Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2006., 10:18   #41
meni frajer nije htio, a ni znam spojiti napu na dimnjak koji se ne koristi
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 10:20   #42
Quote:
zed_alive kaže:
tuži ga komori. ozbiljno. možda ćeš nekog spasiti od katastrofe
i što je najgore taj projekt armatura sam posebno platio oko 600€. Mislio sam ga tužiti i trebao bi ali nemam vremena.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 10:50   #43
Quote:
Codegun kaže:
i što je najgore taj projekt armatura sam posebno platio oko 600€. Mislio sam ga tužiti i trebao bi ali nemam vremena.
nađi vremena, ne trebaš ga sudski tužiti već odeš u komoru i prijaviš ga. ne možeš reći da za to ne možeš naći vremena
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 10:52   #44
Quote:
zed_alive kaže:
nađi vremena, ne trebaš ga sudski tužiti već odeš u komoru i prijaviš ga. ne možeš reći da za to ne možeš naći vremena
je slažem se, ali sranja će se opet dešavati
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 10:57   #45
Quote:
Codegun kaže:
da sam armature ugradio kako je statičar napravio u projektu vjerojatno bi se već sve srušilo. Sva sreća da je izvođač sve odmah vidio i upozorio me na "dječje" mreže koje je ovaj predvidio. Pisao sam na blogu nešto o tome.
Sjećam se ove priče i nedoumice oko armature - znači da je statičar stvarno za*ebo stvar!? Nađi vremena i pošalji pismo komori - da je to neko napravio već prije tebe možda bi i tebe poštedio problema jer bi ovaj ostao bez ovlaštenja!
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 11:05   #46
Quote:
Putnik92 kaže:
Sjećam se ove priče i nedoumice oko armature - znači da je statičar stvarno za*ebo stvar!? Nađi vremena i pošalji pismo komori - da je to neko napravio već prije tebe možda bi i tebe poštedio problema jer bi ovaj ostao bez ovlaštenja!
nažalost stvari nisu baš crno-bijele. Možda matematika koju je on ugradio zadovoljava, samo je pitanje koga. Npr. krovna AB ploča, raspona 7 x 7 m (tada bez nosivih zidova unutar raspona) je bila armirana mrežom Q335 samo DZ i debljine 12cm. Nakon primjedbi izvođača koji je rekao da bi se on to bojao rašalati, statičar je išao iznova provjeriti to svoje dijelo na papiru i konstatirao da to stoji! Drugi statičar je rekao da bi se takva ploča na sredini spustila nekoliko centimetara i pukla kod malo veće količine snijega, kaže, to se radi tako samo ako nema drugog riješenja. To je problem, njemu matematika zadovoljava i možda je njegova računica unutar dozvoljenog. No meni su dječje sobe ispod te ploče i zanima me puno veći faktor sigurnosti. Danas je tamo po sredini nosivi zid.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 14:08   #47
procurio mi krov , zadnji kat , stan ....zovem gradsko stambeno.....dođe lik, pogleda i mtrvo hladno-to je kondezacija.....i tako već ja sama treću godinu se hrvam sa tom kondezaciom....zvala ponovo jer sad su mi i zidovi mokri i crni .....čekam ga , čekam
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 14:33   #48
Quote:
Susjed27 kaže:
Meni elektricar nije htio ugraditi uticnice u kupaonu jer mu to etika ne dozvoljava. kaze da se iz kade teoretski moze dosegnuti do uticnice i on ne zeli biti odgovoran ako se netko unesreci pri susenju kose fenom u kadi punoj vode (? Koja budala to ide raditi?) Elektricar-eticar.
Tipovi za selidbu su me upisali za krivbi dan pa sam ih pola dana cekao s namjestajem ispred zgrade. Srecom nije padala kisa. Ajde vase putesestvije. Sto bizarnije to bolje
OVO ME NASMIJALO DOVOLJNO ZA CIJELI DAN!
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 19:30   #49
Gdje prijaviti gradjevinsku firmu koja se ne drži ugovora?

Nisam još sigurna da će mi trebati ali željela bih unaprijed znati kome i gdje mogu prijaviti gradjevinsku firmu koja uzme novce, a ne završi posao ili ga pak ne završi roku..
Jel postoji kakvo tijelo koje nadzire gradjevinare ili bih se u slučaju nepoštivanja dogovora trbala obratit novinama pa da ta firma nikad više ne dobije posao?
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 20:18   #50
Pa zar mi nitko na ovu temu ne može dati nikakav savjet?
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 21:59   #51
Prijavi ga sudu.
Nick Nolte is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 23:40   #52
Quote:
Nick Nolte kaže:
Prijavi ga sudu.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 00:46   #53
Prvo se posavjetuj s odvjetnikom što činiti...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 07:35   #54
Quote:
Ona007 kaže:
Nisam još sigurna da će mi trebati ali željela bih unaprijed znati kome i gdje mogu prijaviti gradjevinsku firmu koja uzme novce, a ne završi posao ili ga pak ne završi roku..
Jel postoji kakvo tijelo koje nadzire gradjevinare ili bih se u slučaju nepoštivanja dogovora trbala obratit novinama pa da ta firma nikad više ne dobije posao?
Kao prvo nikada ali baš nikada ne isplačivati unapred već samo za napravljen posao....ja osobno nikada ne bih platio unapred,ak več hoče avans nek mi potpiše ugovor sa kojim sam ja osiguran višestruko nego što vrijedi posao......ili ja bum platio materijal i plačao mu tjedno ak treba,pa onda nemre kukati da nemre raditi........
a za rokove se uvijek ugovore penali ak nije sposoban izgraditi u roku nek se naući pameti pa drugi put ne bude slagao bajke ljudima........
sve na papir
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 07:58   #55
Sad je sto je tu je.. nema penala u ugovoru ..oni i dalje tvrde da ce zavrsit na vrijeme..
Sto se tice plaćanja unaprijed .. nema baš puno firmi u Hrvatskoj koje neće traziti nekakav predujam za neke veće poduhvate..i to su uglavnom postoci nakon odredjenog broja dana .. no ako oni ne dolaze na gradilište onda ti dani samo prolaze a oni dobivaju novce nizašto .. no čini mi se da sve firme uglavnom rade po istom principu ... uzmu previše radilišta i ne mogu stić sve pozavršavat..tko ih više gnjavi ili tko više plaća tome završe prvo i to je to..

Postoji valjda negdje nekakva komora poduzetnika kojoj oni moraju polagat račune za ažurnost i kompletiranje posla? Ili se varam?
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 09:31   #56
http://www.hkaig.hr/

Nabadam naravno.
Nick Nolte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 10:54   #57
Quote:
ZUJAN_BJ kaže:
Kao prvo nikada ali baš nikada ne isplačivati unapred već samo za napravljen posao....ja osobno nikada ne bih platio unapred,ak več hoče avans nek mi potpiše ugovor sa kojim sam ja osiguran višestruko nego što vrijedi posao......
ma moraš razumijeti građevinarce. ima ih dobrih i poštenih. znam nekoliko njih (manje građevinarske firme) koji su tako "nadrapali" jer su sve napravili i onda njima ljudi to nisu htjeli platiti. pa treba neki avans: za materijal i slično. ne možeš očekivati da ti netko gradi kuću svojim novcem.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 11:53   #58
Quote:
Renata kaže:
ne možeš očekivati da ti netko gradi kuću svojim novcem.
nego kako?Jel smo u poslu ili što?
pa tak svi mogu imati firme i poslovati....a hebiga ,daj mi lovu i ja ti bum napravio bez da uložim svoje lipe.....onda krediti za firme uopce ne bi trebali...banke bi brzo tad vrisnule hahaha.....lako je tako........razumijem dati lovu nakon napr. temelja,pa zidova...........lijepo po stavkama...................al lovu unapred,to ne.Ili sve na papir da imam i ja neke garancije...........zapravo ne 'neke' nego jako čvrste.
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 12:15   #59
Sve mi se čini da je tu bilo malo na crno,malo na bijelo pa sad problemi. Ako je obrtnik sudu časti u obrtničku komoru, ako je privatnik u HGK, Ako je građevinska firma s ovl.ing.građ. HKAIG i na kraju građanska parnica, ali pod uvjetom da imate čiste papire inače možete kako se kaže to "mačku o rep objesit".
A koliko vidim ima još vremena. A i vrst radova je bitna koje nisu završili.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 20:44   #60
Quote:
ZUJAN_BJ kaže:
nego kako?Jel smo u poslu ili što?
pa tak svi mogu imati firme i poslovati....a hebiga ,daj mi lovu i ja ti bum napravio bez da uložim svoje lipe.....onda krediti za firme uopce ne bi trebali...banke bi brzo tad vrisnule hahaha.....lako je tako........razumijem dati lovu nakon napr. temelja,pa zidova...........lijepo po stavkama...................al lovu unapred,to ne.Ili sve na papir da imam i ja neke garancije...........zapravo ne 'neke' nego jako čvrste.
mislim da si pregrub u svojim stavovima. problem je kod naših ljudi što sklapaju poslove a ne napišu dobre ugovore o svemu što će se graditi. ali treba dati svoj novac. i za temelje. pa jesi li investitor ili nisi?

Zadnje uređivanje Renata : 11.11.2006. at 21:46.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.