Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 13:39   #1
moćna java update

Windows, java automatska update, može li se isključiti?

1] na java control panelu odčekiram automatski update [prazno]
2] na msconfig deaktiviram pokretanje java update scheduler

imam neki program u javi [kroz web browser] koji uspije detektirati da je na java-com raspoloživa nova verzija jave, i neće dalje, dok tu novu verziju ne dobije [što ne želim, hoću raditi vječno sa starom]
trenutno je 1.8.141

ima li neki trik kako spriječiti javu unutar web browsera u provjeri ima li nova verzija?
pretpostavljam da na neki način sazna da ima nova verzija, i onda neće dalje dok je ne ažuriram
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 20:27   #2
Dotična provjera je vjerovatno na serveru, od servera ne možeš sakriti verziju ako želiš koristiti java aplikacije.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 09:43   #3
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Dotična provjera je vjerovatno na serveru
moguće, ali je čudno, jer admin web servera krivi klijente da nisu blokirali nadogradnju
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 19:29   #4
A da postaviš u firewallu postavku da javaupdate.exe ili kako se vec zove aplikacija ne smije pristupiti mrežnim servisima?
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 08:42   #5
izgleda je Internet-Explorer krivac, prema nekim tekstovima, u NJEGA [preko reg i GPO] je ugrađena kontrola ažurnosti ACTIVEX komponenti, pa time i java-e, IE sam od sebe provjerava dali java provjerava dali je ažurna, tako nekako ...

https://docs.microsoft.com/hr-hr/int...ntrol-blocking

ha, Microsoft svako malo nabacuje svoju listu verzija na čovjekov komp i prema njoj se IE ravna šta valja a šta ne [ako mu dopustiš]
%LOCALAPPDATA%\Microsoft\Internet Explorer\VersionManager\versionlist.xml

usput Google se prilično opametio, kad sam mu postavio ciljano pitanje, iz prve je ponudio pravi odgovor

Zadnje uređivanje sali : 27.09.2017. at 08:53.
sali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.