Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 16:36   #1881
Imam li ja zdravstveno bez da išta napravim u onom roku od 30 dana od odjave (otkaza) na HZMO?
Mislim mogu li normalno na zakazane preglede i to? Čekam papire da sve obavim... a to sporo ide.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 14:52   #1882
Quote:
SajkoDad kaže: Pogledaj post
Imam li ja zdravstveno bez da išta napravim u onom roku od 30 dana od odjave (otkaza) na HZMO?
Mislim mogu li normalno na zakazane preglede i to? Čekam papire da sve obavim... a to sporo ide.
Uf ne znam o cem se tocno radi ali mislim da bolje pitas ili provjeris.Saljem ti kome se mozes obratiti
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 05:41   #1883
Ma uredno dobivam lijekove i sve, izgleda da zdravstveno radi u roku od 30 dana od odjave sa HZMO, ali znaš kako je sa anksioznošću i iščekivanjima, a poslodavac samo davi, odgađa, sve daje sa zakašnjenjem i u krivo vrijeme.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 09:39   #1884
Bok. Zanima me ako netko zna cijenu za vađenje hormona bez dopunskog osiguranja? Nikako ne nalazim točnu cijenu, sve informacije koje sam našla su starijeg datuma.. I dali plaćam na licu mjesta ili mi pošalju na kućnu adresu račun?
miss-sunshine91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 16:39   #1885
Lijep pozdrav, brzinsko pitanje za brzinski odgovor. Sutra moram ic u bolnicu jer vadim krajnike. Narucen sam 9.1., ali pretpostavljam da mi ih nece odmah sutra vadit, nego vjerojatno preksutra. U koliko sati se ja moram sutra javit u bolnicu (u pitanju je odjel za otorinolaringologiju u Rijeci), jel to mora bit bas u 8 sati ujutro ili mogu komotno i popodne doc? Zvao sam ih sad na telefon, ali se vise ne javljaju, vjerojatno im je gotovo radno vrijeme. Ako netko zna, molio bih odgovor, hvala!
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 14:15   #1886
Ima netko informaciju gdje se u ZG može doći na oftalmološki pregled prije 6.mjeseca?
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 14:05   #1887
koordinatori za hrv.branitelje pitanje

da li netko da li je još u funkciji naručivanje za pregled hrv.branitelja preko koordinatora za hrv.branitelje i njihove bliže obitelji, to pitam stoga što sam poslao preko e-maila sa uputnicom da mi se da termin konkretno za novu bolnica Dubrava ali nikakvog odgovora nisam dobio inače sam se prije naručivao bez problema pa ako netko zna što je s tim,da li je to još u funkciji
robi64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 21:38   #1888
Javi se LOM
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 16:27   #1889
pitat ću ovdje pa nek modovi premjeste ako ovdje ne spada...
imao sam problema sa vrabom,malo se odužilo dok se to rješilo i sad su mi ostali vidljivi ožiljci ,zanima me postoji li neka krema kojom bi to mogao zakamuflirati ili zalijeciti
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 11:13   #1890
pozdrav

trebao bi napraviti prvi pregled muški kod urologa.
da li netko zna koliko se treba čekati u zagrebu, jer po ovim listama čekanja i po 2 mjeseca. ne znam dal ja to dobro gledam.
fajolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 22:04   #1891
Moje pitanje možda nije za ovu temu, ali ne znam gdje da ga smjestim.

Koliko se mogu pouzdati u informacije medicinske sestre preko telefona o tome da je PHD nalaz biopsije uredan? Kažu li pacijentu preko telefona iskreno kad nalaz nije uredan?

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
Piglette is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 21:02   #1892
pozdrav, zna li netko gdje se obavlja stolica mikrololoski, mikoloski, parazitoloski +abg u zagrebu? hzzo stranica mi ne radi, a gugl baca samo na stampara a ni tamo nije sve, cini mi se? pise ab al fali g, ne znam sta znaci g i jel bitan, ne razumijem bas ni uputnicu ni pretragu

i gdje i kak trazim kalprotektin u stolici?
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 15:50   #1893
Pravo na preparat - doktor odbija.

Što mogu učiniti da dobijem preparat koji mi je pripisao specijalist (više njih), a doktor opće prakse mi ne želi dati recept? Ima li doktor opće prakse pravo odbiti lijek koji propisuje specijalist?

Kronični sam bolesnik i specijalist mi je dao, kao dio redovne terapije, taj preparat koji ima i terapeutsko djelovanje baš za moju bolest.

Doktor opče prakse mi je bez problema davao taj lijek sve do nedavno, no odjednom mi je to odbio. Imam dojam da se naljutio, jer kao kroničar nisam uzimao lijekove kada mi se bolest smirila, pa sam sada sam kriv što mi se ponovno pogoršalo (mada se ta bolest vrača svima, bez obzira na lijekove - zato i je kronična). To je moj dojam iz nekih izjava i postupaka, ali možda nisam u pravu. Doktor sada navodi da to nije za moju bolest, iako se to znalo i prije kada je davao. Radi se o istoj kategoriji bolesti, ali nije ista bolest.

Ponavljam specijalist (više njih) mi stalno pripisuju taj preparat. Postoje i zamjene koje sam sam tražio specijaliste, ali mi jednostavno ne odgovaraju.

Što učiniti? Promjena doktora je isto opcija, no kao kroničaru najbitnije mi je blizina - a drugi nisu tako blizu.
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 11:09   #1894
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Što mogu učiniti da dobijem preparat koji mi je pripisao specijalist (više njih), a doktor opće prakse mi ne želi dati recept? Ima li doktor opće prakse pravo odbiti lijek koji propisuje specijalist? ...
Poštovani,

ako ste na pregled specijaliste bili poslani sa A uputnicom - konzilijarni pregled onda liječnik obiteljske medicine ima pravo sam odlučiti dali će slijediti upute specijaliste, također je obavezan propisati najjeftiniji lijek sa liste.
Moja preporuka je da se obratite liječničkom povjerenstvu na HZZO-u u Vašoj županiji i tamo provjerite da li i pod kojim uvjetima se taj lijek prepisuje za Vašu bolest.
Još jedna adresa gdje možete provjeriti postoje li ograničenja za propisivanje lijeka je https://mediately.co/hr/drugs - baza lijekova
Nadam se da sam pomogla
vanilymili is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 00:17   #1895
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Doktor sada navodi da to nije za moju bolest, iako se to znalo i prije kada je davao. Radi se o istoj kategoriji bolesti, ali nije ista bolest.

Ponavljam specijalist (više njih) mi stalno pripisuju taj preparat. Postoje i zamjene koje sam sam tražio specijaliste, ali mi jednostavno ne odgovaraju.
u dogovoru sa specijalistom promijeniti odnosno dodati bolest da pase uz lijek?

meni je ta opcija isto bila predlozna u jednom slucaju.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 15:36   #1896
pozdrav, ne znam jel ovo dobra tema no ne znam gdje drugo pitati.

ako sam dobila putni nalog početkom ovog mjeseca a pregled imam tek početkom petog mjeseca hoće li i dalje vrijediti taj nalog?

netko mi je rekao da taj nalog vrijedi samo mjesec dana nakon izdavanja ali nisam sigurna pa reko da pitam

svaka informacija je dobrodošla, hvala!
cherrytree is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 18:31   #1897
Nema brige sa putnim nalogom

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 13:51   #1898
Bok, zna li netko od kad do kad je vađenje krvi u DZ ZG Zapad - Zvonigradska? Na webu im stoji radno vrijeme 7-20 ali čisto sumnjam da uzimaju krv cijeli dan.
__________________
There Is No Real Me Only An Entity Something Illusory And Though I Can Hide My Cold Gaze And You Can Shake My Hand And Feel Flesh Gripping Yours And Maybe You Can Sense Our Lifestlyes Are Probably Conformable I Simply Am Not There
MShadows is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 13:02   #1899
Pozdrav svima ! Ne koristim često forum pa se baš i ne snalazim najbolje isprike ako nije pitanje na pravom mjestu.

Dobio sam uputnicu za medicinsku biokemiju, zanima me di u zagrebu je to najbolje obavit tj di imaju najviše tih reagenata?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Ari Gold is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 11:58   #1900
Zna netko možda koliko treba da se nalaz od vađenja krvi pojavi na e-građanima?
Vidim neke stare nalaze i recepte, ali u petak sam vadila krv i tog nalaza još uvijek nema pa ne znam jel negdje nešto zapelo ili treba par dana da se pojavi gore.
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.