Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2017., 23:51   #461
Ja želim posjetiti Australiju otkad sam pogledao Wake in fright.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 21:51   #462
Pitanje:

Sto znaci " biti gradjanin drugog reda" ?

Zivim vani jako dugo, ai, i dalje ne razumjem, kako se zivi vani kao" gradjanin drugog reda"
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 20:34   #463
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Pitanje:

Sto znaci " biti gradjanin drugog reda" ?

Zivim vani jako dugo, ai, i dalje ne razumjem, kako se zivi vani kao" gradjanin drugog reda"
Neki ljudi se vani osjecaju ko stranci bez obzira na duzinu boravka. Isto tako, osjecaju se da ih lokalci dozivljavaju ko strance i da ne vrijede puno.
Onak, ko sta vecina ljudi gleda rome, tako navodno neki doseljenici isto imaju tretman.
Nisam nikad zivjela vani pa ne znam to potvrdit, samo slusam o tome.
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 14:20   #464
Quote:
Lady Isadora kaže: Pogledaj post
Neki ljudi se vani osjecaju ko stranci bez obzira na duzinu boravka. Isto tako, osjecaju se da ih lokalci dozivljavaju ko strance i da ne vrijede puno.
Onak, ko sta vecina ljudi gleda rome, tako navodno neki doseljenici isto imaju tretman.
Nisam nikad zivjela vani pa ne znam to potvrdit, samo slusam o tome.
Lady Isadora, mislim da je to subjktivni zakljucak pojedianca da se osjacaju kao stranici, tj. njihov zakljucak nije rezultat relacija u sredinama u kojim zive. Moja druga pretpostavka, mozda osobe imaju problema adaptacije u novoj sredini.
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 15:29   #465
Ja sam tu frazu uvijek dozivljavala kao da se strancima daje posao samo kad nema niko drugi da bi radio, nikad ih se ne prima u drustvo ili bar razvijaju s njima duboka prijateljstva, nisu pozeljni na zabavama, optuzuje se njih ili njihove sunarodnjake za kriminal i kradju poslova i sl
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 15:45   #466
Ja se osjecam kao gradjanin drugog redu. Austrijanci su tough nut to crack sto se tice druzenja i imam osjecaj da gledaju s visoka na ljude s Balkana.

Sent from my 5010X using Tapatalk
Saronge is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 16:09   #467
Imam dojam da su oni, uz Njemacku tough nut to crack i medusobno a ne samo prema strancima.
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 17:04   #468
Quote:
Saronge kaže: Pogledaj post
Ja se osjecam kao gradjanin drugog redu. Austrijanci su tough nut to crack sto se tice druzenja i imam osjecaj da gledaju s visoka na ljude s Balkana.
A Nijemci pak gledaju s visoka na Austrijance... sve su ti to "šalji dalje" kompleksi.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 17:36   #469
Ma e, jasno mi je... Al bas je sugav osjecaj. Nisam nacionalista ili ista slicno, ali znam vrijednosti Balkana, kulturne, prirodne, sarolikost i super ljude-- i onda mi bas dodje taj neki inat, ma nabijem vas na usrani dirndl i hosentreger... I kobasice.

Sent from my 5010X using Tapatalk
Saronge is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 08:42   #470
Iritantno mi kad se vrate na odmor i uvijek, ali uvijek imaju neku naciju koja im je na piku. "Znaš, Poljaci/Turci/dopiši_po_želji su tamo najgori, bla, bla " (u tom trenutku mi se ton isključuje i alergija mi se pogoršava.
Frances - Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:54   #471
Indijci.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:06   #472
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Lady Isadora, mislim da je to subjktivni zakljucak pojedianca da se osjacaju kao stranici, tj. njihov zakljucak nije rezultat relacija u sredinama u kojim zive. Moja druga pretpostavka, mozda osobe imaju problema adaptacije u novoj sredini.
Naravno da ima ksenofobičnih kultura ili manjih sredina unutar pojedinih kultura, ali sam se iz vlastitog iskustva uvjerila da se u dobrom djelu slučajeva radi o projiciranju vlastitih kompleksa manje vrijednosti na ljude oko sebe. Koji onda dovode do nekakvog blesavog inata i samoizolacije, pa te na kraju ljudi stvarno i promatraju kao neprilagođenog kretena.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:34   #473
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Naravno da ima ksenofobičnih kultura
Dočim naša to nikako nije.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.