvrste sise i guza, konf.broj 38...

trenutno sam na 92 , ali nitko mi nikad ne bi dao toliko. definitivno nisam mršava, ali daleko od toga da mi visi salo. znam da će biti napora nakon poroda da skinem sav višak, ali mi ne pada na pamet sada se izgladnjivati.

brojke definitivno ne daju cijelu sliku, ima puno više faktora, a najvažniji su tjelesna konstitucija, masivnost kosti, raspored mišića, ravnomjernost debljanja...
wolfmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 22:03   #79
Quote:
Bubi Trubi kaže: Pogledaj post
Ja sam imala jaako puno viška, a trudnoći sam dobila samo 3 kg.
Jedna med. sestra (malo onako zloćka) mi je rekla kako ja ne bi smjela ništa dobiti u trudnoći, a moja dr. mi nije ništa govorila.
Ali svakako ako se ima puno viška, ne treba ih još nabubat.
Ja sam samo malcice pazila, zaista. Jela sam normalno, nekad više, nekad manje. Nekad mi se nije baš jelo (sve mi je smrdilo jedno vrijeme, pa se nisam sigurno na silu natrpavala, nekad (kad bi bilo nešto jaaako fino) bi se napucala...
Moj savjet, prati kg, ako krene jako gore, lagano smanjiti papicu.

Samo da nadodam, uz sav višak, bila sam jako sretna trudnica, puna života, okretna...uživala sam u trudnoći
Ovo je baš pohvalno, nadam se da ću i ja slično moći reći! Koliko si izgubila nakon poroda? Koliko imaš sada?
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 21:44   #80
Quote:
Gioia 28 kaže: Pogledaj post
Ovo je baš pohvalno, nadam se da ću i ja slično moći reći! Koliko si izgubila nakon poroda? Koliko imaš sada?
hahaha hvala, ali nisam ja nikako za pohvalu.
Bila sam ja skinula nakon prve trudnoće 10 kg, ali sam poslije imala tri trudnoće koje su završile spontanima (svakih god. dana 1). Pa me to malo, a šta da kažem osim, iskomiralo! Pa sam jela i kad se treba i ne treba, i šta se smije i šta se ne smije. I nikako se natjerat na diet! Ali jako intenzivno razmišljam o tome i odlučila sam da nema nove trudnoće (i kad i ako nalazi dozvole novu) dok ne skinem bar 15 kg.

I samo još da kažem da ni ja nisam imala ni tlak, ni šećer, ni bolove,... nego sve 5. Nadam se takvoj i slijedećoj i uspješnoj.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.