Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2023., 12:44   #3901
Hvala ti.
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2024., 18:08   #3902
ja sam dobio famosan 20mg, ali ne zbog zelucanih tegoba vec zbog mogucnosti uklanjanja kalcifikata u ramenima.

kao postoje neka istrazivanja da mu je to kao usputno djelovanje.

zanima me, jel netko koristio za tako nesto i je li pomoglo?
__________________
kaeovo
Veliki decki imaju 18
Hesoyam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2024., 15:48   #3903
Postovanje i pozdrav svima.
Evo da se javim i na ovu temu, mozda nadjem utjehu.

Naime, prije nekih godinu dana sam poceo svakodnevno da osjecam tajikardiju nakon rucka (inace ne doruckujem nikad pa mi je to prvi obrok u danu).
Nedugo zatim uz te tahikardije se poceo javljati i povisen krvni pritisak zavisno od hrane koju sam jeo.
Javio se kardiologu, srce strukturni zdravo na UZ, hormoni stitne ok, kortizol itd.
Na holteru uhvaceno 360 VES i 770 SVES.
Nista opasno, terapija po potrebi.
Medjutim, poslednjih dana se stanje pocelo pogorsavati, citav dan sve u redu puls 68-72 nakon jela odmah krece haos bilo da pojedem malo ili nesto vise.
Odmah krecu ekstrasistole, puls skace na 120 pakao od zivota.Kardiolog kaze da je moguce zeludac u pitanju, ali ipak da me ne maltretira sa gastroskopijom poslao me kod aritmologa.
Molim vas ako mi neko moze odgovoriti da li je imao slicne simptome i sta vise da radim po tom pitanju??
DiMarzio77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2024., 11:54   #3904
Quote:
DiMarzio77 kaže: Pogledaj post
Postovanje i pozdrav svima.
Evo da se javim i na ovu temu, mozda nadjem utjehu.

Naime, prije nekih godinu dana sam poceo svakodnevno da osjecam tajikardiju nakon rucka (inace ne doruckujem nikad pa mi je to prvi obrok u danu)...
Bok.

Na znam koliko te mogu utješiti ali probati ću ti dati neka osobna iskustva.
Napominjem, nisam doktor i osobnom iskustvu/mišljenju.
Prvo, super je što si napravio sve ove kardiološke pretrage jer je uvijek bitno kod takvih poteškoća isključiti da nije nešto u redu sa srcem. I koliko ja mogu vidjeti, tebi je srce zdravo.
Što se tiče drugog dijela ovog tvoj posta, odnosno gastro problema, tu imam više iskustva i svakako je moguće da ti sve ove kardiološke probleme izaziva želudac. Naime, i sam imam dosta velike probleme sa želucem (GERB, gastritis...i još hrpu toga) i povremeno imam sličnih problema kao ti. Također sam, za svaki slučaj, napravio određene kardiološke pretrage i sve se pokazalo OK. Makar sam ja i prije nego me doktorice opće prakse poslala na te pretrage znao da je u želucu problem.
Neki savjet koji ti mogu dati iz osobnog iskustva je da se probaš ne prejedati, probati pratiti na koju hranu ti se pojavljuju problemi (neovisno je li ti želudac pun ili poluprazan).
Možda je rješenje tvojih problema (ili barem smanjenje) kod gastroenterologa. To ne znači da moraš ići na gastroskopiju, niti da moraš raditi ikakvu drugu invazivnu pretragu. Možda da odeš na pregled, jer ti gastroenterolog može prepisati neke lijekove (obično inhibitore protonske pumpe - IPP) pa da vidiš kako ćeš se osjećaš.
Na gastroskopiji ionako ne možeš vidjeti uzrokuje li ti želudac te probleme. Možeš samo vidjeti neke bolesti želuca i gastrosustava...npr. gastritis, GERB ili nešto treće...
kex_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2024., 09:51   #3905
Quote:
kex_3 kaže: Pogledaj post
Bok.

Na znam koliko te mogu utješiti ali probati ću ti dati neka osobna iskustva.
Napominjem, nisam doktor i osobnom iskustvu/mišljenju.
Prvo, super je što si napravio sve ove kardiološke pretrage jer je uvijek bitno kod takvih poteškoća isključiti da nije nešto u redu sa srcem. I koliko ja mogu vidjeti, tebi je srce zdravo.
Što se tiče drugog dijela ovog tvoj posta, odnosno gastro problema, tu imam više iskustva i svakako je moguće da ti sve ove kardiološke probleme izaziva želudac. Naime, i sam imam dosta velike probleme sa želucem (GERB, gastritis...i još hrpu toga) i povremeno imam sličnih problema kao ti. Također sam, za svaki slučaj, napravio određene kardiološke pretrage i sve se pokazalo OK. Makar sam ja i prije nego me doktorice opće prakse poslala na te pretrage znao da je u želucu problem.
Neki savjet koji ti mogu dati iz osobnog iskustva je da se probaš ne prejedati, probati pratiti na koju hranu ti se pojavljuju problemi (neovisno je li ti želudac pun ili poluprazan).
Možda je rješenje tvojih problema (ili barem smanjenje) kod gastroenterologa. To ne znači da moraš ići na gastroskopiju, niti da moraš raditi ikakvu drugu invazivnu pretragu. Možda da odeš na pregled, jer ti gastroenterolog može prepisati neke lijekove (obično inhibitore protonske pumpe - IPP) pa da vidiš kako ćeš se osjećaš.
Na gastroskopiji ionako ne možeš vidjeti uzrokuje li ti želudac te probleme. Možeš samo vidjeti neke bolesti želuca i gastrosustava...npr. gastritis, GERB ili nešto treće...
Hvala puno, dovoljna mi je utjeha to sto znam da to izaziva slicne simptome, jos jedan korak blize ka dijagnozi na koju licno ja odavno sumnjam, a i moj kardiolog.Pomenuo je gastroskopiju u cilju utvrdjivanja unutrasnjeg stanja zeluca, on je misljenja da postoji neka hernija, eventualno da zeludac vrsi pritisak na srce, dijafragmu, vagus nerv.Uglavnom odmah mi je bilo lakse kad mi je rekao da takve simptome u velikom broju slucajeva daje neki “komsijski” organ pod uslovom da je srce strukturno zdravo.Poci cu kod gastroenterologa, ali svakako i kod aritmologa cisto iz predostroznosti da saslusam i njegovo misljenje.
Hvala ti puno!
DiMarzio77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2024., 11:42   #3906
Quote:
DiMarzio77 kaže: Pogledaj post
Hvala puno, dovoljna mi je utjeha to sto znam da to izaziva slicne simptome, jos jedan korak blize ka dijagnozi na koju licno ja odavno sumnjam, a i moj kardiolog.Pomenuo je gastroskopiju u cilju utvrdjivanja unutrasnjeg stanja zeluca, on je misljenja da postoji neka hernija, eventualno da zeludac vrsi pritisak na srce, dijafragmu, vagus nerv.Uglavnom odmah mi je bilo lakse kad mi je rekao da takve simptome u velikom broju slucajeva daje neki “komsijski” organ pod uslovom da je srce strukturno zdravo.Poci cu kod gastroenterologa, ali svakako i kod aritmologa cisto iz predostroznosti da saslusam i njegovo misljenje.
Hvala ti puno!
Nema na čemu...
Naravno, ukoliko postoji hernija, mogućnost svih ovih tegoba je još i viša.
Samo da napomenem, ponekad se ni hernija ne mora primijetiti na gastroskopiji (pogotovo ako nije veća i ako je klizajuća, što je u većini slučajeva). Naravno ako je potrebna gastroskopija, nema se šta, mora se napraviti... Neugodna pretraga ali preživjeti ćeš.
Mislim da ti je kardiolog dobro detektirao stanje...jako dobro.
Kažem, ovo sve ti govorim iz nekakvog osobnog iskustva, nisam doktor.
Nadam se da ćeš biti bolje, da će ti se to malo smiriti.
kex_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2024., 13:44   #3907
Bok,

samo da podjelim svoje iskustvo. Prije nekih godinu dana poslije obroka pocelo mi se javljati plitko disanje ali u dijafragmi, stomak bi mi se istovremeno napuhao ko u zabe makar pojela neku sitnicu te bi mi se srce znalo uzlupati plus ostra probadanja u prsima lijevo. Inace to plitko disanje je tjednima trajalo, nisam mogla doci do zraka.

Doktor me poslao na kardiolosku i pulmolosku obradu koje su bile u redu te gastroenterolosku te sam radila gastroskopiju i dijagnoza je bila gastritis. Dobila sam controloc tablete koje sam pila 4 mjeseca te su problemi lagano nestajali. Dobro, naisli su drugi problemi al imala san jos par epizoda s plitkim disanjem, napuhanim drobom i lupanjem srca nakon sta bi pojela nesto jako masno. Jos uvijek mi nitko nije objasnio uzrocno posljedicnu vezu tih svih simptoma osim sto mi je fizioterapeut rekao da mi je dihafragma jako zgrcena od sresa i krivog polozaja sjedenja te me pitao imam li problema s disanjem i
zeludcem jer zgrcena dijafragma izaziva takve simptome.
annie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 09:33   #3908
Pozdrav svima.

Ima li netko od gerbaša da je napravio nekakav operativni zahtvat (Nissen, TIF, Linx...) kako bi riješio/ublažio probleme s GERB-om?
kex_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 13:36   #3909
Quote:
DiMarzio77 kaže: Pogledaj post
Postovanje i pozdrav svima.
Evo da se javim i na ovu temu, mozda nadjem utjehu.

Naime, prije nekih godinu dana sam poceo svakodnevno da osjecam tajikardiju nakon rucka (inace ne doruckujem nikad pa mi je to prvi obrok u danu).
Nedugo zatim uz te tahikardije se poceo javljati i povisen krvni pritisak zavisno od hrane koju sam jeo.
Javio se kardiologu, srce strukturni zdravo na UZ, hormoni stitne ok, kortizol itd.
Na holteru uhvaceno 360 VES i 770 SVES.
Nista opasno, terapija po potrebi.
Medjutim, poslednjih dana se stanje pocelo pogorsavati, citav dan sve u redu puls 68-72 nakon jela odmah krece haos bilo da pojedem malo ili nesto vise.
Odmah krecu ekstrasistole, puls skace na 120 pakao od zivota.Kardiolog kaze da je moguce zeludac u pitanju, ali ipak da me ne maltretira sa gastroskopijom poslao me kod aritmologa.
Molim vas ako mi neko moze odgovoriti da li je imao slicne simptome i sta vise da radim po tom pitanju??
Kak sjediš dok jedeš? Je li ti kralježnica u redu? Držiš li se pogrbljeno? Zbog nečega ti je živac koji to sve spaja napet ili upaljen, iziritiran. Može biti i nakon teže viroze, neke alergije - meni bude zlo, dobijem tahikardiju, ne mogu disati od raznih mirisa u prostoriji - osvježivači prostora, ako sušim veš a nemam otvoren prozor itd. Čak i od svježe oprane posteljine, iako ne stavljam omekšivač iz tih razloga.

Moraš sam naći razlog, to ti ne može liječnik. Ne bi se trebao bojati, to je, a automatski kreće panika kad krene aritmija.

Želudac ti diže ošit, koji aktivira srce. Malo pazi kak jedeš i kaj jedeš. Imaš seriju videa koje je napravi ovaj liječnik, odlični su da upoznaš svoje stanje.

https://www.youtube.com/watch?v=zt4Cw-VKIlY
HeddaHedviga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.