Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2010., 20:58   #21
[QUOTE=Nicole_Lilly;25244784]Ajme, ovo za ubojstvo Glorijine kćeri je stvarno prestravično.
Uzas!!!!

Prva sapunica koju sam gledala je Destilando amor (zivjela sam izvan HR)
i jako mi se svidjela ona hacijenda pa sam istrazivala -
ona nije u Tequili nego u Huaxtli /Jalisco/ i momentalno je na prodaju za
27 mil. meksickih dolara.






:
mama bruha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 21:55   #22
Hvala Nicole na komentarima
marimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 22:24   #23
Nema na čemu, hvala tebi na temi, izvrsna je!
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 03:01   #24
Ajoj, Kassandra, koja je to histerija bila!
Na bugarskoj televiziji je išla nekoliko epizoda unapred, pa su oni koji su živeli blizu bugarske granice i hvatali signal njihove televizije naplaćivali prepričavanje neprikazanih epizoda. A postoji i urbana legenda da su neke babe htele da unajme advokata koji bi branio Kassandru koja je nevina dospela u zatvor.

Bombardovanje Srbije 1999. godine počelo je baš za vreme prikazivanja epizode Esmeralde. Leticia Calderon je čula za to i snimila video poruku podrške Srbiji, koja je puštena u dnevniku RTS-a.
Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 07:48   #25
Dobra tema, iako mi se čini da već postoji jedna takva.

Nego, za Edith sam pročitao da je prilično bahata, umišljena i da traži da se odnose spram nje kao prema zvijezdi. Mislim da si takvim stavom samo odmaže, prošla su vremena Grete Garbo i Ave Gardner, a ruku na srce, ona snima 'samo' telenovele. Volim ju kao glumicu, daleko od toga, ali iznenadio sam se kad sam pročitao kako je indirektno Gaby Espino istjerala iz Meksika jer se ova nakon snimanja s njom, zaklela da više nikad ništa neće snimati za Televisu.
ad®ian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 13:21   #26
Quote:
ad®ian kaže: Pogledaj post
Dobra tema, iako mi se čini da već postoji jedna takva.

Nego, za Edith sam pročitao da je prilično bahata, umišljena i da traži da se odnose spram nje kao prema zvijezdi. Mislim da si takvim stavom samo odmaže, prošla su vremena Grete Garbo i Ave Gardner, a ruku na srce, ona snima 'samo' telenovele. Volim ju kao glumicu, daleko od toga, ali iznenadio sam se kad sam pročitao kako je indirektno Gaby Espino istjerala iz Meksika jer se ova nakon snimanja s njom, zaklela da više nikad ništa neće snimati za Televisu.

Da, ali recimo je ne znam niti jednu meksičku filmsku glumicu. Iako je jednom (čudo jedno) bio jedan meskički film kod nas. Mislim da je Sherylin glumila u njemu.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 13:31   #27
Pa dosta njih iz spaunica glumi i u filmovima. Barbara Mori, recimo. Ona više uopće ne glumi u sapunicama, samo filmovima. I Silvia Navarro je snimila par filmova.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 13:38   #28
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Da, ali recimo je ne znam niti jednu meksičku filmsku glumicu. Iako je jednom (čudo jedno) bio jedan meskički film kod nas. Mislim da je Sherylin glumila u njemu.
Ja ih znam dosta. Za Sherlyn ne znam, mislim da nije jer ona pretežito snima telenovele, možda Desnudos iz 2004. ali s Karyme Lozano.
ad®ian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 13:50   #29
da tema je već bila,ne znam gdje je nestala... ali evo,ponovit ću i na ovoj: svaka čast na temi!
u prolazu... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 20:38   #30
Nove zanimljivosti:

- Nakon 15 tisuća nastavaka završeno je emitiranje najduže sapunice na svijetu, američke serije "Guilding light", koja se prvi put počela emitirati na radiju davne 1937. godine. 1952. doživjela je premijeru na televiziji, a 2009. službeno je završilo njezino emitiranje.

- Daniela Castro bila je prinuđena da ide u školu za slijepe, kako bi što bolje savladala kretanje pomoću štapa i odigrala ulogu u telenoveli "Pasion".

- Leticia Calderon, koja je u telenoveli "Esmeralda" igrala lik slijepe devojke, toliko se zanijela i drzala oči širom otvorene, da je u nekoliko navrata dobila upalu očnog mišića, zbog čega je snimanje znalo biti prekidano i po nekoliko sedmica.

- Henry Soto je za vrijeme snimanja telenovele "Kassandra" mnogo vremena provodio u cirkusu, gdje su ga naučili da precizno barata noževima. Sve scene u kojima Randu "gađa" Kassandru, snimio je bez dublera i kako sam tvrdi, vjeruje da bi i dan danas znao to da radi sa podjednakom vještinom i preciznošću.

- Fernando Colunga i Luis Roberto Guzman isli su na sate mačevanja za potrebe snimanja telenovele "Alborada", kao i Christian Meier, kada je igrao Zorroa u istoimenoj telenoveli.

- Jedna od najuspješnijih telenovela svih vremena je brazilska "Robinja Isaura" (Escrava Isaura, Rede Globo) koja je prodana u 95 država svijeta.

- Eriki Buenfil, snimajući telenovelu "Marisol", svakodnevno su crtali ožiljak na obrazu, koji je uvijek morao da izgleda identično, tako da je šminkanje trajalo čak i satima.

- Gabriela Spanić je za ulogu Valentine u seriji "Osveta" isla na sate boksa, kako bi savladala sve udarce, a čak je i pojačala treninge u teretani da bi nabacila mišićnu masu.

- Adela Noriega je fanovima otkrila da je iša na satove manekenstva za snimanje telenovele "El Privilegio de Amar", a zbog uloge u telenoveli "Maria Bonita" morala je da poradi na svom (ne bas sjajnom) pjevačkom talentu pa je također uzela sate pjevanja, kako bi što bolje otpjevala naslovnu pjesmu telenovele, a i neke druge pjesme.

- Kika Edgar išla je na posebne vježbe dikcije i intonacije kako bi što bolje odigrala lik djevojke koja se pretvara da je muškarac u telenoveli "Contra viento y marea"

- Najteža scena u telenoveli "La Tormenta" za Nataliju Streingard bila je ona u kojoj joj po ramenu šta ogromna tarantula, buduci da glumica ima strah od pauka

-Za vrijeme emitiranja brazilske sapunice "Lazos de Familia" u kojoj glavni lik boluje od leukemije, munjevito su porasle donacije krvi, koštane srži i organa.

-Telenovela "Mañana es para siempre" jedna je od najpopularnijih u povijesti Univisiona, finale je gledalo 11 milijuna ljudi.

-- Za ulogu protagonistice u telenoveli "Sortilegio", audiciji su pristupile Marlene Favela, Ana Claudia Talancon, Iran Castillo i Anahi. Uloga Raquel bila je namijenjena za glumicu Yolandu Andrade, koja je zbog privatnih obveza odustala od nje. Za ulogu negativca Bruna spominjali su se Mauricio Islas i Rafael Amaya.

- Meksicka glumica Ana Martin postala je vrlo popularna 1988. godine po TV seriji "El Pecado de Oyuki" kao Geisha, ali nakon mjeseci nošenja teške azijske šminke lice joj je stradalo, pa je morala na zahvat kod estetskog kirurga.

- Prije nego sto je odlučio posvetiti se glumi, Juan Alfonso Baptista ( Oscar iz Osvete ljubavi) bio je golman venecuelanske reprezentacije.

-Americka serija "Whicked Wicked Games" remake je sapunice "Aunque me cueste la vida"

- Glavni krivac za svjetsku počast meksičkih sapunica TV mreža Televisa je 2007. obilježila 50 godina od plasiranja prve takve serije koja je u televizijskom eteru uzrokovala pravu malu revoluciju.

-O popularnosti sapunica svjedoči i podatak da Televisa svoje prozvode danas distribuira u 60 zemalja na pet kontinenata, a njihove su serije jednako popularne u Kini, Rusiji, Nigeriji i Uzbekistanu.

-Alfonsko Herrera majstor je brazilske vještine capoera.

- Telenovela "Gitanas" ( Ciganke) jedna je od najskupljih Telemundovih telenovela svih vremena.

- TOP 5 telenovela sa najvećim rejtingom u razdoblju od 1999-2009 su:

→ Destilando amor 30.61%
→ Amor real 29.39 %
→ La fea más bella 28.70 %
→ La madrastra 27.90 %
→ Mujeres engañadas 27.51%


Nove sapunice:

- Protagonisti nove sapunice “Odio amarte",(remakea popularne sapunice La mentira) su Silvia Navarro i Juan Soler.
Ostatak ekipe, između ostalih, čine : Victoria Ruffo, Rocío Banquells, Angelique Boyer, Sebastián Zurita, Aleida Núñez y Alejandro Ruiz.
Snimanje počinje u 4 mjesecu.

- “Que el cielo me explique” nova je telenovela RCTV-a. Glavni protagonisti ove sapunice su Marianela Gonzalez i Carlos Felipe Alvarez, a uz njih još glume Roxana Díaz, Juan Carlos Alarcón i Estefania Lopez.

- "Quiéreme Tonto" je nova telenovela juvenil TV Aztece, a u glavnim ulogama pojavljuju se Litzy, Yahir i kao negativka Andrea Escalona.
Sergio de Bustamante, Sergio Klainer, José Joel, Matías Novoa i Kenia Gascón čine ostatak ekipe. Valja istaknuti da je ova telenovela slobodna verzija "Ružne Betty".
marimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 22:54   #31
odlična tema samo tak nastavite
El Rey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 23:10   #32
Quote:
marimar kaže: Pogledaj post
Nove zanimljivosti:


-Za vrijeme emitiranja brazilske sapunice "Lazos de Familia" u kojoj glavni lik boluje od leukemije, munjevito su porasle donacije krvi, koštane srži i organa.
Ajme kako sam ja mrzila tu žensku da sam više nego išta željela da umre (Božemioprosti)
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 00:32   #33
Prije nego sto je odlučio posvetiti se glumi, Juan Alfonso Baptista ( Oscar iz Osvete ljubavi) bio je golman venecuelanske reprezentacije.
Nemate pojma koliko mi je drago zbog te njegove odluke. Ah, Oscar! Mislim da ga ženska populacija više cijeni.
Americka serija "Whicked Wicked Games" remake je sapunice "Aunque me cueste la vida".
Kako sam ja OBOŽAVALA tu seriju. Ako itko naleti igdje na netu na linkove za skinut nastavke, MOLIM VAS pošaljite mi na privat. Hvala unaprijed.
alfonsina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 07:29   #34
Slobodna verzija Ružne Betty i remake La Mentire Bez obzira što mi se ideja o Soleru i Navarro kao paru sviđa, prešli su sve granice sa tim novim i slobodnim verzijama.
ad®ian is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 12:00   #35
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Ajme kako sam ja mrzila tu žensku da sam više nego išta željela da umre (Božemioprosti)
+1.

Meni nije bio problem u liku koliko u glumici Carolini Dieckmann koju ne podnosim u niti jednoj noveli.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 13:46   #36
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
+1.

Meni nije bio problem u liku koliko u glumici Carolini Dieckmann koju ne podnosim u niti jednoj noveli.
A glumica mi je odvratna za popizditi
A i lik Camile sam mrzila zato što sam do zadnje epizode bila ubijeđena da će Edu i Elena biti skupa
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 15:14   #37
Inače, jedna zanimljivost. Brazilska "Caras & Bocas" je prva novela koja je u svom "main castu" imala majmuna Karol (Chico).

Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 15:52   #38
Quote:
marimar kaže: Pogledaj post

- Catherine Siachoque i Gabriela Spanić velike su neprijateljice u pravom životu. Još od sapunice La venganza traje njihovo neprijateljstvo kada je Gabriela optužila Catherine za širenje glasina o njezinom privatnom životu.
Nije istina...Javno su se pred kamerama pomirile
__________________
Ne, ja ne mogu
nosit’ svjetlo u tvoj mrak
sujeti tvojoj ne podilazim
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 16:16   #39
serija Rebelde je u pocetku trebala imati 100 epizoda i biti mini varijanta serije Rebelde Way ali popularnost je bila tolika da je na kraju imala 440 epizoda (oko 100 vise nego original)

Televisine glumice Maya Mishalska i Nailea Norvind tri puta su glumili zajedno u telenovelama ; Amor gitano,Mujer de madera i Cuidado con el angel.

Najuspjesnije telenovele se proizvode u Meksiku i Brazilu, gdje se emituju u najboljim terminima. U nesto manjem obimu telenovele se proizvode i u Argentini, Venecueli, Kolumbiji i Cileu.

Prema izvjestaju iz Brazila, zene koje zive u podrucjima na kojima se prima signal Globo TV-a (programa koji emituje sapunice), radjaju manje djece. Tokom dvije decenije, koliko je bilo potrebno da se istrazivanje provede, zakljuceno je kako se rodilo tri miliona Brazilaca manje, a cak 800 hiljada parova odlucilo se rastaviti.

U brazilskoj seriji Celebridade, glavna negativka Laura je bila popularnija od glavne junakinje Maria Clare. Glumica Claudia Abreu je dobila silne pohvale za svoj lik koji se smatra za jedan od najboljih negativaca u istoriji brazilskih serija, koji je kasnije posluzio za osnov drugim glumicama koju su glumile zloce. (Giovanna Antonelli kao Barbara u Da cor de pecado). Ovu seriju je takodje obelezila i cuvena svena tuce u toaletu.

Spanska serija Un paso adelante je rimejk americke serije Fame.

Ingrid Martz i Rafael Amaya su glumili u filmu Asi del principio lezbejku i homoseksualca te su oboje imali vruce scene sa svojim parovima.

Rafael Amaya, Julio Camejo i Karyme Lozano su glumili u filmu Desnudos u kojem se Rafael i Julio vide potpuno nagi.

Glumac Murilo Benicio je takodje glumio gaya u filmu Amores Possiveis.

Jedne od prvih glumica u svijetu telenovela uglavnom dolaze iz Meksika: Veronica Castro, Lucero, Lucia Mendez, Thalia, Adela Noriega i Victoria Ruffo.

Posto je u telenoveli "La usurpadora", Gabriela Spanic tumacila dva fizicki jako slicna lika, tacnije Paolu i Paulinu, u jednoj sceni tuce izmedju njih dvije, priskocila joj je u pomoc njena rodjena sestra blizanka Daniela odglumivsi Paolu, posto je bilo jako tesko da Gabriela izvede tu scenu sama.

Serija Amigas y rivales je bila jedna od najusepsnih serija Emilia Larrose da se snimila i brazilska verzija.

Mas sabe el diablo je jedna od najuspesnijih Telemundovih serioja koju je pratilo oko milion ljudi svake noci.

Maritza Rodriguez je retka glumica u serijama koja glumi i zloce i dobrice, iako priznaje da joj vise leze zli likovi.

Na kanalu Rede Globo utemeljila se sledeća šema prikazivanja telenovela: iz vremena kolonijalizma, robstva, vreme imigracije … po običaju malo romantizovano. 19:00 Savremene priče, ponekad sa humorističkom notom … urote, osveta i intrige. 20:00 Novela das Oito (Novela u osam) – u ovo vreme ide glavna telenovela, od koje se očekuje najbolja gledanost. Spektar tematika je širok i menja se od serije do serije. 21:00 Socijološki kritične teme kao abortus, hendikepiranost, korupcija, zloupotreba droge, kriminal, prostitucija, diskriminacije zbog polnog opredelenja, boje kože ili porekla.

Serija De Corpo e Alma, Glorije Perez je jedina koja se od svog emitovanja nikada vise nije reprizirala zbog smrti Glorijine cerke Daniele Perez, koja je ubijena na snimanju.

Vera Fischer je bila mis Brazila 1969 godine.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 16:24   #40
Quote:
friend kaže: Pogledaj post
Na kanalu Rede Globo utemeljila se sledeća šema prikazivanja telenovela: iz vremena kolonijalizma, robstva, vreme imigracije … po običaju malo romantizovano. 19:00 Savremene priče, ponekad sa humorističkom notom … urote, osveta i intrige. 20:00 Novela das Oito (Novela u osam) – u ovo vreme ide glavna telenovela, od koje se očekuje najbolja gledanost. Spektar tematika je širok i menja se od serije do serije. 21:00 Socijološki kritične teme kao abortus, hendikepiranost, korupcija, zloupotreba droge, kriminal, prostitucija, diskriminacije zbog polnog opredelenja, boje kože ili porekla.

Serija De Corpo e Alma, Glorije Perez je jedina koja se od svog emitovanja nikada vise nije reprizirala zbog smrti Glorijine cerke Daniele Perez, koja je ubijena na snimanju.

Vera Fischer je bila mis Brazila 1969 godine.
Jadna Gloria

A u vezi ove šeme to sve i dalje stoji, samo što se od 2008. godine u 18:00 emitiraju lagane telenovele smještene u današnje vrijeme, zadnja povijesna je bila "Ciranda de Pedra".
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:00.