Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2013., 15:36   #241
Fuduntu je majka za starije kompove.
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 13:46   #242
Quote:
i_meni_dosadno kaže: Pogledaj post
nemaš ti sreće s tim
hmm
zvuči kao da backlight ne radi
evo prva hakčina što sam naišo http://linux-on-acer-aspire-5732z.bl...x-mint-11.html
jesam pristran pa neću komentirat al zgleda da ubuntu i derivacije najviše pati od tog
da,nemam srece s njenim lapom,njen je "emachines"3 god star, neznam tocno koji model, a ja imam acer aspire one netbook( 512 MB, 1 GB), 4 yrs & counting..mali radi ko zmaj, vec je imao nekoliko verzija linuxa na sebu, ukljucujuci i backtrack i sve je radilo..tako da ja nemam problema sa svojim.Mal je ali dela

Njen sam joj vratila jer mi se neda s tim zezat, jako je spor i masu vremena sam izgubila na njemu, a ako mint ne radi, onda je stvarno u banani lap, mislim ono


Quote:
i_meni_dosadno kaže: Pogledaj post
ak ćeš se dalje igrat s tim, probaj neku od... htio sam dat link na distrowatch ali oni misle da su ubuntu i fedora "for old computers"
probaj slax, puppy ili tak neš
možda čak i fedoru, redhetofci dost paze na bekvords kompaktibiliti

ako se oćeš igrat detektiva evo par naredbi

lspci - izlista sav hardver spojen na PCI
lsmod - izlista sve loadane kernel module
powertop - nekolicina informacija i opcija vezanih za štednju struje, korisno za laptope
/var/log/messages je log svih poruka koje je kernel izbacio od bootanja do kad čitaš
šta još... ništ mi sad ne pada na pamet
hvala ti na trudu, mozda budem se time bavila kad budem imala viska vremena ili paying customers
moloko* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 19:02   #243
http://git.suckless.org/sites/commit...1f629f7fa6a700

genijalno...
dodat GUI, automatsko prenimavanje listi s neta i savršeno
__________________
i am done contemplating imponderables
i_meni_dosadno is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 19:19   #244
Da se spomene i Football manager 2014
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 18:00   #245
koji file hex-editor biste preporucili za red hat?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 20:42   #246
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
koji file hex-editor biste preporucili za red hat?
http://hte.sourceforge.net/

shed za jednostavne stvari

bdw, linux (y)
__________________
i am done contemplating imponderables
i_meni_dosadno is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 21:37   #247
Zdravo svima. Ovako, htio bih i ja preći na ovu vrstu operativnog sustava. Pošto ovim putem mogu zahvaliti svojoj usranoj srednjoj školi (tehničar za računalstvo) u kojoj se tokom 4 god školovanja niti jedan OS osim windowsa nije ni spomenuo, morat ću vas pitati za par savjeta i direkcija.

Kao prvo, OVO je moja "pila".

Našao sam originalni DVD sa Ubuntu Dekstop Verzijom 10.10 koju sam davnih dana naručio onim besplatnim servisom što ga je prije ubuntu imao.

E sad, znam da mogu imati oba OS-a na dvije particije (ubuntu i win), ali što biste vi preporučili, oba ili ubuntu? Ako imam oba, dali onda mogu napraviti tu swap particiju i dali mi je uopće potrebna, ukratko ukažite mi na te sitne detalje koje nebih smio sjebati odmah na početku da to podizanje sustava odradim kako treba. Eto, hvala unaprijed.

pennsylvanian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 22:05   #248
pennsylvanians ... otidji na stranicu linux za sve . hr i tu ces sve naci...
mozes napraviti dualboot, ja ti preporucam linux mint, jer ubuntu ima malo drugacije sucelje na koje se treba naviknuti...,
na netu nadji upute dualboot linux mint (ubuntu) i win 7 (xp).

ja imam win 7 (particija C (win) i D (podaci-ntfs) i linux mint (boot particija, root particija, home particija i swap particija). U linuxu vidim i particije od windowsa C ( to mi netreba je to windows system) i D tu su mi moji podaci ou windowsima, multimedija, office, itd...

Jako sam zadovoljan sa linux mintom... - probaj...
martantoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 05:31   #249
Ima li ko kakvu preporuku za linuxe na starijim računarima (poželjno je da na 256 ram i 1,6 Intel pentium processoru funkcionira youtube) ?
pluton120 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 07:30   #250
Izvoliš

moj prijedlog je #2
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 16:50   #251
Bok svima

Nadam se da ću postaviti pitanje na dobrom topicu...zanima me koji program da skinem u opensuse-u u kojem mogu napraviti power point prezentaciju?

Hvala
__________________
"You called the police because somebody hacked your World of Warcraft account?" - "What choice did I have? The mighty Sheldor, level 85 blood elf, hero of the Eastern Kingdoms, has been picked clean like a carcass in the desert sun! Plus, the FBI hung up on me!"
rainbowhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 17:31   #252
open office
imaš u njemu aplikacuiju koja se zove impress
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 15:51   #253
Malu pomoć za linux mint molim
Iz nekog razloga ne mogu pristupiti downloads folderu, ne da mi ga otvoriti i zablokira mi cijelo računalo čim probam. Sve ostalo radi normalno!
Ima netko neku ideju??
__________________
I never said that you are not good at what you do, it's just, what you do, is not worth doing.
mariangella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 16:03   #254
tail -300 /var/log/messages #ako ti dozvoli, ako ne - probaj upisat sudo ispred tail, ako ni to ne radi onda zaboravi za sad

df -h

cd /home/tvoj user/
ls -la

cd Dowloads pa ls ako radi ako ne......

pvs - ako slucajno imas LVM
lvs
pvscan
lvscan

dmesg | tail -200

getenforce

cat /proc/mounts

i zadnje - lsof /home/tvoj user/Downloads

eto skupi to sve pa postaj ovdje jedno po jedno pa cemo smislit nesto
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 02:29   #255
Ima neko preporuku za neki dobar program koji konvertira mp4 u avi. Pokušao sam skinuti neke programe FFMEG, ali imam problem jer ne mogu sve pakete instalirati...

pa ako ima neko savjet. hvala.
Serengeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:26   #256
Pa da si naveja distru možda bi ti netko i pripomogo'?
Lugar Ćiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 17:16   #257
Quote:
Serengeti kaže: Pogledaj post
Ima neko preporuku za neki dobar program koji konvertira mp4 u avi. Pokušao sam skinuti neke programe FFMEG, ali imam problem jer ne mogu sve pakete instalirati...

pa ako ima neko savjet. hvala.
Ukoliko imaš instaliran mplayer, možeš koristiti 'mencoder'

Kod:
man mencoder
__________________
“ teško je nama šta bi tili bit ljudi parimo nenormalni, ludi al’ smo oni šta se bore i kad je najgore dio smo faune i flore imamo ljubav i more”
z3r01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 19:11   #258
Mozes probat s avidemux, GUI program u kojem mozes konvertirat u druge formate i radit ponesto od video editinga
Johnny O is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2019., 13:10   #259
Dakle, mašina je mini pc, beelink bt3 pro, 4/64, u nju instaliran ubuntu za takve procesore, (ne radi wi-fi, hdmi izlaz za na tv, spojen je priko vga, na monitor), i priko usb3.0 huba, Tošiba ex.hdd, 2Tb...
Radnja je spajanje Huawei android telefona s memorijskom karticom od 256gb, i nekakva sinhronizacija jednog ili više foldera. Konkretno slike, kojih imam 7-8 tisuća, i neznam kad će mi koja zatribati. Dakle nikakvo dijeljenje, oblaci u nečijem pcju, itd, samo program koji će analizirati 2 odabrana foldera, iz njih ukloniti duple slike, i iskopirati na drugo mjesto slike koje ono nema, a ne retardirano kopiranje i multipliciranje slika. I da mi ne napravi dar-mar selektivnim brisanjem duplikata.( ako ih tako shvati kad ih nađe složene po raznim folderima). Nego da mogu odabrat foldere s kojima radi neku lokalnu sinhronizaciju...
Ima li program/apk., koji će to moć radit na linuxu i androidu, po mogućnosti besplatan?
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2019., 17:06   #260
Ne kuzim: pises kak ti tulike tega ne dela na tom Zbljinuksu a istovremeno se cini kak inzisitiras na daljnjem koristenju istega. Je li to pitanje idealizma ili peneza?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:31.