Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 16:00   #2181
Gemist i suhomesnati proizvodi...zvuci jako dobro...nego, na kolko dana druzenja si spreman onda...?!
��
__________________
Varaždin
branee is offline  
Old 16.01.2018., 17:01   #2182
Hahaha, sad si me našal. Ja bi nekako izdržal ali imam dve slovenke doma, odnosno one imaju mene, pa ne znam kako dugo bi to trpjele a granica je jako blizu.
zribaric is offline  
Old 16.01.2018., 18:56   #2183
ja decki ipak mislim da je ta loza.. pardon vlagomjetar iz Slovenskog Lidla ipak malo bolji od svih tih drugih.. pise Lidl, ali unutra je sigurno dobro staro Gorenje ili Isktra, a tamo su bile tate mate u svoje vrijeme..
__________________
ko ćeš.. onda nećeš.. ko nećeš onda ćeš.. ko ćeš onda ćeš.. ko nećeš onda nećeš.. ma šu ala.. ćeš ćeš :)
franina is offline  
Old 16.01.2018., 19:43   #2184
Nekada je bilo a sad se spominjalo. Velika večina proizvoda Gorenja i Iskre je kineskih. Ali sa proizvodima iz Lidla i Hofera (Aldi) nemam lošeg iskustva.
zribaric is offline  
Old 16.01.2018., 20:00   #2185
Quote:
zribaric kaže: Pogledaj post
Hahaha, sad si me našal. Ja bi nekako izdržal ali imam dve slovenke doma, odnosno one imaju mene, pa ne znam kako dugo bi to trpjele a granica je jako blizu.
sam upam da ta glavna ni štajerka če je , bog ti pomagaj
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 16.01.2018., 22:25   #2186
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)

Zadnje uređivanje Majstor : 17.01.2018. at 19:04.
Majstor is offline  
Old 17.01.2018., 13:12   #2187
Ja sam u moju tvt specijal dodao još malo šamota i to sad ovako izgleda.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
zoki ticić is offline  
Old 17.01.2018., 15:01   #2188
To izgleda jako dobro , koliko je sad širok i dugačak kanal za prolaz katranskih para i dima
ramzay is offline  
Old 17.01.2018., 15:42   #2189
@zoki ticic
Daj to malo poslikaj u nekakvom kontekstu i opisi slike
Nama koji nismo upoznati s tim kotlom barem neke detalje daj
Izgleda fenomenalno
__________________
Varaždin
branee is offline  
Old 17.01.2018., 16:20   #2190
Otvor je cca 6x30, do sad sam imao jedno par dana 12x20 ali bez šamota u prvom prolazu i mislim da je više odgovarao nego ovaj otvor. Nije mi se dalo rezati odmah ploče pa mi viri 5cm šamota u bunker i tu malo zapinju drva pa ću to sutra popraviti.
Inače to je peć sa donjim izgaranjem tvt specijal snage 40Kw i ima malo šamota na dnu taman ispod prvog prolaza, pomične šipke ispod pepela za lakše čišćenje a originalan otvor u prvi prolaz je 18x53cm što je puno previše. Sistem je sličan kao kod boscha 2000 i dosta su rijetke kod nas a više ih je po oglasima u slo.
Dosta je slična ovoj peći ali uz puno manje šamota u originalu. http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...070179d7e1.jpg

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje Majstor : 17.01.2018. at 18:02. Reason: Slanje prevelike slike!! Opomena, druga!!
zoki ticić is offline  
Old 17.01.2018., 16:41   #2191
Drva imam piljena na kratko i primjetio sam da kad je šira rupa dosta vuče "falš" zrak oko cjepanica i ne gori onako "slatko" kao kad je rupa uža i cjepanice pokrivaju cijelom širinom. Možda je veći štos u loženju i načinu slaganja u bunker ali to ćemo u toku hvatati.
Peć grije 60m2 stambenog prostora na 23℃ 24h dnevno a imam i rezervar ssm 1000l pa tako noću mirno spavam ko što je pjevao coce . Spojena je na 11m dimnjaka fi200 schiedel iznad ulaza dimnjače koja je promjera 160mm a izlaz iz same peći 180 pa sam napravio redukciju da ne kupujem novu dimnjaču. Dimnjača se sastoji od komada od 90cm, koljena i komada cijevi 40cm, preko nje je prebačen jedan komad staklene vune ali je 80% neizolirana.
Ugradio sam peć prije 15-tak dana tako da nemam neko veliko iskustvo u kurenju ali više mi se sviđa nego tvt standard koju sam imao nekih 40 dana u funkciji, kroz nju samo prolaze drva.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
zoki ticić is offline  
Old 17.01.2018., 17:51   #2192
Danas sam i ja vidio crvenu zvijer kaže gazda: radi godinamaaaa "neznam za bolje" njegov komentar

__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Old 17.01.2018., 18:14   #2193
Ja sam jučer vidio buderus od nekih 7čl i ljudi su jako zadovoljni jer su prije imali tvt standard koji još više troši.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
zoki ticić is offline  
Old 17.01.2018., 19:43   #2194
Kolega je izbacio cm kotao od 40kw i kupio viadrusa od 50kw. Kaze da odkad zna za sebe nije vuse drva potrosio a slabije se ugrijao.
Razlog zamjene je sto mu je neko rekao da limeni kotlovi procure dok gusanim nema smrti

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
danbara is offline  
Old 17.01.2018., 21:44   #2195
Quote:
danbara kaže: Pogledaj post
Kolega je izbacio cm kotao od 40kw i kupio viadrusa od 50kw. Kaze da odkad zna za sebe nije vuse drva potrosio a slabije se ugrijao.
Razlog zamjene je sto mu je neko rekao da limeni kotlovi procure dok gusanim nema smrti

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
Normalno da 50 kW troši više od 40 kW.
Pitanje gdje nestaje tolika energija, najvjerojatnije kroz dimnjak, različiti kotlovi i način izgaranja drva može biti od 5-10% razlike, bolji ili lošiji po pitanju same proizvodnje. Sve ostalo je bitno za dobro grijanje, kuća troši.
Vjerojatno i cm od 40 kW nije zadovoljio pa je mislio sve riješiti sa zamjenom kotla
pzec is offline  
Old 17.01.2018., 22:47   #2196
Quote:
danbara kaže: Pogledaj post
Razlog zamjene je sto mu je neko rekao da limeni kotlovi procure dok gusanim nema smrti
Da nenadmasivi su ti guseni kotlovi
Rekao sam vec,balkansko pomodarstvo.
__________________
Bolje biti malo glup nego malo pametan
Maersk is offline  
Old 17.01.2018., 22:59   #2197
Quote:
pzec kaže: Pogledaj post
Normalno da 50 kW troši više od 40 kW.
Pitanje gdje nestaje tolika energija, najvjerojatnije kroz dimnjak, različiti kotlovi i način izgaranja drva može biti od 5-10% razlike, bolji ili lošiji po pitanju same proizvodnje. Sve ostalo je bitno za dobro grijanje, kuća troši.
Vjerojatno i cm od 40 kW nije zadovoljio pa je mislio sve riješiti sa zamjenom kotla
Normalno jeste, samo sto je i onih 40kw vec bilo previse. Desilo mu se da je mestar montirao cm 35 kw koji je procurio nakon nekih 5-6 godina. On kupi ponovo cm al od 40kw i onda neki drugi mestar ga nagovori da uzme viadrusa.
Lik ima novac pa mu finansiranje svega toga nije problem, problem je sto je slusao pogesne ljude.
Grije objekat na 3 etaze po 110m2, novogradnja sa dobrom stolarijom i izolacijom

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
danbara is offline  
Old 17.01.2018., 23:06   #2198
Jedan moj poznanik ima guseni krematorij(Viadrus) i veli da nikad boljeg kotla nije imao.
U njemu doslovno pali sve sto ima,vidio osobno.Pale se djecije pelene,svi moguci otpaci sto gore,kosti od svinjokolje,cizme,cipele,gume,vrecice,nekada mu da malo i drva al to uglavnom kad nema smeca.
O ispusnim plinovima i trovanju okolice ne treba pricati,ima jednog susjeda(taj mu je najblizi),covjek se bunio i prigovarao zbog smrada,ali covjek nema legaliziranu terasu nedavno sagradjenu.veli mu moj prika "susjed ste ti nisi jos legalizirao terasu", "ma nisam jos","i sta jos uvijek smrdi","ma ne susjed ne smrdi salio sam se malo":klap:
Kaze moj prika da nemre docekati da pocne smece na vagu,on ga nece niti imati.
Ah eto jedan primjer jednog balkanskog kotlendjije u EU kako kuri svog krematorija i uljepsava komsiluk
Jest fakat najbolji kotel kad sve to pregori u njemu,ja mislim da bi moj otisao u pm samo kad bi pelene bacio u njega a kamoli ostalo
__________________
Bolje biti malo glup nego malo pametan
Maersk is offline  
Old 17.01.2018., 23:23   #2199
Hebeš kotel u kojem cipele ne gore...
Zvon is offline  
Old 17.01.2018., 23:32   #2200
Cool

Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Hebeš kotel u kojem cipele ne gore...
Fučkaš cipele ..... ak nemreš skurit gumene škornje h kotlu onda nisi frajer :klap:
wrba42 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.