Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2013., 08:23   #61
Quote:
melps kaže: Pogledaj post
moj pas je imao parvo s mislim 4 mjeseca, prvo smo primjetili da joj je kod šape se prorjedila dlaka, i onda joj se oko oka isto prorijedila dlaka, i stvorio kao neki osip,
znam da sam prije nego što sam otišla kod veta večer prije guglala simptome i molila se da nije parvo jer sam čitala ono najcrnije.
uglavnom kod veterinara su joj ostrugali gornji sloj kože i rekli da ima parvo, dobila je inekcije i neku tekućinu za mazanje svakih 7 dana,zapravo sam ja slijedila uputstva izz ovog posta
https://www.forum.hr/showpost.php?p=35916732&postcount=5

znam da nisam spavala danima od brige, i stvarno sam bila u strahu, ali sve je prošlo u redu


Ne shvacam na temelju cega je tu postavljena dijagnoza parvoviroze?
Gubitak dlake nije jedan od simptoma..

Nikad cula za takav slucaj parva
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 08:25   #62
bogami niti ja.
a niti za tekućinu za mazanje.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 08:45   #63
Quote:
melps kaže: Pogledaj post
moj pas je imao parvo s mislim 4 mjeseca, prvo smo primjetili da joj je kod šape se prorjedila dlaka, i onda joj se oko oka isto prorijedila dlaka, i stvorio kao neki osip,
znam da sam prije nego što sam otišla kod veta večer prije guglala simptome i molila se da nije parvo jer sam čitala ono najcrnije.
uglavnom kod veterinara su joj ostrugali gornji sloj kože i rekli da ima parvo, dobila je inekcije i neku tekućinu za mazanje svakih 7 dana,zapravo sam ja slijedila uputstva izz ovog posta
https://www.forum.hr/showpost.php?p=35916732&postcount=5

znam da nisam spavala danima od brige, i stvarno sam bila u strahu, ali sve je prošlo u redu
gotovo sam sigurna da si pobrkala parvo s nečim drugim (demodikozom)... upečatljivi simptomi parva su izrazito smrdljiv i krvav proljev i povraćanje, a ne ispadanje dlaka...
mala30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 09:08   #64
i pas je bez apetita te neveseo u umoran.
ali povraćanje (žuto) i proljev (kao vodurina) su uglavnom simptomi parva.
te pas dobiva reglan, peptoran i obavezno infuzija.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 14:25   #65
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
i pas je bez apetita te neveseo u umoran.
ali povraćanje (žuto) i proljev (kao vodurina) su uglavnom simptomi parva.
te pas dobiva reglan, peptoran i obavezno infuzija.
uglavnom, ali uglavnom i nisu..:/
zajebano govno od virusa.....

malac u mene je imao užasan vodeni proljev i povraćanje..i srećom niej bio parvo već obična ogavna viroza

no, ovo gore opisano je demodex
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 14:29   #66
Ma da, znam.
Zato sam i napisala uglavnom.

Zato ono da bi bio siguran, vrši se test na parvo kod veta, jel
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 15:35   #67
Quote:
melps kaže: Pogledaj post
moj pas je imao parvo s mislim 4 mjeseca, prvo smo primjetili da joj je kod šape se prorjedila dlaka, i onda joj se oko oka isto prorijedila dlaka, i stvorio kao neki osip,
znam da sam prije nego što sam otišla kod veta večer prije guglala simptome i molila se da nije parvo jer sam čitala ono najcrnije.
uglavnom kod veterinara su joj ostrugali gornji sloj kože i rekli da ima parvo, dobila je inekcije i neku tekućinu za mazanje svakih 7 dana,zapravo sam ja slijedila uputstva izz ovog posta
https://www.forum.hr/showpost.php?p=35916732&postcount=5

znam da nisam spavala danima od brige, i stvarno sam bila u strahu, ali sve je prošlo u redu

Melps, nešto si debelo pobrkala..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 15:50   #68
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Zato ono da bi bio siguran, vrši se test na parvo kod veta, jel
I ti testovi nisu pouzdani. Cesto zna pokazat da se radi o parvu, a radi se o corona virusu ili crijevnoj virozi...
.
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 16:09   #69
Quote:
udruga RINA kaže: Pogledaj post
I ti testovi nisu pouzdani. Cesto zna pokazat da se radi o parvu, a radi se o corona virusu ili crijevnoj virozi...
.
Da
Test pllus krvna pretraga...jedini pouzdani način.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča

Zadnje uređivanje Pimpinell@ : 20.02.2013. at 16:19.
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 20:31   #70
Krvna pretraga je najpouzdanija, no ako je petak uvecer, ambulanta nema vise gdje poslat krv do ponedjeljka, treba pocet odmah lijecenje.
Uostalom, stolica ima specifican miris pa se nema tu sto puno razmisljati! Zapoceti lijecenje...jer da se radi o parvu, coroni il' crijevnoj virozi, terapija je ista, osim sto se razliciti serum daje.
.
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 21:05   #71
Terapija koja ukljucuje serum ne moze skóditi a ostatak terapije je i tako isti!
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 22:01   #72
Meni je naprimjer u Sparthinom slucaju krvna slika pokazala parvo, dok test za parvo se pokazao negativan!

Parvo stvarno ima specifican miris.. Spartha jadnica je kod veta "eksplodirala" nismo znali kuda cemo od smrada, meni se povracalo katastrofa! Ima bas jaki i intenzivan miris!
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 02:55   #73
krvna slika može samo pokazati promjenu na ref.vrijednostima...ali ne pokazuje PARVo u smislu da ispiše P pozitivno
međutim zbir simptoma skupa sa određenim krvnim pretragama gdje se vide određene snižene ili povišene vriejdnosti ukazuje na parvo..

**

Dijagnoza se postavlja na osnovu anamneze, kliničkih simptoma i laboratorijske dijagnoze. Na osnovu analize krvne slike mogu se isključiti druga oboljenja sa sličnom kliničkom slikom. Na krvnoj slici i biohemijskom nalazu zapaža se se limfopenija, neutropenija, hipohromna anemija sa znatnim padom hemoglobina , hipoalbuminemija, hiponatremija, hipokalemija, hipohloremija, povećanje serumske ALT i dr. Drastičan pad leukocita je veoma značajan podatak za dijagnozu parvoviroze. Otkrivanje parvovirusnih čestica u izmetu pasa imunofluorescencijom, imunoperoksidazom i elektronskom mikroskopijom i dokaz virusa u izmetu metodom hemaglutinacije su takođe od značaja u dijagnostici oboljenja. Nalaz bazofilnih intranuklearnih inkluzija u crevnom epitelu, miofibrilima, plućima, jetri bubrezima i endotelu krvnih sudova takođe ima dijagnostički značaj. Serološke pretrage daju sigurnu dijagnozu. Četvorostruki porast titra IgG tokom 7 do 14 dana potvrđuje dijagnozu.Otkrivanje IgM na parvovirus pasa koji nisu vakcinisani poslednje 3 do 4 nedelje takođe potvrđuje dijagnozu. Savremenije metode kao što je PCR takođe daju sigurnu dijagnozu bolesti.

Uzorak izmeta je najbolje uzeti u prvih 72 časa bolesti**

Čitaj Masho..pažljivo

http://veterina.info/component/conte...rvoviroza-pasa

Milsim da tvoja Spartha nije uopće imala parvo..ili ako eventaalno ej imala je neki grančni slučaj sa eventaulnom sumnjom pa se pristupilo terapiji.
Vidjela sam pse sa parvom...i ne želim ih vidjeti tako skoro opet..

brzi test je od značaja..ali samo od značaja..niej isključivi pokazatelj..

Ovdje je vrlo zgodan članak upravo o snap testu i moguće pozitivno ili moguće negativnom nalazu

http://www.sheltermedicine.com/node/34
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča

Zadnje uređivanje Pimpinell@ : 21.02.2013. at 03:02.
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 03:35   #74
koji sam ja idiot zamjenila sam teme i pojmove parvo sa demodikozom, stavila sam onaj link jer smo pratili postupak u smislu opreza i držanja psa odvojenog od drugih, sorry
melps is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 04:05   #75
Pa nisi trebala! Demodex nije zarazan!
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 10:15   #76
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Milsim da tvoja Spartha nije uopće imala parvo..ili ako eventaalno ej imala je neki grančni slučaj sa eventaulnom sumnjom pa se pristupilo terapiji.
Vidjela sam pse sa parvom...i ne želim ih vidjeti tako skoro opet..
O imala je ona parvo,to uopce nije upitno.Bilo je taj dan u ambulanti vise nas prisutnih koji su se nagledali parva godinama u azilu i bez sumnje,parvo je bio.
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 10:27   #77
Quote:
vet.teh kaže: Pogledaj post
O imala je ona parvo,to uopce nije upitno.Bilo je taj dan u ambulanti vise nas prisutnih koji su se nagledali parva godinama u azilu i bez sumnje,parvo je bio.
Eto i vet.teh ce ti potvrditi, vjeruj mi kad je krenulo iz nje bilo je kao iz horor filma! Bila je jos i malaara i tamo smo cubile s njom taj dan na infuziji i jos smo skupa kod mene doma imale dezifinciranje cijelog stana, radenja karantene i ostalo!

Spartha je umalo uginula, iskreno vetovi nisu ni 10% sanse joj davali da ce prezivjeti, ali eto ne da se ona i ipak se nakon svega izvukla! Vetovi nisu mogli vjerovati kada sam im rekla da je pocela jesi, kada im se veselila treci dan terapije. Rekli su da je ona fenomen, da nikad to jos u zivotu nisu vidjeli!

Stvarno za nju nije ni bilo upitno ima li ga ili nema, krvna slika je sve pokazala!
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 12:04   #78
Koliko dugo bi pas nakon preboljenog parva treba biti u izolaciji?
Na netu kazu od 2 tjedna do mjesec dana,ali zanima me nakon koliko vremena pas koji ga je imao ga vise ne prenosi na okolinu?
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 12:22   #79
Dva do tri tjedna. Merck kaže mjesec dana.
Plus kupanje psa koji ga je imao i temeljita dezinfekcija SVEGA s čim je bio u kontaktu.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 22:07   #80
Quote:
vet.teh kaže: Pogledaj post
Koliko dugo bi pas nakon preboljenog parva treba biti u izolaciji?
Na netu kazu od 2 tjedna do mjesec dana,ali zanima me nakon koliko vremena pas koji ga je imao ga vise ne prenosi na okolinu?
6 tjedana je prenosioc. Ne bi u pravilu smio obavljati nuzdu na psecim livadama vec je pozeljno tipa novine i to se mora baciti u vrecicu pa smece.

Nocioc virusa je 6 mjeseci.
.
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.