Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2017., 14:14   #21
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
Ne baš, jedino ako patnja postane uživanje.

Dobitak je zaista kad patnja postane zgoditak no u u okviru naučenoga prevladanoga.

Stvar je percepcije na izrećeno,ti vidiš krajnost dok nije nužno.
ne vidim nikakav, ama nikakav, dobitak u priči djeteta koje mater nije zaštitila od opetovanog silovanja svojeg novog supruga.
niti vidim ikakav dobitak u umiranju od raka tebi najdraže osobe.

nastavi niz.

"ono što te ne slomi te ojača" , mon q !
priče za pubertetlije.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 14:46   #22
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Imaju li ovi religijski gurui kakvi katalog da vidim šta se nudi? Ono kao trip advisor, pa da bookiram misto.
Izvolte.

Ja sam ekskluzivni zastupnik za ove nordijske.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 18:51   #23
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
ne vidim nikakav, ama nikakav, dobitak u priči djeteta koje mater nije zaštitila od opetovanog silovanja svojeg novog supruga.
niti vidim ikakav dobitak u umiranju od raka tebi najdraže osobe.

nastavi niz.

"ono što te ne slomi te ojača" , mon q !
priče za pubertetlije.
Nemoj silovati problematiku tu je problem zato uvodiš krajnosti silovanja.
Ja sam nešto drugo htio reći no ti bi formulu a formula ne postoji.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 22:26   #24
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Dragonošce.

Mislim da to ovisi o tome koji raj izabereš. Ja doista ne bih znala što da radim sa svim tim sisama i stopalima, ali nekoga bi to doista razveselilo. A budući da je svemir jako velik u njemu ima mjesta za rajske svjetove po mjeri svih griješnih bića.
Da se te bi ne bi dogodila priča kada brat traži sestru u raju :

Vi ste otišli u raju potražiti mlađu sestru. Rekli su vam da boravi u jednom bungalovu na obali nebeskog oceana. Vi kucate na vrata, a ono vam otvara jedan nabildani crnac. Objašnjava vam o čemu se radi: „Ja sam jedan od jusufa koji seksualno zadovoljava vašu sestru. Ona stvarno zna uživati u seksu. Nisam sam, u bungalovu smo čak tri jusufa u isto vrijeme. Pričekajte malo da vam se sestra uredi. Nije vas još očekivala“. I vi čekate ispred bungalova ne vjerujući svojim ušima. Nije valjda da vam se sestra u isto vrijeme seksala sa čak tri jusufa. Na kraju će te pomisliti da li ste stvarno dospjeli u raj ili je ovo nebeska Sodoma i Gomora. Hitno će vam trebati jedan rajski normabel (apaurin) da dođete k sebi, jer to što vas je dočekalo prvi dan u raju je malo prešlo vaša očekivanja: majka i djed u paklu, imate još troje braće i sestara, susjed ubojica je isto u raju, a sestru vam „rasturaju“ odjednom tri seksualna anđela!

http://degmat.bloger.index.hr/post/r...a/6921038.aspx
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 07:40   #25
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Izvolte.

Ja sam ekskluzivni zastupnik za ove nordijske.
Morat ću smislit sam sebi jedan custom made.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 07:41   #26
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Da se te bi ne bi dogodila priča kada brat traži sestru u raju :

Vi ste otišli u raju potražiti mlađu sestru. Rekli su vam da boravi u jednom bungalovu na obali nebeskog oceana. Vi kucate na vrata, a ono vam otvara jedan nabildani crnac. Objašnjava vam o čemu se radi: „Ja sam jedan od jusufa koji seksualno zadovoljava vašu sestru. Ona stvarno zna uživati u seksu. Nisam sam, u bungalovu smo čak tri jusufa u isto vrijeme. Pričekajte malo da vam se sestra uredi. Nije vas još očekivala“. I vi čekate ispred bungalova ne vjerujući svojim ušima. Nije valjda da vam se sestra u isto vrijeme seksala sa čak tri jusufa. Na kraju će te pomisliti da li ste stvarno dospjeli u raj ili je ovo nebeska Sodoma i Gomora. Hitno će vam trebati jedan rajski normabel (apaurin) da dođete k sebi, jer to što vas je dočekalo prvi dan u raju je malo prešlo vaša očekivanja: majka i djed u paklu, imate još troje braće i sestara, susjed ubojica je isto u raju, a sestru vam „rasturaju“ odjednom tri seksualna anđela!

http://degmat.bloger.index.hr/post/r...a/6921038.aspx
:klap:
Legendarno.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:33   #27
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Morat ću smislit sam sebi jedan custom made.
Meni je dosta onaj krenin.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 15:48   #28
Ljudi misle da su posljedica ljubavi ono što zovu kreator ili bog , zato i jesu toliko ispisani narcisoidnim predožbama o ljubavi i bogu.Tu pomoći nema osim radikalnog zaokreta trendova no to neće se desiti jer nema kolektivne volje za takvom vrstom promjene.Možda jedino suočeni s atomskom kataklizmom klanova.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 07:54   #29
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Meni je dosta onaj krenin.
I meni. :klap:
Hm...
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 08:31   #30
Monty Python's The Meaning of Life

Every sperm is sacred.
Every sperm is great.
If a sperm is wasted,
God gets quite irate.

...
__________________
Nobody expects the Spanish Inquisition !
Rijndael is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 10:39   #31
Quote:
Šlic kaže: Pogledaj post
Prema krščanskim uvjerenjima ovaj život je test da bog vidi tko će ići u raj a tko u pakao, ali meni se to nekako čini besmislenim kad je ovaj svijet toliko drugačiji od tog navodnog života poslje.

Odnosno zašto lopovima zabraniti ulaz u Raj kada u raju svi sve imaju i krađa nema smisla?
Zašto silovateljima zabraniti ulaz u Raj kada su ljudi neuništivi duhovi koji ne mogu rađati i nemaju spolne organe? Tj silovanje je nemoguće.
Zašto ubojicama zabraniti ulaz u Raj kada su svi već mrtvi i duhovi ne mogu umrijeti?
Ma to ti je sve izmisljeno..rodis se di se vec rodis..zivis...hebes..umres.. i to ti je to..nema tu nekog bradatog koji sudi..i baca ljude u pakao ili raj..bogati bilo je 3000 bogova dosad..onu kaznu koju dobije u zivotu dobije i to ti je to
__________________
Živi i pusti živiti ili Umri..
Behemoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 15:17   #32
Smisao ovog testa je besmislen. Sveznajuće biće nema potrebu išta testirati. Ono što je svemogući stvorio nema potrebu ništa spoznavati jer ga je dotični stvorio savršenog. Ako nije, nešto ne štima sa stvoriteljem. Sve u svemu, nema nikakvog testa već jalovi pokušaj ljudski da činjenicu postojanja zla shvate uz hipotezu dobrog boga. Zato one mudrije religije imaju dobrog i lošeg boga koji se stalno makljaju.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 19:17   #33
Svemogući ... sveznajući ... sveprisutni ... ponavljao je ovaj test već beskonačno puta ... i još mu nije uspijelo ... jer na kraju opet sve
zasere zbog starosti i demencije.

Pa ti sad vjeruj ovoj budali.
__________________
Nobody expects the Spanish Inquisition !
Rijndael is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 03:11   #34
Ništ vi ne kužite, smisao testa je da se na testu ni ne pojaviš, iza škole na klupi po gitari prebiraš žice... d-mol najdraži
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 04:59   #35
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Smisao ovog testa je besmislen. Sveznajuće biće nema potrebu išta testirati. Ono što je svemogući stvorio nema potrebu ništa spoznavati jer ga je dotični stvorio savršenog. Ako nije, nešto ne štima sa stvoriteljem. Sve u svemu, nema nikakvog testa već jalovi pokušaj ljudski da činjenicu postojanja zla shvate uz hipotezu dobrog boga. Zato one mudrije religije imaju dobrog i lošeg boga koji se stalno makljaju.
Moguće je da su prvi ljudi sašli u ovu vukojebinu kao gladijatori koji će da testiraju svoje sposobnosti gurajući sebe u takve extreme da idu vidjeti gdje je limit.
Nemoj samo plakati od muke,nije nužno da ima ova zemlja veze s bogom jer nije bog ni mercedes benz napravio nego čovjek..

Moguće su svakojake kombinacije....
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 09:20   #36
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
Moguće je da su prvi ljudi sašli u ovu vukojebinu kao gladijatori koji će da testiraju svoje sposobnosti gurajući sebe u takve extreme da idu vidjeti gdje je limit.
Nemoj samo plakati od muke,nije nužno da ima ova zemlja veze s bogom jer nije bog ni mercedes benz napravio nego čovjek..

Moguće su svakojake kombinacije....
Sigurno je da monoteističke religije imaju problem shizofrenog boga. Kako je on to dobar i uz to svemoguć ako postoji zlo? I onda počinju mentalne masturbacije sa testovima, provjerama, slobodnom voljom kod koje se zna odabir jer je onaj sveznajuć i tako dalje. Planska privreda je propala jer se ne mogu predvidjeti svi detalji. Isti problem ima koncept boga: sve smo predvidjeli osim...
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 17:28   #37
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Sigurno je da monoteističke religije imaju problem shizofrenog boga. Kako je on to dobar i uz to svemoguć ako postoji zlo? I onda počinju mentalne masturbacije sa testovima, provjerama, slobodnom voljom kod koje se zna odabir jer je onaj sveznajuć i tako dalje. Planska privreda je propala jer se ne mogu predvidjeti svi detalji. Isti problem ima koncept boga: sve smo predvidjeli osim...
Da sam htio mogao sam biti teta u vrtiću ili bolje reći tetak.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 17:26   #38
Quote:
Šlic kaže: Pogledaj post
Prema krščanskim uvjerenjima ovaj život je test da bog vidi tko će ići u raj a tko u pakao, ali meni se to nekako čini besmislenim kad je ovaj svijet toliko drugačiji od tog navodnog života poslje.

Odnosno zašto lopovima zabraniti ulaz u Raj kada u raju svi sve imaju i krađa nema smisla?
Zašto silovateljima zabraniti ulaz u Raj kada su ljudi neuništivi duhovi koji ne mogu rađati i nemaju spolne organe? Tj silovanje je nemoguće.
Zašto ubojicama zabraniti ulaz u Raj kada su svi već mrtvi i duhovi ne mogu umrijeti?
Ja vjerujem da mi već jesmo božanskog porjekla i da smo se mi utjelovljenjem odvojili od Boga kroz sebične želje.

Dakle, recimo da smo stvoreni u nekakvom rajskom vrtu i svi bili sretni, međutim, možda sam ja htio biti bolji, jači, veći, ljepši... od svog bližnjeg i takvim željama stvorio sam nešto niži svijet u kojem su bile takve razlike, međutim, prema univerzalnoj karmi, trebao sam iskusiti i drugi dio moje želje, a to je, da i ja budem manji, slabiji, ružniji od svog bližnjeg...

E sad, ja sam bio slobodan i dalje stvarati svijetove u kojima ću ja opet pokušat biti bolji, jači, ljepši, veći, pametniji od bližnjeg, pa stvoriti još niži svijet.


Vidimo da se neki rađaju u svjetovima, gdje osoba mora biti lukava da bi preživjela itd itd itd..


Svjetove stvaramo sve dok ne odlučimo propitivati sebe, svoje želje, svoje stavove... Tada polako kultiviramo naše želje u smjeru da budemo korisni bližnjima i tada stvaramo svjetove u kojima se "isplati" biti dobar, ne moramo se više braniti!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 08:25   #39
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da mi već jesmo božanskog porjekla i da smo se mi utjelovljenjem odvojili od Boga kroz sebične želje.
Zašto?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 11:04   #40
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da mi već jesmo božanskog porjekla i da smo se mi utjelovljenjem odvojili od Boga kroz sebične želje.
Ovisi, kako tko.
Netko ide namjerno i u pakao da tamo spasi neku dušu

Bog svim ljudima daje ono što žele
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.