Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2006., 14:48   #41
Da ubacivati ... to je najljepši dio posla (uz držanje nogu na radijatoru). Prije nego li je plin došao u moje selo, imali smo centralno na kruta goriva. Za kuću od ~200 m2 zimi je otišlo oko 20 m3 ugljena plus, naravno, drva (te se količine ne sjećam. Puno.). Prvo, ugljen je prljav. Treba ga uskladištiti. Ako nemaš veliko odlagalište (podrum?), računaj na crnu hrpu nasred dvorišta pokrivenu najlonom tijekom zime, cijepanje na manje komade, ubacivanje u peć, a ujutro čišćenje hrpe pepela (koji opet treba negdje odložiti).

Istina, na takav se način više puta ugriješ: kamion iskipa ugljen i drva, a ti onda slaži, pili, cijepaj, pospremaj, ubacuj, čisti ... grijanje fizičkim radom na sveopće zadovoljstvo.

Plin je skup, slažem se, ali u usporedbi s gnjavažom oko krutih goriva, ni blizu.
Littlefoot is offline  
Old 14.07.2006., 17:19   #42
Pozdrav svima!

Evo imam nekoliko pitanja u vezi s centralnim.

Naime, ugrađujemo centralno u kuću (cca. 140 kvadrata, prizemlje i kat). Zapelo nam je oko za plin, ali "na spremnik" (propan-butan) jer nemamo zemni (ili kako se već zove ) u kvartu. Bila su nam dva "majstora" za centralno i tvrde suprotno. Naime, jedan nam je rekao da nam za taj plin treba sva sila dozvola, između ostaloga i građevinska za kuću. Drugi je rekao da nam samo treba vlasnički list i nešto iz katastra, a građevinska ne. Ostale dozvole nabavlja on.

Moje prvo pitanje je znate li treba li građevinska dozvola da bismo stavili spremnik za plin u dvorište?

Mi je, naravno, nemamo i zato pitam

Taj čovjek koji bi nam eventualno nabavio dozvolu i spremnik i doveo instalacije do bojlera i do štednjaka u kuhinji, procijenio je "svoj rad" na cca. 9000 kuna. To je gruba procjena, danas smo prvi put razgovarali s njim. Je li to previše?

Sljedeće pitanje je je li velika razlika u cijeni između "ugrađivanja" centralnog na plin na spremnik i onog na lož ulje (ili čak i onog na drva)?

Budući da krećemo od nule, razmatramo sve opcije.

Ispričavam se na podužem postu i molim sve koji se kuže, imaju iskustva, itd. za pomoć i mišljenje Hvala
Floriana is offline  
Old 15.07.2006., 13:40   #43
I za plin i za lož ulje vam treba građevinska dozvola,treba vam i suglasnost od plinare ili vatrogasaca trebaju biti i zadovoljeni posebni uvjeti ukopavanja spremnika. I još neko ivjeti oko opće sigurnosti. Najbolje kontaktirati nadležne u općini. da treba i uporabna dozvola. Spremnik ugrađuju samo ovlašteni serviseri. A cijena vam je minimalno toga svega preko 50000 kn. A ako ste na moru ili u tzv. rizičnom području za požare i daleko više.
BUFFET is offline  
Old 15.07.2006., 18:56   #44
Quote:
JEWELLERY kaže:
Ah, nemam pojma o takvim stvarima, ali nedavno smo postavljali i mi centralno u kući. Kupili smo vaillant bojler, on je ujedno i za toplu vodu i za grijanje. A radijatori su Radson. I lijepi su .
Mogu reći da je to jako dobra investicija jer su nam se troškovi za struju i grijanje više nego prepolovili.
Ako nije tajna napisi tocnije o kojem sistemu (bojleru) se radilo. Znaci, koji bojler, koliko radijatora i ostaloga, koliku kvadraturu stana imas na to grijanje i koliko te to u konacnici kostalo (rad i sva oprema).
dxer is offline  
Old 08.09.2006., 18:20   #45
Susjedi iz pakla

Recimo da me ljudi i njihova psiha zanimaju i privatno i profesionalno, pa hajdmo svi zajedno - ako se lažete - pronaći gada nad gadovima. Top lista susjedskih nepodopština.

Eto, moj prvi doprinos (nije da nemam još):

1. Susjeda koja živi iza moje kuće zalila mi mog je psa vodom dok je obavljao nuždu u mom dvorištu, jer navodno joj je "smrdilo tak da nije mogla disat!"
brilja is offline  
Old 08.09.2006., 20:41   #46
hehe i ja sam htjela otvorit ovakav topic..al mi se nije dalo.. hm.. odakle da počnem..prvo općenito.,. ljubomorni su pa mi bojkotiraju svaku promjenu u stanu i prijete inspekcijom..a kasnije ćemo one sočnije detalje
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Old 08.09.2006., 20:50   #47
moja doljnja je počela učit kuhat
ima žena prek 30 i 3 djece, najstarije od 9 let ali je tek pred koji mjesec primila kuhaču u ruke
a nejde joj
prije pol sata je uspjela zapalit (ne nisu zagorile, ona sve radi do kraja - vužgala ih je ) skuše bogato napacane češnjakom i maslinovim
stan bu mi se zluftal sutra oko podneva
taman za novi kulinarski uradak
prije par dana je isto vužgala paprike u rolu

a bilo je svega u ove silne godine sa različitim susjedina na različitim lokacijama
- useljavanje u šupu "meni treba više nego vama"
- uzimanje pektregera s auta bez pitanja "a kaj će vama, ja moram često stvari na vikendicu vozit"
i tak
o znatiželji i otvaranju pošte ne treba ni pričat
ili komentari kakav veš visi na štriku na lođi
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 08.09.2006., 20:52   #48
zašto su ljubomorni?
dodge-viper is offline  
Old 08.09.2006., 21:36   #49
ma komplicirano...jedina ja radim promjene i renoviram stan..a oni preko 40 godina nisu ništa radili.... i svi su dobili stanove od firmi..ja ga jedina kupila i take šeme... i oni bi htjeli promjene sam nemaju novaca.. neki su priznali, a neki i dalje bojkotiraju.. ma smijeh od ljudi
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Old 08.09.2006., 21:37   #50
u mojoj home zgradi..žena u 6 ujutro otvori vrata od stana i kuha!!! u 6.. i tak cijeli dan.. svaki dan.. za krepat od smrada
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Old 08.09.2006., 21:45   #51
Ja imam problem (stan ispod mog) s ljudima koji stalno urlaju na svoju djecu. Danas sam mrtva umorna došla s posla i legla u krevet odspavat pola sata. Nakon 15 min kad me uhvatio prvi san toliko sam se prepala da sam skočila iz kreveta pola metra. Čovjek se toliko zaderao da mi se krv u žilama sledila. I tako stalno urlaju da se ne mogu na ništa skoncentrirati (čitanje, pisanje, znanstveni rad...). Napominjem da inaće mrzim kad ljudi glasno pričaju, a da ne kažem urlaju...MRZIM BUKU
angelin1 is offline  
Old 08.09.2006., 22:18   #52
Quote:
angelin1 kaže:
Čovjek se toliko zaderao da mi se krv u žilama sledila. I tako stalno urlaju da se ne mogu na ništa skoncentrirati (čitanje, pisanje, znanstveni rad...). Napominjem da inaće mrzim kad ljudi glasno pričaju, a da ne kažem urlaju...MRZIM BUKU
Ja bih ih prijavio socijalnoj službi. Ozbiljno. To spada u nasilje u obitelji.
Vojky is offline  
Old 08.09.2006., 22:30   #53
a je nasilje u obitelji...ak je to nasilje onda bi kad se moja obitelj svađa trebali nas sve strpati u ludaru... odi ga opomeni da bude malo tiše...i da je kućni red od 2 do 5
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Old 08.09.2006., 22:33   #54
moja susjeda (nasuprotni stanovi) ima jednu diiiiiiiiivnu susjedu koja je ispod nje. Kako smo si mi dobri onda ja čujem sve i svašta.

ta baba (uzgred budi rečeno je jehovin svjedok, pa ćemo je tako nadalje zvat) non stop čuje neke radove u stanu moje susjede profesorice. Non stop netko kopa, klapa, lupa. Naravno ništa od toga se ne dešava. Najsmješnije je da su radovi najjači kad ona uopće nije tu. pa joj lupa na vrata, pa joj stavi brokvu u zvono, pa joj piše i ostavlja ćitabe na vratima, na autu....
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Old 08.09.2006., 23:02   #55
Quote:
darkNess(ie) kaže:
u mojoj home zgradi..žena u 6 ujutro otvori vrata od stana i kuha!!! u 6.. i tak cijeli dan.. svaki dan.. za krepat od smrada
protiv toga ne bi imala ništa, nek kuha
ali ovoj mojoj svaki dan se nekaj na/u šparetu zapali
svako popodne se iz zgradew dimi

e da, i djeca vozaju biciklo, rolaju se i igraju gumi-gumi u stanu i na hodniku od zgrade, imamo dugačak i širok hodnik, do 1, 2 u noći
kad ju je jedna suseda zamolila da klince primiri na sat, dva jer joj je muž bolestan, ide svaki dan na kemoterapiju, odgovorila joj je da se djeca moraju negdje igrat a on tako i tako neće još dugo
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 08.09.2006., 23:16   #56
ma najgora su ta mala djeca..kad sam živjela kao podstanar nisam ništa mogla od njih... oni su cijeli dan trčala po stanu iznad mene... ja neznam odakle im toliko snage da cijeli dan trče...i vrište... fascinantno...ja neznam šta ih nisu u vrtić dali jer su stvarno nemogući...
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Old 09.09.2006., 02:49   #57
jbga i ti si vrištala kad si bila malo dijete, nije im lako razumi. bolesni starci - hiperaktivna dječica - rješavanja nagomilanih frustracija kroz agresiju i tako dalje i tako bliže. sjeti se da uvijek postoji gore od goreg. zamisli da ti netko prisloni sačmaricu na sljepoočnicu zato jer si prala terasu a tipu ispod tebe je procurilo malo. to se desilo mom susjedu, nazalost nije opalilo, ostalo živo :-)
dodge-viper is offline  
Old 11.09.2006., 15:15   #58
ja se nisam derala kad sam bila dijete ja sam bila klinka u ex sistemu hehe al ova današnja djeca su nenormalnija.. eno nekidan poludila.. cijelo poslijepodne su vrištala, odvratno, frekventno i to ne mala djeca nego ona od 9, 10 god.. koja bi trebala shvatiti kad im se objasni za red... ja otkad sam klinka bila sviram gitaru..i uvijek sam poštovala kućni red... nekad si pomislim da bi bilo najbolje da imam kuću i da mi je najbliži susjed kilometar od mene..i da se teleportiram do grada
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Old 11.09.2006., 15:37   #59
Quote:
polly kaže:
moja doljnja je počela učit kuhat
ima žena prek 30 i 3 djece, najstarije od 9 let ali je tek pred koji mjesec primila kuhaču u ruke
a nejde joj
prije pol sata je uspjela zapalit (ne nisu zagorile, ona sve radi do kraja - vužgala ih je ) skuše bogato napacane češnjakom i maslinovim
stan bu mi se zluftal sutra oko podneva
taman za novi kulinarski uradak
prije par dana je isto vužgala paprike u rolu

a bilo je svega u ove silne godine sa različitim susjedina na različitim lokacijama
- useljavanje u šupu "meni treba više nego vama"
- uzimanje pektregera s auta bez pitanja "a kaj će vama, ja moram često stvari na vikendicu vozit"
i tak
o znatiželji i otvaranju pošte ne treba ni pričat
ili komentari kakav veš visi na štriku na lođi
Vidim ovdje puno i sl smajlića... meni ovdje ništa nije smiješno Upravo naprotiv, čisti i apsolutni horor!
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 11.09.2006., 15:38   #60
Quote:
angelin1 kaže:
Ja imam problem (stan ispod mog) s ljudima koji stalno urlaju na svoju djecu. Danas sam mrtva umorna došla s posla i legla u krevet odspavat pola sata. Nakon 15 min kad me uhvatio prvi san toliko sam se prepala da sam skočila iz kreveta pola metra. Čovjek se toliko zaderao da mi se krv u žilama sledila. I tako stalno urlaju da se ne mogu na ništa skoncentrirati (čitanje, pisanje, znanstveni rad...). Napominjem da inaće mrzim kad ljudi glasno pričaju, a da ne kažem urlaju...MRZIM BUKU
Slazem se s Vojkyjem ovdje, socijalni radnici!!
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.