Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2008., 08:02   #61
Čitala sam u jednoj knjizi da su za probleme pigmentacije najbolji versa pulse laseri. Phoenix, znaš li možda tko in drži u zg? Vidjela sam da ih u Rijeci imaju u poliklinici Zambelli.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 09:17   #62
Quote:
anya kaže: Pogledaj post
Čitala sam u jednoj knjizi da su za probleme pigmentacije najbolji versa pulse laseri. Phoenix, znaš li možda tko in drži u zg? Vidjela sam da ih u Rijeci imaju u poliklinici Zambelli.
Versa Pulse je samo ime proizvoda,a ne tehnologije. Neznam dali ga Zambelli ima, no ima sigurno ekvivalent. Versa dolazi kao platforma jer ima ugradjeno nekoliko laserskih izvora unutra. Obicno su Q.switched sto je dobro za tatoo ,ali ne i najbolje za fleke za koje i dalje i uvijek tvrdim da je Dye laser ili KTP sa skanerom najbolji izbor.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 12:55   #63
Quote:
Jassmine kaže: Pogledaj post
Ne znam kojim me je laserom doktor tretirao, ali je ta poliklinika jedna od najpoznatijih i najvećih privatnih poliklinika sa velikim brojem lasera. Prva dva tretmana mi je radio sa Yag laserom, a drugi tretman sa frakcijskim laserom. (nisam 100% sigurna, bilo je to pred godinu dana). Nakon tretmana sam se mazala sa visokim zaštitnim faktorom i hrpom pudera sa zaštitnim faktorom, pazila se da se ne izlažem na sunce, ali su se svejedno pojavile pigmentacijske mrlje (melasma). Kad sam došla kod doktora nakon 2 mjeseca od laserskog tretiranja i pokazala mu mrlje dao mi je neku kremu da mažem, ali nije pomoglo. Naglasila sam mu da ne želim više ići na nikakav laser za mrlje, jer kog njega samo te šalje s jednog lasera na drugi (bez previše objašnjenja), a niti je učinkovit, a i uz to prva dva tretmana su bila 4000 kn, a drugi mislim 3500 kn. Nije mi žao novaca, dala bi još i duplo ak treba samo da riješim problem. A ne ovako ne riješim prvi problem, a uz to dobijem drugi problem.
ovo mi smrdi na kaliternu
ljudi uglavnom imaju ista iskustva kod njega, slicna tvome, i jos nisam cula da je tko rijesio problem, samo ostavio hrpetinu love.
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 15:58   #64
Vec sam jednom pisao o melasmi gdje sam izlozio dosta kontraverzno misljenje o tretmanima fotodinimickih pigmentacija. Jos je uvijek jako rasireno strucno misljenje da se melasma nesmije tretirati svijetlom dok je svojoj dinamickoj fazi. Cinjenica da netko koristi kreme ili puder ne daje mu kompletnu zastitu od sunca. Tretmani bi se eventualno trebali raditi od 10-01 mjeseca. Kada se radi abrazija lica bilo da je laserska, kemijska ili mehanicka, nasa koza reagira na stanjenje epidermicnog sloja i stvara pigment (tamo gdje je ostalo roza od abrazije). Dakle ukoliko se ne stimulira to stvaranje pigmenta , tretman moze biti uspjesan. No u svakoj literaturi se spominju nuspojave sto je i normalno jer je to medicinska procedura. U principu svaki pacijent mora biti upoznat sa mogucim posljedicama i potpisati informativni konsenzus.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 08:53   #65
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
ovo mi smrdi na kaliternu
ljudi uglavnom imaju ista iskustva kod njega, slicna tvome, i jos nisam cula da je tko rijesio problem, samo ostavio hrpetinu love.
Šta da ti drugo kažem, nego tvoj je odgovor na mjestu. Čitaš moj tekst između redova. Svaka čast. Pusa!
Jassmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 09:39   #66
Jassmine, jesi li jos kod njega ili si pobjegla glavom bez obzira? kao ja..
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 14:11   #67
baš sam razmišljala kako bi mogla počet polagano skupljat lovu za frakcijski laser (jer sve pročitano o istom na netu i nekim stranicama poliklinika koje vrše takve tretmane zvuči SAVRŠENO), ali sad kad sam pročitala toliko negativnih iskustava sam se maximalno obeshrabrila i skroz razočarala jer ispada da OŽILJKE od akni (a tu ne mislim na mrljice nego doslovno ožiljke) neću nikad rješiti..
nasty_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 18:31   #68
Frakcijski resurfacing je dosta blag i moze biti ucinkovit dosta, no potrebno ga je nekoliko puta napraviti (bas zato sto je blag). U protivnom se moze sa Er:YAG laserom lokalizirano skidati koza. Na taj se nacin vrlo cesto skidaju bore iznad gornje usne. Mislim da je prvo potrebna konsulatacija sa kirurgom koji radi laserima (ukoliko je problem veceg entiteta).
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 15:25   #69
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
Jassmine, jesi li jos kod njega ili si pobjegla glavom bez obzira? kao ja..
Nisam više kod njega. Lik te šalje samo s jednog lasera na drugi..., i one fore vidite kako vam je lice sad bolje, a bilo bi vam još bolje kada bi napravili tretman drugim laserom, pa onda trećim itd. Da poludiš. A kad sam od lasera dobila pigmentacijske mrlje, opet bi on to riješavao laserom. Nedam se više kod njega i na njegove lasere.
Jassmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 22:50   #70
Ja sam iz Broda i kod mene nema ništa .
Već dugo razmišljam o laserskom tretmanu ali me jako strah. Naime, prije 2 godine sam imala vodene kozice, bilo je ljeto i ja sam ne znajuć da ih imam (jer sam imala samo par plikova na rukama) šetala po gradu i išla na jezero, u to je vrijeme sunce jako pržilo, zaoto su mi ostale fleke. Nakon što su se plikovi počeli širit obišla sam 5 doktora i svi su mi rekli da je to neka alergija, a na kraju se uspostavilo da su kozice! Kada su me prošle, na licu i po tijelu su mi ostale flekice. Dermatologinja i kozmetičarka kažu da će se one "skinuti" kako mi se mijenjaju slojevi kože (je da, ja imam živaca tolko čekat ). Prekrijem ja to puderom, al zbilja me to iritira. Imam i još neke flekice po licu, valjda od prištića, kojih hvala Bogu više nemam, tj. nekad se pojavi neki, ali riješim to brzo . E sad,ako netko zna neki jako jak piling ili nešto tako za moj problem ili ima neko iskustvo sa odlaska na laserski tretman, bilo šta!!!! P.s nemojte se smijati, ali gledajući onaj Extreme makeover il kako su naši preveli -pod nož, vidila sam kako nešta stavljaju curama kao neki plavi piling pa im prelaze preko lica s nečim, hm, sad ne znam šta je to, ak netko zna, bila bi zahvalna na odgovoru.
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 23:18   #71
Za pigmentarne lezije najbolje je koristiti KTP ili Dye laser koji bi trebali "skuhati" fleku i ona bi trebala kroz nekoliko dana nakon tretmana otpasti. No sada nije vrijeme za taj tretman jer ima vec previse UV zracenja koji bi mogli ostaviti nove pigmentacije. Alternativa su Q-switched Aleksandrit koji izazivaju eksploziju pigmenta (osobno meni su draži KTP i Dye) i sa njime se npr. skidaju i tetovaže. U svakom slučaju u ovisnosti o dubini na kojoj se nalazi pigment može se koristiti i jak IPL što nije tako loša alternativa obzirom da se tu nalaze i ožiljci o fleke od akni.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 10:48   #72
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Za pigmentarne lezije najbolje je koristiti KTP ili Dye laser koji bi trebali "skuhati" fleku i ona bi trebala kroz nekoliko dana nakon tretmana otpasti. No sada nije vrijeme za taj tretman jer ima vec previse UV zracenja koji bi mogli ostaviti nove pigmentacije. Alternativa su Q-switched Aleksandrit koji izazivaju eksploziju pigmenta (osobno meni su draži KTP i Dye) i sa njime se npr. skidaju i tetovaže. U svakom slučaju u ovisnosti o dubini na kojoj se nalazi pigment može se koristiti i jak IPL što nije tako loša alternativa obzirom da se tu nalaze i ožiljci o fleke od akni.
Super, hvala, raspitati ću se o tome. Izgleda da će mi trebat otić u ZG zbog toga ,šteta što to ima samo u ZG
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 01:29   #73
Imam prijateljicu koja već godinama ima problema sa aknama, lice joj je poput narančine kore izrovano. pokušavala je sve i svašta, različite kreme, tretmane u kozmetičarke, fito piling... ali ožiljci su još uvijek tu i ponekad iskoči koja nova akna. Planira napraviti tretman laserom, ali sad kad vidim kakva vi iskustva imate, mislim da ću je morat odgovarat. Ima li itko sa pozitivnim iskustvom glede skidanje ožiljaka sa lica laserom?
Allien is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 11:37   #74
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
Jassmine, jesi li jos kod njega ili si pobjegla glavom bez obzira? kao ja..
evo i ja se javljam u klub razocaranih kaliterninim tretmanima, ostavila tam brdo love kod uklanjanja dlacica, i eto me tu, dlakavija neg ikad
aj mi reci jesi nasla neku zamjenu, ja trebam pod hitno nekog da me spasi dlaka!
__________________
the one and only..
10.10.2009. ..when two become one....
theonlyfuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 18:57   #75
Bijah u Centru Skin i sve što mogu reć je jedno veliko AU. Bolilo je Spalili su mi kožu sa kiselinom, opekotine sam vukla mjesecima, godinu dana nakon sam i dalje dobivala alergije i osipe i na najmanji podražaj, laseri su bolili da sam htjela plakat od muke, prosula brdo para, a kaj sam dobila? Jedno veliko ništa. A iz tretmana u tretman one su mi se klele da je bolje. A nije bilo. Na kraju sam tam provodila svoje slobodno vrijeme dok su mi one kremicama i ostalim sranjima pokusavale spasit kožu. Nikad više tamo. Badava njoj njene diplomice na zidu kad mi napravi više štete nego koristi...
Linppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 09:44   #76
Quote:
Linppa kaže: Pogledaj post
Bijah u Centru Skin i sve što mogu reć je jedno veliko AU. Bolilo je Spalili su mi kožu sa kiselinom, opekotine sam vukla mjesecima, godinu dana nakon sam i dalje dobivala alergije i osipe i na najmanji podražaj, laseri su bolili da sam htjela plakat od muke, prosula brdo para, a kaj sam dobila? Jedno veliko ništa. A iz tretmana u tretman one su mi se klele da je bolje. A nije bilo. Na kraju sam tam provodila svoje slobodno vrijeme dok su mi one kremicama i ostalim sranjima pokusavale spasit kožu. Nikad više tamo. Badava njoj njene diplomice na zidu kad mi napravi više štete nego koristi...
Nažalost... još jedna žrtva..I tebi su govorile "joj, kak vam je sad dobro lice, kak se popravilo"?
Jadno. Kaj je najgore od svega, sve smo mi čule za takve "rezultatae"ali ne vjerujemo dok same ne probamo i dok nas ne opelješe.
A što su tebi tretirale? Mrlje ili akne ili što?
ladyhawke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 13:33   #77
Nije mi jasno jedno. Nakon kiselina, lasera i šta još ,nema nikakvih rezultata? Malo mi je čudno,..lice opečeno i nema nikakvog efekta? Čak i da na licu nije bilo ničega nakon svih tih stvari trebale bi se vidjeti posljedice. Da nije možda izostao OBEĆAVANI rezultat? Ili OČEKIVANI ?. U medicini nije nikad 2 i 2 =4. Ne želim nikoga sada braniti jer ovo nije sud, no moje pitanje je dali objektivno nakon svih tih tretmana nije bilo nikakvih efekta? U to baš ne mogu vjerovati, pogotovo ukoliko su se izazvale opekotine i ljuštenje kože.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 18:02   #78
Quote:
ladyhawke kaže: Pogledaj post
Nažalost... još jedna žrtva..I tebi su govorile "joj, kak vam je sad dobro lice, kak se popravilo"?
Jadno. Kaj je najgore od svega, sve smo mi čule za takve "rezultatae"ali ne vjerujemo dok same ne probamo i dok nas ne opelješe.
A što su tebi tretirale? Mrlje ili akne ili što?
E baš to, lice je po njima bilo super, a izgledala sam ko da sam se spržila na suncu žešće. Ja sam imala problema s aknama, i išla sam kod njih na dermoabrazije i laser... Mogu sam reć, uzaludno utrošen novac.
Linppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 23:03   #79
Koliko ja znam imaju samo mikrodermoabraziju i IPL. Nikakav laser.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 13:40   #80
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno jedno. Nakon kiselina, lasera i šta još ,nema nikakvih rezultata? Malo mi je čudno,..lice opečeno i nema nikakvog efekta? Čak i da na licu nije bilo ničega nakon svih tih stvari trebale bi se vidjeti posljedice. Da nije možda izostao OBEĆAVANI rezultat? Ili OČEKIVANI ?. U medicini nije nikad 2 i 2 =4. Ne želim nikoga sada braniti jer ovo nije sud, no moje pitanje je dali objektivno nakon svih tih tretmana nije bilo nikakvih efekta? U to baš ne mogu vjerovati, pogotovo ukoliko su se izazvale opekotine i ljuštenje kože.
A gle, rezultat je bio, kao što sam rekla, uništena koža. A za te novce koje sam ja dala za svakojake tretmane, a onda još pretrpila bolove od kojih nisam mogla spavat, mislim da sam zaslužila bar neki pomak. A taj pomak nije bio ni očekivan ni obećavan. Bio je minimalan, možda sam se riješila prištića na mjesec-dva, al su se vratili, još gori nego što su bili. A obećano mi je čisto lice do kraja života. Ne znam kak se to stručno zove, jel to IPL il kaj već, al laser za tretmane akni imaju.
Linppa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.