Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 16:05   #1461
Pomoć oko kotača i ležaja

Kupio sam K2 vo2 90 boa muške role.I sada ne razumjem zašto kada zavrtim kotač rukom ne vrti se baš dugo (oko 25 sekundi).Tu sam na forumu pročitao da kada se zavrti mora se preko 1 minute vrtjeti ako je dobar.Nije valda da ću morati nove ležajeve kupiti.na njima su ležajevi ILQ 9 Classic Plus.Prije ovi sam davno rolao sa plastičnim kotačima pa sada ne znam ocijeniti jeli to ok kako role idu ili trebaju ići brže.Jeli to možda nema veze kod tih novih vrsta ležaja koliko se oni okreću kad se zavrte ?Hvala unaprijed na odgovoru
Aquilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:40   #1462
Bože sveti, kakve veze ima koliko se kotač vrti u 'prazno'! pa nije ti to spiner
Ako se lager vrti, bez nekog 'krckanja' i čini se da je lijepo podmazan, jer je nov, još je u 'masti' pa onda je to i normalno.

Stavi role na noge, pa se odvozaj malo, spusti se kroz neki brijeg pa onda 'procjeni' jesu li ili ne dobri lageri
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 16:16   #1463
Ljudi previše gledaju Youtube i savjete na netu, a premalo isprobavaju. Stavi ih na noge i ako idu lijepo bez pizdarija, vozi i ne brini o okretnaju kotaćića u prazno. To okretanje u prazno ti dolazi do izražaja jedino kad se rastepeš pa izgleda više fora dok si na zelmlji a kotaćići se okreću još 2 minute
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 12:29   #1464
70mm ili 80mm kotači za početnika koji nikad nije bio na rolama, a ima veliku želju? koliko vidim po netu, ja tražim 'urban' role

p.s. počeo sam klizati i prefora je, a role još nisam nabavio svakako planiram, zacrtano u 2018. na to do listi

https://www.njuskalo.hr/role/podesiv...oglas-23991866

https://www.njuskalo.hr/role/role-br...oglas-23615461

https://www.njuskalo.hr/role/role-ve...oglas-20575143 - ove salomonke su fora, ali izgledaju kotači dosta maleni? (one 'agresivke' mi se ne sviđaju, jako mi se sviđaju ove city/urban, da mogu pratiti kći dok vozi biciklu)
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 16:43   #1465
Koja mjesta preporucate za ucenje rolanja za odrasle? Imam 34 god, kupila role i krenula malo, ali ne volim bas da me se gleda dok sva ukocena rolam . Jel ima jos tko da je kasno poceo s ucenjem i kako vam je islo?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 18:41   #1466
Imao otprilike toliko kad sam prvi put stao na role. I uz to sam debeljko. Vozao se po svojoj ulici. Što te boli k... što tko misli.
Ilo ako ti baš jako smeta nađi neki napišteninparking ili sl. A ako si iz Zg odi na Jarun, tamo dalje od otoka mladeži baš i nema nešto ljudi.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:58   #1467
kerbi ti je jako dobro preporučio, ljudi su danas svi nešto zlobni, tako da i kad budeš izgledala odlično, fenomenalno i na rolama uvijek bude zlih jezika! Polako, pametno, i ne biti ukočen, to je najgore što se može biti na rolama.
Ja volim uvijek reči, preporučiti da najprije treba naučiti s rolama hodati, stajati, pogotovo na jednoj nozi. Čudno, ali istinito.
I nikako ne 'okretati' noge niti unutra, a niti van, koljena moraju biti lijepo ravno, kotači ravni.
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 21:51   #1468
Thanks. Probat cu onda po Jarunu. Uvijek mi se cinilo da je tamo previse ljudi pa me to odbijalo. Muz rola i on mi kaze da sam previse ukocena i da se moram opustiti. Probat cu onda ove savjete vase primijeniti.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 11:31   #1469
Pozdrav, klinci mi rolaju dvije godine, super im je zabavno i sad mene nagovore da i ja rolam Potpuni sam početnik ali hvala svima na ovom forumu jer sam se tako bolje upuznao s ovim sportom. E sad, koliko kužim rola mora biti kvalitetna zbog 1000 razloga... Ovdje ekipa koja razumije rolanje stalno vrti nekoliko marki rola, K2, rollerblade, fila, itd.

I tako odlučio sam kupiti role i krenuti pa kako bude i sad mi treba mišljenje nekog od ekipe jesam li uzeo dobre role. Role su Rollerblade crossfire 360, točkovi 90 mm, ležajevi SG 9 i u njima mi je noga kao u tenisici.

Moje pitanje iskusnoj ekipi, jesam li kupio dobre role

Frki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 13:14   #1470
Pozdrav, klinci mi rolaju dvije godine, super im je zabavno i sad mene nagovore da i ja rolam Potpuni sam početnik ali hvala svima na ovom forumu jer sam se tako bolje upuznao s ovim sportom. E sad, koliko kužim rola mora biti kvalitetna zbog 1000 razloga... Ovdje ekipa koja razumije rolanje stalno vrti nekoliko marki rola, K2, rollerblade, fila, itd.

I tako odlučio sam kupiti role i krenuti pa kako bude i sad mi treba mišljenje nekog od ekipe jesam li uzeo dobre role. Role su Rollerblade crossfire 360, točkovi 90 mm, ležajevi SG 9 i u njima mi je noga kao u tenisici.

Moje pitanje iskusnoj ekipi, jesam li kupio dobre role
Frki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 08:49   #1471
Pozz ekipa trebao bih pomoc,naime cura obozava vozit role al uvijek ih posuduje nema neke svoje pa bih joj volio kupit jedne
Sad ono sto me zanima posto je ona lijevak a po trgovinama sam vidio da su vecina kocnica na desnoj nozi,dal ima da bude na lijevoj jer znam da uvijek spominje kako joj je cudno kocit desnom nogom

pa eto dal se mogu prepomjestit kocnice na njezinu˝prirodnu˝ nogu,te koju marku rola mi preporucujete da gledam<<'
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 08:50   #1472
Bez problema prebaciš. Dobiješ obićno inalat s njima. Skineš osovinu zadnjeg kotaća, preseliš na drugu i opet sve stegneš.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 15:30   #1473
Pozdrav,
imam K2 Helena 80 role, super mi noga unutra stoji, nikamo mi se ne miče stopalo pa ipak imam osjećaj kad rolam kao da mi stopala "bježe" prema unutra.. znate ono kad ljudi gaze prema "unutra" Samim time kao da mi i cijela konstrukcija, skupa sa kotačima stoji prema unutra Inače mi jedan zglob malo bježi unutra, kao posljedica učestalog izvrtanja gležnjeva kad sam bila mala Da li je moguće da mi zbog toga i na rolama tako noge bježe, da li se događa još nekome?
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:03   #1474
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
70mm ili 80mm kotači za početnika koji nikad nije bio na rolama, a ima veliku želju? koliko vidim po netu, ja tražim 'urban' role

p.s. počeo sam klizati i prefora je, a role još nisam nabavio svakako planiram, zacrtano u 2018. na to do listi

https://www.njuskalo.hr/role/podesiv...oglas-23991866

https://www.njuskalo.hr/role/role-br...oglas-23615461

https://www.njuskalo.hr/role/role-ve...oglas-20575143 - ove salomonke su fora, ali izgledaju kotači dosta maleni? (one 'agresivke' mi se ne sviđaju, jako mi se sviđaju ove city/urban, da mogu pratiti kći dok vozi biciklu)
hej bok!

Drago mi je da ti se sviđa! Motivacija je najvažnija stvar kada se uči rolanje

kotači nemaju veze kada si početnik, to se vidi kod malo naprednijih stvari i u pravilu manji kotači daju bolju kontrolu manevriranja (tipa skretanje, skakanje i doskok i sl), a veči daju bolju stabilnost i veću brzinu. Ali kažem, to je kod malo naprednijih stvari. No osim veličine kotača bitan ti je i razmak između kotača, tj pozicija krajnjeg prednjeg i zadnjeg kotača u odnostu na centar tvog težišta.

Urban role su specifićne po tome što omogućavaju lakšu i sigurniju vožnju po gradu, pločnicima i cestama. Okvir kotača ima manji prostor između osovina i prednji kotač, kao i zadnji, je gotovo potpuno uvučen ispod cipele. Time se dobija stabilnost kod prelaza preko rupa, loše podloge, kamenčića...
To ne znači da ih ne možeš koristiti po Jarunu, ali na ravnoj cesti i dobroj podlozi prednost imaju fitness role.
Veličine kotača variraju od 74-84mm.
Od cipela za urban role razlikuju se Soft-shell i hard-shell. Soft je platno i tkanina i u pravilu bolje se slaže sa nogom nego hard, koja je opet izdržljivija kod padova, skakanja i sl. Ne bih rekao da je jedna bolja od druge što se tiče stabilnosti.

Nemoj se opterečivati sa veličinom kotača, oni se daju zamjeniti.
__________________
Inline freeskate ZG
DJigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:07   #1475
Quote:
Maritoma kaže: Pogledaj post
Thanks. Probat cu onda po Jarunu. Uvijek mi se cinilo da je tamo previse ljudi pa me to odbijalo. Muz rola i on mi kaze da sam previse ukocena i da se moram opustiti. Probat cu onda ove savjete vase primijeniti.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Maritoma, obavezno si stavi štitnike i kacigu. I preporučam ti da padneš par puta da se oslobodiš straha. Najbolje prema naprijed.
__________________
Inline freeskate ZG
DJigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:12   #1476
Quote:
Frki1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, klinci mi rolaju dvije godine, super im je zabavno i sad mene nagovore da i ja rolam Potpuni sam početnik ali hvala svima na ovom forumu jer sam se tako bolje upuznao s ovim sportom. E sad, koliko kužim rola mora biti kvalitetna zbog 1000 razloga... Ovdje ekipa koja razumije rolanje stalno vrti nekoliko marki rola, K2, rollerblade, fila, itd.

I tako odlučio sam kupiti role i krenuti pa kako bude i sad mi treba mišljenje nekog od ekipe jesam li uzeo dobre role. Role su Rollerblade crossfire 360, točkovi 90 mm, ležajevi SG 9 i u njima mi je noga kao u tenisici.

Moje pitanje iskusnoj ekipi, jesam li kupio dobre role
Rola je fitness tipa, lijepo izgleda i ako ti je udobna odlično.

Sretno!
__________________
Inline freeskate ZG
DJigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:24   #1477
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
imam K2 Helena 80 role, super mi noga unutra stoji, nikamo mi se ne miče stopalo pa ipak imam osjećaj kad rolam kao da mi stopala "bježe" prema unutra.. znate ono kad ljudi gaze prema "unutra" Samim time kao da mi i cijela konstrukcija, skupa sa kotačima stoji prema unutra Inače mi jedan zglob malo bježi unutra, kao posljedica učestalog izvrtanja gležnjeva kad sam bila mala Da li je moguće da mi zbog toga i na rolama tako noge bježe, da li se događa još nekome?
Hm... svaku nepravilnost u poziciji rola treba uzeti ozbiljno jer ti može narušiti stabilnost u vožnji.

Kako ti rola stoji kada imaš usporedo obje noge u vožnji? da li skrećeš ili ideš ravno? Kada se zaletiš i pustiš da li moraš ispravljati noge (dizati i spuštati) da bi išla ravno i/ili održala stabilnost?
__________________
Inline freeskate ZG
DJigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 22:40   #1478
https://www.youtube.com/watch?v=JJBw_R290JA

https://www.vidaxl.hr/e/871640427830...brneplave-52sz

valja šta ovo?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 10:30   #1479
Čini se fora.

Role su no-name, a ako gledamo cijenu nalaze se negdje u sredini kvalitete takvog tipa. Budi oprezna sa kupovinom online, treba ju isprobati da li ti je udobna.

Kotači, njihov položaj i razmak pokazuju da nije fitness rola već kao rola za slobodno vrijeme, španciranje...
Ležajevi su tak tak, odgovaraju tipu rola.

Ne bih na njima radio neke kerefereke jer ovaj spoj i ta plastika koja drži kotače i klizaljke vjerojatno nije najjača, a spoj sigurno nije dovoljno čvrst

Rekao bih da je dovoljno dobra rola za rolanje sat vremena vikendima po suncu.

Ne znam za kvalitetu klizaljki
__________________
Inline freeskate ZG
DJigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 14:23   #1480
Angry

Quote:
DJigli kaže: Pogledaj post
Hm... svaku nepravilnost u poziciji rola treba uzeti ozbiljno jer ti može narušiti stabilnost u vožnji.

Kako ti rola stoji kada imaš usporedo obje noge u vožnji? da li skrećeš ili ideš ravno? Kada se zaletiš i pustiš da li moraš ispravljati noge (dizati i spuštati) da bi išla ravno i/ili održala stabilnost?

Debelo kasnim s odgovorom ali evo... volila bi da mogu u voznji snimiti kako to izgleda , mozda je ipak zbog neodgovarajuce velicine mada ne osjetim da mi cipela hlapa oko stopala, ali naprijed imam malo lufta Probala je i frendica rolati, njoj se to ne dogadja.
Nakon odrađenih par voznji odlucila sam ih ipak prodati jer mi uopce nije gust rolati i koncentrirati se da moram ispravljati polozaj kotaca i da imam osjecaj da ce mi se role spojit "u plug" kao u skijanju :-( Pa eto, ako je netko zainteresiran za kupnju, moze se javiti u inbox.
Edit: vel.39 /duljina uloska 25 cm
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.