Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2013., 12:01   #1
Dragana Ognjenovic

http://www.draganaognjenovic.com/

Da li znate za ovu dizajnericu, i ako da, posjedujete li neke njene komade?

Nisam nikad bila u Beogradu, ali sam jednom jako davno (u vrijeme kad je otvarala svoj prvi ducan, mislim) na poklon dobila jedan jako lijepi svileni top koji i dan danas nosim. Svila je cvrsta i mat, i top je sivi i krojem malo podsjeca na oklop

voljela bih nekada biti u prilici jos koji komad imati.

Kako je sad dizajn, kakve su sad tkanine, kvaliteta itd? Kako izgleda u zivo, kad se proba i kad se nosi?
bas bih voljela znati, iz prve ruke...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 12:17   #2
Dragana je ovde jako poznata i cenjena. Cene su joj baš 'dobre' pa joj je tako i klijentela sa vrlo visokih položaja. Ima i radnju za dizajnirano poduđe i sl. stvari za kuću kao i restoran 'Pire'







Inače se ovde priča da je jako neprofesionalna, da joj je bitno samo koliko je neko pun love i na kom je položaju i da je potpuno nezainteresovana za druge mušterije.

Što se tiče dizajna i tkanina sve je vrhunski kvalitet i njene stvari se nose godinama. Ima taj neki fazon arhitektonske građe stvari i to jako lepo stoji.
0106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 14:06   #3
Quote:
0106 kaže: Pogledaj post
Dragana je ovde jako poznata i cenjena. Cene su joj baš 'dobre' pa joj je tako i klijentela sa vrlo visokih položaja. Ima i radnju za dizajnirano poduđe i sl. stvari za kuću kao i restoran 'Pire'

Inače se ovde priča da je jako neprofesionalna, da joj je bitno samo koliko je neko pun love i na kom je položaju i da je potpuno nezainteresovana za druge mušterije.

Što se tiče dizajna i tkanina sve je vrhunski kvalitet i njene stvari se nose godinama. Ima taj neki fazon arhitektonske građe stvari i to jako lepo stoji.
hvala na info
ovi interijeri izgledaju bas skandinavski, rastoran kao da je u kopenhagenu

drago mi je cuti da je odjeca i dalje dobra, jer ovo sto ja imam je vise od 10 godina staro i izgleda super. ok, znaci morat cu do Beograda, kao blizu mi je

ako jos netko ima iskustva, molim pisite. i ako imate fotke odjece i kako stoji "na obicnim ljudima" (ne ove fotke s revije, nego u streetstyle verziji).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 14:18   #4
Pire je predivno uređen i pirei su im super, ali smo mi imali loše veče tamo. Čekali hranu sat i pol vremena. Jedno jelo stiglo hladno, drugo prepečeno. Treće bezukusno. Samo su pirei bili nebeski. Na koncu nam nisu naplatili hranu, samo piće. Dobra usluga.

Njeni komadi su još uvijek dobri. Ali ne tako brojni kao nekad.

Luca, možemo jednom u Bgd. Poslat ću ti članak što ga je T napisao
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 15:22   #5
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Pire je predivno uređen i pirei su im super, ali smo mi imali loše veče tamo. Čekali hranu sat i pol vremena. Jedno jelo stiglo hladno, drugo prepečeno. Treće bezukusno. Samo su pirei bili nebeski. Na koncu nam nisu naplatili hranu, samo piće. Dobra usluga.

Njeni komadi su još uvijek dobri. Ali ne tako brojni kao nekad.

Luca, možemo jednom u Bgd. Poslat ću ti članak što ga je T napisao
salji, salji
da, ja bih bas s tobom isla jedan vikend. jesi gledala odjecu, jesi probala sto?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 16:34   #6
Nisam. Nije mi ništa sjelo baš 100%.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 22:13   #7
evo mene. ja se godinama dosta oblacim kod dragane ognjenovic.
ovako stoje stvari. ona sad ima tri linije, odnosno tri radnje:

1. d.o. to je kao visoka moda, njena najskuplja linija, radnja je u ulici ivan begovoj. to su nekad bile GENIJALNE stvari!, ali ona se za sve ove godine uljenjila, ne puni radnju sezonskim kolekcijama, ponekad, s vremena na vreme, ubaci ponesto, napravi reviju, ali to je sad sve nekako jednostavno. no, i tu s vremena na vreme moze da se nadje fenomenalnih komada odece, i ako je fenomenalan, onda cena i nije visoka. mislim da u radnji nema komada odece skupljed od 190 eura, ja imam par haljina sto sam kupovala kroz godine, nikad nista nisam platila skuplje od toliko. sakoi su do 150 eura (sakoi su joj stvarno odlicni), pantalone mogu da se nadju i za 70, 80 eura, suknje jos jeftinije. kod nje mi se dopada sto ima svest o tome gde zivi i koliko ljudi imaju novca.

2. software je njena linija za svaki dan za svaku zenu. radnja se nalazi na terazijama, pored pozorista na terazijama. tu haljine kostaju 45 eura, sakoi 50ak, suknje cetrdesetak, ne znam da l u radnji ima ista skuplje od 90 eura. tu stvarno moze covek dobro da se obuce, jeftinije je od zare, ko voli taj stil, jednostavno, tu svasta moze da kupi. al, isto ko i za d.o. vazi pravilo da moras da dolazis cesto, da bi kupio ono sto ti treba. ona je jako pedantna i roba joj se ne raspada, imam sakoe iz softvera koje nosim 7 godina i ne fali im apsolurno nista.

3. simply, to je njena treca linija, radnja se nalazi u hotelu hajat. to sam bila jednom, daleko mi pa ne idem cesce. ja imam suknju i haljinu iz simplija koje obozavam. haljina zimska debela je kostala 70 eura, a suknja 55. perfektno skrojene i sasivene.

4. e da, ima jos jednu liniju, sos, sasvim obicne stvari, njena trikotaza, radnja je isto u ivan begovoj, pored d.o, al mi se to ne dopada.

eto. ako jos nesto treba o dragani ognjenovic, pitajte, sve iz perspektive musterije znam
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 09:37   #8
Quote:
darling kaže: Pogledaj post
evo mene. ja se godinama dosta oblacim kod dragane ognjenovic.
ovako stoje stvari. ona sad ima tri linije, odnosno tri radnje:

1. d.o. to je kao visoka moda, njena najskuplja linija, radnja je u ulici ivan begovoj. to su nekad bile GENIJALNE stvari!, ali ona se za sve ove godine uljenjila, ne puni radnju sezonskim kolekcijama, ponekad, s vremena na vreme, ubaci ponesto, napravi reviju, ali to je sad sve nekako jednostavno. no, i tu s vremena na vreme moze da se nadje fenomenalnih komada odece, i ako je fenomenalan, onda cena i nije visoka. mislim da u radnji nema komada odece skupljed od 190 eura, ja imam par haljina sto sam kupovala kroz godine, nikad nista nisam platila skuplje od toliko. sakoi su do 150 eura (sakoi su joj stvarno odlicni), pantalone mogu da se nadju i za 70, 80 eura, suknje jos jeftinije. kod nje mi se dopada sto ima svest o tome gde zivi i koliko ljudi imaju novca.

2. software je njena linija za svaki dan za svaku zenu. radnja se nalazi na terazijama, pored pozorista na terazijama. tu haljine kostaju 45 eura, sakoi 50ak, suknje cetrdesetak, ne znam da l u radnji ima ista skuplje od 90 eura. tu stvarno moze covek dobro da se obuce, jeftinije je od zare, ko voli taj stil, jednostavno, tu svasta moze da kupi. al, isto ko i za d.o. vazi pravilo da moras da dolazis cesto, da bi kupio ono sto ti treba. ona je jako pedantna i roba joj se ne raspada, imam sakoe iz softvera koje nosim 7 godina i ne fali im apsolurno nista.

3. simply, to je njena treca linija, radnja se nalazi u hotelu hajat. to sam bila jednom, daleko mi pa ne idem cesce. ja imam suknju i haljinu iz simplija koje obozavam. haljina zimska debela je kostala 70 eura, a suknja 55. perfektno skrojene i sasivene.

4. e da, ima jos jednu liniju, sos, sasvim obicne stvari, njena trikotaza, radnja je isto u ivan begovoj, pored d.o, al mi se to ne dopada.

eto. ako jos nesto treba o dragani ognjenovic, pitajte, sve iz perspektive musterije znam
slike bi bile super ako ti se slucajno da poslikati par stvari ili cak sebe u draganinoj odjeci (u tom slucaju to mozes staviti na topic hrabre forumasice, ili ovdje). samo ostani anonimna.

ako ti se ne da slikat, mozda mozes malo detaljnije opisati komade koje imas, i ilustrirati stil nekim slicnim fotkama s neta, pa cu ja pokusati biti mastovita
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 13:10   #9
sta ima da se slikam, kad ima sve na guglu https://www.google.com/search?q=drag...bEFK3n4QT5tYFQ

ova sto se pojavljuje na prve tri fotke je dragana.
ona se uvek isto oblaci, belu kosulju i crne pantalone, sa suknjicom preko. ima 45+ godina, al se to slabo vidi, ko dorijan grej je

a evo i njenog fejsbuka
http://www.facebook.com/pages/Dragan...61865567175561

ja, na primer, imam ovaj sako, al ga ne nabudzim toliko oko vrata, to na meni izlgeda mnogo pristojnije
http://www.gettyimages.com/detail/ne...hoto/112423660

ona je mnogo lenja kad je internet u pitanju. njen sajt nije azuriran brat bratu pet godina, vidim da i na fejsbuku nema mnogo aktivnosti, ali sta je tu je, vazno je da mozes da steknes osecaj kako izgledaju njene stvari.

mnogo me nervira i sto se rasula na sto strana, ima taj restoran, cvecaru, enetrijer, trt mrt, a zapostavila je ono u cemu je najbolja: odecu. al mozda je i bolje tako, da ima puno odece, onda bih kukala sto nemam para da sve kupim, ovako, kad ima malo, taman mogu sebi da priustim da kupim ono sto mi se dopada.

kad je odeca u pitanju, nemam osecaj da kod nje kupuju bogatasi ili selebritiji. pod 1, to su cesto ljudi od neukusa koji se retko oblace u crno (crno je njena zastitna boja, ima izleta u druge boje, ali i to sve sto je u boji, zapravo lici na crno) i pod 2, njena odeca je jeftina za one kojima je odeca statusni simbol.

kod nje se oblaci fini svet, koji moze da stane u brojeve (u d.o. preovladjuje manekenski broj 38, ja nosim 40, toga ima, ponesto ima u 42, i retko retko ima nesto u 44. u softveru siju brojeve, dakle preovladjuje 40, 42, cesto ima i 44)

cesto vidim strankinje. kapiram da je to njima super da za sitan novac (za zapadnog coveka) nose dizajniranu odecu.

Zadnje uređivanje darling : 26.04.2013. at 13:18.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 14:05   #10
Quote:
darling kaže: Pogledaj post
sta ima da se slikam, kad ima sve na guglu
pa nema bas na googl puno zena koje nose njenu odjecu
tako da se vidi kako se kombinira i nosi na nemanekenskim figurama i u RL situacijama i kombinacijama (street style).

samo ti pisi, mozes mozda izbrati par omiljenih komada i opisati ih i kako ih kombiniras.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 17:44   #11
ma nisam ja u modi, ja sam samo da se obucem pristojno i jednostavno, da ne moram da lupam glavu sta cu da kombinujem. zato i volim do. obucem haljinu i obucena sam.
bas su me pre sat vremena zvali da dodjem iz radnje, stigla nova suknja, mislili su da je za mene
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 15:50   #12
Radnja u kojoj je prodavala kolekciju Software premestila se u Ulicu cara Lazara 14, blizu njenog restorana Pire.

Šta se dogodilo s linijom Sasvim obične stvari?

Gde joj se nalazi cvećara?
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 16:38   #13
sasvim obicnih stvari vise nema, nema ni cvecare, da ja znam.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 10:01   #14
Konačno je ažurirala sajt! :klap:

http://www.draganaognjenovic.com/index.html

U odeljku d.o. mogu se pogledati slike nove kolekcije, a tu je i katalog sa cenama.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 23:22   #15
Super su joj stvari. Steta da nema kod nas
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 11:51   #16
nymann, baš ti hvala, još jedna kolekcija koja mi treba u životu!
doduše, dobrim dijelom je to ipak za mene malo prebazično, ali ima krasnih komada, i ova ideja s mašnama oko ruke mi je neodoljiva, obožavam trake, i već vidim kako ću je ukrasti!

ali...ajme ova podstava trebam ovaj sako u životu



Beograde, zašto, ali zašto mi nisi u zvijezdama nekad uskoro?!
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.