Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2015., 18:47   #1
Linux sistemac trazi dodatan posao

Pozdrav,

isprike ako postam na krivu temu, moderator slobodno neka prebaci. Trazim honoraran posao odrzavanja linux servera i servisa, CentOS i Debian, imam 7+ godina iskustva odrzavanja servera raznih namjena, web, mail, ldap, ftp, samba, vpn, dns, ids, virtualizacija(vmware i xenserver), haproxy, firewall/iptables itd. Sve cli, nikakav gui, nikakvi fontendovi za upravljanje i slicno. Uz to imam iskustva i sa odrzavanje storagea sustava. Ako nekome treba odrzavanje servera, ali mu je neisplativo placati zaposljavati covjeka, slobodno neka mi se javi na pm. Meni bi odgovarao koji dodatni prihod sastrane, a vi necete morati vise brinuti o serveru, sigurnosti, nadogradnjama, backupu itd. Za ostale detalje se mozemo dogovoriti na pm. Hvala
-lama- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 19:48   #2
nije da te hoću obeshrabriti u traženju posla, ali teško da ćeš naći takav posao
mi Linuxaši smo "odbaćeni" od zajednice dok oni licemjerno vrte Apache server
znam ja da bi tebi ali i meni najbolje pasao posao u nekom datacentru, tamo bi bili kao doma

neznam idi pitaj u T-HT ili nekog drugog telekoma, tamo bi radio kao user support to ti je ono dok zovu da im nešto ne radi a ti moraš njemu preko telefona pomoći popraviti a on/ona nema pojma o tome i kompjutorima općenito
1Mirek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 20:40   #3
Nisam shvatio ovo oni licemjerno vrte Apache server : )) U ostalom sto govoris ima nesto, ali nije sve tako crno...
-lama- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 21:15   #4
Quote:
-lama- kaže: Pogledaj post
Nisam shvatio ovo oni licemjerno vrte Apache server : )) U ostalom sto govoris ima nesto, ali nije sve tako crno...
Windows useri oni tvrdokorni kao Apple-ovi fanovi, sa Metasploit ili onaj gui za njega Armitage možeš "demolirati" win2003 i 2008 server koliko je exploita za njih, pa im je valjda dosta, obično sve im je Microsoft samo je server Apache
skužili konačno da je Apache web server malo teže ili nikako ako je dobar sys admin

Zadnje uređivanje 1Mirek : 17.02.2015. at 21:28.
1Mirek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 21:28   #5
Ne imah u svom serverskom iskustvu niti jedanu provalu kao niti exploit
A win... rade i oni(serveri), samo ih treba gladit Ali ne bih hvala, tamo je previse upitnika koliko god radio s njima, a o licencnom hororu ne zelim ni pricati. Nuzno zlo i nista vise. I tu ne mislim "o daj mi reinstaliraj pc" iskustvu vec o full blown windows enterpise okruzenju od 250+ korisnika i desetcima servera...
-lama- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 21:44   #6
znaći da si dobar sys admin redovito si radio update jer inaće Microsoft jako brzo zakrpa exploite, samo masa admina ne radi update nego ga ostave onako kako su ga instalirali, eventualno naprave tu i tamo backup database
1Mirek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 10:38   #7
Šaljem ti PM
Vugrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 19:33   #8
Quote:
-lama- kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

isprike ako postam na krivu temu, moderator slobodno neka prebaci. Trazim honoraran posao odrzavanja linux servera i servisa, CentOS i Debian, imam 7+ godina iskustva odrzavanja servera raznih namjena, web, mail, ldap, ftp, samba, vpn, dns, ids, virtualizacija(vmware i xenserver), haproxy, firewall/iptables itd. Sve cli, nikakav gui, nikakvi fontendovi za upravljanje i slicno. Uz to imam iskustva i sa odrzavanje storagea sustava. Ako nekome treba odrzavanje servera, ali mu je neisplativo placati zaposljavati covjeka, slobodno neka mi se javi na pm. Meni bi odgovarao koji dodatni prihod sastrane, a vi necete morati vise brinuti o serveru, sigurnosti, nadogradnjama, backupu itd. Za ostale detalje se mozemo dogovoriti na pm. Hvala
Wow, ovo zvuči kao prilično dobar deal!

Šefe, može par kvalifikacijskih pitanja?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 19:36   #9
Quote:
1Mirek kaže: Pogledaj post
mi Linuxaši smo "odbaćeni" od zajednice dok oni licemjerno vrte Apache server
"Oni"? Koji su to "oni"? I od koje ste vi to zajednice odbačeni?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 12:48   #10
On ne odgovara, pa mogu odmah i ovdje napisati ako netko ima kontakt osobe koja se kuži u mreže i CentOS/Debian a želi zaraditi nek mi pošalje PM s kontaktom. Il to il Freelancer :/
Vugrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 14:01   #11
Quote:
Vugrki kaže: Pogledaj post
On ne odgovara, pa mogu odmah i ovdje napisati ako netko ima kontakt osobe koja se kuži u mreže i CentOS/Debian a želi zaraditi nek mi pošalje PM s kontaktom. Il to il Freelancer :/
Ne mogu ni ja visit na forum.hr cijeli dan Imam i ja posla... Saljem ti pm.
-lama- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 14:02   #12
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Wow, ovo zvuči kao prilično dobar deal!

Šefe, može par kvalifikacijskih pitanja?
Javi se na PM
-lama- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 13:38   #13
Quote:
-lama- kaže: Pogledaj post
Javi se na PM
Da sam se štel javiti putem privatne poruke, to bi već napravil.

Štel sam tu javno pitati nekoliko kvalifikacijskih pitanja, da vidimo kulike je kvalitetna usluga koja se nudi. Javno, ne privatno, jer od toga imaju koristi i drugi potencijalni klijenti.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 18:08   #14
Da si stel... Naj se ljutit, ali nemam se sto ja tebi opravdavati i rjesavati tvoja pitanja Ti si sto? Moj posao recruiter ili samo trolas i pokusavas sebe tu nesto busat? Posao imam, projekata sa strane imam. Ako netko imam kakav konkretan posao za odraditi slobodno pita na pm pa mu mogu reci jel izvedivo ili nije...
-lama- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 19:49   #15
Quote:
-lama- kaže: Pogledaj post
Da si stel... Naj se ljutit, ali nemam se sto ja tebi opravdavati i rjesavati tvoja pitanja
Ja te za rješenja nis ni pital.
Quote:
Moj posao recruiter ili samo trolas i pokusavas sebe tu nesto busat? Posao imam, projekata sa strane imam. Ako netko imam kakav konkretan posao za odraditi slobodno pita na pm pa mu mogu reci jel izvedivo ili nije...
Čekaj malo, nije to tak jednostavno. Kak ja znam da ak te unajmim, da buš ti to odradil kak spada? Ti tu sebe reklamiraš, kaj je razumljivo, ali mi ne znamo kulike ti znaš niti koja je kvaliteta tvojega rada, a u informatičkoj branši ima jake pune šaralatana koji prodaju maglu. Ti meni fine naplatiš, posle zmagliš a meni ostane sklepani sustav, ili još gori scenario, sklepaš mi i onda stalno treba "održavanje". Kak da ja drukčije znam jel' to kaj ti reklamiraš kvaliteta ili nije?

Na primjer, da te unajmim i da ti velim da hoću da mi složiš na primjer CentOS koji garantira end-to-end integritet podataka, kak bi to izvel? Koje bi tehnologije koristil? Kak bi skonfiguriral taj sustav?

Ili na primjer, da te pitam da mi složiš file server, koji bi OS odabral, zakaj, te kak bi ga skonfiguriral?

Ili još jedan primjer, da te unajmim da mi složiš sustav koji ja poslije mogu replicirati na drugi komad hardwarea, bez tebe, koji je striktno implementiran po configuration management metodama (na primjer CMM), kak bi to izvel?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 17:19   #16
Deca, ajd lakše malo, pls. Pa ne moraju valjda na svim temama iskre frcat.
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 10:35   #17
http://burzarada.hzz.hr/RadnoMjesto_...estoID=1191506

eto, traže se "odbačeni"
aleahi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.