Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2017., 14:52   #581
Mislim da je taj crtež (ako se ne varam Baphomet) nastao poslije kovanja štapa (skiptara) u Vatikanskim kovačnicama. Oću reć, nije papa kopirao, nego Eliphas Levi.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 14:56   #582
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Mislim da je taj crtež (ako se ne varam Baphomet) nastao poslije kovanja štapa (skiptara) u Vatikanskim kovačnicama. Oću reć, nije papa kopirao, nego Eliphas Levi.
Onda je pitanje zašto je od svih mogućih relikvija, simbola i ostalog baš Papin štap stavio na Baphometovu sliku
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 23:27   #583
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Prozirno, jedva ste dočekali da uvučete i religiju u svoje gluposti.
Neki mislioc rekao kolko je zvijezda na nebu toliko je i religija.

Stoga, nek se nijedna religija ponaosob ne uvrijedi, jerbo bi značilo da se uvrijedilo zvijezde, u uvrijediti zvijezde svakako nam nije namjera.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 01:17   #584
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Neki mislioc rekao kolko je zvijezda na nebu toliko je i religija.

Stoga, nek se nijedna religija ponaosob ne uvrijedi, jerbo bi značilo da se uvrijedilo zvijezde, u uvrijediti zvijezde svakako nam nije namjera.
Sve ok, ima raznih mislioca, nego malo malo se na nekoj random x,y temi krene sprdnja sa religijom. Ono kaj im nije više dosadno to, kaj se nemre držati teme,...
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 02:43   #585
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Sve ok, ima raznih mislioca, nego malo malo se na nekoj random x,y temi krene sprdnja sa religijom. Ono kaj im nije više dosadno to, kaj se nemre držati teme,...
Je, teme. Čim se spomene religije odmah se pomisli na demone.
I
njihova religija nije i tvoja religija, zato zbilja zašto bi se uvrijedio.

I tako već to.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 09:56   #586
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Hm, Papa kaže da je Sotona fizičko biće....misliš da će jedan takav ustuknuti na spomen Isusa? Možda je nekad spomen Isusa imao simbolički naboj i snagu no u ovo mdoerno doba čini m ise da je sve to izgubio
https://www.rt.com/news/413020-pope-...s-devil-satan/
Te mi se informacije čine korektne s obzirom na ono što pratim iz drugih izvora. Sotona je po tome ovdje plemenitaš vladajuće kaste, napredno biće 5. density. Kada pokušavaju daljinski djelovati ili se lažno predstavljati, spominjanje Isusa i njegovog puta djeluju da se takva bića povlače i odustaju od pokušaja, ako je već došlo do takve razine komunikacije.
To vjerojatno ne bi funkcioniralo u njegovoj fizičkoj blizini, ali ima on pametnijeg posla nego se fizički prebacivati radi takvog djelovanja.
Kao najbolju obranu u svim slučajevima i dalje uvijek navode ljubav i svjetlo kao apsolutno neprobojnu zaštitu. To na prvi pogled može izgledati malo čudno, ali ako se gleda dublje, da stvarno postojimo kao energetska bića, kao svjetlost, onda dobiva puno značenje. Tama nema što tražiti kraj izvora svjetla.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 12:19   #587
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Onda je pitanje zašto je od svih mogućih relikvija, simbola i ostalog baš Papin štap stavio na Baphometovu sliku
A jbg, to bi tribalo Levija pitat. A možda se rješenje krije iza simbolike dva zmaja koji reže jedan na drugoga. Ima mali miljun opcija tako da ću odustat i prije nego počenm razmišljat, jer i da shvatim značenje neće znat da sam u pravu.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 09:45   #588
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
A jbg, to bi tribalo Levija pitat. A možda se rješenje krije iza simbolike dva zmaja koji reže jedan na drugoga. Ima mali miljun opcija tako da ću odustat i prije nego počenm razmišljat, jer i da shvatim značenje neće znat da sam u pravu.
Preuzimanje tuđih simbola je stara fora - vidi svastiku, ili križ. Elementarna psihologija koju mnogi intuitivno kuže, pogotovo oni koji su malo trknuti. A takvi bježe čim se pozoveš na razum i logiku. Zaklet ću se na Gaju Petrovića, ako treba.

Druga metoda je da počneš pričati još veće ludosti od njih. Na to popizde skroz, izjede ih zavist.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 09:41   #589
Quote:
salomee kaže: Pogledaj post
kako znaš da je u konačnici sve to što si dobio dobro za tvoju dušu?
Možda je ispunjenje tvojih želja odlično za tvoju materijalnu i ljudsku egzistenciju ali to uopče ne mora ništa značiti na duhovnom planu, zapravo može značiti i propast tvoje duše ili jako vezivanje za određenu iluziju u kojoj te demon odlučio držati.

Naravno da ne tvrdim da je tome nužno tako, samo kažem da ti nemaš pojma šta je dobro za tebe u konačnici a to ostvarivanje svih želja mi nikada nije bio znak dobrog puta...podsjeća me na lošeg roditelja koji sve daje svom djetetu i na kraju ga uništi svojom "ljubavlju"
Totalno razumijem sta zelis reci,ali vidi ovako- ovdje se radi o cistoj vjeri,sama ta vjera te spasava od propasti,sto znaci da vise nije stvar u ispunjenim zeljama i da li su one dobre za tebe,nego je stvar da su te ispunjene zelje samo ojacale vjeru koja je najbitnija za spasenje duse,a to je ono najbitnije/najbolje za mene,jer da je demon bio iza toga on bi se pobrinuo da se zelje ne ispune tako da bi se vjera poljuljala i mozda recimo na kraju bi ja i odustao od svega jer bi vidio da se tu nista ne desava,tj. samo prazne priče..

A i Bog je sam rekao; trazi i dobit ćeš_ kakav bi to onda Bog bio kada nebi drzao do svoje vlasitite riječi !?
InterMag is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 09:49   #590
Quote:
InterMag kaže: Pogledaj post
A i Bog je sam rekao; trazi i dobit ćeš_ kakav bi to onda Bog bio kada nebi drzao do svoje vlasitite riječi !?
Ako je sve Božji plan zašto bi ga on mjenjao jer si ti nešto poželio?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:03   #591
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Hm, Papa kaže da je Sotona fizičko biće....misliš da će jedan takav ustuknuti na spomen Isusa? Možda je nekad spomen Isusa imao simbolički naboj i snagu no u ovo mdoerno doba čini m ise da je sve to izgubio

https://www.rt.com/news/413020-pope-...s-devil-satan/
Tko i malo kuzi kako stvari stoje zna da je papa sotonin potrckalo,tako da nije ni cudo sto je oko njega sve puno paganskih simbola,cak ima na svojoj stolici i kriz naopacke..
Sto se tice sotone on je duhovno bice koje se vjerojatno moze prikazati/manifestirati kako god hoce,bilo kao osoba ili kao konj..

A spomen Isusa nikada nece izgubiti snagu nad sotonom jer su jednostavno tako stvari hijerarhiski poslozene,Isus ima od prvog dana autoritet nad svime dan od samog Stvoritelja,pa tako i nad njim,to sto su danas “moderna vremena” ne mijenja nista na svari,jedino sto je danas sotona uzeo maha u obmani mozda vise nego prije,a vidim da je i tebe zaveo i to debelo,posto se igras sa njegovim slugama,i ti mislis da ce tebe slusati prije nego njega,a valjda znas koji jedini zadatak imaju,unistiti sto vise duša na bilo koju foru..!!
InterMag is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:07   #592
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ako je sve Božji plan zašto bi ga on mjenjao jer si ti nešto poželio?
Pa kako onda znas i da te moje zelje nisu Njegov plan da mi potvrdi njegovo postoajenje ?!
InterMag is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:24   #593
Quote:
InterMag kaže: Pogledaj post
Pa kako onda znas i da te moje zelje nisu Njegov plan da mi potvrdi njegovo postoajenje ?!
Na taj način možeš opravdati što god ti padne na pamet i "dokazati" postojanje bilo čega
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:40   #594
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Na taj način možeš opravdati što god ti padne na pamet i "dokazati" postojanje bilo čega
Samo malo,ti si prvi krenuo u tom smjeru i ja sam ti iz istog smjera i odgovorio.
Druga stvar,uopće nije bila priča o tome sta ja mogu opravdati ili dokazati drugima,nego je bila riječ o tome kako se Bog meni dokazuje,tako da ne razumijem sta pokusavas!? (ali pretpostavljam)
InterMag is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:13   #595
Od kuda vam to da uopće postoji plan?
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:49   #596
Quote:
InterMag kaže: Pogledaj post
Druga stvar,uopće nije bila priča o tome sta ja mogu opravdati ili dokazati drugima,nego je bila riječ o tome kako se Bog meni dokazuje,tako da ne razumijem sta pokusavas!? (ali pretpostavljam)
Koliko se meni čini ti sebi dokazuješ Boga raznim mentalnim akrobacijama.

Npr. kako šta ako ti Bog ne ispuni želju?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:50   #597
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Od kuda vam to da uopće postoji plan?
Pa, koliko ja znam, zar nije u svim vjerama i raznim duhovnim pravcima zastupljen plan za čovjeka?

Božji plan, sudbina, karma, sve je onako kako treba biti...itd.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:21   #598
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Koliko se meni čini ti sebi dokazuješ Boga raznim mentalnim akrobacijama.

Npr. kako šta ako ti Bog ne ispuni želju?
Nisu to nikakve akrobacije,ako sam zatrazio nesto jer mi je u tom trentku to bilo potebno i drugi dan se trazeno ostvari,to onda nije mentalna akrobacija nego činjenica,e sad kad ti se tako nesto ponovi u više navrata onda jednostavno znaš da više nije slučajnost,ako si mozda i sumnjao u pocetku..

Kad ju Bog ne bude ispunio onda cemo razgovarat,do tada je to samo “šta bi bilo kad bi bilo”,rasprava bez kraja i osnove..!!

Mene zanima kako ti sebi objasnjavas tko su ti entiteti koje prizivas i s kojima komuniciras,sam si svjestan da su to duhovna bića,a s druge strane vidim da si dosta negativno nastrojen prema postojanju Boga,koji je isto tako duhovno biće,samo mozda malo vecih razmjera.!?
InterMag is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:13   #599
Quote:
InterMag kaže: Pogledaj post
Kad ju Bog ne bude ispunio onda cemo razgovarat,do tada je to samo “šta bi bilo kad bi bilo”,rasprava bez kraja i osnove..!!
Ajd, drago mi je da ti se sve želje ostvaruju. Samo da nije ono "e vidiš, bolje da se nije ostvarila jer inače....."

Quote:
Mene zanima kako ti sebi objasnjavas tko su ti entiteti koje prizivas i s kojima komuniciras,sam si svjestan da su to duhovna bića,a s druge strane vidim da si dosta negativno nastrojen prema postojanju Boga,koji je isto tako duhovno biće,samo mozda malo vecih razmjera.!?
Očito sam pogrešno shvatio tvoje poimanje Boga, na umu mi je bio kršćanski bog pošto uglavnom njega pišu velikim početnim slovom
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 00:21   #600
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Od kuda vam to da uopće postoji plan?
A zašto plana ne bi bilo? Zar u svemiru neko mutav? Zar vi dok gradite kuću gradite bezplanski? Pa mislim ono ne, ljudi su zdrave pameti.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.