Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2011., 11:30   #3101
jesi gledao na tripadvisoru?
Ja ne stignem jer nešto radim, ali kad stignem provjerim.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Old 13.02.2011., 11:34   #3102
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
jesi gledao na tripadvisoru?
Ja ne stignem jer nešto radim, ali kad stignem provjerim.
Nema ni jednog horor-opisa tipa "grozna rupetina, zaobići pod svaku cijenu", a nema niti jednog sumnjivog glorificiranja. Sve su ocjene negdje oko sredine skale, većina kaže da je dobro s obzirom na cijenu i da je odlična lokacija.

Zvuči više nego prihvatljivo.
nvnk is offline  
Old 13.02.2011., 11:57   #3103
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
jesi gledao na tripadvisoru?
Ja ne stignem jer nešto radim, ali kad stignem provjerim.
evo link
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Rev...de_France.html

kao što kaže nvnk nije loše
sandra555 is offline  
Old 13.02.2011., 12:05   #3104
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Izvanredna kombinacija cijene i lokacije!!

Ako su cijene koje reklamiraju na stranici stvarne, na toj lokaciji me kvaliteta soba uopće ne zanima!

Sad sam samo u nedoumici jal' da otkažem svoju rezervaciju za Cosmo's jel sam već napravio puno planova za onu lokaciju.
Cijene koje se reklamiraju su stvarne, pošto ja osobno idem sa mm i 2 djece dobili smo 4-krevetnu sobu za 70 eur a toliko i piše u njihovoj ponudi. Extra plaćaš samo doručak 4eur/osobi ako želiš nije obavezno. Odmah do hotela je supermarket,tržnica i metro.
Ova moja Parižanka mi je preporučila taj hotel jer joj je prijateljica odsjela u tom hotelu i bila je oduševljena,imaš opcije sa kupaonom u sobi i bez onda je još jeftinije( kupaonu dijeliš sa ostalim sobama ).
Ako koga zanima točna ruta od aerodroma do hotela napisat ću

Zadnje uređivanje adelaide : 13.02.2011. at 12:12.
adelaide is offline  
Old 13.02.2011., 12:48   #3105
Dvoumim se između ova dva hotela

http://www.123france.co.uk/en/9/kyri..._140301270_en/ u kolvozu 4 noci 240 eura

ili

http://www.ibishotel.com/gb/hotel-55...me/index.shtml u kolovozu 4 noci 220 eura

I sta mislite o lokaciji ?
mbeginner is offline  
Old 13.02.2011., 13:01   #3106
Quote:
adelaide kaže: Pogledaj post
Ja putujem u Pariz na 4 dana, a kako znam jednu Parižanku pomogla mi je naći smještaj u centru Pariza za zaista smiješnu cijenu pa bih željela podijeliti sa vama ako koga zanima evo link : http://www.palace-hotel.fr/en.hotel....tm?language=en
Kako napraviti rezervaciju sobe?
Vidim da imaju samo telefon i e-mail.
Malo mi je glupo da im se osobno javiš bez plaćanja i onda ne dođeš.

@ NVNK koju sobu u tom hotelu gledaš?

Gey apartman je na 7 dana 100 eura jeftiniji, ali me udaljenost malo odbija.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...

Zadnje uređivanje Toma Sawyer : 13.02.2011. at 13:07.
Toma Sawyer is offline  
Old 13.02.2011., 13:29   #3107
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
a ništa onda ću bukirati taj stan.
Hvala.
Samo gdje mu je lokacija točno u odnosu na centar?
Koja je to zona?

Jel vi to mene ono.... ?
O vlasnicima: We are a gay couple living there since 2000. A nice appartment of 85 m2 overlooking a park!!!

Ovo je bio čisto primjer da vidiš omjer cijena i da možeš i znatno bolje proći od hostela. Hm link na stan koji sam dala je neki mladi par, ne znam na koga si ti naletio ali ovo je vjerojatno uobičajena stranica za oglašavanje slobodnog prostora od strane vlasnika bez agencije i provizije koja ipak povisuje troškove.
Ima takva i npr. str:
www.vrbo.com
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 13.02.2011., 13:42   #3108
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Ja ne bih. To je na samom rubu (tj. skoro na samom Peripheriqueu), u stvarnoj blizini .... Ničeg. (Da, metroom je sve "blizu", ali metroom to uistinu i jest s bilo kojeg dijela unutar Peripheriquea.)
Poanta nije bila u dohvatljivosti već u uređenju - cijena karte za metro jest ista ali nasuprot predloženim hostelima ovaj hotel znatno bolje izgleda. Žene padaju na uređenje - nije moj već uvriježeni postulat.


Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Ovo uopće nije "podno Sacre Cour", a lokacija jest boja od prethodne, no odlična je samo ako koga zanimaju "sadržaji" oko Pigallea.

Istina je u oko promatrača stoga definicija podno ima subjektivni karakter. Naglašavam da je tražio romantičan ugođaj, doduše ne Pigalle ali Sacre Coure i Montmarte ljudi vole tako titulirati. Ja tu ne mogu ništa - meni je Pariz lokacija gdje tražim omjer uloženog i dobivenog bez obzira gdje sam a da je to unutar Prstena jer smatram da sam odmah svugdje sa metroom.


Treća zona, izvan Peripheriquea, daleko od centra, samo RER, bez metroa. Odlično samo za razgledavanje La Defencea i ničeg drugog.

Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Obično i jest tako: Ako je čisto, uredno i jeftino - daleko je od centra. Što je bliže centru, grđe je i/ili skuplje.
Ako je poanta u tome da izađe iz hotela u 19. st. Pariza onda se može koncentrirati tek na par lokacija u gradu. Pada u vodu i prostor oko Republiquea jer niti tamo baš nije - romantično, samo je praktično.
Iz svih navedenih linkova iščitavam da ga zanima i - ekonomičnost.

Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
S obzirom na brzinu prijevoza u Parizu, malo pretjeruješ - kako je svugdje moguće doći u vrlo pristojnom omjeru vremena onda je nepotrebno iznositi floskule da sa tom lokacijom može samo La Defense istraživati. U suprotnom, onda oni smješteni oko Republiquea nikad ne bi stigli do La Defensea jer im to - eto, nije pod nosom.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 13.02.2011., 13:49   #3109
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Kako napraviti rezervaciju sobe?
Vidim da imaju samo telefon i e-mail.
Malo mi je glupo da im se osobno javiš bez plaćanja i onda ne dođeš.

@ NVNK koju sobu u tom hotelu gledaš?

Vjerojatno kao i za Qosmo.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 13.02.2011., 13:55   #3110
Quote:
mbeginner kaže: Pogledaj post
Dvoumim se između ova dva hotela

http://www.123france.co.uk/en/9/kyri..._140301270_en/ u kolvozu 4 noci 240 eura

ili

http://www.ibishotel.com/gb/hotel-55...me/index.shtml u kolovozu 4 noci 220 eura

I sta mislite o lokaciji ?

Bila sam na toj lokaciji i to u Le Manufacture hotelu - dobra lokacija za razgledavanje donje obale Seine, prijevoz nije bio problem. Vidjela sam i simpa tržnice u blizini sa svim sadržajima.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 13.02.2011., 14:30   #3111
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Vjerojatno kao i za Qosmo.
a Qosmo je?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Old 13.02.2011., 19:07   #3112
sandra555 sorry ako kasnim na odgovorima, ali bila sam u Rimu pa tek danas pročitala zaostatke
Mi smo izgleda imali jako lošu sreću čekanja u redu za check-in od 6:55 do 8:20 jer su na šaltere od easyjeta stavili check-in za 6 gradova, sve se čekalo u jednom redu, a masa ljudi...nikad mi se to nije dogodilo ni u jednom gradu. Da je bio poseban red samo za Zagreb, trajalo bi maximum pola sata, a ovako katastrofa.
Vidim da si isto kao i mi tražila hotele za pušače...negdje sam već napisala da ako netko traži hotel sa sobama za pušače da sam našla 2 koja imaju dosta dobre recenzije na booking.com i tripadvisor.com.
Elysa-Luxembourg (6, Rue Gay Lussac), 05. arr. Panthéon- Notre Dame (3 noćenja za 2 osobe 337€) i
Le Clos Medicis (56, Rue Monsieur Le Prince), 06. arr. Saint Germain - Luxembourg (3 noćenja za 2 osobe 418€).
Mi smo bili u ovom prvom, lokacija je super, sobe su ok, jedina zamjerka je što mi je već prvi dan nestala nova krema za lice (svo zlo u tome), ali otada smo putovnicu i svu lovu nosili sa sobom.
Malo sam bacila pogled na taj hotel koji ste rezervirali, čini mi se ok, vidim da je u istoj ulici gdje smo i mi bili, ali vidim i da na booking.com piše da je zabranjeno pušenje u svim javnim i privatnim prostorima. Ne znam da li se to odnosi i na balkon?! Valjda ne. Ajde ako netko zna neka napiše jer me baš zanima za ubuduće kad rezerviram hotele za pušače
bleu is offline  
Old 13.02.2011., 19:47   #3113
[QUOTE=Toma Sawyer;31722109]Kako napraviti rezervaciju sobe?
Vidim da imaju samo telefon i e-mail.
Malo mi je glupo da im se osobno javiš bez plaćanja i onda ne dođeš.

Meni je otišla prijateljica i položila deposit ček na 70 eura, ja idem sada 18.2. i vraćam se 21.2. pa ih mogu pitati točno koje su opcije rezerviranja pa vam javim
adelaide is offline  
Old 13.02.2011., 20:01   #3114
Hvala, cijenio bi tvoj trud.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Old 13.02.2011., 20:03   #3115
http://www.palace-hotel.fr/en.hotel....tm?language=en

Kako doći do ovog hotela :

1) Ako idete easy jetom do aerodroma Charles de Gaulle

2) Terminal 1 ili 2 imaju stajalište za Roissy bus koji vozi direkt do Opera stanice(metro) , karta košta 8,90 eura/po osobi u jednom smjeru(nap.na busu piše airport-Opera) http://www.parisescapes.com/paris_cdg_to_paris_bus.html

3) Preko puta stanice roissy-i busa ( Opera station ) je metro, tamo morate ići na liniju broj 8 smjer Creteil-Prefecture do Strasbourg-Saint-Denis ( otp.10 min.vožnje )

4) nakon toga ima 5 min. hodanja :
- nastaviti desno u Boulevard de Sebastopol 0.05km
- pa desno u ul Boulevard Saint-Denis 0.14km
- pa lijevo u ul. Rue Rene Boulanger 0.08km
- pa lijevo u ul Rue Bouchardon 0.19km i tu je hotel !!!!

Evo nadam se da sam pomogla.
adelaide is offline  
Old 13.02.2011., 20:09   #3116
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Hvala, cijenio bi tvoj trud.

Ma nema problema,javim se po dolasku sa svim informacijama. Neznam da li ste čuli za motel forumla 1 neznam da li ima koji blizu centra ali oni imaju noćenja po 20-tak eura, s tim da nemaju kupaonice unutar sobe nego se dijeli da drugim sobama u hodniku. Nemaju standarne recepcije nego platiš karticom i uđeš, rezervira se netom.

Evo link : http://www.hotelformule1.com/gb/home...or=SEC-41-GOO-[ppc-for-mar-goo-eu-en-bro-sear-bp-cen]-[for]-S-[{keyword}]&xtdt=21627069
adelaide is offline  
Old 13.02.2011., 20:16   #3117
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
@ NVNK koju sobu u tom hotelu gledaš?
Twin s tušem i WC-om po 45€.

I nije Qosmo nego je Cosmo's - hotel u kojem sam napravio rezervaciju samo mailom, bez ikakve obveze s moje strane. Ove pak iz Palacea ako kontaktiraš, oni ti također mogu ne tražiti ništa, a mogu te i tražiti broj kartice kao "garanciju", vidjet ćeš već.
nvnk is offline  
Old 13.02.2011., 20:32   #3118
Hej, pa evo da se i ja javim nakon pročitanih skoro pa svih stranica foruma. Ja putujem Easy Jetom u 5.mj i rezervirala sam smještaj u 10.arr (negdje je netko napisao da je to nesiguran kvart). Uglavnom, vidim da samo ja i rijetki drugi pune gaće i prave frku u glavi. Naime...idem sa prijateljicom i mislim da je Pariz dosta opasan grad za solo putovanje dviju mladih djevojaka (ispravite me ako sam u krivu). Isto tako je netko negdje napisao da su ga svako malo zaustavljali neki crnci koji su prodavali svašta, pleli pletenice i te fore ala unesem ti se u facu, a drugi te pljačka. Plus sam čula da u grupama ulijeću u metroe preskaćući ogradice za cvikanje karata, što izgleda dosta zastrašujuće. Idem na 5 dana, hotel mi je blizu Gare du Nord stanice, jer mi se neda puno zafrkavati i presjedati da odem i dođem do CDG. Nadalje...mislim kupiti museum pass za 4dana i Paris Visite za 5 dana, zona 1-6, jer mislim ići i do Versailles-a, a i neda mi se gnjaviti sa tim kartama i često vaditi lovu da ih kupim, pa ću to sve pokupovati na CDG.
Ah da, umalo zaboravih, još sam i trtaroš kaj se aviona tiče vjerojatno nebi bila toliki da nedugo nisam pogledala dokumentarac o avionskoj nesreći nastaloj samo zbog par mm šireg šarafa.
Tu sam da me ohrabrite i da maknem ovo sivilo i uživam u svibanjskom Parizu i Versaillesu. Merci
Ariela___ is offline  
Old 13.02.2011., 21:02   #3119
Quote:
Ariela___ kaže: Pogledaj post
Tu sam da me ohrabrite i da maknem ovo sivilo i uživam u svibanjskom Parizu i Versaillesu. Merci
U svibnju je Pariz najzeleniji i najljepši. Sunce već dobrano grije pa se crnci po danu izležavaju ko gušteri na suncu i ne da im se napadati curke po gradu (po noći se sve naravno mijenja, ali do tad ste već na sigurnome, zabarikadirane u svom hotelu). Nema više ni puno magle u proljeće, pa većina pilota uspijeva pogoditi pistu na pariškom aerodromu. Dakle, sve u svemu, nemate razloga za strah!
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 13.02.2011., 21:13   #3120
iz tvojih slova u Božje oči jipiii magla, to mi nije ni palo na pamet hahahaha. A koji kvartovi slove kao za sigurnije? A da je blizu RER B. Montparnasee i Champs Elysees (al on mi nikak nije blizu tog RER-a). i koji još? Pa šta je blizina Gare du Nord stanice tak opasna? ulica je Dunkerque tak nekak i mislim da je to široka ulica.
Ariela___ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.