Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2004., 03:02   #1
Gubitak kose u muškaraca - preparati, savjeti, pomoć, iskustva s transplatacijom...

Zdravo ljudi.


Imam 22 godine i zadnjih mjeseci sam počeo primjećivati znakove polaganog početka gubljenja kose. Zalisci se produbljuju, skalp postaje prozirniji... Ne iznenađuje me, očekivao sam tako nešto jer mi i tata i oba djeda imaju to isto, karakteristično visoko čelo-tjeme

E sad, zanimaju me dvije stvari:
- iako sam uvijek znao da se ne mogu nadati da će mene sudbina muških predaka zaobići, nadao sam se da će do trenutka kad mi tako nešto zatreba već biti pronađen neki koliko toliko uspješan lijek. Postoji li nešto takvo? Nešto što zaustavlja ili bar odgađa ili bar usporava gubitak kose?
- gdje mogu naći stručne savjete? Kod dermatologa? Nekog privatnog? Što mi sve treba? Gdje se takav može naći i koliku financijsku potporu tome posjetu trebam predvidjeti?


Puno vam hvala unaprijed.
priljepak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 03:56   #2
Lijek protiv ćelavosti ne postoji. Stvar koja je do sada najučinkovitije kod većine ljudi usporavala gubitak kose zove se Propecia, radi se o američkom lijeku čija mjesečna upotreba košta 50-ak ili više eura - nisam siguran ima li ga za kupiti u Hr, ali svakako se može naručiti preko neta.
Nemoj nasjedat na kojekakve reklame za proizvode koji vitaminima i sličnim čudima jačaju kosu i vlasište - ćelavost nema veze sa lošom prehranom, nedostastkomn vitamina ili sa sličnim stvarima nego sa konverzijom testosterona u DHT, ali to je već jedna druga, malo duža priča.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 03:58   #3
mozda da razmislis o presadivanju kose..ovisi koliko ti to stvarno smeta....
 
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 04:16   #4
Zasad mi uopće ne smeta jer je zasad potpuno neprimjetno (osim meni). Koliko mi smeta ćelava budućnost? Pa, smeta mi. Tj. ako postoji ikakav prihvatljiv način da se borim protiv toga, spreman sam. Prihvatljiv znači da nema šanse da ću piti neke tablete koje će biti zapravo neka hormonalna terapija. Presađivanje kose je definitivno neprihvatljivo. Idealno bi bilo neko sredstvo koje se primjenjuje lokalno. Ništa više od toga nisam spreman koristiti. Pa makar i po cijenu ćelavosti.

Laganini, inače nisam tip osobe koja vjeruje takvim glupostima, pa neću ni sad "popušiti" neke nadrilijekove. U mene nije slučaj u bolesti, liječenju, stresu, lošoj ishrani ili bilo čemu drugome, nego u genima. To mi je jasno.

Samo me zanima mogu li ikako spriječiti/odgoditi/usporiti proces.


Koliko je Propecia uspješna i na kojem principu radi?
priljepak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 11:45   #5
postoji minoxidil optopina za lokalnu primjenu, kod nas u ljekarnama rade 5%-tnu otopinu, a vani imaš tvornički 2%-tni pripravak uz koji dobiješ i aplikatore.
U otprilike 70% muškaraca ima efekta, međutim samo dok mažeš vlasište ...čim prekineš - opet isto, ali nema veze. Najbolji rezultati se postižu baš kod početne ćelavosti.

Bilo bi dobro da odeš dermatologu prije nego to počneš upotrebljavati ... da ti pogleda vlasište i da vidi imaš li kakve kontraindikacije.
Minoxidil je inače lijek protiv visokog tlaka, a tijekom njegove primjene se uočilo da ima malo nezgodnu nuspojavu - ljudi koji su ga uzimali su prekomjerno odlakavili ... onda je prizvođač skužio da se nuspojava može fino iskoristiti, pa je napravljen lokalni pripravak koji ne snižava tlak (u uobičajenoj dozi), a lokalnom primjenom možeš sam kontrolirati gdje će ti dlake rasti.
Vlasište mažeš dva puta dnevno i pri tome moraš biti prilično discipliniran ... ako prekineš - opet kosa ispada. Može se nabaviti u ljekarnama bez recepta (i kod nas i vani), ali svejedno odi prije kod dermatologa baš zbog mogućih kontraindikacija (ako si u Zagrebu odi na Šalatu ili u Vinogradsku).
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 11:46   #6
upiši u google "minoxidil" ako hoćeš više informacija
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 17:08   #7
Quote:
priljepak kaže:



Koliko je Propecia uspješna i na kojem principu radi?
http://www.propecia.com/finasteride/...sumer/home.jsp
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 21:25   #8
Postoje i još neki tradicionalni poluvještičji recepti, ali nemam pojima kolika im je efikasnost, ako bude interesa mogu ih postati.

Za navedenu PROPECIU je zanimljivo pročitati:

****************
9 of 10 men on PROPECIA had visible results (either regrowth of hair, 48%, or no further hair loss, 42%) vs 25% on placebo (sugar pill), according to an assessment of photographs by an independent panel of dermatologists.

2 of 3 men on PROPECIA regrew hair, as measured by hair count. All the men in the study who were not taking PROPECIA lost hair.
A majority of men on PROPECIA were rated as improved by doctors—77% vs 15% with placebo.

A majority of men on PROPECIA reported their bald spot getting smaller, their hair loss slowing down, and the appearence of their hair improving.

What’s more, in the first year of the study, 86% of men on PROPECIA maintained hair or increased the number of visible hairs vs 42% on placebo.

*****************

Ovi navedeni podaci o postotku uspješnosti djelovanja placebo teretmana otvaraju mogućnost da i druga cijenom pristupačnija sredstva mogu pomoći u nekim slučajevima.


V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 00:15   #9
pa pogleda zidane-a.
Ženske kažu da je zgodan.
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 04:42   #10
Aha, je, samo sto zaraduje milijunske iznose europske valute godisnje. Nekako nisam bas u tom cjenovnom rangu. Ili se zaljubljuju cisto zbog njegovog personality-ja?


Propecia izgleda obecavajuce. Devedeset postotna uspjesnost, slabe nuspojave, lako uklonjive jednostavnim prestankom koristenja. Cini se dobro i jos je prilicno opsezno testirano. Jos moram saznati kako se moze nabaviti kod nas. Na recept?


Je li problem doci do dermatologa za pregled? Citao sam ovaj drugi neki tu topic, bas se spominje dermatolog i cekanje od mjesec dana i to u slucaju sumnje na rak. Ima privatnih? Koliko cca oni naplacuju?
priljepak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 11:50   #11
Potvrdjujem za minoxidil 5% (mislim da je gore krivo napisano - 2% ima kod nas, a 5% vani).

Jako je dobar.
suncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2004., 22:22   #12
da krenemo iz pocetka. Osjecas li osjetljivost (nesto kao bol) na dodir, pritisak na tjeme? Radis se o odumiranju potkoznog tkiva.
Moze se usporiti smanjenjem nivoa testosterona u krvi. Kontraindikacije su mozda nepozeljne, ali sigurno pomaze uzimanje Omega3 masnih kiselina u ampulama. Tjesi se da od toga boluju samo muskarcine.
__________________
mbo
mbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 11:40   #13
Exclamation kombucha

Ako si za alternativnu medicinu? Ako jesi probaj si nabaviti kombucha gljivu i napraviti caj od nje. Trebas to piti a ne stavljati na glavu i slicno. Na internetu ima jako puno informacija o tome. Na hrvatskom:
http://www.kombu.de/croa-1.htm
Pozdrav.
mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 13:17   #14
Quote:
mbo kaže:
da krenemo iz pocetka. Osjecas li osjetljivost (nesto kao bol) na dodir, pritisak na tjeme? Radis se o odumiranju potkoznog tkiva.
Moze se usporiti smanjenjem nivoa testosterona u krvi. Kontraindikacije su mozda nepozeljne, ali sigurno pomaze uzimanje Omega3 masnih kiselina u ampulama. Tjesi se da od toga boluju samo muskarcine.

A koje su to kontradikcije?....ne želim da mi se išta smanji...

Uglavnom, u zadnje vrijeme sam primjetio istu stvar...ono prorijedila mi se kosa( a prije sam imao tako bujnu...ko Banderas! ) i to me totalno bedira.

Želim svoju kosu! Ako netko od vas naruči dotičnu Propeciu...nek mi javi kako i gdje...

Pozdrav!
__________________
Di si? Šta ima?
Superhrabar Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 14:35   #15
Snizavanje testosterona u krvi smanjuje libido oliti potenciju, ustvari rjedje nasrcemo na suprotni spol. Smanjuje takodjer nivo masnoca sto je OK. Muska celavost je kazu nasljedna i cesca je kod sjedilackih zanimanja, vjerojatno fizicke aktivnosti "trose" testosteron.
__________________
mbo
mbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 23:47   #16
Moj dečko koristi šampon DUCRAY ANAPHASE,dođe oko 70 kn u apoteci i super mu je, kosa mu poslije izgleda puno čvršća..još koristi PILFUD -to je minoxidil 2% al rezultati se vide tek nakon 4 mjeseca..
 
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 01:40   #17
Quote:
malina44 kaže:
Moj dečko koristi šampon DUCRAY ANAPHASE,dođe oko 70 kn u apoteci i super mu je, kosa mu poslije izgleda puno čvršća..još koristi PILFUD -to je minoxidil 2% al rezultati se vide tek nakon 4 mjeseca..
Bit će da mu je to prije od pilfuda, nego od šampona...

Minoxidil i propecia (s time da mislim da propeciu smiju koristiti samo muškarci) jedine su stvari trenutno priznate od strane ozbiljne medicine kao djelotvorni tretmani za ispadanje kose.

Ljudi, zaboravite šampone, orahova ulja, maslinova ulja u kombinaciji s jajima i limunom i te pizdarije - ništa to ne valja, ako imate ozbiljnih problema s kosom. Ja znam, jer sam ja guska potrošila para prije nego sam potražila stručnu pomoć.
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 14:02   #18
Gubitak kose - preparati, savjeti, pomoć

Molio bi ako je itko koristio neki od doticnih preparata da kaze svoje misljenje o njima. Da li je to bacanje novaca u vjetar ili se pak cuda ipak desavaju
 
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 00:24   #19
Ćelavost?

Koji su razlozi zašto ludi ćelave? Jeli to nasljedno? Ima li veze upotreba gela? Oprostite ako je tema blesava ali molio bi odgovre. Hvala
bart_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 01:05   #20
Ovako nekako... slobodni testosteron se posredstvom enzima 5 alfa reduktaza (koji je u kozi) pretvara u dihidrotestosteron DHT, koji je puno "jaci" Talozi se na tjemenu tj. ima neka fora sa lojnim zlijezdama. Uglavnom, jako ih stimulira pa se dogadja da se kosa jako masti. Taj loj iz lojnih zlijezda nema svoje kanale da dodje na povrsinu, vec ide kanalom gdje je i vlas. Uglavnom taj loj se izlijeva u korjen kose gdje ga DHT lagano unistava (korjen) na nacin da do korjena vise ne dolaze hranjive tvari. Kosa je sve slabija i dolazi do unistenja korjena tj. tu ti kosa vise ne raste.

O ovome sam se relativno davno informirao pa je moguce da sam s vremenom nesto izostavio, pojednostavio ili sl., ali uglavnom tako nekako to funkcionira.
__________________
Kako sam odabrao pvc stolariju. Ako ću ikada trebati knjigovodstvo, ovdje je sve što mi treba
Jaasper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.