Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2017., 14:46   #4321
Quote:
Houser kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Nakon što smo koristili usluge Optima telekoma (Telefon + Internet) odlučili smo prijeći na VIP i uzeti samo telefon. Prijenos broja se dogodio 23.11.2017. no do dana današnjeg Optima nije isključila usluge koje nam je pružala (koje zapravo još uvijek pruža). Zvao sam ih puno puta no svaki put dobijem odgovor da oni vide da je zahtjev za isključenje pokrenut 19.11. te me mole za strpljenje. Naravno, ne gine mi (dupli) račun za 12 mjesec. Može li mi netko dati savjet kako postupiti u ovakvoj situaciji? Da li je netko imao sličnih iskustva sa isključenjem usluge? Vidim neki ljudi su se borili mjesecima.... Trebam li još pričekati par dana, ili da odmah šaljem prigovor?
Joj kakosam bijesna sada, to su i meni radili. Poslala sam zahtjev i nazovu me nakon tri tjedna tipa, bla bla bla jeste se vi odlucili zelite li prekinuti uslugu. Ja onak arrrmmm wtf, ja sam uslugu otkazala prije tri tjedna. Ma kao neeeèe, kolega to nije proslijefio bla bla, e poludila sam. Onda sam pisala zalbu koju mi naravno nisu uvazili. Ma Toliko su nekorektni. Nažalost ja nisam uspjela, probaj vidjeti zakon o zaštiti potrošača.
__________________
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti!
Freyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 18:42   #4322
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Joj kakosam bijesna sada, to su i meni radili. Poslala sam zahtjev i nazovu me nakon tri tjedna tipa, bla bla bla jeste se vi odlucili zelite li prekinuti uslugu. Ja onak arrrmmm wtf, ja sam uslugu otkazala prije tri tjedna. Ma kao neeeèe, kolega to nije proslijefio bla bla, e poludila sam. Onda sam pisala zalbu koju mi naravno nisu uvazili. Ma Toliko su nekorektni. Nažalost ja nisam uspjela, probaj vidjeti zakon o zaštiti potrošača.
Nadam se da kada kažeš da nisi uspjela, misliš na uvažavanje žalbe, a ne u smislu da uopće nisi uspjela raskinuti uslugu. Jesi li uspjela raskinuti na kraju?
Houser is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 11:50   #4323
Interesantno otkad sam uzeo na probni rok dvije godine drugi paket sada vdsl ima tehnickih mogucnosti. Najprije sam zatrazio raskid pa su nakon nekoliko dana zvali sa ponudom.
Za umrijet od smijeha. Neda mi se natezat ali smijesna i tragicna situacija.
Kako god sada radi sve ko urica.

Sent by Golub pismonosa
__________________
There is always tomorrow...for better...or worse
M@chibist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 20:37   #4324
Još ću izdrzat 1 god i pičim čim dalje od njih

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 10:44   #4325
Koliko su brzi kada naručiš uslugu od njih, tj. za koliko ti obično dođe instalater doma od dana kada naručiš???
Ratnip is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:57   #4326
Meni je u roku 2 tjedna

G6-Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 22:14   #4327
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Joj kakosam bijesna sada, to su i meni radili. Poslala sam zahtjev i nazovu me nakon tri tjedna tipa, bla bla bla jeste se vi odlucili zelite li prekinuti uslugu. Ja onak arrrmmm wtf, ja sam uslugu otkazala prije tri tjedna. Ma kao neeeèe, kolega to nije proslijefio bla bla, e poludila sam. Onda sam pisala zalbu koju mi naravno nisu uvazili. Ma Toliko su nekorektni. Nažalost ja nisam uspjela, probaj vidjeti zakon o zaštiti potrošača.
Evo i mene u grupi nezadovoljnih korisnika Optime
Nakon borbe od cca 40ak dana i pokusaja prelaska u Vip, totalno sam poludio od svega. Znaci Optima mi je konstanto odbijala omoguciti odlazak uz razne izgovore kako uvijek nesto nedostaje. Na kraju sam sam pokrenuo raskid ugovora na kojemu se moze jasno navesti datum kada korisnik zeli iskljucenje (zakonski raskid moraju odraditi u max 14 dana). Vip mi je od potpisa novog ugovora (brzina 500 za manje kn od Optime 10) u roku nekoliko dana sve spojio. Trenutno imam dva operateta i dva neta
Ostaje jos borba sa raskidom i vracanjem opreme gdje oni navode da im sam o svom trosku moram vratiti ruter (prije su slali Overseas).
robee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 17:27   #4328
Quote:
Houser kaže: Pogledaj post
Nadam se da kada kažeš da nisi uspjela, misliš na uvažavanje žalbe, a ne u smislu da uopće nisi uspjela raskinuti uslugu. Jesi li uspjela raskinuti na kraju?
Pod nisam uspjela mislila sam da mi nisu htjeli uvažiti vrijeme kada sam predala zahtjev nego vrijeme kada koje su oni odredili da su primili zahtjev. Dakle jos mjesec dana sam platila, a vec drugi operater je bio ukljucen.
__________________
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti!
Freyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 17:50   #4329
Stvarno?!? Možeš li istovremeno imati uslugu od dva operatera? Ne znam, nisam siguran ... ono, tefonskim žicama do mene dolazi signal, a uslugu mi pruža operater A. Dok se taj ne makne, ne može doći operater B. Ispada da je B došao, a ja i dalje plaćam uslugu A-u?

U slučaju potrošnje struje to definitivno ne ide tako; na određeni datum napravi se "razgraničenje"; do tog datuma plaćam operateru A, nakon njega operateru B.

Baš me zanima što HAKOM o tome misli ... (Googlao sam, al' izgleda da to ne znam dobro raditi jer nisam našao ništa na tu temu).
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 08:15   #4330
Imam istu istuaciju. Trenutno dva operatera zato sto mi Optima nije dozvolila prelazak u Vip (konstantno petljanje i izmotavanje). Moguce je posto Vip ide preko opticke linije i nema veze sa bakrom.
Da je Optima bezobrazna, je, maksimalno. Na ugovoru za raskid postoji rubrika u koju treba upisati zeljeni datum iskljucenja. Sto se njih tice to nema vrijednost. Oni sami sebi odredjuju dan kada ce dokumentaciju smatrati zaprimljenom i kada ce napraviti iskljucenje i na taj nacin krse sve zakone. Kome se obratiti za pomoc? Mislim nisam jedini koji ima problema i treba to rijesiti jednom za sva vremena. Dobio sam odgovor od njim da je zakonski rok za iskljucenje 12 radnih dana. Kvaka je u tome sto se prave grbavi i ne priznaju datum kada je dokumentacija poslana i zaprimljena. Posto sam im ja sve poslao 4.12 i isti dan dobio odgovor da su sve zaprimili i proslijedili dalje na obradu smatram da je to pocetni datum za sve.
Uglavnom sve ovo je jedno veliko mucenje i igra zivaca oko necega sto bi trebalo biti potpuno trivijalno.
robee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 11:20   #4331
Možda poslati zahtjev povratnicom? To je onaj narančasti kartončić na koji se primatelj potpiše prilikom primanja (i na kojem stoji datum kad je pošiljka uručena), a povratnica se potom vrati pošiljatelju tak' da nema izmotavanja primio sam / nisam primio. Taj datum bi se trebao smatrati početkom roka u kojem trebaju izvršiti isključenje.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 11:51   #4332
Loši su do bola..njihova korisnička služba...jedno reklamiraju a kad 7h nazoveš tada druga spika,naravno za korisnika nepovoljno.,banda.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 20:15   #4333
Quote:
Littlefoot kaže: Pogledaj post
Stvarno?!? Možeš li istovremeno imati uslugu od dva operatera? Ne znam, nisam siguran ... ono, tefonskim žicama do mene dolazi signal, a uslugu mi pruža .....
Nemas ti uslugu dva operatera nego nisi prekinio ugovor s jednim, a potpisao s s drugim operaterom.
__________________
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti!
Freyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 20:15   #4334
Naravno da je Optima mene kao visegodisnjeg korisnika koji zeli raskid ugovora stavila na ignor i tih 12 radnih dana za raskid njima nemaju zakonsku vrijednost tako da se mucim i borim do ne znam kada...
robee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 22:10   #4335
Kako to da Optima nema internet preko optike?
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 21:16   #4336
Jel netko zna kad će u Optimi doći taj MTV EUROPE koji je zamjena za MTV ADRIA?
Ovi u službi za korisnike nemaju pojma o tome da je propao MTV ADRIA, ja ih obavijestio da mi je crna slika i oni se čude.
konačno_sretan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 11:26   #4337
Evo stigao je MTV EUROPE.
konačno_sretan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 16:54   #4338
Preko ljeta prošle godine otac produžio ugovor na 24 mj.
Tadašnji H1 a sadašnja Optima.
Otkad je Optima preuzela brzina interneta je pala, danas izmjereno download 3.14 mbps a upload 0.02 mbps
ping 1.115 ms. To je izmjereno nakon što sam zvao službu za korisnike i oni su kao nešto radili na tome,
napomenuli su da su brzine sporije kad smo bežično spojeni.
Koliko sam vidio u uvjetima korištenja paketa
tel + surfnet 5 plus minimalna brzina je 3.5 mbps u downloadu te 358.4 kbps u downloadu.
Po tome ove moje brzine su ispod te min. brzine.
Što napraviti ?
qvezbra_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 22:24   #4339
Nemaš ti 500mbps pa da je bitno jesi na wifiu ili mrežno, tebi je srezana brzina skroz do tocke nemogućnost i korištenja, taj upload je jako čudan 0.02

To je kvar definitivno, pokušaj ubosti kabel iz modema direktno u zid da ne ideš preko splitera (ako isti imaš) ostati ćeš bez telefona al bi trebao imati normalan internet ukoliko te jeb* spliter.

U svakom slucaju prijavi kvar i zahtjevaj izlazak tehnicara
kurijoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 12:24   #4340
Quote:
kurijoza kaže: Pogledaj post
Nemaš ti 500mbps pa da je bitno jesi na wifiu ili mrežno, tebi je srezana brzina skroz do tocke nemogućnost i korištenja, taj upload je jako čudan 0.02

To je kvar definitivno, pokušaj ubosti kabel iz modema direktno u zid da ne ideš preko splitera (ako isti imaš) ostati ćeš bez telefona al bi trebao imati normalan internet ukoliko te jeb* spliter.

U svakom slucaju prijavi kvar i zahtjevaj izlazak tehnicara
Baš tako , nemogućnost korištenja, ono jedva otvori stranicu, katastrofa.
Ne mogu maknut telefon jer se koristi, ništa nego prijaviti kvar jbg.
Tko zna što gamad radi, možda namjerno smanje brzinu pa ti zoveš i onda ti uz nadoplatu daju veće brzine, sve je moguće kod nas.
qvezbra_81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:23.