Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2018., 17:56   #1261
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
I je i nije. Danas barem nije ženama problem, a ni muškarcima, uz malo truda, izbjeći loš dojam, barem prvi, koji je često eliminacijski. I to ne mora nužno biti neka investicija. Koliko god svi rogoborili, nikada nije bila dostupnija pristojna garderoba, nešto higijenskih i kozmetičkih stvarčica. Niko ne treba danas izgledati zapušten, a hrpa ljudi izgleda upravo tako. Ruku na srce, pogotovo kad prelome neku 35u ili 40u. Ko da izgube motivaciju. I onda se mantra
Ima njih i sa 25, ne bi vjerovala. I to ohohohoho!
Frozzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 18:16   #1262
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
I je i nije. Danas barem nije ženama problem, a ni muškarcima, uz malo truda, izbjeći loš dojam, barem prvi, koji je često eliminacijski. I to ne mora nužno biti neka investicija. Koliko god svi rogoborili, nikada nije bila dostupnija pristojna garderoba, nešto higijenskih i kozmetičkih stvarčica. Niko ne treba danas izgledati zapušten, a hrpa ljudi izgleda upravo tako. Ruku na srce, pogotovo kad prelome neku 35u ili 40u. Ko da izgube motivaciju. I onda se mantra
više volim osmijeh nego išta
johnny londo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 18:22   #1263
Štima, volim i ja, mucho, ali iza tog osmjeha bi ipak trebalo biti i nešto zanimljivo, što bi vrijedilo po malo otkrivati.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 18:23   #1264
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Štima, volim i ja, mucho, ali iza tog osmjeha bi ipak trebalo biti i nešto zanimljivo, što bi vrijedilo po malo otkrivati.
a sada pa ti tražiš savršenstvo ne mora značiti ako imaš zgodnog momka ili netko curu lijepu i zgodnu da ce bit dobra osooba...
johnny londo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 18:27   #1265
Quote:
johnny londo kaže: Pogledaj post
a sada pa ti tražiš savršenstvo ne mora značiti ako imaš zgodnog momka ili netko curu lijepu i zgodnu da ce bit dobra osooba...
Onda prvo tražiš dobru osobu.

Ne znam, kada mi je neko simpatičan, automatski mi je drag i zgodan. Mislim to i za muškarce i za žene.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 18:35   #1266
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Onda prvo tražiš dobru osobu.

Ne znam, kada mi je neko simpatičan, automatski mi je drag i zgodan. Mislim to i za muškarce i za žene.
i jasam se zeznuo dosta puta lijepe zgodne i onda kriva slika,,,mnoge glume u početku a i mnogi sad mislim i muškarci ženama a i obrnuto,teško je nekog upoznat 100 posto,,ali ne postoji ljubav na 1 pogled niti srodne duše a niti da ce s isto voljet uvijek ce netko nekog viševoljet
johnny londo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 08:45   #1267
Hmmm, i ja sam jedno vrijeme mislila da neko uvijek voli više. I zbog toga se loše osjećala, bilo da sam ja bila ta koja je voljela više, pa se osjećala nesigurna, bilo da sam bila voljena više, pa se osjećala kao prevarant.

Misilm da se u stvari radi o drugačijem pristup u afirmiranju sebe kao subjekta u vezi s nekim. Naime, ljudi koji prije svega vole sebe, ali na onaj miran, pozitivan, način te siti prilaze nekome tražeći zdravu nadgradnju, ispunjavaju svoje potreba bez ulaska u sukobe, bez drame, priznavajući drugome pravo da se posatvi i kao subjekt i kao objekt u recipročnom odnosu. Priznavajući slobodu, velikodušno, prijateljski, nalazeći i istinu i vrline. To je onaj susret sa autentičnim sobom, kada nadilaziš svoj strah, nalaziš istinu i miran si sa tim spoznajama.

Tada ne voliš manje, nego voliš drugačije jer voliš i sebe, do te mjere da si ne dozvoliš ispunjavanje sebe svodeći onog drugog u ropstvo, utvarajući si da si esencijalno potreban. Gospodar si sudbine kada nisi esencijalan, nego izbor. Nekoga.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 10:23   #1268
Quote:
johnny londo kaže: Pogledaj post
i jasam se zeznuo dosta puta lijepe zgodne i onda kriva slika,,,mnoge glume u početku a i mnogi sad mislim i muškarci ženama a i obrnuto,teško je nekog upoznat 100 posto,,ali ne postoji ljubav na 1 pogled niti srodne duše a niti da ce s isto voljet uvijek ce netko nekog viševoljet
Naravno, zato je veza jedan veliki rizik u kojoj se jako emotivno izlažemo. Mnoge osobe sklone manipulaciji to vješto koriste za vlastite ciljeve, mnogim ljudima su drugi ljudi naprosto igračke..

A ovo što Memekica govori je prazna priča.. u teoriji to jest tako a u praksi je jako jako malen broj ljudi koji vole sebe na način koji nije narcisoidan i koje su razumski i emocionalno dovoljno izbalansirane da nemaju strahova i imaju jasnu viziju što žele. Glavnina je jako sjebanih ljudi koji se nastoje osigurati šprancu sretnog života a da ni sami pojma nemaju što žele, koliko to košta i kako to ostvariti.. Zato se i veze raspadaju, ljude na početku drži emocionalna kohezija (zaljubljenost) i nakon godinu*dvije servira im se život i svi problemi koje nosimo sa sobom (ograničenja, strahovi, patnje, predrasude, slabosti..)
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 10:31   #1269
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Hmmm, i ja sam jedno vrijeme mislila da neko uvijek voli više. I zbog toga se loše osjećala, bilo da sam ja bila ta koja je voljela više, pa se osjećala nesigurna, bilo da sam bila voljena više, pa se osjećala kao prevarant.

Misilm da se u stvari radi o drugačijem pristup u afirmiranju sebe kao subjekta u vezi s nekim. Naime, ljudi koji prije svega vole sebe, ali na onaj miran, pozitivan, način te siti prilaze nekome tražeći zdravu nadgradnju, ispunjavaju svoje potreba bez ulaska u sukobe, bez drame, priznavajući drugome pravo da se posatvi i kao subjekt i kao objekt u recipročnom odnosu. Priznavajući slobodu, velikodušno, prijateljski, nalazeći i istinu i vrline. To je onaj susret sa autentičnim sobom, kada nadilaziš svoj strah, nalaziš istinu i miran si sa tim spoznajama.

Tada ne voliš manje, nego voliš drugačije jer voliš i sebe, do te mjere da si ne dozvoliš ispunjavanje sebe svodeći onog drugog u ropstvo, utvarajući si da si esencijalno potreban. Gospodar si sudbine kada nisi esencijalan, nego izbor. Nekoga.
ma u početku ljubav bude nešto super onda poslije se razočaramo i onda tuga mržnja itd...teško je nać pravu osobu
johnny londo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 10:59   #1270
Quote:
johnny londo kaže: Pogledaj post
ma u početku ljubav bude nešto super onda poslije se razočaramo i onda tuga mržnja itd...teško je nać pravu osobu
Ma trebaš nać pravog sebe to je puno teži posao nego se čini. I jedino na taj način nećeš tako očajnički trebati nekoga u koga ćeš projicirati svoje nade i bojazni, ko će biti supstrat svih tvojih projekata. U takvoj postavi stvari je previše mitova i fiksacija na drugu osobu. I naravno da je priča grozomorno klimava, a uspjeh eventualno slučajan.

Evo ti Radikala U tri godine i iscjeliteljica je postala vještica, lovac lovina, istina laž, sve što je želio imati je otišlu u krasni zajedno sa mitom da ti partner treba biti i izvor života i sluga i idol i bogtepita kaj sve ne. Ej, ničije kvalifikacije ne odgovaraju opisu tog radnog mjesta
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 11:04   #1271
Nakon 30e sve ide prema 40toj.Garant.
Bernd is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 11:24   #1272
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ma trebaš nać pravog sebe to je puno teži posao nego se čini. I jedino na taj način nećeš tako očajnički trebati nekoga u koga ćeš projicirati svoje nade i bojazni, ko će biti supstrat svih tvojih projekata. U takvoj postavi stvari je previše mitova i fiksacija na drugu osobu. I naravno da je priča grozomorno klimava, a uspjeh eventualno slučajan.

Evo ti Radikala U tri godine i iscjeliteljica je postala vještica, lovac lovina, istina laž, sve što je želio imati je otišlu u krasni zajedno sa mitom da ti partner treba biti i izvor života i sluga i idol i bogtepita kaj sve ne. Ej, ničije kvalifikacije ne odgovaraju opisu tog radnog mjesta
Ne drži ti to vodu, kao što sam rekao većina ljudi to nije u stanju.. i sama kažeš da je to vraški posao.. a i kad misliš da si učinio posao onda dolaziš do vlastitih ograničenja..i tu lupaš glavom o zid.. I zapravo je tu partnerica ponajmanje kriva, veza je kompleksan odnos dvoje ljudi gdje se vizije, osobni strahovi i emocije prelijevaju iz osobe u osobu...
Radical je sebe ostvario, imam zdravo dijete kuc kuc kuc, dva posla, financijski sam zbrinut, imam zdravlje i veliko iskustvo iza sebe ono zaista nesebične ljubavi i ono praktičnog života koje pokazuja da ljubav bez obzira kako velika bila nije ništa drugo osim naših projekcija, vizija i osjećaja a sve se to vrmenom jako mnogo mijenja, nastaje i kopni... naročito u vrijeme velikih osobnih izazova, previranja u obitelji, poslovnom planu, ili ono kad ti iznenada umre otac i sl...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 11:29   #1273
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ma trebaš nać pravog sebe to je puno teži posao nego se čini. I jedino na taj način nećeš tako očajnički trebati nekoga u koga ćeš projicirati svoje nade i bojazni, ko će biti supstrat svih tvojih projekata. U takvoj postavi stvari je previše mitova i fiksacija na drugu osobu. I naravno da je priča grozomorno klimava, a uspjeh eventualno slučajan.

Evo ti Radikala U tri godine i iscjeliteljica je postala vještica, lovac lovina, istina laž, sve što je želio imati je otišlu u krasni zajedno sa mitom da ti partner treba biti i izvor života i sluga i idol i bogtepita kaj sve ne. Ej, ničije kvalifikacije ne odgovaraju opisu tog radnog mjesta
ej mamekica ma srodneduše i ne postoje vidip dase svi rastavljaju hahaha:klap:
johnny londo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 11:37   #1274
Quote:
johnny londo kaže: Pogledaj post
ej mamekica ma srodneduše i ne postoje vidip dase svi rastavljaju hahaha:klap:
Postoje naravno..
U filmovima..
I na godinu do dvije...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 11:54   #1275
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Postoje naravno..
U filmovima..
I na godinu do dvije...
holywoodske glumice npr
johnny londo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 12:03   #1276
Ne kužim zašto bi za ispravnost ičega trebala biti važna većina. Statističi je bitna i nšta više
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 17:07   #1277
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ma trebaš nać pravog sebe to je puno teži posao nego se čini. I jedino na taj način nećeš tako očajnički trebati nekoga u koga ćeš projicirati svoje nade i bojazni, ko će biti supstrat svih tvojih projekata. U takvoj postavi stvari je previše mitova i fiksacija na drugu osobu. I naravno da je priča grozomorno klimava, a uspjeh eventualno slučajan.
naci pravog sebe tek je pocetak
treba se s pravim sobom (ili som) sresti svako jutro, reci si - e di si ti meni budaletino, danas si mi bas nesto zakurac, al ajmo nesto napraviti pa kako god

mnogima je od toga slabo, pa jure konzumirati nesto - tv, web, drugu osobu, pivu, votevr - da si popune prazninu u glavi
u tome ih podrzava i drustvo i okolina

i sad ti budi sa sobom
i da hoces, nemas kad, a bome ni zasto
Miki-Liki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 00:58   #1278
Quote:
Miki-Liki kaže: Pogledaj post
naci pravog sebe tek je pocetak
treba se s pravim sobom (ili som) sresti svako jutro, reci si - e di si ti meni budaletino, danas si mi bas nesto zakurac, al ajmo nesto napraviti pa kako god

mnogima je od toga slabo, pa jure konzumirati nesto - tv, web, drugu osobu, pivu, votevr - da si popune prazninu u glavi
u tome ih podrzava i drustvo i okolina

i sad ti budi sa sobom
i da hoces, nemas kad, a bome ni zasto
Jako je tesko sebe mjenjati. Cak i kad skuzis sto radit krivo, kao da auutomatski to radim. Osjecam se zaglavljeno u losim navikama.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 14:57   #1279
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Jako je tesko sebe mjenjati. Cak i kad skuzis sto radit krivo, kao da auutomatski to radim. Osjecam se zaglavljeno u losim navikama.
ne mijenjas sebe tako da se uhvatis u kostac s nekim imaginarnim sobom (ili som) i hrvas se dok se netko od vas dva ne onesvijesti

krenes malo po malo, najbolje krenuti od najmanjeg, od neke blesave nepotrebne navike, pa te taj uspjeh malo ohrabri i ojaca, pa onda neki malo veci zalogaj, i dok velis 'keks' - ali u geoloskom racunanju vremena - eto tebe nove, drugacije i vesele

isplati se, barem za ovu inkarnaciju....
Miki-Liki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 10:57   #1280
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ma trebaš nać pravog sebe to je puno teži posao nego se čini. I jedino na taj način nećeš tako očajnički trebati nekoga u koga ćeš projicirati svoje nade i bojazni, ko će biti supstrat svih tvojih projekata. U takvoj postavi stvari je previše mitova i fiksacija na drugu osobu. I naravno da je priča grozomorno klimava, a uspjeh eventualno slučajan.

Evo ti Radikala U tri godine i iscjeliteljica je postala vještica, lovac lovina, istina laž, sve što je želio imati je otišlu u krasni zajedno sa mitom da ti partner treba biti i izvor života i sluga i idol i bogtepita kaj sve ne. Ej, ničije kvalifikacije ne odgovaraju opisu tog radnog mjesta
Jako mi ovo zvuci na E. Tollea i njegove stavove, posto ga trenutno citam.

Ja se slazem sa gore napisanim. Mislim, koja je fora traziti nedostatak sebe u drugima, nebtino dali u curi, decku, prijatelju, zivotinji....mislim, pronadi prvo sebe, zaljubi se u sebe i onda to podijeli sa drugom osobom....tako nekako, ne zelim filozofirat jer nisam toliko strucan
Player11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.