Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2018., 16:03   #1
Ryzen 1500x voltaža? Pomoc

Recite mi jel ovo normalno? https://imgur.com/a/7WELk

Kao prvo nisam radio nikakav overclock i u biosu mi je namjesteno sve to na automatski. Dođe na tu voltazu samo na sekundu mozda i vecinom se vrati na normalu. U prosjeku je voltaza na nekih 0.8v.

Al brinem se da mi procesor ne ode u pepeo prije nego sta sam ga uopce koristio kako spada. Neki mi kazu da je to prevelika voltaza dok drugi da to tako XFR djeluje te da je normalno. A ja u brizi ne znam sta da mislim. Ne usudim se namjestat nista da nest ne sjebem.
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 17:47   #2
Nisu svi procesori isti, neki više povuku struje neki manje. Ali ako pogledas temperaturu procesora onda je unutar normale. Brinuti bi se trebao ako bi bilo znatno povišeno a kod tebe to nije slučaj.

Ako povečaš napon na procesoru tj overclockaš onda je najbitnije da osiguras dobar hladnjak, da je temperatura kako treba biti ako nije ako prelazi recimo preko 60* onda bi se trebao doista brinuti.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 19:05   #3
a nadam se da je tako. Evo zadnjih malo vise od sat vremena VCORE voltaza nije otisla na vise od 1.040v. A pritom sam igrao i igricu i surfao netom.
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 19:45   #4
I imam problema s BSOD.prije restarta mi je pisalo bad_pool_caller. I gotovo uvijek se to dogodi kod igranja igre

Na whocrashed imam ovo.



crash dump file: C:\Windows\Minidump\010818-19156-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x142900)
Bugcheck code: 0xC2 (0x7, 0x126C, 0x40C000D, 0xFFFFE001EC762730)
Error: BAD_POOL_CALLER
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that the current thread is making a bad pool request.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.



crash dump file: C:\Windows\MEMORY.DMP
This was probably caused by the following module: rtwlanu.sys (rtwlanu+0x44854)
Bugcheck code: 0xC2 (0x7, 0x126C, 0x40C000D, 0xFFFFE001EC762730)
Error: BAD_POOL_CALLER
file path: C:\Windows\system32\drivers\rtwlanu.sys
product: Realtek WLAN Wireless USB 2.0 Adapter
company: Realtek Semiconductor Corporation
description: Realtek WLAN USB NDIS Driver 39163
Bug check description: This indicates that the current thread is making a bad pool request.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: rtwlanu.sys (Realtek WLAN USB NDIS Driver 39163, Realtek Semiconductor Corporation ).
Google query: rtwlanu.sys Realtek Semiconductor Corporation BAD_POOL_CALLER

2 crash dumps have been found and analyzed. A third party driver has been identified to be causing system crashes on your computer. It is strongly suggested that you check for updates for these drivers on their company websites. Click on the links below to search with Google for updates for these drivers:
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 19:51   #5
To je napon za opako ganjanje overclocka, svakako previsok. Izgleda da si dobio ploču s ne baš najboljom verzijom BIOS-a pa napon malo luduje. Možda je LLC postavka postavljena na najagresivniju pa ploča jako overvolta.

Koliko vidim po netu, s XFR-om bi trebala doći na oko 1.35V, ne puno više.

Nije teško to isprobati i riješiti... odeš u BIOS, Voltage Configuration, CPU Voltage: Offset -100mV i probaj neki stres test nakratko. Možeš i Load Line Calibration(LLC) staviti na najnižu vrijednost(kod Asrocka je to najveći broj, vjerojatno 3 ili 5) ako je dostupna.

...ili prvo flashati BIOS na najnoviju verziju pa se možda samo riješi

Zadnja stvar je da krivo očitava napon, ali ne bih rekao. Provjeri još i s HWInfo programom.
Smartic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 20:01   #6
Quote:
Smartic kaže: Pogledaj post
To je napon za opako ganjanje overclocka, svakako previsok. Izgleda da si dobio ploču s ne baš najboljom verzijom BIOS-a pa napon malo luduje. Možda je LLC postavka postavljena na najagresivniju pa ploča jako overvolta.

Koliko vidim po netu, s XFR-om bi trebala doći na oko 1.35V, ne puno više.

Nije teško to isprobati i riješiti... odeš u BIOS, Voltage Configuration, CPU Voltage: Offset -100mV i probaj neki stres test nakratko. Možeš i Load Line Calibration(LLC) staviti na najnižu vrijednost(kod Asrocka je to najveći broj, vjerojatno 3 ili 5) ako je dostupna.

...ili prvo flashati BIOS na najnoviju verziju pa se možda samo riješi

Zadnja stvar je da krivo očitava napon, ali ne bih rekao. Provjeri još i s HWInfo programom.
A sad me vise tolko ne muci to koliko ovaj BSOD -.-. Jel mozda znas u cemu bi bio problem?
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 21:36   #7
Quote:
danijel0 kaže: Pogledaj post
A sad me vise tolko ne muci to koliko ovaj BSOD -.-. Jel mozda znas u cemu bi bio problem?
Realtek WLAN Wireless USB 2.0 Adapter
company: Realtek Semiconductor Corporation
description: Realtek WLAN USB NDIS Driver 39163

nešto te zafrkava driver, reinstaliraj ga pa vidi hoce to rijesiti problem..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 21:53   #8
Instalirao sam driver booster i za taj Realtekov driver mi je pisalo da je faulty. I onda mi je skinulo i instaliralo nove drivere. Sad treba vidjet sta ce biti
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 22:21   #9
Navodno Amd-ovi procesori imaju BSOD jer nisu dobro updejtani. nedavno se pojavio sigurnosni propust kod Intelovih i Amd procesora tj kod AMD-a samo spectre propust i to su rješavali sa sigurnosnim nadogradnjama za windows.
Možda te bas taj BSOD jebe.
evo link http://mreza.bug.hr/odgodena-objava-...amd-procesore/
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 18:30   #10
Vidjet cu dal ce bit sta jos od BSOD, posto je zasad nakon instaliranja tog realtekovog drivera sve u redu. Jucer bio prvi dan a da nikakvih problema nisam imao od proslog tjedna kad mi stigo komp.

A sta se tice voltaze, po svemu sudeci to je normalno. Barem tako govore na sluzbenom amd forumu. Dođe navodno samo na 1ms na tu voltazu da pogura neke stvari. To da je na toj voltazi stalno bi bilo zabrinjavajuce.
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.