Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 05.12.2017., 01:52   #11
Quote:
matethorn kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Dao sam otkaz nedavno i na otkaznom sam do 13.12.2017 i imam 2tjedna neiskoristenog godišnjeg kojeg po stavu svog šefa vjv neću ni iskoristit a nit će mi bit uplaceno na račun plus tu je još bozicnica koju će svi dobit osim mene jer sam ja dao otkaz. Zanima me kojoj pravnoj službi se obratit da navedem šefa na isplatu godišnjeg u 2018 godini jer je ova već gotova skoro i imam li pravo uopće na bozicnicu s obzirom da sam cijelu 2017 kod njega radio.
Hvala
Godišnji ti ne može ukrasti i to možeš hladno reći da ćeš prijaviti inspekciji ako ti ne isplate ili omoguće korištenje (produžetak otkaznog roka za vrijeme trajanja godišnjeg). Što se, pak, božićnice tiče, mislim da je tu priča malo drugačija za tebe. Božićnicu dobija svaki radnik koji je na dan isplate božićnice zaposlen pa makar to bilo jedan dan. Onaj tko je otišao dan prije, nema pravo na božićnicu. Ovo je moje mišljenje koje se zasniva na sjećanju a čini mi se da ti zato i ne žele dati produženi otkazni rok kako ti ne bi dali božićnicu...
dubrovnik4 is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.