Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2017., 23:20   #341
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ne nego se ljudi boje za svoje dupe uglavnom, što je ponekad i realno ako imaš susjeda luđaka, a kod nas se zna kako sve funkcionira. Trebaš nastradati da bi policija i pravni sustav djelovao (ne krivim sad policajce jer oni ovise o pravnom sustavu).
Da, zato i mislim kako prijava najprije ne bi smjela biti anonimna - znamo kako se susjedi međusobno vole, ali bi službena institucija morala čuvati i garantirati anonimnost prijavitelja. Kao drugo, službenoj instituciji morao bi biti propisan rok u kojemu mora intervenirati, kao i određena obveza da o "provedenome obavijesti prijavitelja". U slučaju da je nezadovoljan poduzetim mjerama, prijavitelj bi se morao imati pravo o tome očitovati, dakako, argumentirano i pozivajući se na propise.

E sad, ovo posljednje, čak i da dođemo do te točke, vrlo je problematično. Ljudi vrlo često emocionalno reagiraju, a to u pravnom postupku nije nikakav argument. A mnogima se i ne da petljati s propisima tipa "lanac mora biti takav i takav". Ili ne znaju kako bi to učinili.

Tu bi dobro došli PŽ, kad se ne bi zajebavali pitanjima o tome smiju li se krave musti ili to negativno utječe na njihovu psihu. Imaju dovoljno resursa - i financijskih i pravnih - da pripomognu, a oni se produciraju.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 13:09   #342
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Pa to se manje više svuda tako radi. Ali privatno. Sigurno država ne nudi lovu već obitelj i sl.
Poanta je da stvar radi.
U našem slučaju bi to činila država koja bi vratila taj novac naplatom kazne.
Ne znam čemu otpor takvom sistemu!?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 17:13   #343
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Poanta je da stvar radi.
U našem slučaju bi to činila država koja bi vratila taj novac naplatom kazne.
Ne znam čemu otpor takvom sistemu!?
Ama, nije otpor kad taj sistem i ne postoji. Samo ti pokušavamo objasniti da i ovako ima dovoljno prijava - ako nitko drugi, prijavljuju zaštitarske udruge i zaštitari pojedinci, a njih falabogu ima sva sila - pa ništa. Inertni sistem koji imamo teško je pokrenuti, a ti bi da taj isti sistem još i dijeli nagrade kako bismo ga tjerali da se pokrene?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 18:02   #344
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ama, nije otpor kad taj sistem i ne postoji. Samo ti pokušavamo objasniti da i ovako ima dovoljno prijava - ako nitko drugi, prijavljuju zaštitarske udruge i zaštitari pojedinci, a njih falabogu ima sva sila - pa ništa. Inertni sistem koji imamo teško je pokrenuti, a ti bi da taj isti sistem još i dijeli nagrade kako bismo ga tjerali da se pokrene?
Da, kad je lova u pitanju stvari postaju ozbiljnije.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 00:09   #345
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Da, kad je lova u pitanju stvari postaju ozbiljnije.
A da zaštitari i privatne osobe ponude lovu službama? Možda bi se inertnost smanjila.

Ti i dalje ne kužiš da nije poanta u manjku prijava, već u službama koje ne obavljaju ili aljkavo obavljaju poslove. Tako neki pojedinci mogu izgladnjivati konje u nedogled, a inspekcija kaže da su konji u zadovoljavajućem stanju. Jer eto, pojedinac je javna osoba.

Ili mogu izgladnjivati pse koji počnu napadati i jesti konja dok je konj još živ, pa inspekcija kaže da su psi dobrog gojnog stanja (iako im se vidi svaka kost na tijelu), jer eto, osoba je branitelj i nekakav heroj iz rata.

Jel kužiš ti da nije problem u udrugama, zaštitarima i pojedincima već u službama? I ti misliš da bi takvi još i lovu nudili, a ne obavljaju ni postojeći posao kako treba?
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 20:58   #346
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Jel kužiš ti da nije problem u udrugama, zaštitarima i pojedincima već u službama? I ti misliš da bi takvi još i lovu nudili, a ne obavljaju ni postojeći posao kako treba?
Naravno da neće nuditi lovu sami od sebe. Zato se treba pucat na mijenjanje zakona tj. donošenje zakona o novčanim stimulacijama. Za to se trebaju udružiti sve udruge i pokrenut akciju prikupljanja potpisa. Pametnom medijskom strategijom se može dosta toga napraviti da se motiviraju ljudi. Puno ljudi je osjetljivo na patnju životinja i dobro osmišljeni video materijal distribuiran po socijalnim mrežama može imat znatan učinak. Pobogu, twitter i facebook su proteklih godina rušile vlade i pokretale revolucije u islamskom svijetu!

Ne kažem da bi akcije prošle isprva niti iz druga ali bi se barem učilo na greškama i razvijala metoda novim pokušajima.

Ovako samo vidim sindrom naučene bespomoćnosti bez ikakvog plana.
Ok. Ako je moja ideja nerazumna i glupa, predloži ti nešto pametno.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 21:49   #347
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ako je moja ideja nerazumna i glupa, predloži ti nešto pametno.
Ja to nisam rekla, rekla sam da je problem u onima koji provode zakon, a ti smatraš da se treba ponuditi lova pa će biti više prijava (s čime se mogu složiti). No badava ponuđena lova kad ovi koji bi posao trebali napraviti to ne budu ili budu možda nakon 100 godina.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 15:47   #348
Nadam se da postavljam pitanje na pravom mjestu...

Slučajno je rendgenom otkriveno da moja mačka (koja živi u isključivo unutra godinu i nešto sitno, a uzeta je s ceste kao mače) ima metak od zračne puške negdje ispod lijeve prednje noge. Danas kod veta palpitacijom otkriveno da ima još jedan u obrazu.
To je moralo biti kad je bila vanjska, mačić.

Koje su mi opcije. Uzeli smo ju s ceste, a našli smo ju ispred našeg portuna. Znači to bi trebao biti netko iz susjedstva... Ima li smisla da zovem policiju kad su ti meci očito stari više od godinu dana.
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:26   #349
Ova tema nije otvorena u svrhu prenošenje informacija o zlostavljanju životinja s drugih portala i društvenih stranica. Zbog toga je obrisano nekoliko zadnjih postova.

Također, samo linkovi u postu su u suprotnosti s pravilima foruma. Linkovi na društvene mreže se koriste iznimno, kao neophodna ilustracija napisanom tekstu u postu.


Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 01:10   #350
Nisam našla bolji pdf za ovo pitanje, smatram da je ok ovdje ga postaviti:

Blizu mene ima ogromno polje. Na njemu su po ljeti i zimi konji. Zavezani za raznorazna drva. Nisu divlji, nego nečiji. A taj netko se ne brine za njih.
Oni su tamo po danu i po noći, rijetko kada vidim da imaju posude za vodu. Zadnjih par dana na sjevernom Jadranu puše vrlo jaka bura - ti konji su na tom polju, nezbrinuti, na otvorenom. Izloženi vremenskim uvjetima. Prije nekoliko godina bilo je svega par konja, sad ih ima puno više.
Smatram da se tu krši zakon. Kome da uputim mail; jesu li za takve stvari nadležne općine odnosno komunalni odsjek svake općine? Ili da šaljem mail veterinarskoj inspekciji ili pak ministarstvu poljoprivrede?
Hvala.
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 10:01   #351
Quote:
Contrast kaže: Pogledaj post
Kome da uputim mail; jesu li za takve stvari nadležne općine odnosno komunalni odsjek svake općine? Ili da šaljem mail veterinarskoj inspekciji ili pak ministarstvu poljoprivrede?
Hvala.

Svima . Samo nabubaj sve te institucije u mail listu i svakako priloži fotografije.

Također, nađi mail od gradske uprave gdje živiš, pa mailkomunalnog redara ( ako ga imate ) , ubaci još koje novine i slično......

I jasno napiši da očekuješ što hitnije očitovanje po mailu.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 10:24   #352
I prijateljima životinja oni znaju kako dignut halabuku i koje institucije pritegnut
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 10:33   #353
Pusti ih u prirodu, konji mogu sami preživjeti. U truloj državi je najbolje tako.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:57   #354
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Pusti ih u prirodu, konji mogu sami preživjeti. U truloj državi je najbolje tako.
Da, al u ovoj truloj državi bu on/ona najprije nadrapao/la ako tuđe konje odveže. Kuiš.

I, ovaj; ne znam koliko si upoznata - ali konji ( koji nisu divlji ) i u prirodi ugibaju od gladi ( ugibaju i divlji jasno ) , utapaju se, budu zapaljeni. slome se.....

Ne znamo uopće o kakvim konjima je riječ. Prvo što se ja pitam...imaju li sputane noge? Što najčešće konji za meso imaju. Zašto su uopće zavezani tamo.....Kakvo im je fizičko stanje.....

Može se i policija nazvati ako su konji vidno neuhranjeni i na rubu života....

Mislim, može ih i odvezati.....samo neka nitko ne vidi.

A može se i pokušati saznati čiji su i šta taj netko radi i šta će raditi s njima.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 01:42   #355
Pa budu podivljali na slobodi. Vidi kako je ovima lipo https://hr.wikipedia.org/wiki/Livanjski_divlji_konji

I kako su lipi i zgodni i uhranjeni na slobodi https://www.youtube.com/watch?v=RoIDVdf1-is

I vidi koja je to nadmorska visina https://hr.wikipedia.org/wiki/Krug_(visoravan)

Ko da se svijet vrti oko objesnih ljudi, i bez nas bi preživjele životinje i sasvim lijepo živjele.

I onako se pola Hrvatske iselilo pa ima slobode koliko hoćeš po zapuštenim krajevima.

Bolje im je kao ovim sa Kruga na slobodi nego da budu mršavi i mrcvareni.

Ma kužim. Možda se može odvezati i kad nitko ne vidi noću.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 08:00   #356
Petra, nije stvar u podivljavanju, snaci ce se konji jasno ali ne znamo gdje su ovi vezani, mozda se radi o nekom sugavom terenu gdje nema nista za njih....

Al pazi, imamo mi divlje konje, koji su neciji, na prostoru plodne ravnice..... koja zimi postane mocvara. Znas koliki se utope.

Svakako sam jako osjetljiva na sve zivote, na konje itekako ali sam naucila da u ovom nasem okruzenju je sve zbrda zdola i da treba paziti i razmisliti prije nego li poduzmemo neke poteze.
Cekamo da se autor javi sa detaljima!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:26   #357
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Cekamo da se autor javi sa detaljima!
Autorica je već napisala da je riječ o polju na sjevernom Jadranu. Gdje će konji, odveže li ih netko, najvjerojatnije zabasati u nečiji vrt ili završiti na cesti. Pa i za ove livanjske konje piše da prelaze desetke kilometara kako bi došli od hrane i vode, a još se za njih brine planinarsko društvo. Prije dvije godine upravo je jedan od tih konja nastradao u sudaru s automobilom na magistralnoj cesti kad je krdo išlo na pojilo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:46   #358
Pa ništa onda se ode na inspekciju i tamo gdje se prijavljuje. Dovesti novinare i to će sve biti kako treba. Pa mi smo dio Europe i civilizirani smo.
U Švicarskoj češkaju krave nekim spravama pa valjda se i kod nas netko treba pobrinuti da više ne gledamo mršave krave i konje pored ceste, i urezane lance kod pasa.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 18:21   #359
Ok, evo me.
Dakle, ti se konji vide s glavne prometnice. Svako malo ih netko premjesti par metara da pasu dalje jer pojedu travu u tom radijusu u kojem su vezani. Znači, ti konji jesu nečiji. Ne izgledaju mi izgladnjelo niti podivljalo, međutim želim znati krši li ta osoba koja ima te konje zakon zbog toga što ih mjesecima drži na otvorenom, i na kiši, suncu, vjetru itd. Da ih uopće navečer ne vodi doma gdje bi bili u nekom zatvorenom prostoru.
Nisam nikad vidjela ''sputane noge'', kako to izgleda? Oni su vezani za neko drvo ili za ono čudo što se zabije u zemlju i imaju taj svoj neki radijus kojim se mogu kretati.
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 21:45   #360
Konjima, mazgama i magracima sputavaju se prednje noge tako da se vežu jedne za drugu, ali se ostavi dovoljno užeta (puta ili putila) da životinja može koračati, ali ne i slobodno trčati. Ima i drugih načina, no kod nas se najčešće primjenjuje ovaj.

Što najčešće životinju ne sprečava u galopiranju - mene je tako kao dijete umalo pregazila sputana mazga. Nebitno. No vjerojatno su konji upravo zato i vezani.

Informaciju o tome je li vlasnik tih konja obvezan životinje uvečer ili u slučaju vremenskih neprilika odvesti i skloniti u zatvoren prostor možda ćeš dobiti od Ministarstva poljoprivrede, no bojim se da u našim propisima, po običaju, ništa nije precizirano.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.