Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2016., 17:21   #1381
C/P: mah, meni je vec dopizdilo i objasnjavati se, pogotovo sa stotinama ovakvih, koji svi za sebe misle da su nesto posebno i nikad do sad videno

Imaš ozbiljnih problema s čitanjem, ali i doživljajima kad si sve što si o meni napisao doživio iz mojih postova.
O problemima s nastupom i količini bezobrazluka ne trebam ni pisati.

Zadnje uređivanje Curiosum : 14.10.2016. at 17:40.
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 17:24   #1382
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Sash je ,bar za sad,u pravu. Ako kažeš da je Sash u krivu,da si ti već dobar streličar,triba bi se dokazat na nekakvom natjecanju,turniru. Ako to radiš isključivo za svoj gušt (ka i svi mi uostalom) a ne zanimaju te odlasci na turnire,onda si u nekoj osobnoj lizi.
Ja sam podvodni ribolovac,ronim u kraju,brod nemam,u kraju je mutno i nema ribe. Prosjek pogodaka (u ribu 20-50 deka) mi je preko 95% i ne,ja uopće nisam vrhunski ribolovac. Kako to reć kad ljudi rone na 40+ metara na dah i ubiju Kirnju od 10-15 kila,Zubaca od 6-7 ili Gofa od 35. To šta san ja precizan u tri PM,za k....c mi je to,kad su mi gradele najčešće prazne.
I tebi ide isti komentar kao i njemu. Naučite čitati ili budite pažljiviji.
Napisao je: "Ako ikad postaneš streličer..." i izrazio sumnju u to.
C/P: ako ikad dozivis da postanes strelicar, vidjet ces i sam u cemu je kvaka
dozvoli da prema do sad videnom i iskustvu u to unaprijed sumnjam, a volio bih da sam u krivu

Nigdje nisam tvrdio da sam dobar streličar.

Zadnje uređivanje Curiosum : 14.10.2016. at 17:41.
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 17:39   #1383
Quote:
doopeen kaže: Pogledaj post
Nisi napisao kako si ih to "isprobao". Koliko god vremena da možeš odvojiti za streličarsto, ako želiš biti ozbiljan, bit će ti premalo. Činjenica da si se bavio streljaštvom vrijedi otprilike kao i pišanje u vjetar, pogotovo na lovačkim recurve lukovima kakav ti tražiš, jer nema apsolutno nikakve veze ni poveznice između ta dva sporta. Među streličarima u Hrvatskoj nećeš naći luk kakav te zanima jer su to lovački, kratki, presnažni živčani lukovi koji nemaju primjenu na streličarskim turnirima. Osim na 3D turnirima ali za 3D moraš imati nešto kilometara na metnom streličarstvu. Postoji još mogućnost da želiš u lov s njim. Lov lukom je (još uvijek) zakonom zabranjen, a i morao bi biti jebeno dobar - što po tome što pišeš, evidentno nisi. Lukove kakvi te zanimaju možeš potražiti u Sloveniji kod MINS-a i kod Oblaka, pri čemu će ti MINS-ov još ući u budžet dok za Oblaka nisam siguran. I jedno i drugo su custom made lukovi. Možeš se još obratiti i Marinu Schäferu u Zagreb u ZG archery shop, Cvjetno naselje. Znam da on ima nešto lovačkih recurva u radnji i može te uputiti.
Ne znam na što se referiraš na sigurnost u prevoženju luka autom. Da ga policija ne vidi? U čemu je problem s dimenzijama? Moj 68" luk uredno stane u kabinu. Uglavnom to je to od mene.
Ne mogu a da se bar djelomično ne složim sa Sash-om, previše ljudi smo vidjeli koji misle da su lukovi igračke i da je to lako savladati. Osim ako ne skrivaš pravi razlog kupnje takvog luka, a svi znamo za što se koriste.
Isprobao sam 5-6 lukova različitih duljina i "težina" i znam s čime mogu vježbati, a čime pucati s držanjem od 1-2 sekunde.

Put do dobrog "pucača" puškom je zahtjevan i traži dosta vježbe i strpljenja pa mi je, budući da sam ga prošao, jasno da ovo neće biti jednostavno.

Znam da je lov lukom zabranjen i gdje se može prakticirati jer sam lovac.

Već sam isprobao sve zanimljivo kad Martina.

Probe već dogovaram u IT i AU.

Tražim kratak jer ga želim prevoziti i kad mi je prtljažnik pun i kad imam ekipu na stražnjim sjedalima pa je 135 cm maksimum. Ne želim voziti luk vertikalno iza sjedala ili bilo kako dijagonalno. Mora bit učvršćen u autu. Pucanje iz luka duljeg od 62" mi nekako nije leglo (imam jedan Win&Win 70" TD recurve doma) i zato gledam "lovačke".

Ne planiram se baviti krivolovom. Ne bavim se ni lovom da bih ubijao, odnosno, ne ubijam.

Ne planiram više ovdje pisati jer nema smisla, a i ne da mi se dopisivati s bezobraznim ljudima koji drugima zbog par pitanja guraju kurac u glavu ili takve podržavaju.

Uživajte
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 00:07   #1384
Za Srce Isukrstovo ljudi ! Koji je ovome kurac? Čovik je nešto tražija,nije dobija odgovor,šta je puno bolje i poštenije nego da smo glumili sveznalice s neta i onda iznapada Sasha,i tebe doopeen a taka se i mene. Kakav mu se to nastup nije svidija? Netko ga je izvriđa? Nekako slutim da čovik ima godina,da nije nadobudni mulac i da zna šta želi. Pa umisto da bali ovde koji kurac ne ode na američke forume,ima ih i kurcu i tamo pokuša nać odgovore?! Pokuša,jer tamo ima sveznalica u tri pičke materine. Oprostite na izričaju ali jednostavno san malo mora.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 08:14   #1385
Quote:
Curiosum kaže: Pogledaj post
Isprobao sam 5-6 lukova različitih duljina i "težina" i znam s čime mogu vježbati, a čime pucati s držanjem od 1-2 sekunde.

Put do dobrog "pucača" puškom je zahtjevan i traži dosta vježbe i strpljenja pa mi je, budući da sam ga prošao, jasno da ovo neće biti jednostavno.

Znam da je lov lukom zabranjen i gdje se može prakticirati jer sam lovac.

Već sam isprobao sve zanimljivo kad Martina.

Probe već dogovaram u IT i AU.

Tražim kratak jer ga želim prevoziti i kad mi je prtljažnik pun i kad imam ekipu na stražnjim sjedalima pa je 135 cm maksimum. Ne želim voziti luk vertikalno iza sjedala ili bilo kako dijagonalno. Mora bit učvršćen u autu. Pucanje iz luka duljeg od 62" mi nekako nije leglo (imam jedan Win&Win 70" TD recurve doma) i zato gledam "lovačke".

Ne planiram se baviti krivolovom. Ne bavim se ni lovom da bih ubijao, odnosno, ne ubijam.

Ne planiram više ovdje pisati jer nema smisla, a i ne da mi se dopisivati s bezobraznim ljudima koji drugima zbog par pitanja guraju kurac u glavu ili takve podržavaju.

Uživajte
Ispričavam se ako ovaj odgovor zvuči/izgleda napadački, a svakako zato što nigdje nisam zahvalio. Sugestije su korisne i informativne. Za Oblaka ću se još raspitati.
Hvala doopeen!

Zadnje uređivanje Curiosum : 15.10.2016. at 08:49.
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 11:25   #1386
Ajmo ljudi, samo lagano... ja u razgovoru teram ljude u kurac i nabijam sve redom ali u razgovoru se kuži i kontekst i sve a napisanu riječ svatko shvaća kako mu je volja u tom trenutku. Nema potrebe popizdit na forumu i onda prenositi takve emocije na ljude koje voliš.
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 17:52   #1387
Quote:
doopeen kaže: Pogledaj post
Ajmo ljudi, samo lagano... ja u razgovoru teram ljude u kurac i nabijam sve redom ali u razgovoru se kuži i kontekst i sve a napisanu riječ svatko shvaća kako mu je volja u tom trenutku. Nema potrebe popizdit na forumu i onda prenositi takve emocije na ljude koje voliš.
Lajkam.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 14:40   #1388
Quote:
Curiosum kaže: Pogledaj post
C/P: mah, meni je vec dopizdilo i objasnjavati se, pogotovo sa stotinama ovakvih, koji svi za sebe misle da su nesto posebno i nikad do sad videno

Imaš ozbiljnih problema s čitanjem, ali i doživljajima kad si sve što si o meni napisao doživio iz mojih postova.
O problemima s nastupom i količini bezobrazluka ne trebam ni pisati.
tako je i stojim pri svakoj rijeci
tu je cijela tema, na kojoj je xyz puta spomenuto sto i kako, ali ne
ti si "isprobavao"....
e pa frajeru, isprobavao si ti kurac, ako ne znas sto i kako se pravilno radi
i tako ces i nastaviti, dok ne napravis sranje sebi ili nekome

i sve dok ne ukljucis mozak i citanje s razumijevanjem i ne primis se ozbiljno posla od pocetka do kraja, bit ces i dalje goli kurac, a ne strelicar
a ti sad nastavi biti pametan, uvrijeden, faca i sto god si vec sam zamisljas da jesi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 17:20   #1389
Eto,došlo vrime da odem na jedan turnir,vidit di sam i šta radim. Doduše,bio sam već ove godine u Zadru,na vanjskom ali sa tri treninga od po 50-tak strela na kojima sam "tražija" nišan,pa se to skoro i ne računa ka turnir,bar ne ozbiljan.Bija san treći ali samo zato jer nije došlo 7-8 najboljih. Ipak,ni na 70 metara nisan ima miss.I to je nešto.
Jučer,u Sisku,prvi "pravi" turnir,za koji sam trenira i to dobro trenira.No,trening je jedno a turnir nešto sasvim drugo,to sam zna i bez turnirskih iskustava.
Odmah u početku je bilo ajme,na zagrijavanju sve strele jedva u 6-icu,ispod.Pravac dobar ali sve doli. Ispucam tako cilo zagrijavanje,pomaknem nišan pred prvu seriju i odmah je bilo bolje.Samo,meni triba očito malo više vrimena za "upucat se",pa su prve serije bile 24,25,26,27,28,solidno ali,kako sam ipak zna da mogu bolje,meni ipak ne tako dobro.Nastavija sam ka ove dvi zadnje i posli 30 strela ima 271. Nekako sam potajno želija ispucat 550,pa je ovo bilo tako-tako. Kako sam se očito,ka pravi dizelaš,taman zagrija,u slijedećih 30 sam ima svega 3 8-mice i 27 "žutih",sa kralnjim skorom od 280,ukupno 551. Ukupno 26 10-tki.
Mislim da nije loše za probijanje leda.Nadam se popravku na državnom.
Pozdravljam i doopeena,koji je isto puca ali ozlijeđen. Želim mu da se ostavi compounda i da drugi put bde puno bolji.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:20   #1390
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Doopeen,na koju stranu se uvija tetiva na luku? Mislim na recurve. Ja sam lijevak,pa mi je logično da je uvijam na lijevu stranu,to jest obrnuto od kazaljke na satu. Jesam li u pravu?
Evo,da quotam jedno svoje staaaaro pitanje. Ni moji u klubu nisu baš načisto s ovim. Sash mi je tada,prije 5-6 godina odgovorija da se za ljevaka tetiva navija u lijevu stranu. I navijam je,odnedavno.Ali,kad je otpustim,zagropa se na dnu.Zapetlja. Cijenim da bi onda i serving triba bit isto tako navijen u livo. Serving? Sva 3? E,to je već,kako bi se reklo,e,jebiga. Ja pucam isto.I kad je namotana u livo i u desno.
Ionako je zamrla tema,pa...
Pozdravljam vas.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:25   #1391
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ja sam 175 visok , a nateg mi je 29" incha
otuda moja skepsa o tvome nategu
ovako napamet , sumnjam na dvije stvari: ili ne sklopis lopatice u nategu , ili guras lice naprijed na tetivu
da sam s tobom , uzeli bi samo strijelu i onda bi ju ti uzeo kao da pucas i "rastegnuo" se u nateg , pa bi izmjerili koliko bi to ispalo , bez ikakvog napora
Sash,i tu si,ka i uvik,bija u pravu. Negdi je ipak između 28,5-29. Već odavno.Od kad sam počeja radit lopaticama. A i to,uz guranje prednje ruke,sad usavršavam. Čekam državno u Zadru,outdor turnira ove godine nemam,nisam iša jer nemam novaca.Ono šta imam,radije ću kupit šta opreme.Ne puca me nikakav plasman. Ali na državno bi iša. Samo,pucam u dvorani na 5,9 i 24 metra,nemam di vanka. Jedino u svom vinogradu.Sad,po ovoj žegi...
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 21:23   #1392
mah, mene je sram i priznati, ali totalno nisam nista pucao ni radio
isto sam bio u neko doba financijski zaronio, tako da si tek moram kupiti strijele i jos par djelica za pucanje novim lukom
ili se odluciti skroz sve pustiti i prodati ovo kaj imam
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:21   #1393
Sash,nemoj nam otić iz streličarstva. Puno ti znaš i pomoga si i pomoć ćeš. Da vidiš sa čime ja pucam... Trenutno dvi vrste strela (Apollo i Carbon one) i tri vrste pera. Ne naručuje mi se pera i nockovi samo. Čekam u osmi misec povrat poreza,pa ću uzet malo više te sitne opreme ai neke SF krakove,malo jače,44#. Za trening. Za turnir su mi dovoljni i ovi 36#.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 19:53   #1394
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Evo,da quotam jedno svoje staaaaro pitanje. Ni moji u klubu nisu baš načisto s ovim. Sash mi je tada,prije 5-6 godina odgovorija da se za ljevaka tetiva navija u lijevu stranu. I navijam je,odnedavno.Ali,kad je otpustim,zagropa se na dnu.Zapetlja. Cijenim da bi onda i serving triba bit isto tako navijen u livo. Serving? Sva 3? E,to je već,kako bi se reklo,e,jebiga. Ja pucam isto.I kad je namotana u livo i u desno.
Ionako je zamrla tema,pa...
Pozdravljam vas.
Dugo nisam bio na ovoj temi. Ako ti se tetiva zapetlja, prva misao bi mi bila da je previše puta zavijena. Optimum je 20-25 puta. Što se servinga tiče, imao sam serving namotan na način da kad sklizne iz prstiju, zapinje u smjeru da se odmota. I s vremenom se odmotao. Otkad sam premotao serving tako da ga kod otpuštanja zatežem, više nikad problema s tim. Mislim da gornji i donji nisu toliko bitni. Iako, tetivu bi svakako trebalo navrtiti prije stavljanja servinga.
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 10:35   #1395
pozdrav ekipa, evo mene opet. prije sam se raspitivao za luk i imao sam recurve, olimpijski ali sad stvarno vise neznam koji. plan mi je ubrzo napravit svoj recurve, moram drvo nabavit i ostalo a do tad bi mozda opet uzeo nesto za pocetak i vjezbu. visok sam 185, znam da trebam ic u klub da malo vidim ali nemam nikako vremena, pa me zanima koliko bi mi velicina otprilike bika luka. isto, znam da je malo blesavo pitanje ali izeo bi luk za desnjaka ali sam ljevak. razlog, htio bi naucit brzo pucat iz luka, ali bas ne vidim kako to funkcionira sa lukom za ljevake
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Zek@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 20:53   #1396
funkcionira ti tocno isto kao i za desnjake

za radeni luk je malo tesko ovako reci, jer ovisi o izradi i tome koliko su krakovi elasticni i koliko ih se smije nategnuti
za kupovni, takoder ovisi i o tvojoj duzini natega, a najsigurnije ti je onda uzeti 70" duzine, s karbonskim krakovima
zao mi je, ali moram ponoviti da je najbolji nacin otici u klub i kaj se tice ucenja i kaj se tice uvida u opremu i odluke kaj bi ti najbolje odgovaralo
sam ces uglavnom baciti lovu, nauciti krivo, a moguce i pokupiti kakvu ozljedu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 08:22   #1397
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
funkcionira ti tocno isto kao i za desnjake

za radeni luk je malo tesko ovako reci, jer ovisi o izradi i tome koliko su krakovi elasticni i koliko ih se smije nategnuti
za kupovni, takoder ovisi i o tvojoj duzini natega, a najsigurnije ti je onda uzeti 70" duzine, s karbonskim krakovima
zao mi je, ali moram ponoviti da je najbolji nacin otici u klub i kaj se tice ucenja i kaj se tice uvida u opremu i odluke kaj bi ti najbolje odgovaralo
sam ces uglavnom baciti lovu, nauciti krivo, a moguce i pokupiti kakvu ozljedu
ima kakav tutorial? ma to bi bilo iz zezancije prvi put, ako ispadne ok, mozda bi se dalo nesto ozbiljnije napravit. da, trebao bi do kluba jer luk nije stvar koja se preko neta kupuje bez da se istestira kako treba
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Zek@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 08:41   #1398
ne znam ni koju vrstu luka ni kojom tehnikom mislis raditi
a nije bas ni da imam nesto puno pojma o izradi lukova

ono kaj sam imao prilike vidjeti da su ljudi sami napravili, nekako je vise bilo lijepokao nekaj kaj bi se okacilo na zid, nego upotrebljivo
ali njima je bilo zabavno nesto napraviti i to cijenim i razumijem
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 10:57   #1399
ma prvo cemodo kluba, uzeobi neki recurve a onda nesto svoje. malo sam se raspizivao, dosta ljudi se okusalo u tome i po videnome ne izgleda lose. ma to je vise za zezanciju, ako uspije uspije
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Zek@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 09:38   #1400
Malo je tema umrla.. jel ima koji aktivan forum ili facebook o streljicarstvu u hr ili je sve offline?

Sent from my E5823 using Tapatalk
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:18.