Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2017., 12:38   #21
Quote:
floweret kaže: Pogledaj post
Imam pitanje.. Zasto djecu zovete razmazenim deristima?
Ne znam, meni to dosta grozno zvuci, a ta djeca imaju najmanje veze sa time..
Djeca ne znaju da su razmazena, ona samo prate primjer svojih roditelja. Kako ih odgajaju i uce.
Meni je dr rekla zadnji put na terapiji rekla da sam narcisoidna jer sam se naljutila sto mi ekipa s posla nije cestitala rodendan. Ne moram ni reci da su mi se popalile sve lampice koje imam i nemam.
I ne znam kako da se iz toga izvucem i da li se uopce mogu izvuci. Nadam se da mogu.
Ne znam koliko.imas godina,ali ova curica je razmazeno deriste.Mozda sam trebala pod navodnicima staviti,ali vidim da ti je zasmetalo.Ne znam kako je u kolektivu i naljitila yi se sto ti ekipa nije cestitala rodendan.Zasto bi? Sto bi ja trebala reci kada se radi prekovremeno,mene se ne zove ,a znas zbog cega.Zbog proklete hospitalizacije i zbog f dijagnoze.Nisam za to.da se ne trazi za pomoc,ali iskljucivo privatno. Mozda ruzno zviuci ali i svijet nije idealan oko mene. Kako bi se reagirali ljudi danas jedu ni drugi.Ovo je moja hipotetski zakljucak: nisu ti cestitali jer si il povucena ili visak.Negdje sam vec primjere navela.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 12:42   #22
Quote:
floweret kaže: Pogledaj post
Imam pitanje.. Zasto djecu zovete razmazenim deristima?
Ne znam, meni to dosta grozno zvuci, a ta djeca imaju najmanje veze sa time..
Djeca ne znaju da su razmazena, ona samo prate primjer svojih roditelja. Kako ih odgajaju i uce.
Meni je dr rekla zadnji put na terapiji rekla da sam narcisoidna jer sam se naljutila sto mi ekipa s posla nije cestitala rodendan. Ne moram ni reci da su mi se popalile sve lampice koje imam i nemam.
I ne znam kako da se iz toga izvucem i da li se uopce mogu izvuci. Nadam se da mogu.
Mozes se izvuci ako iskazujes neke narc.osobine, ali si generalno normalna osoba. Kod mnogih je to slucaj, narcizam je skala, a ne plus ili minus.

No ukoliko imas ozbiljniji narc.poremecaj, NPD, borderline narcizam ili slicno, onda je lijecenje gotovo nemoguce.
Za pocetak jaki narcisi ne idu na terapije
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:02   #23
Upravo to. Narcizam je spektar - na jednom kraju je "healty adult narcissism", a na drugom "malignant narcissist". Ovo prvo znači biti svjestan svoje vrijednosti, dok se ovi drugi po malo čemu razlikuju od psihopata.

Narcisi vrlo rijetko traže terapiju jer se većinu vremena osjećaju prilično ugodno u svojoj koži. Ali trebali bi, jer NPD ima snažnu korelaciju sa nekim organskim oštećenjima mozga i demencijom koja se javljaju u kasnijoj životnoj dobi. Po mom tumačenju, tu je lažnu, prenapuhanu sliku o sebi prilično teško održavati, što predstavlja konkretni stres za mozak koji stoga odumire.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:20   #24
@Azaleja
Hvala ti na odgovoru .
Imam 25godina, ekipu znam par mjeseci, radili smo sezonski i od prvog dana smo bili ekipa. Svaki rođendan smo proslavili svi zajedno, svima kupovali rođendane. Najvjerovatnije sam ja stvorila krivu sliku o nama kao ekipi, kad je posao završio svi smo se opet razišli posvuda, ali opet, ne znam. Pa danas barem postoje društvene mreže. Puno bolje pitanje zašto mene to toliko muči
Što se tiče hospitalizacije i tvoje f dijagnoze. Negdje sam pročitala odličan komentar "Bez brige niste toliko dobri koliko mislite." - Istina!
Društvo nam je posložilo vrijednosti, da osobe sa invaliditetom tretiramo drugačije, a opet isto.. Da im pomognemo u integraciji u društvo, da imamo za njih razumijevanja itd. Sve znate..
Psihički i mentalno bolesne osobe koje se liječe i žele pomoć i žele i sebi i drugima olakšati život, na njih gledjau kao luđake.:klap:
Meni kad bi pukao film, ja bi im svašta rekla
@Tinch Ajde sad mi je lakše, ako ti tako kažeš...
Ja ostala paf
Nemam dijagnozu, samo mi je rekla žena to, a ja brže bolje otišla guglat :klap:
@Leteća Ja se ne osjećam dobro u svojoj koži..

Imam osjećaj da mi više nedostaje nekakve zdrave pažnje, da se maknem od svega i same sebe, pa skrećem pozornost na sebe.. Prije to, nego narcizam, ali ako je to, borit ću se, kako znam i mogu.
floweret is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:46   #25
Gle, ako ti netko kaže da si koza, nećeš odmah počet meketat.

Onako, od oka, čini mi se da se nisi osjećala prihvaćenom u djetinjstvu, pa ti neke situacije na koje bi netko drugi odmahnuo rukom vraćaju neugodne osjećaje.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:54   #26
Smile

Quote:
floweret kaže: Pogledaj post
@Azaleja
Hvala ti na odgovoru .
Imam 25godina, ekipu znam par mjeseci, radili smo sezonski i od prvog dana smo bili ekipa. Svaki rođendan smo proslavili svi zajedno, svima kupovali rođendane. Najvjerovatnije sam ja stvorila krivu sliku o nama kao ekipi, kad je posao završio svi smo se opet razišli posvuda, ali opet, ne znam. Pa danas barem postoje društvene mreže. Puno bolje pitanje zašto mene to toliko muči
Što se tiče hospitalizacije i tvoje f dijagnoze. Negdje sam pročitala odličan komentar "Bez brige niste toliko dobri koliko mislite." - Istina!
Društvo nam je posložilo vrijednosti, da osobe sa invaliditetom tretiramo drugačije, a opet isto.. Da im pomognemo u integraciji u društvo, da imamo za njih razumijevanja itd. Sve znate..
Psihički i mentalno bolesne osobe koje se liječe i žele pomoć i žele i sebi i drugima olakšati život, na njih gledjau kao luđake.:klap:
Meni kad bi pukao film, ja bi im svašta rekla
@Tinch Ajde sad mi je lakše, ako ti tako kažeš...
Ja ostala paf
Nemam dijagnozu, samo mi je rekla žena to, a ja brže bolje otišla guglat :klap:
@Leteća Ja se ne osjećam dobro u svojoj koži..

Imam osjećaj da mi više nedostaje nekakve zdrave pažnje, da se maknem od svega i same sebe, pa skrećem pozornost na sebe.. Prije to, nego narcizam, ali ako je to, borit ću se, kako znam i mogu.
Nažalost, danas su ljudi takvi kakvi jesu, ekipu su poznavala par mjeseci. Nažalost to je premalo mjeseci. Postoje društvene mreže, koliko je dobro donijelo, toga i loše. Očekivala si puno toga. Nažalost da danas imam tvoje godine i živim u današnje vrijeme, dobro bi procijenila tko mi može biti prijatelj a tko ne može.
Rekla bi ti oni koji viču i da će te tužiti, njih se ne trebaš bojati. A oni koji se slatko smješkaju , znaju biti licemjeri.
Problem je kako bi se rekla ''prokelta davna hospitalizacija i f dijagnoza''. Na odluku nečega. Vjeruj mi da sam odlučila ići do kraja, samo me se onda i proziva. Iza moje priče stoji cijeli niz kruga, a to je previše za mene.
Bori se i dalje, to je moj savjet i ne posustaj.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 15:01   #27
Quote:
floweret kaže: Pogledaj post
@Azaleja
Hvala ti na odgovoru .
Imam 25godina, ekipu znam par mjeseci, radili smo sezonski i od prvog dana smo bili ekipa. Svaki rođendan smo proslavili svi zajedno, svima kupovali rođendane. Najvjerovatnije sam ja stvorila krivu sliku o nama kao ekipi, kad je posao završio svi smo se opet razišli posvuda, ali opet, ne znam. Pa danas barem postoje društvene mreže. Puno bolje pitanje zašto mene to toliko muči
Što se tiče hospitalizacije i tvoje f dijagnoze. Negdje sam pročitala odličan komentar "Bez brige niste toliko dobri koliko mislite." - Istina!
Društvo nam je posložilo vrijednosti, da osobe sa invaliditetom tretiramo drugačije, a opet isto.. Da im pomognemo u integraciji u društvo, da imamo za njih razumijevanja itd. Sve znate..
Psihički i mentalno bolesne osobe koje se liječe i žele pomoć i žele i sebi i drugima olakšati život, na njih gledjau kao luđake.:klap:
Meni kad bi pukao film, ja bi im svašta rekla
@Tinch Ajde sad mi je lakše, ako ti tako kažeš...
Ja ostala paf
Nemam dijagnozu, samo mi je rekla žena to, a ja brže bolje otišla guglat :klap:
@Leteća Ja se ne osjećam dobro u svojoj koži..

Imam osjećaj da mi više nedostaje nekakve zdrave pažnje, da se maknem od svega i same sebe, pa skrećem pozornost na sebe.. Prije to, nego narcizam, ali ako je to, borit ću se, kako znam i mogu.
Postoje ljudi koji zrcale narc.osobine, iako nisu narcisi, a cine to zato sto su se formirali u narc.okruzenju, pa nesvjesno smatraju da je to ispravno ponasanje.

No situacija s rodjendanom je svakako preslab indikator icega, pogotovo narcizma.
Nije mi jasno jel ti to nisu cestitali tijekom vaseg rada, ili pak nakon kaj ste se razisli? Jer kad se ljudi rastanu i razdvoje nakon zajednickog projekta, nema ih vise sto spajati pa izostanu svi daljnji znakovi bliskosti, do koje zapravo nije ni doslo.
A to sto se osjecas lose zbog necestitanja, moze samo znaciti da si se vise vezala za te ljude nego oni za tebe, i normalna je reakcija koju si iskazala. Malo ti je ta psihijatrica pretjerala
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 15:06   #28
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Postoje ljudi koji zrcale narc.osobine, iako nisu narcisi, a cine to zato sto su se formirali u narc.okruzenju, pa nesvjesno smatraju da je to ispravno ponasanje.
I sama sam takva. Za svog oca sam sigurna da je narcis, a i majka mi je prilično sumnjiva po tom pitanju.

Uglavnom sam narcis 'po vani', odnosno kad treba negdje ostaviti poželjan dojam, recimo u poslovnim situacijama. Što se rođendana tiče, prije bih si pojela guzicu nego pustila da me na poslu natežu i cmaču, ali kad mi bližnji zaborave na taj dan...
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 15:21   #29
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
I sama sam takva. Za svog oca sam sigurna da je narcis, a i majka mi je prilično sumnjiva po tom pitanju.

Uglavnom sam narcis 'po vani', odnosno kad treba negdje ostaviti poželjan dojam, recimo u poslovnim situacijama. Što se rođendana tiče, prije bih si pojela guzicu nego pustila da me na poslu natežu i cmaču, ali kad mi bližnji zaborave na taj dan...
Tko nije?

Zezam se, ali zbilja, dosta ljudi se tako ponasa i problematicno je, kad pocnes proucavati narcizam, narcise pocnes vidjati posvuda, ali zapravo nije tako. Manji broj njih je zbilja toksican, vecina drugih zrcale ili imaju manji broj narc.osobina iako su generalno normalne osobe.

Kad si vrtim sve osobe koje znah u zivotu, mozda ih je 5 ili manje bas ozbiljno narcisoidno, ali ono... toksicno do bola, ostali deseci su oni za koje ima neke nade Manje-vise, jel.

Kontrolirani narcizam u poslu je sasvim koristan I kljucan ponekad.
Naravno ako ne gazis preko leseva
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 15:26   #30
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Tko nije?

Zezam se, ali zbilja, dosta ljudi se tako ponasa i problematicno je, kad pocnes proucavati narcizam, narcise pocnes vidjati posvuda, ali zapravo nije tako. Manji broj njih je zbilja toksican, vecina drugih zrcale ili imaju manji broj narc.osobina iako su generalno normalne osobe.

Kad si vrtim sve osobe koje znah u zivotu, mozda ih je 5 ili manje bas ozbiljno narcisoidno, ali ono... toksicno do bola, ostali deseci su oni za koje ima neke nade Manje-vise, jel.

Kontrolirani narcizam u poslu je sasvim koristan I kljucan ponekad.
Naravno ako ne gazis preko leseva
Tu i tamo nekog osakatim, ali samo onda kad nema drugog rješenja.

A zbog tih posvudašnjih narcisa sam prestala gledati telku. Čini mi se da onamo primaju samo one s NPD-om: hoćeš politiku, hoćeš estradu, hoćeš sport.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 15:29   #31
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Tu i tamo nekog osakatim, ali samo onda kad nema drugog rješenja.

A zbog tih posvudašnjih narcisa sam prestala gledati telku. Čini mi se da onamo primaju samo one s NPD-om: hoćeš politiku, hoćeš estradu, hoćeš sport.
Pa to je zato sto su ti ljudi po prirodi cesto nametljivi i vole biti u centru zbivanja, i hrane se paznjom i admiracijom.

No ne treba brkati loncice.
Glad za paznjom i slavom ne znaci nuzno da je osoba jaki narcis (ili toksican), vjerojatno ima pokoji narcisticni element i ekstrovertiranija je usto ali je i dalje normalna osoba.
Cinjenica da netko bjezi od svjetala kamera i stoji u kutu ne znaci da nije narcistican. Dapace, covert narcizam je jedna od najtoksicnijih osobina koje netko moze imati. I ima takvih ljudi koliko hoces.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 15:32   #32
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa to je zato sto su ti ljudi po prirodi cesto nametljivi i vole biti u centru zbivanja, i hrane se paznjom i admiracijom.

No ne treba brkati loncice.
Glad za paznjom i slavom ne znaci nuzno da je osoba jaki narcis (ili toksican), vjerojatno ima pokoji narcisticni element i ekstrovertiranija je usto ali je i dalje normalna osoba.
Cinjenica da netko bjezi od svjetala kamera i stoji u kutu ne znaci da nije narcistican. Dapace, covert narcizam je jedna od najtoksicnijih osobina koje netko moze imati. I ima takvih ljudi koliko hoces.
To stoji. Ali mislila sam na likove tipa Keruma, Trumpa, Bandića... ako oni nemaju taj poremećajčić, nema ga nitko.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 16:00   #33
Cure hvala vam na odgovorima.
Možda me je žena samo htjela testirati, vidjeti kako ću reagirati. Imam osjećaj da to dosta često radi, a ja uzmem za ozbiljno.
Bilo kako bilo, meni je sad lakše, hvala vam na tome.

p.s. tek sad vidim. Rođendan je bio nakon rada, par mj sad poslije.
Azaleja samo hrabro, ja uvijek kažem da život ima nevjerovatne načine da ti dokaže da griješiš.. Mogli bi oni saznati neke stvari na potpuno gori način..
floweret is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 16:15   #34
Quote:
floweret kaže: Pogledaj post
Cure hvala vam na odgovorima.
Možda me je žena samo htjela testirati, vidjeti kako ću reagirati. Imam osjećaj da to dosta često radi, a ja uzmem za ozbiljno.
Bilo kako bilo, meni je sad lakše, hvala vam na tome.

p.s. tek sad vidim. Rođendan je bio nakon rada, par mj sad poslije.
Azaleja samo hrabro, ja uvijek kažem da život ima nevjerovatne načine da ti dokaže da griješiš.. Mogli bi oni saznati neke stvari na potpuno gori način..
Moze biti da te zena testira da vidi reakciju.Ako nije problem,da mi siknes ime i prezime dr na privatnu poruku.A sto se mene tice nazalost ostali su zasticeni kao licki medvjedi,ja nisam.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 16:29   #35
Uloga terapeuta i jest u empatičnoj atmosferi stvoriti i optimalnu frustraciju da bi rezultanta bila napredak.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 17:26   #36
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Uloga terapeuta i jest u empatičnoj atmosferi stvoriti i optimalnu frustraciju da bi rezultanta bila napredak.
Ne znam, baratanje terminima poput narcizam od strane psihijatra meni je osobno malo pretjerano
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 17:57   #37
A dobro. I oni su ljudi. Moj je bogibogme jednom zaspo. Onak kljuc, kljucka mu glava i fijuu
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:49   #38
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ne znam, baratanje terminima poput narcizam od strane psihijatra meni je osobno malo pretjerano
Nije zena meni dosla i rekla evo ti dijagnoza, ti si narcist, rekla mi je onako usputno pa ti si narcisoidna. Jos ja pitam pa jel stvarno. Mislim da me hoce samo prodrmat.
Samo sto ja sve uzmem k srcu..
floweret is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:57   #39
Što je ne pitaš na što je točno mislila? Mi ovdje možemo samo nagađati.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:17   #40
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Što je ne pitaš na što je točno mislila? Mi ovdje možemo samo nagađati.
Ostala sam paf kad mi je to zena rekla, drugo znala sam definiciju narcisa otprilike, nisam se jednostavno snasla..
Mogu pitati ako se sjetim sljedeci put. Jer puno toga ne pitam, krene razgovor, paznju mi zaokuplja neka skroz deseta tema i onda kad izadem se sjetim sto sam sve planirala danas pitati.
floweret is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.