Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 17:01   #9901
Ja bih sve (kopiju računa i prepisku) lijepo, zajedno sa fotografijama ili čak video uradkom, poslao Boschu u Njemačku centralu. I priupitao je li to uobičajeni postupak i prema kupcu i vrsti kvara u DE ili samo praksa u HR. Možda će vas odgovori iznenaditi. Ili ugodno ili neugodno.
gubetz is offline  
Old 16.01.2018., 17:10   #9902
Quote:
gubetz kaže: Pogledaj post
Ja bih sve (kopiju računa i prepisku) lijepo, zajedno sa fotografijama ili čak video uradkom, poslao Boschu u Njemačku centralu. I priupitao je li to uobičajeni postupak i prema kupcu i vrsti kvara u DE ili samo praksa u HR. Možda će vas odgovori iznenaditi. Ili ugodno ili neugodno.
Vjerojatno ste u pravu, mozda bi islo u moju koris. Ali ne znam njemacki, znaci moram naci nekog tko sluzbeno prevodi, naci uopce kontakt za njemacku centralu....a citao sam uvjete jamstva i sve pise jasno...vjerojatno bi rekli da je to druga drzava i da je sve regularno jer je u skladu sa jamstvom....moram razmisliti...dal je jedna perilica svega toga vrijedna uopce...ja ju i sad koristim , ona radi uobicajeno...samo je centifuga problem je se cuju ti zvukovi...
Love tehnic is offline  
Old 16.01.2018., 18:47   #9903
Ima neka pravno-teh. finta da se vrati natrag trgovcu jer vi ste kupili proizvod koji su oni prodali "u dobroj vjeri"...

http://www.potrosac.hr/

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...jni-proizvodom

U svakom slučaju, progooglajte prava potrošača pa se eventualno opisom slučaja obratite i nekoj od takvih udruga.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 16.01.2018., 19:13   #9904
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Ima neka pravno-teh. finta da se vrati natrag trgovcu jer vi ste kupili proizvod koji su oni prodali "u dobroj vjeri"...

http://www.potrosac.hr/

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...jni-proizvodom

U svakom slučaju, progooglajte prava potrošača pa se eventualno opisom slučaja obratite i nekoj od takvih udruga.
To sam zaboravio napomenuti...inace sam pasivni clan udruge za zastitu potrosaca.
Kazem pasivan jer ne zivim u Zagrebu pa ne mogu aktivno sudjelovati ali placam clanarinu i imam sve privilegije i punopravnu podrsku....odmah sam zvao savjetnika i upravo zato mislim da nista ne mogu po tom pitanju jer zakon je takav da proizvod mora biti zamjenjen novim ukoliko:

Dokazem da unutar 6 mjeseci od kupnje ima tvornicki nedostatak koji je stetan u toj mjeri da bi popravak bio losa opcija...sto znaci da servis to mora detektirati i potvrditi..
Sto naravno nije ucinjeno jer partner servis zivi od njih i nece gazit kruh koji ga hrani

To je sto se zakona tice...ostalo je i napisano u jamstvu...
Love tehnic is offline  
Old 16.01.2018., 19:16   #9905
Mislim, mogu na sud ako zelim....potrosac mi moze omoguciti odvjetnika....ali niti oni sami ne garantiraju sto posto da bih dobio spor...ali velika vjerojatnost...pa dal je ta masina vrijedna toga..nisam pametan...uh
Love tehnic is offline  
Old 16.01.2018., 19:20   #9906
Ne bih htio biti paranoičan, ali ni serviseri sami ne znaju koliko "daleko" je otišlo pri havariji ležajeva.

Drugim riječima, tek kad otvore i imaju uvid u stanje osovine, mogu konstatirati da li se isplati zamjena ili treba mijenjati i osovinu (s trokrakim nosačem).

A da se ne govori da svako kuckanje, nabijanje po osovini i slični zahvati, tipični za situacije kad nema prese - škode i krate životni vijek novog seta ležajeva.

Tako da nisam siguran što bih vam predložio - u svakom slučaju sam mislio da će vam zamijeniti s novim aparatom jer njih to dođe jeftinije.

Naime, ako aparat npr. košta 3 tisuće kn u maloprodaji:

25 % PDV
30-50 % marža maloprodajnog trgovca
2-3 % troškovi transporta


Grubo, kad se zbroji, možda trećina te cifre "zapljusne" samog proizvođača i uzevši u razmatranje satnicu servisera, koja je cca 250 kn s PDV-om i cijenu rez. dijelova - jeftinija verzija je isporučiti nov aparat ...


Jer nije to pit stop u auto utrkama gdje za 15 sek. mijenjaju 4 kotača i natoče gorivo nego 2-3 h "epopeja" od popravljanja.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 16.01.2018., 19:36   #9907
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Ne bih htio biti paranoičan, ali ni serviseri sami ne znaju koliko "daleko" je otišlo pri havariji ležajeva.

Drugim riječima, tek kad otvore i imaju uvid u stanje osovine, mogu konstatirati da li se isplati zamjena ili treba mijenjati i osovinu (s trokrakim nosačem).

A da se ne govori da svako kuckanje, nabijanje po osovini i slični zahvati, tipični za situacije kad nema prese - škode i krate životni vijek novog seta ležajeva.

Tako da nisam siguran što bih vam predložio - u svakom slučaju sam mislio da će vam zamijeniti s novim aparatom jer njih to dođe jeftinije.

Naime, ako aparat npr. košta 3 tisuće kn u maloprodaji:

25 % PDV
30-50 % marža maloprodajnog trgovca
2-3 % troškovi transporta


Grubo, kad se zbroji, možda trećina te cifre "zapljusne" samog proizvođača i uzevši u razmatranje satnicu servisera, koja je cca 250 kn s PDV-om i cijenu rez. dijelova - jeftinija verzija je isporučiti nov aparat ...


Jer nije to pit stop u auto utrkama gdje za 15 sek. mijenjaju 4 kotača i natoče gorivo nego 2-3 h "epopeja" od popravljanja.
Hvala vam na svemu objasnjenom...svjestan sam da nije ni serviseru lako....s jedne strane radi za njih i to mu je posao...a vjerujem da je i sam svjestan toga...mislim da necu ici na tuzbu pa sud pa sto sve ide za tim jer nisam iz Zagreba pa mi to sve u startu malo kompliciranije....vec bih ja bio kod glavnog direktora osobno da sam tamo...
Onda pak s druge strane, stroj sam kupio u lokalnoj trgovini ovdje...to mi je greska..da sam bar u elipsu ili centru tehnike ali ovaj gazda je lokalni mafiozo pa ne znam koliko bi mi pametno bilo natezat se sa njima jer u konacnici novu perilicu bi mi taj trgovac morao dati gdje sam kupio...
Nek ju popravi ako to sve mjena kako je rekao sto cu i sam nadgledati...mozda bude i dobro...ako ne, zvat cu ga opet pa tako 2 godine dok je besplatno i tad kupit novu...
Ali nebi vise Bosh ni u ludilu..
Love tehnic is offline  
Old 16.01.2018., 19:59   #9908
Quote:
Love tehnic kaže: Pogledaj post
Hvala vam na svemu objasnjenom...svjestan sam da nije ni serviseru lako....s jedne strane radi za njih i to mu je posao...a vjerujem da je i sam svjestan toga...mislim da necu ici na tuzbu pa sud pa sto sve ide za tim jer nisam iz Zagreba pa mi to sve u startu malo kompliciranije....vec bih ja bio kod glavnog direktora osobno da sam tamo...
Onda pak s druge strane, stroj sam kupio u lokalnoj trgovini ovdje...to mi je greska..da sam bar u elipsu ili centru tehnike ali ovaj gazda je lokalni mafiozo pa ne znam koliko bi mi pametno bilo natezat se sa njima jer u konacnici novu perilicu bi mi taj trgovac morao dati gdje sam kupio...
Nek ju popravi ako to sve mjena kako je rekao sto cu i sam nadgledati...mozda bude i dobro...ako ne, zvat cu ga opet pa tako 2 godine dok je besplatno i tad kupit novu...
Ali nebi vise Bosh ni u ludilu..
Moja prica sa Siemensom je zavrsila tako sto sam je prodao. Popusio sam na kraju 1000 kn. Toliko o BSH. Isto samo servisi i servisi, pisao i ja njima a od zamjene nista. Vise ih je kostao serviser i skoro svi dijelovi nego da su mi dali novu od 2500 kn.
europe2seoul is offline  
Old 16.01.2018., 20:24   #9909
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Moja prica sa Siemensom je zavrsila tako sto sam je prodao. Popusio sam na kraju 1000 kn. Toliko o BSH. Isto samo servisi i servisi, pisao i ja njima a od zamjene nista. Vise ih je kostao serviser i skoro svi dijelovi nego da su mi dali novu od 2500 kn.
Ajd, dobro, bar je nisi razbio kako ti je ponekad padalo na pamet
Jbg...Ja sam odavno naučio da nije zlato sve što sja i da "švabo" više nije "švabo" bilo da je riječ o alatu, perilici, automobilu...ali naš narod još puši priče kako je VW bog pa čitav jedan segment naziva Golf klasom, klanja se Boschu...Koreja, Kina to je za njih druga liga. Praksa prečesto pokazuje i dokazuje da to baš i nije tako, nego čak što više, sve češće pa obratno. Tek kad kako ti veliš popuše shvate. Ima jedna narodna: Pametan uči na tuđim greškama, budala na svojima. I ja sam popušio sa jednim Audijem u životu i od tada znam što govorim i zašto to govorim. Samo...ja sam popušio nekoliko tisuća...ne kuna, naravno.
gubetz is offline  
Old 16.01.2018., 20:43   #9910
Quote:
Love tehnic kaže: Pogledaj post
Hvala vam na svemu objasnjenom...svjestan sam da nije ni serviseru lako....s jedne strane radi za njih i to mu je posao...a vjerujem da je i sam svjestan toga...mislim da necu ici na tuzbu pa sud pa sto sve ide za tim jer nisam iz Zagreba pa mi to sve u startu malo kompliciranije....vec bih ja bio kod glavnog direktora osobno da sam tamo...
Onda pak s druge strane, stroj sam kupio u lokalnoj trgovini ovdje...to mi je greska..da sam bar u elipsu ili centru tehnike ali ovaj gazda je lokalni mafiozo pa ne znam koliko bi mi pametno bilo natezat se sa njima jer u konacnici novu perilicu bi mi taj trgovac morao dati gdje sam kupio...
Nek ju popravi ako to sve mjena kako je rekao sto cu i sam nadgledati...mozda bude i dobro...ako ne, zvat cu ga opet pa tako 2 godine dok je besplatno i tad kupit novu...
Ali nebi vise Bosh ni u ludilu..
U svemu tome ima i mogućnost da nije uopće krivnja na proizvođaču bijele tehnike nego se radilo o defektnom proizvodu iz drugu sfere, tj. jedan od ležajeva, koje im isporučuje netko od velikih proizvođača kotrljajućih ležajeva ili pak spomenuti amortizer, koji je također proizvod kojeg im dobavljaju drugi.

U industriji je neki ideal 1 ppm - da se tek jedan od milijun proizvoda proglasi pokvarenim, a tome ne mogu doskočiti niti najviše rigorozno kontrolirani dobavljači, npr. u avio industriji.

Konkretno, u slučaju bijele tehnike 10 % najmanje je "osuđeno" na servisera u prvih nekoliko godina jer o tome govore velike statistike.

U slučaju ležajeva - najviše izloženi su usisavači, npr. procjena da mogu raditi samo 1000 radnih sati okvirno i nakon toga "odlaze" ležajevi. Tamo su velike brzine vrtnje...

U slučaju profi perilica, nakon 1000 radnih sati oglasi se alarm ili upali oznaka da se zove servisera. Dalje "neće" dok serviser ne "odblokira"!


Tako da ima kojekakvih zapleta s bijelom tehnikom - i na strani elektronike i na strojarskoj strani...

U svakom slučaju, proizvođači bi kod ovakvih slučajeva trebali postupati nalik onima koji proizvode matične ploče. Ako odmah "ode", dobije kupac novu. Ako ode nakon par mjeseci - dobiva novu, ali bolji model nego što je kupio da nema "zvocinga". Ako ode netom prije isteka jamstva, dobiva repariranu!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 16.01.2018., 20:58   #9911
Kupca, koji je u dobroj vjeri i namjeri, kupio XY proizvod YX proizvođača uopće ne zanima niti ga treba zanimati da li je dio koji se pokvario komponenta proizvedena u sklopu koncerna proizvođača, kupljena od provjerenog dobavljača ili kupljena na kontejnere na svjetskom tržištu. On je kupio taj i taj proizvod zato jer ga proizvodi ta i ta tvornica koja je kao sinonim za kvalitetno, dugotrajno i pouzdano. A tako se reklamira sama ili pomoću takvih kao što si i ti MG. A praksa sve češće dokazuje da je kupac doveden u zabludu.
Stoga si potpuno u pravu da bi bilo poštenije, korektnije i čak financijski (da ne govorimo marketinški) da priznaju u konačnici svoj propust i kod ovakvih ili sličnih slučajeva kupcu dadu novi, ispravni proizvod.
Znaš. kad se slučajno pokvari RR kupac u jamstvenom roku ne dobiva popravak ili polupopravk nego novi automobil. Uz obrazloženje: RR se ne kvari. Izvinjavamo se zbog slučajnog propusta! Tako se čuva ime brenda i ugled.

Zadnje uređivanje gubetz : 16.01.2018. at 21:11.
gubetz is offline  
Old 16.01.2018., 21:11   #9912
Quote:
gubetz kaže: Pogledaj post
Kupca, koji je u dobroj vjeri i namjeri, kupio XY proizvod YX proizvođača uopće ne zanima niti ga treba zanimati da li je dio koji se pokvario komponenta proizvedena u sklopu koncerna proizvođača, kupljena od provjerenog dobavljača ili kupljena na kontejnere na svjetskom tržištu. On je kupio taj i taj proizvod zato jer ga proizvodi ta i ta tvornica koja je kao sinonim za kvalitetno, dugotrajno i pouzdano. A tako se reklamira sama ili pomoću takvih kao što si i ti MG. A praksa sve češće dokazuje da je kupac doveden u zabludu.
Stoga si potpuno u pravu da bi bilo poštenije, korektnije i čak financijski (da ne govorimo marketinški) da priznaju u konačnici svoj propust i kod ovakvih ili sličnih slučajeva kupcu dadu novi, ispravni proizvod.
Samo daj ti to objasi extra sposobnim managerima u BSH hrvatska.

Ja na proljece kupujem Electrolux gornje punjenje umjesto Siemensa - isto mi je a bum imal vise mjesta. A kada mi ode glavna perilica gdje stalno zivim - Miele, Beko ili LG.

A Bosch? Ha ha ha ha....ha
europe2seoul is offline  
Old 16.01.2018., 21:35   #9913
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Moja prica sa Siemensom je zavrsila tako sto sam je prodao. Popusio sam na kraju 1000 kn. Toliko o BSH. Isto samo servisi i servisi, pisao i ja njima a od zamjene nista. Vise ih je kostao serviser i skoro svi dijelovi nego da su mi dali novu od 2500 kn.
Bojim se da ce i moja epizoda imati takav kraj...
Love tehnic is offline  
Old 16.01.2018., 21:52   #9914
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
U svemu tome ima i mogućnost da nije uopće krivnja na proizvođaču bijele tehnike nego se radilo o defektnom proizvodu iz drugu sfere, tj. jedan od ležajeva, koje im isporučuje netko od velikih proizvođača kotrljajućih ležajeva ili pak spomenuti amortizer, koji je također proizvod kojeg im dobavljaju drugi.

U industriji je neki ideal 1 ppm - da se tek jedan od milijun proizvoda proglasi pokvarenim, a tome ne mogu doskočiti niti najviše rigorozno kontrolirani dobavljači, npr. u avio industriji.

Konkretno, u slučaju bijele tehnike 10 % najmanje je "osuđeno" na servisera u prvih nekoliko godina jer o tome govore velike statistike.

U slučaju ležajeva - najviše izloženi su usisavači, npr. procjena da mogu raditi samo 1000 radnih sati okvirno i nakon toga "odlaze" ležajevi. Tamo su velike brzine vrtnje...

U slučaju profi perilica, nakon 1000 radnih sati oglasi se alarm ili upali oznaka da se zove servisera. Dalje "neće" dok serviser ne "odblokira"!


Tako da ima kojekakvih zapleta s bijelom tehnikom - i na strani elektronike i na strojarskoj strani...

U svakom slučaju, proizvođači bi kod ovakvih slučajeva trebali postupati nalik onima koji proizvode matične ploče. Ako odmah "ode", dobije kupac novu. Ako ode nakon par mjeseci - dobiva novu, ali bolji model nego što je kupio da nema "zvocinga". Ako ode netom prije isteka jamstva, dobiva repariranu!
Svjestan sam ja i toga da nije nuzno kriv proizvodjac ako uzmemo u obzis da vecinu sastavnih djelova za njih radi netko treci i onda se samo sklepa gotov proizvod...ali ako su vec svijesni da im moze doci poluispravan set lezaja ili nesto drugo, pa i ako cak uz njihov trud ne postoji metoda da se nedostatak otkrije prije ugradnje, bar bi prema tom kupcu koji je eto imao peh pa kupio proizvod koji je u tih 10 posto potencijalno losih...zamjena za novi bude prvo rijesenje...ali shvacam da to u biti nije tako....jesam, vjerovao sam da je Bosh marka...pojam...ime...divio sam se...uvjek su bili skupi pa sam kupovao gorenje...od Bosha sam kupovao kuhinjske aparate jer sam si bar miksere mogao priustiti od njih i bio sav ponosan jer imam mulipraktik od Bosha...busilicu....i tak....
Ne moram pisati srecu i ponos sto sam prije tri mjeseca napokon uspio zaraditi dovoljno(ipak je sezona bila jako unosna) da mogu kupiti sve Bosh'...sudjericu, stednjak i perilicu...jako sam bio sretan i ponosan...
I kao sto rekoh, nije sva steta u perilici vec u odnosu Bosha prema krajnjem kupcu...tak jadno i bezveze
I kako da vise ista kupim njihovo...a trebam jos hladnjak i zamrzivac...nema sanse....strah veliki pa makar neopravdan...
Love tehnic is offline  
Old 17.01.2018., 03:33   #9915
Jednostavno, "naletjeli" ste na takav primjerak - tu je prvo zakazala sreća onda je i Bosch Hrvatska dao svoj "obol" jer tako veliki kvar se mijenja za nov aparat pa kvit.

Inače, oni su po meh. aspektu možda vodeći među svim proizvođačima u tom ekonom. razredu, do nekih 500 eura odnosno nema pritužbi da njihove "plešu" po kupaonicama, tresu se dok centrifugiraju i sl.
Što je naročito bitno kod plitkih perilica, < 45 cm dubine jer tamo mehanički sve još više stiješnjeno i na toj "muci se poznaju junaci".
I Samsung ima dobro riješenu mehaniku, njihove plitke "ni mrdac" dok centrifugiraju...

Žao mi je, ali i serviser vam je rekao da ne pamti takav slučaj!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 17.01.2018., 07:40   #9916
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Jednostavno, "naletjeli" ste na takav primjerak - tu je prvo zakazala sreća onda je i Bosch Hrvatska dao svoj "obol" jer tako veliki kvar se mijenja za nov aparat pa kvit.
A gle evidentno je da je BSH hrvatska losa firma u post prodaji. Znaci oni bi radje ovakve anti-reklame nego da zamjene aparat.

Ne znam koliko je on platio masinu, no ja sam je platio 2500 kn. Kod mene je serviser bio tocno 5 puta i zamjenio je elektroniku i motor. Kada to sve zbrojimo - zar nije laske dati neku drugu perilicu u rangu klasi 2500 kn?
Pogoto sto je to sve novo.

Nego natezanja sa serviserima, pa biti doma dok je on tamo i uzimati godisnji odmor sa posla dok on popravlja, i na kraju dobijes popravljenu perilicu upitno koliko ce trajati a kupio si je nedavno pod novu.

Znaci totalna anti reklama.

I sada sto? Meni se svidja Bosch po specifikacijama sa i-Dos sustavom i jos nekim stvarima koji dodje cca 5000 kn. Vidimo na forumu da odlaze perilice, da je moja iz tvornice imala problem, da je od forumasa sada isto ima problem. I sada da ja pljunem 5000 kn za perilicu rublja i da mi nakon 1 tjedan ne radi a onda krenu popravci umjesto da mi daju novu ako moja spada u tih 10%? Preveliki su to novci za lutriju.

Bolje onda dat jos 2-3 tisuce kuna i kupiti Miele ili dati nesto manje novaca i kupiti Beko. Na forumu ovom kojeg pratim Beko nije nikad imao probleme. Ja imam Beko nemam probleme. Kolege doma imaju isto i Beko i LG nema problema. OK nema nekih naprednih funkcija (i-DOS), nema toliko nisku buku, no - radi. Imam na moru Electrolux sa gornjim punjenjem - radi.
europe2seoul is offline  
Old 17.01.2018., 09:22   #9917
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A gle evidentno je da je BSH hrvatska losa firma u post prodaji. Znaci oni bi radje ovakve anti-reklame nego da zamjene aparat.

Ne znam koliko je on platio masinu, no ja sam je platio 2500 kn. Kod mene je serviser bio tocno 5 puta i zamjenio je elektroniku i motor. Kada to sve zbrojimo - zar nije laske dati neku drugu perilicu u rangu klasi 2500 kn?
Pogoto sto je to sve novo.

Nego natezanja sa serviserima, pa biti doma dok je on tamo i uzimati godisnji odmor sa posla dok on popravlja, i na kraju dobijes popravljenu perilicu upitno koliko ce trajati a kupio si je nedavno pod novu.

Znaci totalna anti reklama.

I sada sto? Meni se svidja Bosch po specifikacijama sa i-Dos sustavom i jos nekim stvarima koji dodje cca 5000 kn. Vidimo na forumu da odlaze perilice, da je moja iz tvornice imala problem, da je od forumasa sada isto ima problem. I sada da ja pljunem 5000 kn za perilicu rublja i da mi nakon 1 tjedan ne radi a onda krenu popravci umjesto da mi daju novu ako moja spada u tih 10%? Preveliki su to novci za lutriju.

Bolje onda dat jos 2-3 tisuce kuna i kupiti Miele ili dati nesto manje novaca i kupiti Beko. Na forumu ovom kojeg pratim Beko nije nikad imao probleme. Ja imam Beko nemam probleme. Kolege doma imaju isto i Beko i LG nema problema. OK nema nekih naprednih funkcija (i-DOS), nema toliko nisku buku, no - radi. Imam na moru Electrolux sa gornjim punjenjem - radi.
U zadnjih godinu dana, ovdje na forumu:
Bosch WAT 3x otkazivanje elektronike unutar ili netom jamstvenog roka,
Siemens . jedana epopeja, nema šta mijenjano nije,
LG . jedna puknuta poluškoljka na perilici staroj 5 godina
Samsung - jedna perilica, jedan model 3x vraćan u trgovinu,
Gorenje, Beko, Whirpool, AEG, Electrolux nula prijavljenih kvarova i epopeja.
Pa sad nek se nastavi i dalje mantrati o robusnosti, pouzdanosti, inovativnim rješenjima i koječemu iz BSH grupacije.
Zaključak neka svatko sam izvede.
gubetz is offline  
Old 17.01.2018., 09:30   #9918
Quote:
gubetz kaže: Pogledaj post
U zadnjih godinu dana, ovdje na forumu:
Bosch WAT 3x otkazivanje elektronike unutar ili netom jamstvenog roka,
Siemens . jedana epopeja, nema šta mijenjano nije,
LG . jedna puknuta poluškoljka na perilici staroj 5 godina
Samsung - jedna perilica, jedan model 3x vraćan u trgovinu,
Gorenje, Beko, Whirpool, AEG, Electrolux nula prijavljenih kvarova i epopeja.
Pa sad nek se nastavi i dalje mantrati o robusnosti, pouzdanosti, inovativnim rješenjima i koječemu iz BSH grupacije.
Zaključak neka svatko sam izvede.
Ove sa nula kvarova spominjale su se samo u kontekstu tipa " moja xy perilica nakon 7, 8...12 godina ispustila dušu, koju da sad kupim"?
Odgovor gotovo uvijek Bosch.
gubetz is offline  
Old 17.01.2018., 10:59   #9919
Mali grizly ako moze pitanje, dali mi mozete reci za perilicu WAN24261BY dali ima opciju mjerenja kila robe u bubnju?
Kada sam ubacivao prosli put u perilicu pokazivalo mi je kada sam ubacivao robu 1 kg pa 2 pa tako do 7kg a sad kad ubacujem nepokazuje nista pa sam malo zbunjen dali je to bila vagala sama robu sta mi nema bas smisla ili je to bilo nesto drugo?
U uputstvu nisam naisao da moze da vaze al procitam jos jedanput.
ante234 is offline  
Old 17.01.2018., 11:03   #9920
Ovaj podforum je posve irelevantan za prodajne rezultate odnosno :

https://de.statista.com/statistik/da...n-deutschland/

Bosch sa svojim brandom Siemens drži cca 25 % njem. tržišta perilica rublja, a procjena je da se godišnje tamo proda 3.3 milijuna komada perilica rublja.

Da nisu kvalitetne i pouzdane, ne bi nikad dostigli te prodajne brojke!

Hrvatsko tržište je negdje oko 100 tisuća komada perilica godišnje, susjedno srbijansko cca 200 tisuća komada - tu Bosch nije među top 5 nego

https://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtk...brend/6703125/

tu je vodeći Gorenje, a o njihovoj meh. kvaliteti i pouzdanosti ne treba trošiti riječi jer se sve&sva temelji na 5 god. jamstvu, kojeg pruža satelitsko poduzeće Gorenje Hrvatska

http://www.gorenje.hr/kontakt

tj. čim oni prodaju isti tip perilice u Austriji ili Njemačkoj, e tamo je 2 god. jamstva jer moraju platiti neovisne, ugovorne servise.

Tako da ne vidim što bi se dalo izvesti kao neki velebni zaključak iz situacije na hrv. tržištu jer globalni tokovi prodaje idu svojim tijekom, mi smo tu posve periferno tržište s majušnom kupovnom moći.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.